Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kyms

Strony: [1] 2 3 ... 47
1
Chodziło mi o to gdzie mogę serial obejrzeć. Czyli, skoro mieszkamy w Polsce, trzeba będzie wykupić N... No nie uśmiecha mi się to :(
Pierwsze trzy sezony znajdziesz na Netflix. Czwarty prawdopodobnie dodadzą po wyemitowaniu całości.

2
Zaczynał na DC Univsere, było w między międzynarodowej dystrybucji na Netflixie i nadal jest. Na HBO Max jest tylko w USA.
Zgadza się mówiąc o streamingu  :) Nie zgadza mówiąc o platformie produkującej serialu, a wnioskuję, że właśnie o to chodziło.

3
Zaczynam się gubić w migracjach franczyz między platformami... Titans zaczynali na Netflixie, teraz będą na HBO? Wszystkie sezony, czy tylko najnowszy? Wiecie coś?
Titans nie zaczynało na Netflixie :) Zaczynało na DC Univsere, potem przeszło na HBO Max i cały czas tam jest.

4
Filmy i seriale / Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 23:21:24 »
Druga połowa ostatniego sezonu "Titans" dostała zwiastun potwierdzający powrót 13 kwietnia.

Prócz tego pokazano oficjalne zdjęcia Jaya Lycurgo jako Robian (Tim Drake).

5
Filmy i seriale / Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 15:29:43 »
Ale co porównujesz Marvela do chaotycznego DC.
Bo mogę  ;) Wiesz, że Marvel/DC nie są jedynymi mierzącymi się z szybkimi premierami na streamingach, vod itd? Jest to temat do ugryzienia w szerszym rozmiarze niż te dwie franczyzy np. wymieniony przez @michał81 Top Gun Maverick

6
Filmy i seriale / Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 10:45:55 »
Możliwe, że się mylę. Swoje stwierdzenie opieram na box officach Marvela. Filmy całkiem szybko trafiają na streaming, a mimo tego nie utrudnia im to w zarobieniu na siebie nawet w przypadku mieszanych opinii jak nowy Ant-Man.

Sytuacja z The Rockiem jest kiepska. Od początku byłem sceptycznie nastawiony do separowania projektów. Pomysł z osobnymi genezami obydwu postaci był ok, ale separowanie ich wskazuje na błędne rozumienie ich losów. Nie wiem co złego było w łączeniu ich scenami po napisach, które nie trzeba traktować zobowiązująco - najlepszym przykładem jest scena po napisach "Shazam" z 2019

7
Komiksy amerykańskie / Odp: Dawn of the DCU (nowa era DC)
« dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 10:40:13 »
Wątek orientacji Tima jest najmniejszym zmartwieniem w "Tim Drake: Robin". Po prostu seria prezentuje kiepski poziom od #1. Mało ciekawa i nierozwojowa historia oderwana od reszty, gdzie już na początku zachodzą pewne zmiany w otoczeniu chłopaka bez tłumaczenia tego.

8
Filmy i seriale / Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« dnia: Wt, 21 Marzec 2023, 11:21:51 »
Potem niech się nie dziwą, że filmy zarabiają tak mało w kinach, jak przyzwyczaili ludzi do szybkiej dystrybucji cyfrowej.
Tylko czy szybka dystrybucja ma przełożenie na to? Wydaje się, że ważniejszym czynnikiem jest marketing, a raczej jego śladowa ilość. O ile w Ameryce cokolwiek działo się na tydzień/dwa przed premierą, tak pozostałe rynki nie miały dużego nacisku np. Polski.

Pamiętajmy o wadze weekendu otwarcia. Jeśli teraz jest na takim poziomie to opóźnianie premiery streamingowej nie będzie cudownym ratunkiem. Przed premierą nikt nie wie, kiedy film trafi na streaming - dawne "45 dni po premierze" jest nieaktualnym hasłem.

@Up
A'propos pierwszej sceny w trakcie napisów końcowych obrazu:
Spoiler: PokażUkryj
czy Shazam i Billy Batson będą ,,honorowymi" albo i stałymi członkami drugiego sezonu "Peacemaker", czy jednak znajdą się w obsadzie jakiegoś sequela "The Suicide Squad" z 2021 roku Jamesa Gunna, albo jakiegoś innego projektu, który ten reżyser by nadzorował?


Zależy od decyzji Gunna. Podany przez Ciebie scenariusz ma szansę realizacji, o ile przeniosą Shazama do DC Studios. Jeśli nie to mamy po prostu smaczek do pozostałych projektów wliczanych do DCEU. Tak skonstruowaną scenę uważam za przemyślane i bezpieczne rozwiązanie, ponieważ jej ton pasuje do starego uniwersum i nowego (jako potencjalny punkt wyjściowy)

9
Dział ogólny / Odp: Nowości komiksowe na blogach
« dnia: Wt, 21 Marzec 2023, 00:12:26 »
Recenzja filmu "Shazam. Gniew Bogów":
https://uniwersumdccomics.com.pl/2023/03/20/shazam-gniew-bogow/

Omówienie scen po napisach "Shazam. Gniew Bogów":
https://uniwersumdccomics.com.pl/2023/03/21/sceny-po-napisach-shazam-gniew-bogow/

Recenzja "Batman. Wyjątkowa Mroczna Noc":
https://uniwersumdccomics.com.pl/2023/03/21/batman-wyjatkowa-mroczna-noc/

Recenzja "Flash. Powrót Wally'ego Westa":
https://uniwersumdccomics.com.pl/2023/03/20/flash-powrot-wallyego-westa/

recenzja ostatniego komiksu również w formie wideo:


10
Filmy i seriale / Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« dnia: So, 18 Marzec 2023, 22:56:00 »
Shazam. Gniew Bogów
Przyjemny, generyczny film superhero, na którym świetnie się bawiliśmy. Film nie robi rewolucji w temacie, przeciwnik nie jest tu istotny, a początkowe przedstawienie historii i motywów mocno córek Atlasa wadziło mi. Jednak najważniejszy jest motyw rodzinny, który porywa, wyciska emocje i czuć, że podeszli do tego z serduchem.

Po więcej zapraszam do wideo recenzji, gdzie o filmie BEZSPOILEROWO porozmawialiśmy razem z Kingą.

11
Komiksy amerykańskie / Odp: Uniwersum DC
« dnia: Pt, 17 Marzec 2023, 10:57:04 »
Wskazówek kanoniczności możemy szukać w pierwszym z trzech zeszytów zapowiedzianego Flasha przez Egmont. Pojawia się w nim Batman, który pomaga Barry'emu w treningu (jest też Alfred na góra dwóch kadrach). Batman raz zwraca się do Barry'ego mówiąc mu, że kiedyś tam walczył z najgorszym, co wszechświat miał do zaoferowania i uratował ziemię - na dobrą sprawę może odnosić się do którejkolwiek wersji Ligi, ale patrząc na rolę Flasha to wydaje mi się, że bardziej tu chodzi o Ligę Snydera.

12
Komiksy amerykańskie / Odp: Uniwersum DC
« dnia: Pt, 17 Marzec 2023, 10:13:44 »
Warner Bros nie uznaje za kanoniczną Ligę Whedona?
Tak. Jeden i drugi film opowiada tę samą historię jakby nie patrzeć. Użyłem tytuły ze Snyderem, ponieważ jego wersja filmu jest obszerniejsza i bardziej treściwa z naciskiem na rolę Flasha.

13
Filmy i seriale / Odp: Seriale DC od The CW
« dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 22:19:18 »
Gotham Knights...

Szukam co pozytywnego mógłbym napisać o pierwszym odcinku i... Nic nie przychodzi mi do głowy. No, może to, że aktorzy trzymają się założonej konwencji, ktoś powie że grają źle, ale to jest kwestia właśnie założeń serialu, aktor wcale nie ma znacząco łatwiej gdy wręcz zmuszony jest grać 'źle' (nie wiem czy dobrze przekazuję to co mam na myśli :) ), bo nie jest tak, że przedstawiają postaci w sposób niewiarygodny, to postaci są napisane w taki sposób, aktorzy trzymają się ww. konwencji.

I może o tej konwencji dwa słowa, bo nie wszystkie seriale CW są takie same, większość faktycznie jest nie najwyższych lotów (czyt.: słabe), niektóre tytuły są przeciętne, ale są też takie, które osobiście lubię, więc nie wszystko sprowadza się do kwestii stacji jako całości. Raczej upatrywałbym źródła w samej tzw. ramówce stacji, Riverdale za chwilę się kończy i dobrze byłoby czymś z silną marką zastąpić ten 'segment', coś co ma trafiać do tej samej demografii (bo wbrew powszechnej opinii CW celuje w różnych odbiorców). Oczywiście Arrowverse też się kończy, ale CW zostawia Superman & Lois, a ten serial celuje w chociażby lekko 'dojrzalszą' widownię, z tego wnioskuję że Gotham Knights ma trafić do młodszego widza, i tyle - stąd konwencja przypominająca chociażby Riverdale.

Zestawienie z Riverdale zresztą nie jest bezzasadne, przyznam że byłem przez moment zaciekawiony tym serialem, na początku niejedno 'porównanie' do Twin Peaks widziałem, z tym że szybko okazało się to 'naciągane'. Przypomnę, że pierwszy sezon Riverdale był odmienny od późniejszych, 'na moje oko' dało się to oglądać, chociaż ja nie dałem rady, poza okazjonalnie miłymi dla oka ujęciami nic w tym serialu dla mnie nie było. Co ciekawe jak gdzieś 'trafiłem' na odcinki z późniejszych serii to serial poszedł w kierunku mało zobowiązującej 'guilty pleasure', i to samo widzę w pierwszym odcinku Gotham Knights.

To jest ww. aktorstwo, czyli granie wg. założeń 'sztuczności' świata i braku konsekwencji fabularnych w ramach serialu, ale też wszystko co widać na ekranie. Z tym problem jest duży, bo widać że budżet jest niewielki, a mimo tego twórcy starają się wcisnąć elementy 'imitujące' produkcję droższą (coś jak w późniejszych sezonach Arrowverse). Stylistycznie serial stara się też wpisywać w estetykę poprzednich produkcji 'Batmanowych', co w połączeniu z ww. niskim budżetem i w większości mało wyrazistymi lokalizacjami tworzy obraz szary (dosłownie i w przenośni) i nieinteresujący.

Nie miałem żadnych oczekiwań wobec tej produkcji, a mimo tego jestem zawiedziony. Pierwszy odcinek sprawdziłem żeby wiedzieć czy 'warto' będzie z tym serialem kiedyś się zapoznać, znając inne produkcje CW widzę, że na pewno nic dla mnie w pierwszym sezonie, a w 'restart' raczej nie wierzę - albo serial padnie z końcem pierwszej serii, albo mając zadowalającą widownię będzie kontynuowany w tej samej formie (tak przewiduję tylko). O fabule celowo nie piszę, to co najważniejsze widać w trailerze, a reszta, przypuszczam że prędzej czy później się 'rozwodni' i wydarzenia nie będą miały znaczenia nawet w ramach kolejnych odcinków serialu (czyli - serial nie dla mnie i nie będę się rozpisywał, można znaleźć recenzje opisujące aspekt prowadzenia historii).

Nie polecam, jeśli chcecie usiąść w fotelu i przez godzinę 'nie myśleć' to jest masa innych, znacznie lepszych produkcji (chociażby ostatnio chwalony przeze mnie Gotham [nie Knights ;) ], niby można go opisać częściowo podobnie, ale między Gotham a Gotham Knights jest ogromna przepaść; nie wiem czy teraz Gotham jest dostępny, bo miał zniknąć - przypadek że właśnie teraz? :P ).

PS. Uwaga też na opinie w internecie, przynajmniej na IMDB jest ewidentny 'review bombing', czyli oceny 10 z jedną recenzją na koncie (oczywiście recenzją tego serialu).

Nie spodziewałem się niczego lepszego... W tej chwili zastanawiam się, jakim cudem na polskim HBO Max szybciej pojawią się premierowe odcinki tego paździerza (23 marca wskoczy 1 odcinek, kolejne będą dodawane co tydzień), a 3 sezon "Superman & Lois" stoi pod znakiem zapytania, mimo iż premiera jest tego samego dnia co GK i poprzednie sezony były dodawane u nas na bieżąco (czyt. 1 dzień po amerykańskiej premierze)..

14
Komiksy amerykańskie / Odp: Uniwersum DC
« dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 22:12:46 »
Aaaa. Widzę, że ten komiks o Flashu zapowiedziany na maj, to jakiś badziew na chybcika napisany pod film. Kolejny komiks o początkach Barrego, które obchodzą mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. U mnie na dziś maj bardzo skromny jeśli chodzi o superhero.
Zapowiedziany Flash jest konkretniej 3częściową miniserią stanowiącą oficjalny, komiksowy prequel do tegorocznej premiery "The Flash". Wypełniacz czasowy pomiędzy "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera", a "The Flash". Przeczytałem każdy z trzech zeszytów i wyszło w najlepszym przypadku "coś mocno przeciętnego". Pierwszy numer porównywałem poziomem fabularnym do idiotyzmów słynących z Arrowverse, drugi wypadł już lepiej, ale bez perspektyw na przełomową, ambitną serię. Na całe szczęście nie było tam nic istotnego bez czego nie ogarnie się filmu. Komiksy nie zrobiły na mnie większego wrażenia, ponieważ już ich nie pamiętam.

W razie zainteresowania odsyłam do dwóch tekstów, które popełniłem przy okazji premiery #1 i #2. W każdym streściłem zeszyt, więc nawet taki skrótowy opis nakreśli czego można się tam spodziewać.

#1 - https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/09/21/the-flash-the-fastest-man-alive-1/
#2 - https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/10/18/the-flash-the-fastest-man-alive-2/

15
Dział ogólny / Odp: Nowości komiksowe na blogach
« dnia: Wt, 14 Marzec 2023, 00:14:49 »
Wrażenia ze streszczeniem "Adventures of Superman: Jon Kent #1":
https://uniwersumdccomics.com.pl/2023/03/10/adventures-of-superman-jon-kent-1/

Wrażenia ze streszczeniem "Batman #133":
https://uniwersumdccomics.com.pl/2023/03/10/batman-133/

Wrażenia ze streszczeniem "The Flash #794":
https://uniwersumdccomics.com.pl/2023/03/10/the-flash-794/

Omówienie Lazarus Planet w ujęciu: podbudowa, główny przebieg, pi razy oko tie-iny:


Strony: [1] 2 3 ... 47