Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 4
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Pochwal się swoimi pracami Przychodzę ze smutną wiadomością. Philippe Tome wczoraj zmarł. Razem z rysownikiem Janrym współtworzył albumy z serii "Sprycjan i Fantazjusz". Albumy z okresów, kiedy on z Janrym je tworzyli oraz te z okresu, kiedy Franquin je tworzył, zdobyły największe uznanie wśród fanów. Ja sam przeczytałem tylko dwa (te, które Taurus wydał) i były bardzo dobre. Były przygody, humor i świetne rysunki. Tego typu komiksy uważam za najlepsze. Mam jeszcze dwa integrale, zawierające łącznie 53 albumy "Sprycjana", ale jego współautorstwa jeszcze nie czytałem. Przeczytałem jeden album z serii "Mały Sprytek" i mi się naprawdę podobał. Bardzo fajne poczucie humoru.

Śmierć Toma jest niewątpliwie wielką stratą dla komiksu frankofońskiego :( Spoczywaj w pokoju (*)

Poniżej mój fanart jego serii "Mały Sprytek".


Nd, 06 Październik 2019, 19:26:49
1
Odp: Osiedle Swoboda Bo to jest forum opanowane przez prawicowych fanów komiksów, gdzie o Śledziu (który ze swoim światopoglądem nigdy się nie krył) się nie wspomina ;).

Daję sam sobie ostrzeżenie!  :o

Wt, 15 Październik 2019, 12:09:14
1
Odp: Muzyka filmowa Wyżej wrzucony w linku materiał dźwiękowy z, nazwijmy to, batmanowskiej materii na przestrzeni lat, brzmi niewiarygodnie dobrze. Pięknie scalono ze sobą rozmaite tropy dźwiękowe, te charakterystyczne dosadnie osadzone, mroczne, pełne patosu, jakiegoś niezwykłego nastroju tony. Razem daje to niepokojąco dobry rezultat!

Ścieżka dźwiękowa z "Terminatora" z 1984r. przeczy klasycznemu rozumieniu tego, co oznacza i czym jest muzyka filmowa, bo to przecież skomplikowany konstrukt, zazwyczaj zamykający film we spójną całość i dopełniający jego odbiór! "Terminator - Main title" Brada Fiedela nie jest moim ulubionym utworem z zestawienia ścieżki dźwiękowej przygotowanej dla filmu Camerona. To właśnie "Terminator Arrival" jest bardziej wydatniejszy, lepszy, donioślejszy w kwestii podkreślenia tego co i jak opowiada film, jakie napięcie i atmosferę tworzy. Utwór jest wirtuozerią połączenia muzyki syntezatorowej z dziwnymi rozstrajającymi, skrzeczącymi podźwiękami i motywami z muzyki klasycznej.


So, 19 Październik 2019, 18:28:19
1
Odp: Komiks w mediach
Przytoczysz konkretnie jakieś "racje" czy tylko tak tu się dla sportu odezwałeś?

Jasne:
1. Są grupy komiksowe, które niczym kącik wzajemnej adoracji, pozwalają sobie na bezgraniczne ataki oraz krytykę wszystkiego co nie jest powiązane z poszczególnymi osobami ze środowiska.
2. Ataki, naśmiewanie się z artystów i krytyka tylko określonych osób, a przy krytyce innych uznawanie tego za ataki.
3. Paskudne wykluczanie artystów - łącznie z pisaniem donosów - których sztuka nie idzie tym samym torem co „wybierających elit”.
4. Żałosne szydzenie z klasyków komiksu i krytykowanie ich osiągnięć w sposób nadwyraz żenujący.

To tylko kilka z przykładów.
Dlatego uważam że ma sporo racji, a swoim zachowaniem nie odbiega od wielu bezczelnych komentarzy jakie przeczytałem na grupach, jeszcze przed całą tą szopką.

Pn, 21 Październik 2019, 23:01:43
1
Odp: Ciekawe grafiki, obrazy, rysunki itp. Żeby takie haki swobodnie sobie po internetach hulały.  ::)
Oj Kitty, Kitty... Gdyby Profesor wiedział co z ciebie wyrośnie...  8)A poniżej 18+, po 22-iej i nie w pracy.  8)

Spoiler: PokażUkryj


Śr, 06 Listopad 2019, 20:07:46
1
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019 A, poniżej dowód, że „puszkowane” Kasi Niemczyk w strefie autografów zdało egzamin. Brawa dla osób z Forum i spoza niego, Wasza hojność dała wymierny efekt  ;D

FB:
Amelka i Mozaika - zagadkowy chromosom 20 – zmotywowany(a) z użytkownikami Andrzej Włudecki i 2 innymi użytkownikami.
1 godz. ·
Trzy dni kolejnego turnusu rehabilitacyjnego za nami.
Rehabilitacja,masaż kręgosłupa, fala uderzeniowa, masaż logopedyczny, mikropolaryzacja to plan na ten turnus.
Działamy kompleksowo, wysiłek jest duży.
Ale Amelia jak widać w doskonałym humorze:)
Duża część turnusu zostanie sfinansowana ze środków, które zebrała dla nas Kasia Niemczyk
w trakcie autografów na MFKiG.

Bardzo dziękujemy w imieniu Amelki i ślemy dla Kasi dużo pozytywnej energii za jej ogromne serce. ❤️Cz, 07 Listopad 2019, 01:19:11
1
Odp: Timof Comics Na 1. stronie są wymienieni autorzy oraz tytuł, a zaraz pod tym malutki kadr, tak ok. 4x3 cm. (Na str. 2. zaś jest znacznie wiekszy kadr. W stopce widnieje copyright 2008 dla Timofa.) 
Nd, 10 Listopad 2019, 11:40:21
1
Odp: rekinn- kolekcja SMYK:ALLEGRO:
Pt, 19 Czerwiec 2020, 11:37:36
1
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd. Wszystko spoko, powinien być wybór, ALE... pytanie czy rynek oparty na wariantach można nazwać rozwiniętym?

Warianty okładkowe były jednym z głównych czynników, który niemal zabił amerykański komiks w połowie lat 90-tych i doprowadził dwa największe wydawnictwa na świecie do bankructwa.

Komiks się rozwijał w zamierzchłych czasach, gdy czytały go dzieci i była prosta zastępowalność pokoleń. Jedni z komiksów wyrastali, przychodzili nowi. Ale dzieci nie czytają komiksów od wielu, wielu lat – odkąd komiks stał się „dojrzały” i prezentujący „dorosłe treści”.

Dziś w USA mamy rynek oparty na wariantach/spekulantach i corocznych restartach serii, nakłady są kilkunastokrotnie niższe niż te 30-40 lat temu i komiks się raczej zwija niż rozwija. Najlepiej sprzedające się komiksy nie mają już nakładów idących w miliony, tylko w okolicach 100k – tyle to kiedyś sprzedawał TM-Semic.

Jeśli nasz malutki rynek ma się opierać na limitowanych okładkach dla kilku zapaleńców, a nie na pracy u podstaw i wychowywaniu młodego pokolenia czytelników, to nigdzie nie zajdziemy.
Wymrze nasze pokolenie i komiks się skończy…

Pn, 26 Październik 2020, 20:23:49
1
Odp: Kultura Gniewu 10. Przybysz Tana
9. Na co dybie... Baranowskiego
8. Kościsko Kalinowskiego
7. Pjongjang Delisle'a
6. Powrót rzęsorka Samojlika
5. Osiedle Swoboda Śledzińskiego
4. Norka zagłady Samojlika
3. Tymek i Mistrz Leśniaka i Skarżyckiego
2. Łauma Kalinowskiego
1. Ryjówka przeznaczenia Samojlika
---

Pt, 20 Listopad 2020, 20:31:10
1