Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - NuoLab

Strony: [1] 2 3 ... 13
1
Dział ogólny / Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« dnia: So, 11 Lipiec 2020, 12:14:32 »
budżetowo najtaniej można popróbować coś takiego

https://www.ikea.com/pl/pl/p/fluns-segregator-bialy-00324132/

2
Napiszę dlaczego Twoje kartony się nie sprawdzą tak dobrze jak te z ikei:

1. Bez dziurouchwytów będziesz klął unosząc pudło z podłogi. Mi wystarczyło, że śpiesząc się zakleiłem w kilku pudłach  te uchwyty taśmą klejącą i różnica w wygodzie manewrowania pudłem jest odczuwalna.

2. Twoje pudła są większe. Pudło z ikei załadowane papierem to max co mogłem w miarę sensownie przenosić, może nie jestem osiłkiem ale jakoś szczególnie cherlawy też nie.

3. Tu pohipotetyzuję bo nie wiem dokładnie jaka jest konstrukcja tych kartonów z tektora ale obawiam się tego jak wygląda w nich dno. W tych ikejowskich po złożeniu dno nie ma prawa wylecieć bo cała konstrukcja się podtrzymuje sama (trudno to wyjaśnić, najlepiej zobaczyć na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=88b8R2tb_cU) Po zamknięciu klapki pudło jest sztywne, taśma klejąca jest potrzebna jedynie żeby klapka się nie otworzyła sama.

Nadmieniam, że nie jestem fanem ikei, kartony kupowałem tam wbrew sobie bo nie było lepszej i tańszej alternatwy.

3
Komiksy polskie / Odp: Mieszko, Mieszko...
« dnia: So, 04 Lipiec 2020, 11:25:04 »
Na zdjęciu poniżej komplet pakietów fana Mieszka gdy autorzy dojdą już do Chrobrego.4
Ten strych to w docelowym domu? Jeżeli tak to w sumie nie ma znaczenia bo potem i tak nie będziesz miał ciśnienia czasowego żeby z tego strychu znieść w miejsce docelowe i będziesz mógł układać na spokojnie. Ja bym zostawił z lenistwa w kartonach, zwłaszcza że  przy 120m2 można je tak poustawiać żeby mieć swobodny dostęp do wszystkich. U mnie było inaczej bo miałem do dyspozycji jedynie niewielki pokój w którym musiałem kartony poustawiać w kostkę więc nie miałem przez jakiś czas dostępu do tych na dole i w środku, co i tak było nieistotne bo byłem zajęty robieniem regałów w drugim pokoju i nie miałem czasu na czytanie.

Jeżeli chodzi o te bananowce to może się sprawdzają przy niedużych ilościach ale gdy mamy dużo dobra to standaryzacja wymiarów jest nieoceniona przy noszeniu, przewożeniu, układaniu itp. No i do tego w pudłach można przewozić też inne rzeczy typu ubrania czy naczynia.

5
Przeprowadzałem się trzy lata temu.
Kupiłem kartony z ikei takie o https://www.ikea.com/pl/pl/p/pappis-pudelko-z-pokrywka-brazowy-00100467/
Podrożały, trzy lata temu kosztowały 2 zł a teraz widzę że 3. Do tego każde pudełko przejechałem tasmą klejącą pakową na krzyż, wtedy się nie rozlata nawet jak wysmyrgnie się z rąk. Wyszło mi tego chyba ze 120 pudeł (razem z książkami).
Wózek brałem taki w promocji po 99 zł, teraz oczywiście droższy https://www.jula.pl/catalog/artykuly-budowlane-i-farby/przechowywanie/wozki-zwykle-i-wozki-paletowe/wozki-magazynowe/wozek-magazynowy-325027/
Wózek to w ogóle jest must have przy wszelkiego rodzaju przeprowadzkach, remontach itp. O ile oczywiście mamy do dyspozycji windę. Na taki wózek wchodzą na styk trzy załadowane pudła, ale opony wtedy już trzeszczą. Na szczęście miałem do dyspozycji zamykany garaż pod blokiem więc procedura wyglądała tak, że najpierw pakowałem kilka pudeł, potem zwoziłem windą do garażu gdzie układałem z nich fort. Ważną zaletą posiadania punktu przeładunkowego jest to, że jak już doszło do samego transportu to załadowanie i rozładowanie samochodu trwało dosłownie 20 minut. Pudła należy ponumerować, pierwotnie chciałem nawet robić spisy zawartości ale po ochłonięciu ograniczyłem się jedynie do zdawkowej informacji o zawartości naskrobanej markerem na pudle. Nie polecam większych pudeł dostępnych w ikei bo po załadowaniu papierem nie da się ich podnieść bez połamania kręgosłupa, natomiast to mniejsze jest akuratne.
Oczywiście należy się psychicznie przygotować na przygadywanie półanalfabetów transportowców o zbędności posiadania biblioteki w domu oraz na to że po spakowaniu 50 pudeł widząc na regałach nadal pełne półki zaczynamy wątpić we własne władze umysłowe.

6
Dział ogólny / Odp: Kończące się nakłady komiksów
« dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 21:09:31 »
Od Pruszyńskiego?
Bo ja jakieś 5 miesięcy temu miałem duży problem ze znalezieniem gdziekolwiek Wiedzmina. A późńiej wszędzie się pojawił - tzn że był dodruk . Myśle że z Funkym prędzej czy później będzie ta sama historia.
Cierpliwości

Dodruk Wiedźmina to pewnie na fali serialu netflixowego.

7
Dział ogólny / Odp: Egmont 2020
« dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 22:29:00 »
Ale za to tantis nie ma "W cieniu wież wiertniczych"

8
Dział ogólny / Odp: Libertago
« dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 20:20:15 »
Ciekawi mnie ilu z was nie kupiłoby ekskluzywnego Thorgala gdyby na rynku były dostępne integrale w normalnej cenie.

9
Komiksy polskie / Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 13:41:14 »
Wszystko w temacie inspiracji już napisali Kapral z turucorpem w komentarzach tutaj. Polecam
http://turucorp.blogspot.com/2015/03/pominiety-klasyk.html

10
Komiksy polskie / Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 12:36:46 »
I właśnie dlatego Starzy Mistrzowie pozwalali sobie na bezczelne kopiowanie komiksów zachodnich. Bo wydawało im się (poniekąd słusznie), że są bezkarni i nikt ich za rękę nie złapie.

A który to komiks został bezczelnie skopiowany poza Fistaszkami i Tarzanem? U Starych Mistrzów można mówić o kopiowaniu kreski i stylu albo pewnych rozwiązań fabularnych ale nie całych komiksów.

11
Komiksy polskie / Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 21:29:51 »
Żeby poczuć klimat tamtych lat warto na allegro kupić za grosze "My z kosmosu" i "O tych co z kosmosu" tego właśnie Mostowicza oraz "Goście z kosmosu. Paleoastronautyka" Lucjana Znicza (na nim się wychowywałem). Fajnie widać inspiracje "Ekspedycji", wbrew portrecikowi i tekstowi na okładkach albumów to nie tylko Daniken ale cała plejada naukowców i pseudonaukowców tworzących hipotezy paleoastronautyczne. Daniken był najbardziej medialny ale nie stworzył tego nurtu i swoją drogą zdarzało mu się zmyślać.

12
Komiksy polskie / Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« dnia: Nd, 31 Maj 2020, 11:05:23 »
"Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa" Kasprzaka - to chyba Egmont zapowiadał w zbiorczym wydaniu komiksów Kasa.

13
Komiksy polskie / Odp: Tadeusz Baranowski
« dnia: Śr, 27 Maj 2020, 21:10:11 »
Może jestem malkontentem, ale powiedzcie mi jaki jest sens wydania w formie osobnej broszury całego komiksu w postaci szkiców? Są tacy co wolą czytać w tej formie czy może porównują każdy kadr z wersją ostateczną czy po prostu to taki dodatek do mania żeby mieć? Dla mnie overkill. Idąc dalej tą drogą to doczekamy się osobnych wydań blaudruków. Wolałbym tradycyjną formę dodatków - kilka plansz szkiców i jakieś opracowanie słowne, wywiad, wspomnienia czy coś w tym stylu.

14
Komiksy polskie / Odp: Kajko i Kokosz
« dnia: Wt, 26 Maj 2020, 15:01:50 »
No to ja widzę, ale dlaczego ktoś uznał za stosowne pociąć oryginalne 4 kadrowe paski i stworzyć takie monstrum ?

15
Komiksy polskie / Odp: Kajko i Kokosz
« dnia: Wt, 26 Maj 2020, 14:12:45 »
Dlaczego te plansze z aukcji Desy są w układzie pionowym ?

https://desa.pl/pl/aukcje/komiks-i-ilustracja-u6ss/epp0/


Strony: [1] 2 3 ... 13