Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 58
Wiadomości Liczba polubień
Kielo - kolekcja No to kolej na mnie. Nie bede opisywal zdjec, ale oczywiscie odpowiem na pytania jesli jakies beda.
Wt, 03 Wrzesień 2019, 00:20:32
1
Odp: Utracone Komiksy Ja w drugiej połowie lat 90. pozbyłem się całej swojej ówczesnej kolekcji (Semiki, Disney'e, Orbita, Pegagus, Kajki, Tytusy i inne). Szedłem wtedy do liceum, a ponieważ zbiegło się to mniej-więcej ze schyłkowym okresem Semica (a na pewno z zamknięciem większości moich ulubionych serii), zupełnie straciłem zainteresowanie komiksami. Wiadomo, kto by zajmował się obrazkowymi historyjkami, kiedy jest się dorosłym :D, można uganiać się za dziewczynami i potajemnie pić alkohol i palić papierosy w parku :P.

Moja matka - lekarz-pediatra - wyniosła całą kolekcję do szpitala, celem zapewnienia rozrywki przebywającym tam dzieciakom.
W sumie więc dobrze się stało!

Jakieś 8 lat temu byłem także zmuszony spieniężyć sporą część kolekcji. Kupiliśmy wtedy z żoną dom, wykańczaliśmy go, a lada moment miała urodzić się nasza pierwsza córka. Kiedy w pewnym momencie zaczęło brakować nam kaski na farby, kleje, płytki łazienkowe i inne takie, część kolekcji wylądowała na Allegro. Życie :(.

Aktualnie staram się nie przywiązywać do posiadanych komiksów i regularnie wietrze półki, tak by ilość posiadanych pozycji była mniej-więcej stała. Komiksów do których nie zamierzam wracać, albo które nie mają dla mnie jakiejś wartości sentymentalnej pozbywam się bez bólu :).

Wt, 02 Czerwiec 2020, 08:19:42
1
Odp: Libertago
Widzę że niektórzy bardzo osobiście odbierają negatywne uwagi nt jakości wydań niektórych komiksów, które sami cenią
Widzisz nayroth, nie odbieram niczego osobiście, ale uważam że jest różnica pomiędzy krytyką i zwykłym chamstwem. I tylko to mnie irytuje.
Dość mam oglądania wzajemnego opluwania się w polityce, w telewizji, napuszczania jednych na drugich i obrażania innych.  W swoim hobby nie będę tego tolerował a u niektórych mam zamiar to piętnować. Szacunek do drugiego człowieka to rzecz bardzo ważna i nie zapominajmy o tym, ukrywając się pod nickami. Może dzięki temu forum zyska, a ludzie zaczną spędzać czas na fajnych rozmowach zamiast wylewać tu swoje frustracje.
Nie potrzebuję także doceniania mnie przez innych, czy wzbudzania u nich zazdrości, bo znam nie tylko swoją wartość, ale także wartość swojej kolekcji. Męczą mnie niektóre teksty, do tego stopnia że czasami aż nie chce się tych bzdur czytać i przez to wchodzić na forum.

rynek komiksowy w Polsce jest w dalszym ciągu lata świetlne za rynkami dojrzałymi. Zresztą nie tylko rynek komiksowy, bo cała Europa wciska głupim Polaczkom uboższe wersje wszystkiego, począwszy od proszków do prania, a na samochodach skończywszy. A Polaczki się cieszą i jak tylko ktoś ośmieli się zauważyć, że samochód w standardzie z kierownicą i czterema kołami to przecież nic nadzwyczajnego, natychmiast zarzucają mu sianie fermentu. I podobnie jest z komiksami wydawanymi przez Libertago/Polishcomicart. Każde wydanie ma jakieś braki i istotne niedociągnięcia. A reklamowane są jako ekskluzywne, wyjątkowe, unikatowe na polskim rynku. Z równie ekskluzywną ceną. Porównaj je sobie z różnymi mniej lub bardziej unikatowymi wydaniami zachodnioeuropejskimi i zamilknij wreszcie, przestań się ośmieszać.
Szanowny Panie specjalisto od wszystkiego. Mam niemal 70 europejskich wydań ekskluzywnych, do tego około 40 z USA i uważam, że w zakresie tego typu edycji potrafię docenić czyjąś dobrą robotę.  Nie trzeba daleko szukać bo nie tylko ja to potrafię docenić - na zachodzie również:

http://www.thorgal.com/integrale-libertago-tome-1/

Dawno nie czytałem na zagranicznych forach tylu dobrych opinii jak o wydaniach Libertago, ale przecież tam też się nie znają. Nie mają pojęcia co to wydania ekskluzywne. Tak samo jest na kilku forach, ale udostępniłem Ci najbardziej znaną stronę , poświęconą właśnie Thorgalowi - bo na niej - jak wejdziesz na forum, to już w ogóle gówno się znają na takich edycjach albumów. Wg Ciebie Polska jest „śmietniskiem” na uboższe wersje wszystkiego, ale ja tu widzę trend zupełnie odwrotny. Co ja wiem jak się nie znam, mam kilka pierdółek nie tylko od naszych „miernot”, ale także od innych „miernot” z Francji, Belgii, USA i jeszcze nawet coś z Włoch czy Hiszpanii się znajdzie.

Nie chcesz czegoś - nie kupujesz - prosta sprawa. Nie musisz przy tym nikogo obrażać.
A jeśli masz ochotę porozmawiać o różnych wydaniach ekskluzywnych to serdecznie zapraszam do dyskusji, może nawet osobistej rozmowy na NŻK - bo jeśli w pracy nikt mi nie odpadnie to mam zamiar pojawić  się na tej imprezce.Śr, 23 Wrzesień 2020, 01:55:14
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy Nie liczy się ilość tylko przelicznik ile złotych za stronę... znaczy się, chciałem napisać: "jakość".  8)
Cz, 24 Wrzesień 2020, 15:07:15
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy Na budowanie kolekcji porządnych komiksów nigdy nie jest za późno, więc zamiast wzruszać ramionami mogę dać "lajka".
Śr, 30 Wrzesień 2020, 11:56:26
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy Początek iście zacny i dobrze rokujący
Śr, 30 Wrzesień 2020, 12:01:30
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy Bardzo dobry poczatek! Wiesz co dobre ;-)
Śr, 30 Wrzesień 2020, 12:52:08
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy
Część z Was pewnie teraz uśmiecha się z politowaniem, robi "pfff" albo wzrusza ramionami, ale tak właśnie wygląda początek budowania zacnej (mam nadzieję) kolekcji porządnych (mam nadzieję) komiksów 8)

No to teraz koniecznie (jeśli jeszcze nie masz) - Miracleman, poszukaj wyprzedanego Kompletnego Szoku Przyszłości, Ballada o Halo Jones (póki jeszcze jest) i z Egmontowych - Top 10 (nie kojarzę czy jeszcze jest w dystrybucji) i z nowszych Neonomicon/Providence. I spoza Moore'a ze Studia Lain Sędzia Dredd Ameryka (bo tu też nakład raczej ku końcowi zmierza).

Śr, 30 Wrzesień 2020, 18:30:37
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy
Miałem lekkie obawy, czy lektura sprosta oczekiwaniom

Myślę, że Rosiński i Van Hamme też drżeli ze strachu czy sprostają Twoim wymaganiom  :D

Pt, 13 Listopad 2020, 23:32:43
1
Odp: kubisz - kolekcja Dobry masz gust. Mala ale bardzo fajna kolkcja.
Very nice!

Nd, 15 Listopad 2020, 11:30:01
1