Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 9
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Dlaczego akurat komiks? W moim przypadku odpowiedź na to pytanie przychodzi całkowicie naturalnie. Jestem grafikiem, trochę malowałem, rysowałem i rzeźbiłem (w szkole). Więc wszelkie sztuki wizualne to moje medium. Zwłaszcza statyczne.

Zazdroszczę wszystkim pamięci. Wszyscy pamiętają co robili latem 1984 i jaki komiks kupili w którym kiosku.
Ja niestety nie. Ale pamiętam emocje i pierwszy kontakt. Koziołek matołek, Gucio i cezar Kajtek i Koko w Wieczorze wybrzeża, komiksy ze Świata Młodych. Ale za najbardziej świadomy kontakt z komiksem uznałbym Tytusa i uwielbiam Tytusy do dziś. Ale to jednak ta wizualność była dla mnie najwżniejsza. Nawet jeśli dziś nie pamiętam treści to niektóre kadry, które dziś oglądam po wieeeeelu latach pierwszy raz, wydają się znajome jakbym je oglądał wczoraj. Tytuły pewnie to samo co u wielu z Was, czyli to co było w kioskach. Relaxy, Alfy, Thorgale, Baranowski, Komiks fantastyka, potem trochę semików.

I paradoksalnie to trochę chyba Semiki są odpowiedzialne, za dłuższą przerwę jaką sobie zrobiłem od komiksu. To był czas na grafikę, filmy. Wróciłem stosunkowo niedawno. Jakieś 12 lat temu kupując sobie Hellboya.  Znałem temat wcześniej oczywiście, ale Mignola ponownie oczarował moje zmysły i powoli znów zacząłem wsiąkać. Superhero niestety (a moze na szczęście) do dziś mnie niezbyt interesuje ale odkryłem cały niesamowity świat komiksu, o którego istnieniu wcześniej nie miałem pojęcia.

Tak czy inaczej, to strona wizualna jest dla mnie głównym "stymulantem" w komiksie.

So, 04 Styczeń 2020, 09:21:04
1
Odp: Bender - kolekcja Doroczna aktualizacja.
Part 1: to co na wierzchu












So, 22 Luty 2020, 20:47:30
1
Odp: Bender - kolekcja













So, 22 Luty 2020, 20:47:46
1
Odp: Bender - kolekcja














So, 22 Luty 2020, 20:48:09
1
Odp: David Boring - kolekcja Super kolekcja i fajny dobór tytułów.
So, 18 Kwiecień 2020, 08:33:59
1
Odp: David Boring - kolekcja Widzę myszę i Teraz komiks, Mort Cindera. Nie mówiąc o Leksykonie, podoba mi się ta część teoretyczna 8)
So, 18 Kwiecień 2020, 13:06:43
1
Odp: David Boring - kolekcja Ekstra wrysy, no i świetna selekcja tytułów na półkach. Kiedyś zrobię u siebie porządek i też będę tak miał ;)
Pn, 20 Kwiecień 2020, 14:13:45
1
Odp: Kielo - kolekcja Odrobina Mignolaverse. Pojedyncze tytuly bo raczej na zbiorczych sie skupialem:



















































Pt, 24 Kwiecień 2020, 18:42:42
1
Odp: fragga - kolekcja Komiksowa Warszawa 2018:

Bedu:


Etienne Willem:


Nikodem Cabała:


Tomasz "Spell" Grządziela


Kowalczuk:






Szymborska:


Tony Harris:


Andre Diniz:




Jeff Smith:




Katherine Ferrier


Papcio Chmiel:

Pt, 24 Kwiecień 2020, 20:26:29
1
Odp: BosMan - kolekcja Przedstawię dzisiaj moje "pamiątki" z zeszłorocznego, poznańskiego Dnia Darmowego Komiksu.

Pomimo faktu, że mieszkam na stałe w Poznaniu, na Dniu Darmowego Komiksu byłem po raz pierwszy. Udałem się tam dzięki namowom Gazzy, który na forum zachęcał wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu. :)
Niestety, obowiązki rodzinne nie pozwoliły mi uczestniczyć w imprezie od rana; udałem się tam dopiero wczesnym popołudniem.
W pierwszej kolejności udało mi się zdobyć wrys od niemieckiego autora, Gregora Hinza (do dzisiaj nie wiem, kim on jest ;) ).


Następnie obszedłem nieliczne stoiska komiksowe, gdzie udało mi się spotkać dwóch scenarzystów komiksowych i wydawców w jednym: Witolda Tkaczyka (Zin-Zin Press) i Roberta Zarębę (Strefa Komiksu/Kameleon).Panowie złożyli mi swoje autografy w antologii "100 na 100".


Poźniej uczestniczyłem w spotkaniu z Markiem Turkiem, z którym w ciekawą polemikę na temat: "Co można nazwać komiksem, a czego nie można - określmy definicję komiksu" wszedł, siedzący wśród publiczności (nielicznie, niestety, zgromadzonej), Jerzy Szyłak. Od Marka udało mi się otrzymać rysunek na blanku pierwszego numeru "Wydziału VII".


Uczestniczyłem rownież w ciekawym spotkaniu z rumuńskimi rysownikami komiksów, którzy opowiadali i sytuacji komiksu w Rumunii. Po spotkaniu można było uzyskać ich autografy i wrysy w wydanej specjalnie na DDK "Miniantologii komiksu rumuńskiego" (darmowej!  :D). Udało mi się zdobyć od nich kilka autografów (niestety, nie od wszystkich :( ).
Gabriel-Virgil Rusu:

Xenia Pamfil:

Adrian Barbu:

Od Adriana zakupiłem również jego komiks, którego fragment został umieszczony w antologii. Zakupiłem go ze względu na poruszaną tematykę II wojny światowej. Opowiada on prawdziwą historię czeskiego pilota, walczącego w 1939 roku w polskim lotnictwie.


Później było spotkanie  z Witoldem Tkaczykiem i Tomaszem Tomaszewskim, którzy promowali swój najnowszy komiks o powstaniu wielkopolskim, wydany przez władze Poznania.

Po spotkaniu udało mi się otrzymać autografy od Witolda Tkaczyka i wrys od Tomasza Tomaszewskiego.




Później poszedłem do niewielkiej "strefy autografów", gdzie otrzymałem mini-wrysy w antologii KKK od Marka Turka, Marty Falkowskiej i Bogumiły "Bozi" Pepasińskiej (która właściwie nie rysowała nic w antologii, ale postanowiła mi coś narysować :) ).


Na koniec zgarnąłęm jeszcze stertę darmowych zinów:




Impreza była udana, przez Bibliotekę Uniwersytecką przewalały się tłumy ludzi. Żałuję, że niestety w tym roku zapowiadany Dzień Darmowego Komiksu w Poznaniu raczej się nie odbędzie. :(

So, 25 Kwiecień 2020, 18:09:30
1