Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 44
Wiadomości Liczba polubień
Jakie wydania preferujecie Ja osobiście wolę taniej a więcej;)
Ale wiem, że tutaj wiele osób które lubią ładnie prezentujące się komiksy na półkach, do czego ja z kolei mało przykładam uwagi;)

So, 16 Luty 2019, 11:01:15
1
Odp: Jakie wydania preferujecie Dla mnie jak najbardziej wydania powyzej 250 stron powinny byc na twardo a reszta na miekko . Mylilem sie kiedys twierdzac ze Rebirth powinien byc wydawany tak samo jak Nowe DC na twardo bo zauwazylem ze tyle ostatnio jest komiksow na rynku ze z miejscem zaczyna byc krucho a okladki ze skrzydlkami nie sa takie zle . Tak sie zastanawiam czy jakby Egmont nie wypuscil jakiejs serii jako zeszytowki ( uwielbiam okladki ) czy nie przelozylo by sie to na wieksze zainteresowanie komiksem wsrod nastoletnich fanow . Nie zawsze kazdy moze sobie pozwolic na opasle tomy a wydatek paru zlotych nie jest az tak odczuwalny . Kupowalibyscie zeszytowki za 6-7 zl okladkowej ?  ;)
So, 16 Luty 2019, 14:57:29
1
Odp: Jakie wydania preferujecie Ja nie wybrzydzam, biorę jak wychodzi, bo póki co nie mamy takiego dobrobytu aby dane tytuły były i na miękko i na twardo.
Ale fakt, że takie cieńsze tpb to wolę jednak w miękkich. A albumy frankofońskie to już tym bardziej.

Nd, 17 Luty 2019, 10:34:11
1
Odp: Obchody częściowo wolnych wyborów 4 czerwca a sytuacja komiksu dzisiaj Nie niedoceniałbym socjalistycznego systemu dystrybucji prasy i książek.
To był potężny moloch przynoszący wbrew pozorom spore zyski, w skład RSW wchodziły wydawnictwa (m.in. wydające komiksy KAW i MAW), drukarnie i sieć kolportażu (czyli kioski Ruchu). Właśnie dlatego komiksy i książki lądowały w każdym kiosku, a kioski naprawdę były w każdym miejscu, łącznie z wioskami. Sytuacje w których "nie dowieźli" prasy zdarzały się naprawdę wyjątkowo nawet w okresie głebokiego kryzysu. Natomiast rozdzielnik był faktycznie irracjonalny - zdarzało mi się upolować w czasie wakacji "Fantastykę" w wiejskim kiosku, czasopismo nie do zdobycia normalnie w dużym mieście.

So, 13 Lipiec 2019, 12:49:39
1
Odp: Obchody częściowo wolnych wyborów 4 czerwca a sytuacja komiksu dzisiaj Dystrybucja musiała być faktycznie słaba.
 Pod koniec lat 80-tych MAW wprowadziła usługę sprzedaży wysyłkowej .
Działało to tak - w  Świecie Młodych były drukowane specjalne kupony - należało je wyciąć ,wypełnić a następnie wysłać pod wskazany adres.  Płaciło się przy odbiorze przesyłki.
Zrobiłem wtedy kilka zamówień z Tytusami .
Najciekawsze w tym wszystkim było to , że Tytusów nie dało się wtedy nigdzie kupić a można je było bez problemu zamówić z dostawą do domu.


So, 13 Lipiec 2019, 21:47:50
1
Odp: Obchody częściowo wolnych wyborów 4 czerwca a sytuacja komiksu dzisiaj
Nie niedoceniałbym socjalistycznego systemu dystrybucji prasy i książek.
To był potężny moloch przynoszący wbrew pozorom spore zyski, w skład RSW wchodziły wydawnictwa (m.in. wydające komiksy KAW i MAW), drukarnie i sieć kolportażu (czyli kioski Ruchu).

Tak dorzucę na marginesie: czytałem wywiad ze Stefanem Szczepłkiem, w którym wspomina, że z ok. 40 tytułów prasy młodzieżowo-sportowej wydawanych przez MAW tylko trzy przynosiły dochód: tygodnik "Radar" z angielskimi tekstami piosenek, "Rozrywka" z krzyżówkami i "Piłka Nożna", w której Szczepłek pracował.

So, 13 Lipiec 2019, 22:14:31
1
Odp: Obchody częściowo wolnych wyborów 4 czerwca a sytuacja komiksu dzisiaj To nie jest tak proste.
Początek lat 90 to eksplozja jeśli chodzi o ilość pozycji wydawniczych literatury popularnej, głównie z USA.
Czy wydawnictwa powstawałyby i drukowały, gdyby nikt tego nie czytał?

Jakoś nie widzę pracowników fabryk zaczytujących się szczególnie w komiksach i powodujących upadek tego medium z powodu zamknięcia fabryk.

Śr, 17 Lipiec 2019, 13:38:05
1
Odp: Obchody częściowo wolnych wyborów 4 czerwca a sytuacja komiksu dzisiaj Nie wiem, ale z Twego pytania zakładam, że Ty wiesz i masz na to hipotezę, którą uważasz za fakt.
Tylko dalej nie widzę tu bezpośredniego powiązania z upadkiem czytelnictwa komiksów i książek. Jakby w PRLu ci wszyscy ludzie każdego wieczoru zaczytywali się w bogatej ofercie czytelniczej, w której zagłębiali się wieczorem przy lampie :-)

I zwróć uwagę, że trochę wszyscy mówimy o tym samym: zmiany 89 miały decydujący wpływ. Tylko czynniki inaczej oceniamy.


Śr, 17 Lipiec 2019, 14:33:55
1
Odp: Obchody częściowo wolnych wyborów 4 czerwca a sytuacja komiksu dzisiaj Problem z jednoznaczną oceną przyczyn upadku czytelnictwa czegokolwiek leży m.in. w tym, że na przemiany natury polityczno-gospodarczej nałożył się niezależnie przełom technologiczny zachodzący na całym świecie. Gdyby do okrągłego stołu doszło dekadę wcześniej nie mielibyśmy do czynienia z eksplozją rynku audio-wideo (płyty CD, wypożyczalnie kaset VHS, telewizja satelitarna i kablowa) czy komputerowego i można by było w miarę obiektywnie porównywać "zasługi" obu systemów.
Śr, 17 Lipiec 2019, 15:39:34
1
Odp: Obchody częściowo wolnych wyborów 4 czerwca a sytuacja komiksu dzisiaj Jasne, dlatego sam temat dystrybucji komiksów jest bardzo ciekawy bo rzutuje na naszą rzeczywistość obecną i podejrzewam, także na politykę wydawniczą. Przydałaby się jakaś praca magisterska albo i doktorska, wydana później jako monografia :)
Śr, 17 Lipiec 2019, 18:59:45
1