Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 14
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette) Przeczytałem "All hail Megatron" i, przyznaję, szczególnej "ambicji" w tym nie czuję. Chyba że mówimy o ambicji, by strategicznie przyciągnąć nowych czytelników do świata, który pomału zaczęły gmatwać pomysły Furmana. Historia wskazuje, co z dotychczasowego dorobku IDW ma zostać ocalone, co zaś może (przynajmniej na razie) pokryć mgła zapomnienia. Czyta się to szybko i bezboleśnie  i takoż zapomina (scenarzyście przyświecała idea stworzenia fabuły jak z wysokobudżetowego filmu). Nad gęstym ostatnim Furmanem sprzed dwóch tygodni musiałem siedzieć dłuuuuużej. Ale nie wiem, czy to znaczy, że był on ambitniejszy; ja z niego nie pamiętam już też zbyt wiele, więc może nie jestem najlepszym źródłem opinii w tej sprawie. Po czterdziestu zeszytach rozpoznaję i jakoś tam umiem scharakteryzować może dwudziestu mechanicznych bohaterów, wiec są na pewno lepsi opiniodawcy. 

Seria Transformers vs G.I.Joe, o której piszesz, będzie w 73. i 74. numerze kolekcji, czyli późną jesienią przyszłego roku.

 

Pt, 21 Sierpień 2020, 21:44:53
1
Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię
Chyba chodziło o "48 stron"? Ostatnio drugą część kupiłem w całkiem dobrym stanie za 15 pln. Pierwsza część pewnie droższa.
Tak, oczywiście. Chodziło o "48 stron". Dzięki! :)

Cz, 24 Wrzesień 2020, 23:45:00
1
Odp: Batman
chyba była do niej dorzucana również maska.
Tak istniej takie wydanie specjalne, ale sam komiks nie różni się niczym do wydania II, czyli bez obwoluty. Można było kupić tylko wydanie oryginalne, Egmont go nie wydał.


Dodam także, że istniej wydanie specjalne Trybunału sów z maską trybunału.


A jak już jesteśmy przy tych wydaniach to HQ też miała podobne:

a także Deathstroke

Śr, 21 Październik 2020, 17:05:59
1
Odp: X-Men Ja tak mam, po co kupować dwa razy. Za dużo do kupienia komiksów żeby dublować.
Cz, 22 Październik 2020, 22:47:41
1
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd. Mam kumpla, który hobby skomentował tak: Po co Ty wydajesz kasę na komiksy, jak chcesz przeczytać to wypożycz i oddaj.
Prymityw.

Wt, 27 Październik 2020, 14:47:34
1
Odp: Kupki wstydu Dzięki serdeczne za wszystkie odpowiedzi. Nie spodziewałem się, że znajdzie się kilka osób, które mają podobne podejście do mnie. Odpowiadając jednak na niektóre zarzuty - nie, nie kupuję komiksów na handel, a to co determinuje takie podejście uwzględniłem w swoim wcześniejszym poście. Dodatkowo, tak jak wcześniej wspomnieli @Gustavus_tG, taki zabieg gwarantuje przyjemność z otwierania komiksów częściej niż tylko partiami od razu po ich zakupie. @Koalar, dzięki za rzeczową odpowiedź, ma to zdecydowanie sens i dzięki temu powstrzymam się od rzucenia się na wszystkie komiksy celem ich odfoliowania.

@donT - może to też wynika z mojego nadzwyczajnego pedantyzmu i pietyzmu względem obcowania z komiksem, ale nie wyobrażam sobie nawet przekartkować komiksu przed jego faktycznym czytaniem, bo mam wrażenie, że mógłbym się nadziać na spoilery. Kumam, że dla niektórych to może być dziwne, ale czasami walczę ze sobą żeby nawet nie przeskoczyć oczami o kilka kadrów dalej żeby sobie nie zepsuć niespodzianek fabularnych.

Wt, 03 Listopad 2020, 18:12:59
1
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
Ma ktoś może jakieś doświadczenia z bestcomics.pl, żeby polecić, ewentualnie odradzić tam zakupy?

Ja zamawiałem u nich kilka razy cen nie maja tragicznych za to często mają w na stanie rzeczy które w innych miejscach zniknęły. Pakowanie ok nie wiem czy standard gildii bo nie pamiętam tak dokładnie, ale na pewno na tych kilka zamówień ja byłem zadowolony. A tak przy okazji wcześniej nazywali się centrumkomiksu

Pt, 06 Listopad 2020, 09:13:38
1
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych Oryginalny "Relax" był produktem tamtych czasów. Poza nim i ŚM w zasadzie komiksów nie było, więc idealnie wypełniał lukę, której teraz nie ma. Teraz taki magazyn jest po prostu zbędny. I tak mamy klęskę urodzaju, więc nikomu nowych komiksów nie brakuje. To miałoby może jakiś sens, gdyby magazyn miał jakąś myśl przewodnią, jakiś określony profil, np. nostalgiczne ramoty z bogatą publicystyką (w Niemczech było kilka takich pism) albo nowe serie polskich twórców nawiązujące do starego "Relaxu". Ale ja tu czegoś takiego nie wiedzę.

Ponadto czasy magazynów komiksowych się skończyły, i to nie tylko u nas. Kiedy w PRL-u ukazywał się "Relax", dokładnie taka sama formuła była popularna w całej Europie. Wówczas to magazyny kreowały rynek, a nie odwrotnie. Wychodziły tego dziesiątki (opowiadałem o tym na poprzedniej MFK), a dzisiaj prawie zero, o czym portfelami zdecydowali sami czytelnicy.

Wrzucam okładki z mojej prezentacji - są to tylko te magazyny, które ukazywały się równolegle z "Relaxem" (1976-1981). Zapewne nie wszystkie i nie ma tu np. Skandynawii.


Pt, 06 Listopad 2020, 12:19:36
1
Odp: Studio Lain Ja przeczytałem komiks niedawno i trochę się zawiodłem jednak. Krytyka totalitarnej władzy zawsze na propsie, ale tutaj bardzo często bohaterowie rozmawiają patetycznymi hasełkami i ogólnikami, brakuje głębszej analizy. Postacie są zupełnie bez charakteru i ciężko się do nich przywiązać. Rysunkowo fenomenalne szerokie plany i architektura, spójna, przytłumiona kolorystyka, za to postacie, mimika, ruch bardzo słabo oddane. No i samo wydanie nie do końca mi odpowiada - strasznie połyskliwa kreda, przy sztucznym świetle zupełnie nie mogłem tego czytać. Wolałbym też większy format przy tak szczegółowych rysunkach.
Pt, 06 Listopad 2020, 13:49:30
1
Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze Może po lockdownie będzie jakieś 50%.
Pt, 06 Listopad 2020, 17:01:50
1