Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 34
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Taurus Media Ja już nie ufam w historie o chciwej babie z Image. Być może faktycznie wyczuła boom komiksowy w Polsce i zaczęła od Taurusa żądać podobnych kwot co od NSC czy Muchy (no bo dlaczego nie?), a ci przyzwyczajeni do kasy sprzed kilku lat nie zgadzają się płacić więcej (i też mają rację)
Mimo to Taurus trochę zbyt zachowawczo podchodzi do tematu. Lazarusa powinni zamknąć za wszelką cenę. Podobnie Black Science. Bo stracić zaufanie komiksowa można bardzo łatwo, nikt nie chce inwestować w wydawnictwo, które nie kończy serii, albo ma żółwi cykl wydawniczy.

Pt, 08 Luty 2019, 11:42:31
1
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! Zniesmaczyła mnie ta informacja z Gildii. Swego czasu zablokowali możliwość rejestracji, oświadczyli że forum zostanie wyłączone i tyle. Użytkownicy dopytywali o szczegóły, deklarowali wsparcie, chęć pomocy, argumentowali wskazując, że źle dla środowiska komiksowego byłoby utracenie takiego forum. A administratorzy pozostawali głusi na te prośby/sugestie/argumenty, czym jasno pokazali gdzie mają użytkowników swojego forum. Teraz, z jakichś nieznanych nam powodów (zapewne z chęci zysku, tradycyjnie) postanowili zmienić zdanie i oczekują, że wrocimy na ich forum? Ja nie mam takiego zamiaru i mam nadzieję, że większość użytkownikow zrobi podobnie. Tym bardziej, że nie mamy gwarancji, że sytuacja za jakiś czas się nie powtórzy.
Poza tym tutaj forum prowadzone jest przez pasjonata, który najwyraźniej chce to robić bezinteresownie. Czy przy okazji na tym zarobi? Oby. Ale najważniejsze jest to, że jego podstawowym motywem jest chęć stworzenia forum do wymiany poglądów nt. komiksu, a nie zysk. To ważne, bo daje to wiekszą pewność, że forum się utrzyma dlugie lata

Wt, 12 Luty 2019, 23:09:49
1
Odp: Thorgal
Zapraszam na priv.

Proszę pisać Oficjalnie, ponieważ oskarżenia Pana są bezpodstawne. Z chęcią poznamy Pana punkt widzenia, a wałki proszę sobie kupować w sklepie budowlanym.
Czekamy na te dowody o których Pan tak trąbi.

Pn, 11 Marzec 2019, 17:37:46
1
Odp: Thorgal Od skrajności w skrajność. Brak nowej okładki nie świadczy ani o amatorszczyźnie ani o braku szacunków (taką wypowiedź można uznać że pochodzi od gbura). Spójrzmy na drogie amerykańskie wydania Absolutóe bądź Library. Tam też często na okładce są umieszczone istniejące okładki wkomponowane w nowe tło. I nikt z tego powodu szat nie rozdziera. Dla mnie okładka tego zbiorczego wydania również jest brzydka, ale nie nakręcam przez to spirali nienawiści chlapiąc inwektywami na lewo i prawo :)
Wt, 12 Marzec 2019, 06:34:28
1
Skalp Nie widziałem na forum tematu poświęconej tej serii więc pozwolę sobie na powołanie do życia a przy okazji podzieleniu się kilkoma słowami po przeczytaniu serii:

Dla mnie "Skalp" to jedna z tych pozycji, która ograbia mnie ze złudzeń tudzież wywraca obraz czegoś o 180 stopni - jeśli dotychczas, obraz Indian kojarzył Wam się głównie z "Tańczącym z Wilkami" tudzież z klipem "Blaze Of Glory" Jona Bon Jovi to ten komiks natychmiast go zmieni.

Bohaterem serii jest Dash - Indianin, który wraca do swojego rodzinnego rezerwatu po wieloletniej przerwie ale tym razem w charakterze tajnego agenta FBI, który ma za zadanie rozpracowanie i zdobycie dowodów przestępczej działalności wodza rezerwatu a jednocześnie szefa jego świata przestępczego.

Nie będę spoilerował fabuły - powiem tylko tyle, że zwrotów akcji jest tutaj cała masa - łapałem się na tym, że za każdym razem jakaś postać mniej lub bardziej ważna miała tutaj swoją historię a w zasadzie "swoje za uszami" i to mi się chyba podobało najbardziej spośród całej masy pozytywów tej serii.
Częstym zabiegiem twórców jest cofanie się w czasie, retrospekcje w tym ta kluczowa dla całej historii, które sprawiły że bohaterowie są tym czym są w teraźniejszości.

Komiks jest szorstki, brudny i brutalny i pokazuje a może trochę i przerysowuje jak wygląda życie w rezerwacie - czyli czymś o czym każdy z nas ma raczej ograniczony i jednak mocno stereotypowy obraz a który to jest takim jakby "Państwem w Państwie", które rządzi się swoimi własnymi zasadami i jest jakby nieco wyjęty spod prawa.

Silny nacisk jest też kładziony na indiańskie wierzenia, które mocno się tutaj krzyżują z rzeczywistością zawartą w komiksie - czasami to, wraz z mnogością postaci może się okazać nieco kłopotliwe - mi zdarzało się sporadycznie cofać żeby zakumać "kto to był" i "o co chodzi" ale to raczej były incydenty niż reguła.

Kilka słów o kresce bo nie oszukujmy się - nie każdemu podejdzie do gustu, szczególnie główny rysownik serii czyli R.M. Guera ma specyficzny rys. Rysunki są, powiedziałbym, dość surowe - to chyba najwłaściwsze słowo i choć nie aspirują do arcydzieł to mają swój smak i w tej konkretnej brudnej serii pasują doskonale.
Niejaką "odtrutką" na Guerę są obrazy rysowników "gościnnych", których jest kilku i mają na ogół pojedyncze historie w każdym ze zbiorczych tomów - one są na ogół dużo bardziej przyjemne dla oka - nie pamiętam, który twórca - czytając na pewno to wychwycicie, miał wręcz śliczne rysunki co w zalewie surowości zwraca szczególną uwagę - w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Zdecydowanie warto się zaznajomić z serią - polecam wszystkim z naciskiem jednak na czytelnika dorosłego.

Wt, 12 Marzec 2019, 21:58:03
1
Odp: Thorgal
Dokładnie. Cena już teraz jest wywindowana na maksa. I ktoś ma jeszcze zapłacić dodatkowe 200 lub więcej?  Nie sądzę.


To nie sądź. Smarowanie tej samej kanapki kolejną warstwą masła nie poprawi jej smaku. Podobnie jak powtarzanie w kółko tego samego. Do premiery komiksu ponad miesiąc jak pula gildiowa się wyczerpie pozostanie tylko oczekiwać na produkt finalny. I jeszcze jedno jeśli naprawdę nie rozumiecie fundamentalnej kwestii to dyskusja jest bezcelowa. Ludzie na całym świecie, bez podziału na rasę wiek i inne kwestie wydają na swoje zainteresowania, widzimisię setki papierków. Niektórzy wydają na buckmacherkę w jeden dzień tyle, co koszt tego wydania. I jak naprawdę wydrukują tylko te 350 egzemplarzy to na pewno będzie to rodzynek, który będzie z czasem zyskiwał na wartości.

Cz, 14 Marzec 2019, 19:49:00
1
Odp: Non Stop Comics Grass Kings wydany przez Non Stop Comis w błyskawicznym tempie (ostatnia część na 2,5 miesiąca) to kawał solidnego komiksu. To takie połączenie Bękartów z Południa z Briggs Land, a nawet można odnaleźć w nim elementy Skalpu. Jeśli komuś te tytuły przypadły do gustu swoim klimatem południowej prowincji Stanów, to poczuje się jak w domu. I to jest w sumie zaletą jak i wadą tego komiksu.

Pierwsza część skupia się na zarysowaniu konfliktu pomiędzy głównymi bohaterami tej opowieści zarówno dwójką braci, którzy przewodzą tej odciętej społeczności, a także konfliktowi z szeryfem z pobliskiego miasteczka, który zaostrza się jeszcze bardziej w wyniku pojawienia się w Królestwie uciekinierki szukającej azylu. Napięcie tu narasta z zeszytu na zeszyt, by w kulminacyjnej konfrontacji dwóch stron wręcz wybuchnąć.
Druga część jest znacznie spokojniejsza i skupia się na śledztwie dotyczącym śmierci jednej z członkiń społeczności Królestwa Trwa. Matt Kindt wykorzystuje je zatem do przedstawienia historii co ważniejszych bohaterów tej społeczności i tym samym pokazania jej ciemniejszej strony i tajemnic jakie skrywa.
Został jeszcze jeden tom tej historii. Nie wiem czy traktować to jako zaletę, że całość jest taka krótka, czy też jako wadę, bo historia ma znaczny potencjał, który ma wrażenie nie zostaje wykorzystany. To naprawdę niezły dramat obyczajowy z intrygującą fabułą, jednak sporo brakuje do wyżej wspomnianych pozycji. Co nie znaczy, że źle się przy lekturze bawiłem, wręcz przeciwnie. Matt Kindt pomimo lekkiej powtarzalności klimatu zdecydowanie dał radę i czekam na finał tej historii.

Co do samych rysunków Jenkinsa, to obrazują one świetnie całą historię, Końcowy effekt bardziej przypomina obrazy malowane akwarelami niż ilustracje komiksowe, a tym samym czuć tutaj ten prowincjonalny klimat Stanów.

Nd, 17 Marzec 2019, 20:32:26
1
Odp: Taurus Media KBOOM bierze się za serie z IMAGE God Country, a byczek ma kolejne obsuwy z seriami tego wydawnictwa. Dziwne trochę, a może problemem nie jest baba z Image, może to węże w kieszeni Taurusa stanowią problem?
Śr, 20 Marzec 2019, 23:23:23
1
Odp: Mucha Comics
Jeden chudszy tom czytasz tyle co trwa odcinek  :)

Ech, serio, teraz będziemy przeliczać serial/komiks na czas, który zajmie nam obejrzenie/przeczytanie?

No to wszelkie czekanie na odcinek, sezon, zeszyt, czy trade'a i tak jest do d*py, bo lepiej sięgnąć po książkę...Koniec offtopu prowadzącego donikąd.

Nd, 24 Marzec 2019, 16:40:03
1
Odp: Kupki wstydu Na oko licząc, moja kupka wstydu liczy ponad 1000 pozycji. I to najróżniejszych, choćby np.: Fistaszki, które kupuję, ale przeczytałem tylko pierwszy tom, czy serie Gigant (wraz z mamutem i mega) które nie chce odpuścić, bo lubię, ale sięgam po to niezwykłe rzadko. Oczywiście dochodzą europejskie i amerykańce. Teraz kończę czytać Marvel NOW, znaczy jestem przy Avengers (Axis), więc jeszcze trochę zejdzie, ale nadal zbieram MN2.0. Podobnie z drugim obozem, czyli DC, z którego w sumie czytałem zielonego łucznika i supka, a reszta "ląduje na półce". Oczywiście nie jest tak, że każda nowość idzie na koniec kolejki, takie tytuły jak Smerfy, Spider-Man, Usagi, Lucky Luke teraz Fear Agent łykam od razu.

Czasami zastanawiam się, czy to ma sens, tym bardziej, że podobna kupka rośnie w świecie growym. ;) Ale cieszę się, że nie tylko ja tak mam, nie jestem osamotniony w moim nałogu zbieracza. ;)

So, 06 Kwiecień 2019, 09:12:18
1