Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 185
Wiadomości Liczba polubień
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
To niestety prawda, miliony mikro blożków, recki pisane na kolanie byle tylko były bo się dostało gratisy. Ostatnio trafiłem na reckę gdzie autor przez pierwszą jej połowę jechał po wydawnictwie za błąd w druku,a dopiero w drugiej coś napomknął o samym komiksie.

Dobrze powiedziane. Jako że obracam się w świecie typowo plastyczno-artystycznym, komiks to hobby jakby przy okazji, często mam do czynienia z krytykami, recenzjami i opiniami. Niestety gro ludzi biorąca się ze takie zajęcie, zwłaszcza w Internecie, o samej sztuce nie ważne czy jest to komiks, malarstwo, muzyka czy literatura. Liczą się wyświetlenia, gratisy, laiki i ogólna świadomość bycia domorosłym guru w temacie. Sami zaś posiadają wiedzę niepopartą doświadczeniem i na przysłowiowe: "skoro krytykujesz, zrób lepiej" milkną jak zaklęci :)

 Nie jest to reguła. Mamy w kraju grono naprawdę rzetelnych recenzentów problem polega na tym, że im większe show, jazgot i mieszanie recenzowanego obiektu z błotem tym bardziej taka opinia się wybija przez co konstruktywna krytyka ginie w morzu takiego medialnego bełkotu. Recenzje powinny służyć jako wskazówka ostateczną ocenę pozostawiając jednak samemu odbiorcy, który może się potem z ową opinią zgodzić bądź ją zanegować. I tu następuje pytanie o kondycję intelektualną widza i jego zdolność do samodzielnej interpretacji dzieła. O tym można pisać eseje.

Ok. Ale mijam się z tematem. Sam zbieram 12 serii z Rebrith. Jedne są lepsze inne gorsze i posiadają typowe dla gatunku Shuperhero wzloty i upadki. Traktuje je jako przyjemną odskocznię od cięższych tematów komiksowo-literacko-zawodowych. Szczerze wolę to niż telewizyjną pralnię mózgu po ciężkim dniu. I choć nie są to serie wielce epickie fabuła większości z nich przyjemnie mnie wciągnęła i żal by było, gdyby Egmont nagle uciął te serie nożem w co osobiście nie wierzę. Skłaniam się raczej ku wersji zmiany layoutu serii po wyjściu "Metalu" z DC Rebitch na DC Universe co sensownie tłumaczy brak zapowiedzi i pociągnięcie wychodzących serii pod nowym szyldem..., ale tego dowiemy się pewnie dopiero na Pyrkonie lub Komiksowej Warszawie.

Cz, 07 Luty 2019, 10:21:27
1
Odp: Egmont 2019
Vision to sama chętnie przytulę
Jestem!

Wt, 26 Luty 2019, 10:13:39
1
Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
FOX odwala głupoty vol. 2137

Tak, myśl, że to Foxa wina, na Foxa zwalamy winę, zły Fox, nieudolna wytwórnia, dobrze, że Disney ją kupuje, nareszcie będziemy mieli spójne uniwersum, dobry Disney, zły Fox.

Pn, 04 Marzec 2019, 07:35:21
1
Odp: Podcasty komiksowe
Pomyłki pomyłkami, ale research podstawowy zawsze przyda się robić, szczególnie w podcastach.

Zgadzam sie właśnie o to mi chodziło gdyż dla młodych są oni "wzorami" co widać po komentarzach. mają  dużą siłę opiniotwórczą. Żyjemy w czasach gdzie ludziom coraz mniej się chce nawet coś wpisać w Google i poszukać a sporo tam gadają czy seria im sie podoba czy "gówniana" i młodzi się na tym opierają...

Wt, 05 Marzec 2019, 10:45:07
1
Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce Oprócz Egmontu, Muchy, Hachette... chyba wszystkie są polskie?
Śr, 06 Marzec 2019, 20:10:59
1
Odp: Egmont 2019
Pierwszego było więcej i nadal można kupić z drugiej ręki.

Jak chcesz, to Rodzinne wartości też mogę ci sprzedać z drugiej ręki...

Cz, 07 Marzec 2019, 10:28:20
1
Odp: Egmont 2019 Niema opcji żeby tam wykupili bo dystrybucja idzie na klika sklepów/księgarni internetowych zawsze.
Pt, 08 Marzec 2019, 16:41:41
1
Odp: Egmont 2019 A gdzie takie rzeczy opowiadają? Jak miało trafić do innych sklepów, skoro jeszcze go nie wydrukowali?
Pt, 08 Marzec 2019, 17:06:28
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
Kto im to przerwał i zabronił? Kosmiczna siła sprawcza?

Domyślam się, że banda Skrulli podszywających się pod ludzi z Egmontu.

Nd, 10 Marzec 2019, 11:35:05
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela Widzę, że nowe forum ma syndrom starego. Tam też miesiącami się toczyły takie dyskusje, nikt nikogo nie przekonał, zakończył to dopiero ban dla bazyliszka.
Na tym forum piszą niby te same osoby co na gildii, a popełniają te same błędy.

Nd, 10 Marzec 2019, 14:31:17
1