Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Dracos

Strony: [1] 2 3 ... 81
1
Dział ogólny / Odp: Komiksy na których polegliśmy
« dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 12:00:13 »
Funky Koval- Wrogie przejęcie- jak można było tak sknocić taką fajną serię

+100
Polec nie poległem, ale było naprawdę blisko. Tak wybitnie zepsuć serię to trzeba było mieć naprawdę talent. Co prawda po latach coś tam czytałem w jakimś wywiadzie że to powstało na fali popularności konceptu VR ale wciąż było to tragiczne doświadczenie.

2
1. Król rozpustników
2. Toppi Kolekcja- Kolekcjoner
3. Hoka Hey!
4. Alchenit
5. Łupieżcy Imperiów
6. Sha
7. Wąż i włócznia
8. Aberzen
9. Alvar Mayor
10. Hombre

Jest jeszcze kilka tytułów których nie przeczytałem albo nie kupiłem, a podejrzewam że są mocnymi kandydatami do topu, jednak wolałem oddać głos teraz niż czytać na siłę albo zapomnieć zagłosować w terminie :)
Zdaje się że pierwszy raz zagłosowałem na tytuł polski w głównym zestawieniu. Alchenit, a nie Ixbunieta mimo że tam oddałem głosy na odwrót bo Alchenit to kompletna historia, a Ixbunieta dopiero początek.

3
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: So, 02 Marzec 2024, 12:53:17 »
@UP Jakbyś wkleił połowę mojego dzieciństwa :)

4
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: So, 02 Marzec 2024, 10:06:38 »
Zastanawiałem się kto wyciągnie historyjki z gum Donald. Będąc szczerym to też moje pierwsze zetknięcie z Disney w formie obrazkowej :)


A komiksy to Mickey Mouse gdzie w pamięci zapadły mi wycieczki do wygrania do Disneylandu na Florydzie, ależ się wtedy marzyło o takiej wyprawie.

5
Komiksowe TOP Listy / Odp: Komiksowa Top Lista - 2023 - Komiks polski
« dnia: Cz, 29 Luty 2024, 14:48:59 »
1. Ixbunieta - 1
2. Alchenit
3. Mieszko. Rozbrat
4. Wydział 7
5. Iskry - 4
6. Fungae

6
Mega kolekcja, aż przyjemnie popatrzeć :)

A co do słońca sam nie stosuję, a le nie przypadkiem jakichś folii na szyby okienne z filtrami które by zapobiegały działaniom promieni słonecznych?

7
Dział ogólny / Odp: Timof Comics
« dnia: Pn, 19 Luty 2024, 21:28:57 »
Tak mi się gdzieś w głowie majaczył Dick ale pewności nie miałem. Wydaje mi się że nie był odosobniony w tym podejrzeniu Lema ale jest najbardziej znany dzięki donosowi. Kojarzy mi się że była jakaś rozprawa  w jednym z czasopismu sci-fi wydawanym wtedy w US na temat niemożliwości pisania tyłu tekstów (i do tego jakościowych) przez autora z jakiejkolwiek satelity ZSRR bądź samego kraju rad.

8
Dział ogólny / Odp: Timof Comics
« dnia: Pn, 19 Luty 2024, 20:15:53 »
Kiedyś też pisarze zachodni posądzali Lema o to że albo piszą za niego ghostwriterzy albo "Lem" to kolaboracja wielu artystów. Też miał lata kiedy wydał kilka książek w tym powieści i zbiory opowiadań.

Nie mam pojęcia jak pisze Mróz czy Bonda, ale posiłkowanie się SI do pisania to relatywnie świeża sprawa, a oni tłuką masowo książki już od lat. Ja bym nie wykluczał że są osoby które siadają do pisania i tłuką x stron maszynopisu dziennie. Możliwe że ich prace są na jako takim poziomie i pracy redaktora oraz korektora nie potrzeba za wiele więc wydawca może wypuszczać na rynek tyle ile autor stworzy.

9
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: So, 17 Luty 2024, 20:56:36 »
Ale ty wiesz, że to żart był.
Komiksy to za poważny temat żeby sobie żartować.

10
Dział ogólny / Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« dnia: Pt, 02 Luty 2024, 13:27:26 »
Fabryka Słów nie ma wśród czytelników fantastyki renomy wydawnictwa wydającego ambitną czy choćby wartościową literaturę, wręcz odwrotnie. Dlatego nie deprecjonując, wyrażamy wątpliwości.

Jest dokładnie tak jak pisze Sędzia z tym że dla uczciwości trzeba przyznać że i im się trafi do wydania ktoś dobry jak np Kres ale to wyjątek.

11
Komiksy polskie / Odp: Ixbunieta
« dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 07:07:43 »
EDIT2:
Zarąbista rozkmina. Za to kocham to forum :)

Dokładnie dla takich postów warto czytać wszystko :) Imo czy coś brzmi dobrze czy nie, kompletnie do mnie nie przemawia bo jak mam to wnioskować jak języka o którym mowa nie znam ani nawet się z nim nie osłuchałem.

Tak na marginesie to trochę jak z literką щ w rosyjskim na początku uczą że to takie nasze ść ale to nie jest do końca taki dźwięk i wymaga sporo praktyki żeby to brzmiało lepiej, a i tak osobo ruskojęzyczna od razu wyczai że źle to wymawiasz :)

12
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: So, 27 Styczeń 2024, 10:17:49 »
Dlatego napisałem dla wielu z nas, z tym że ty najmocniej tutaj na forum o nich pisałeś i nie jeden raz Egmontowi się za ich brak oberwało :)

13
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: So, 27 Styczeń 2024, 10:12:06 »
Oho @Death coś dla wielu z nas ale chyba szczególnie dla ciebie - Pasażerowie Wiatru zapowiedziani :)

14
Komiksy europejskie / Odp: Ankieta dotycząca Thorgala
« dnia: Nd, 21 Styczeń 2024, 10:13:39 »
Wiadomo który album wygra 8) Osobiście kliknąłem do Piętna wygnańców. Kolejne Korona Ogotaja i Giganci to już był dla mnie dramatyczny spadek pomysłów fabularnych plus recykling starych motywów.

15
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 23:14:24 »
Co do Inhumans się zgodzę, ale Agents of Shield  jako procedural z 20+ odcinakami na sezon nie był bardzo tragiczny. A w porównaniu do takiego Luke'a Cage'a to już w ogóle był majstersztykiem SH. Nie żebym bronil AoS jako coś wybitnego, ale taki serial dla ogólnodostepnej stacji (zdaje się CBS) który zazębia się z MCU niezależnie od tego co kto uzna za kanon był ok. Tylko tyle i aż tyle, obecnie często serialom nawet osiągnąć ten poziom po prostu bycia ok, bycia watchabale jest trudno.

Strony: [1] 2 3 ... 81