Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Leyek

Strony: [1] 2 3 ... 361
1
1. Alchenit
2. Odyseja Lorda Bablah
3. Spotkanie po latach
4. Fungae
5. Festiwal
6. Pętla linii 168
7. Kwiaty samobójców
8. Pan Wiedźma
9. Cierpliwy pies
10. Fragmenty chaosu

Dziesiątka to za mało :), bo również bardzo dobre komiksy (kolejność przypadkowa) to np.:
- Cela nr 1
- Klops 6
- Czy wszystko smakuje?
- Dwa gwoździe 5 i ciekawy zbiorek szortów Metal od Ottoicha
- Jeż Jerzy (zeszytówki)
- Wilq
- Beletrystyka - Niezwyciężona
- Sowiet Zombie
- Mucha 3
- Ratman zbiorczy

a jeszcze sporo rzeczy czeka na nadrobienie.

Planowałem skrobnąć po 1-2 zdania o każdym komiksów z dziesiątki, ale nie dam rady czasowo. Więc zbiorczo tylko napiszę, że poz. 1-5 to absolutny top, na wysokim europejskim poziomie. Kolejnym też nie ma co zarzucić. Świetny rok dla polskiego komiksu, kto nie czyta naszych autorów ten trąba ;)

2
Komiksowe TOP Listy / Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« dnia: Wt, 27 Luty 2024, 22:33:22 »
Tak tylko przypomnę niezdecydowanym jeszcze, że głosowanie na mangę, superbohaterszczyznę i komiks polski trwa w przeciwieństwie do głosowania głównego i na wydawnictwo tylko do 29.02 do godz. 23:59.

Jakbym nie zagłosował to wal mi privy, bo w temacie komiksu polskiego muszę głos oddać, a mam napięty tydizeń i żeby mi z głowy nie wypadło :)

3
Gry wideo / Odp: Podłączenie głośników do konsoli.
« dnia: Pn, 26 Luty 2024, 23:25:27 »
EDIT: ajajaj, S/PDIF na karcie to wyjście OUT, nie mam pojęcia, jak to działa, ale obawiam się, że nie ma jak przepuścić dźwięku. Sprawdziłem w opcjach karty, jest tylko ustawienie wyjścia analog lub S/PDIF...

No właśnie to było dla mnie dziwne, ale sprawdziłem w jakimś sklepie i było określone jako wEjście to już, że tak jest przyjąłem :)

Czyli z extractora/DAC-a możesz tylko puścić Jacka do głośników i bawić się w przełączanie jacka. Mimo, że wyjścia jackowe są tam opisane jako słuchawkowe to powinno działać (do tv do wyjścia jackowego na słuchawki podłączałem głośniki aktywne od kompa). Czy to warte zachodu, musisz sam ocenić ;)

EDIT. To by można było przetestować, wygląda solidnie:
https://allegro.pl/oferta/extractor-hdmi-hdmi-audio-spdif-arc-sph-ae06-12375147822

EDIT2. A jak masz więcej kasy to tego Xolora (miałem od nich switcha i oprócz problemów z dźwiękiem HD dizałał perfekcyjnie): https://allegro.pl/oferta/splitter-hdmi-1x2-hdr-4k-hdcp-2-2-audio-extractor-9543330981  i jeszcze zostaje w nim drugie wyjście hdmi na podłączenie projektora w przyszłości ;)

4
Gry wideo / Odp: Podłączenie głośników do konsoli.
« dnia: Pn, 26 Luty 2024, 22:19:07 »
Miałem kiedyś tani przełącznik jacka. Degradował dźwięk mocno.

Jackiem możnaby bezpośrednio do głośników, ale z dobrego źródła, czyli jakiegoś przyzwoitego dedykowanego DAC-a (choć czy takie istnieją z wejściem HDMI to nie wiem, te co widziałem to jakieś chińczyki za 100-150). Bo extractor też ma dac-a (czyli konwerter cyfra-analog) w sobie wbudowanego, ale to będzie najtańszy układ i słaby tor audio co na 90% da ostry, zimny, "komputerowy" dźwięk. Przesłanie toslinkiem (cyfrą) do karty dźwiękowej, która odpowie za przekonwertowanie cyfry na analog raczej u Ciebie będzie najlepszym rozwiązaniem, zmuszającym do zakupu tylko 1 sprzętu (+ew. przewodu optyka), patrząc na to jaki pozostały sprzęt już posiadasz.

Weź ze 2 różne extractory z Allegro i przetestuj, gorszy zwrócisz :)  (teoretycznie powinny przekazać dźwięk tak samo, ale tylko teoretycznie, szczególnie jak będą z różnych półek kwotowych :) ).

PS. A testowałeś już kiedyś to wejście toslink na karcie dźwiękowej? Jestem ciekaw jak na nie przełączać będziesz musiał wejście, żeby grał dźwięk z konsoli a nie kompa :) Akurat w kartach dźwiękowych jestem mocno nie na czasie, ostatnią to miałem jakiegoś Sound Blastera w kompie z Pentium 2 :) Potem już tylko integry, a obecnie DAC (czyli w uproszczeniu zewnętrzna karta dźwiękowa, ale obsługująca jedynie stereo).
I z ciekawości są przebicia, trzaski, zacinki z kompa na kartę dźwiękową? Bo u mnie na integrze to było straszne.

5
Gry wideo / Odp: Podłączenie głośników do konsoli.
« dnia: Pn, 26 Luty 2024, 21:30:07 »
Nie polecę, bo takiego ustrojstwa nigdy nie używałem ;)

Ale jeszcze pytanko, jak masz to podłączone pod tv czy monitor przez HDMI to czasem nie ma tv/monitor wyjścia optycznego? :) To by załatwiało sprawę i unikało włączania kompa, gdy chce się zagrać (choć znając życie to pewnie i tak cały czas włączony jest ;) ).

Jeszcze jest jedna opcja na ominięcie kompa. Podłączyć sygnał ze switcha hdmi do DAC-a i z niego bezpośrednio do głośników (ale byś musiał za każdym razem przełączać wejście głośników z kompa do DAC-a, pewnie i tutaj są rozdzielacze sygnału, ale taki to na pewno by zdegradował dźwięk). Z DAC-iem z hdmi nigdy nie miałem do czynienia, ale patrzyłem, że spokojnie są, tylko, że taki za stówkę-dwie to pewnie by grał gorzej niż Twoja dźwiękówka.

6
Komiksowe TOP Listy / Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« dnia: Pn, 26 Luty 2024, 21:19:33 »
Powodzenia w liczeniu Leyek  :P ;D :P ;D

Na @srogina zawsze można liczyć, że będzie jakaś heca ;)

7
Gry wideo / Odp: Podłączenie głośników do konsoli.
« dnia: Pn, 26 Luty 2024, 21:12:46 »
Przypomniałem sobie, że są switche z funkcją wyciągania audio. Czyli odpada Ci jedno urządzenie (krótszy tor zawsze na plus - mi np. switch hdmi "ciął" się z amplitunerem i nie przepuszczał dźwięku HD, i obraz się wtedy rwał, choć wg specyfikacji niby powinien). Na szybko coś takiego np. znalazłem:

https://allegro.pl/oferta/switch-hdmi-2-0-4x1-rozdzielac-ekstraktor-audio-4k-14250548209

EDIT. https://allegro.pl/oferta/switch-hdmi-1z4-z-arc-hdcp2-2-4k-3d-hdr-pilot-9494943306

EDIT2. https://allegro.pl/oferta/vention-przelacznik-switch-3x-hdmi-2-0-port-toslink-minijack-3-5mm-pilot-14776198045

8
Gry wideo / Odp: Podłączenie głośników do konsoli.
« dnia: Pn, 26 Luty 2024, 21:06:00 »
Niezła kombinacja ;) (no ale to wina producentów co wyjście optyczne wywalili z konsol tej generacji). Używałem jakiś czas switcha i obraz był ok (tylko to musi być coś przyzwoitego w okolicach stówki, a nie te chińczyki za 3-4 dychy), ekstraktor sądzę też przepuści go raczej bez zmian. Gorzej może być z dźwiękiem szczególnie, że Toslink/optyk ma ograniczoną przepustowość względem HDMI i już tutaj dźwięk zostanie "ścięty" i przerobiony. Patrzyłem, że karta obsługuje do max. 7.1, więc zakładam, że minimum te 5.1 masz (optyk i tak więcej nie przepuszcza). Choć w sumie jeśli to jakiś zestaw głośników komputerowy w stylu Creative'a to pewnie i tak nie będzie słychać wielkiej różnicy z "przyciętego" optyka.

Weź zamów sprzęty z Allegro, potestuj 2 tygodnie, jak nie będzie słabo to najwyżej zwrócisz.

Ja mam podłączone konsole pod amplituner kina domowego (plus kolumny 5.1) i różnica względem głośniczków tv jak się można spodziewać jest kolosalna. PS5 (innych nie testowałem) przez słuchawki też daje radę, nawet zaryzykuję stwierdzenie, że tak jest lepszy efekt niż by był na jakimś słabszym zestawie kina czy soundbarze (testowałem jakieś komputerowe Corsairy - przez wejście w padzie i te ich bezprzewodowe Pulse3D - drugie zdecydowanie lepsze).

9
Dział ogólny / Odp: Kultura Gniewu
« dnia: Pt, 23 Luty 2024, 20:16:22 »

Zaprezentowana okładka wygląda jak żart, ale środek już trochę lepszy.

10
Dział ogólny / Odp: Kurc
« dnia: Cz, 22 Luty 2024, 17:13:24 »
Nie ukrywajmy, że ten obecny system z rabatami jest chory. Na płyty z muzyką, filmy, gry są na początku jakieś rabaty, ale minimalne. Książki/komiksy są tu ewenementem nie da się ukryć. Ale jeśli wprowadzenie JCK spowoduje wzrost cen (a raczej na bank spowoduje) to mam to gdzieś. A komiksy nawet jakby były w tych małych księgarniach to i tak kto się nie interesuje nie weźmie go do ręki, nie mówiąc o kupowaniu. Może dla jakiś dzieciaków co wchodzą w wiek czytelniczy by to był lep, może.

Zresztą Studio Lain leci w Gildii na rabacie 5 czy 10% i jakoś ciągnie. To może niech inni też to zaczną stosować. Po co od razu wszystko regulować.

11
Dział ogólny / Odp: Timof Comics
« dnia: Pn, 19 Luty 2024, 22:38:28 »
Remigiusz Mróż to kolejny ananas, 6 książek w 2023, 6 w 2022, 6 w 2021, 7! w 2020, 5 w 2019. No nie da się, po prostu się nie da, inaczej niż tylko gdy ktoś/SI pisze za ciebie. Nie czytałem żadnej książki tych autorów lecz nawet przy pisaniu grafomańskim, jest limit dzienny ile stron płodny pisarz jest w stanie wyprodukować bez wpadania w totalny bełkot.

To jest niby dużo? Te książki mają po 300-400 stron załóżmy dla uproszczenia, że 10 rozdziałów po 30-40 stron (czyli stron A4 stosunkowo mniej). To taki rozdział spokojnie napisze w dzień zbytnio się nie wysilając. 10 dni i jest książka + dajmy 20 dni na wymyślanie fabuły/dni wolne podczas tych 10 dni pisania i masz miesiąc na książkę. Więc 6-7 książek w rok to żaden wyczyn.

Z Mroza czytałem tylko to jego niby-SF (1 tom). Czyta się to szybko i płynnie. Stawiam, że tak samo się pisze.

12
O stronie i forum / Odp: Sugestie na temat forum
« dnia: Pn, 12 Luty 2024, 14:47:04 »
@up

I tak by się skończyło na "Trzeba anulować, bo przegramy" ;)

13
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pt, 09 Luty 2024, 01:14:14 »
materiały poszły do tłumacza
więc przy okazji pomyślałem o wasTylko Ty jesteś w stanie mnie przekonać, że plastik-fantastik, którego normalnie nie znoszę to jest to co muszę kupić :P

14
Zdziwił mnie ten zamek, bo raz, że drogi, dwa nie jakiś szałowy, mało figów. No ale pewnie większość na inwestycje wzięła :) Ja spokojnie tylko sklepik, a coś większego przyatakuję w kolejnej fali (np. piratów, forestmenów lub jeśli przejdzie w 4 naborze pociąg z Dzikiego Zachodu)

15
Nic nie mów. A mi jeszcze w momentach jak na chwilę jakoś działa wyskakuje, że muszę zmienić hasło, że niby dbają o moje bezpieczeństwo. Co za dziady.

Strony: [1] 2 3 ... 361