Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 149
Wiadomości Liczba polubień
Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród) Był Kaczor Donald, są komiksy Disneya (chyba, że chcecie osobne tematy na każde wydanie, ale jakoś nie widzę sensu).

Obecnie Egmont wydaje:
Kaczogród Carla Barksa - kompletną, 30-tomową, edycję dzieł Carla Barksa, m.in. twórcy Sknerusa

1. Powrót do Klondike i inne opowieści z lat 1952-1953 - 11/2018
2. Moja snów dolina i inne opowieści z lat 1953-1954 - 11/2018
3. Siedem miast Ciboli i inne opowieści z lat 1954-1955 - 1/2019
4. Kamień filozoficzny i inne opowieści z lat 1955-1956 - 4/2019 (?)
5. O kawałek sznurka i inne opowieści z roku 1957 - 6/2019 (?)
Więcej informacji o składzie 4 tomów znajdziecie tutaj, a więcej informacji o kolekcji pod tagiem kaczogród carla barksa.
Pierwsze 2 tomy obecnie są niedostępne w księgarniach internetowych, ale nadal można je znaleźć w wielu Empikach.

Życie i czasy Sknerusa McKwacza - pełne (prawie) wydanie sagi Rosy

Pierwsze wydanie (ze znaczkiem urodziny Sknerusa na przedniej okładce) miał sporo błędów, kolejne dużo mniej. Dodruk jest zaplanowany na koniec lutego.

Oprócz tego wychodzą serie prasowe:
Kaczor Donald - miesięcznik z komiksami Disneya (i bzdetnym gadżetem). W każdym numerze znajdują się 43 strony historyjek, spośród których można wyróżnić komiks z bohaterami Kaczych Opowieści, klasyczną historyjkę (najczęściej Barks lub Vicar), parę 1-stronicowych gagów i komiks nawiązujący do okładki. Obecnie jest w sprzedaży KD 2019-02.


Gigant Poleca - 250-stronicowy dwumiesięcznik zawierający głównie nowsze włoskie komiksy Disneya. Każdy tom to mieszanka różnych historyjek, czasem lepszych (i to doskonałych typu Doktor Kwakenstein), czasem gorszych, który łączy to, że wszystkie z nich to polskie premiery. Obecnie znajduje się w sprzedaży tom pt. Wirtualna pułapka


MegaGiga/Gigant Mamut - naprawdę dwa pisma, tak naprawdę jedno. Półroczniki (składające na kwartalnik) złożone z 512-stronicowych tomów z tematycznymi historiami z kaczkami i myszami. Są tomy bardziej skupione na klasycznych historiach, a także te zawierające głównie nowsze komiksy. Poziom także mocno się waha, ale ostatnio tomy prezentowały naprawdę dobry poziom. Najnowszym wydaniem jest MegaGiga:Wyprawa w przyszłość, a już za tydzień wyjdzie Gigant Mamut: Ci wspaniali Rzymianie[/i].


Mógłbym tu wspomnieć o MikiMaxie czy też Kawie Zombo (lub też innych niewydanych komiksach Disneya), ale nie chciałbym od początku narzekać.
Wszystkie newsy dotyczące komiksów Disneya znajdziecie na moim blogu, o najważniejszych najpewniej będę pisał tu lub w temacie Egmontu (a może Hachette lub Deagostini, nigdy nie wiadomo).

Wt, 05 Luty 2019, 17:30:17
1
Odp: Spawn

Może wszystko się zmieni, kiedy wejdzie do kin nowy film z tym bohaterem. Sam Todd McFarlane będzie reżyserował ten film

To akurat mnie martwi. McFarlane nie jest filmowym reżyserem. Żałuję że filmu nie dostał do zrobienia Alex Proyas który był moim oczywistym kandydatem. Po Dark City i The Crow ma idealne referencje do zrobienia filmu o Spawnie, do tego przez skromne CV jest raczej nie drogi, i byłem z jakiegoś powodu przekonany że Blumhouse do niego zapuka. Todd skoro chciał nad wszystkim mieć kontrolę mógł po prostu objąć rolę producenta wykonawczego. Do tego sam ma pisać scenariusz. Nie oszukujmy się, te komiksy są dobre ale jak na swoje czasy, oraz dzięki wspaniałym rysunkom i pomysłom na World-building. Mistrzem dialogów to Todd nigdy nie był.

So, 09 Luty 2019, 21:16:22
1
Odp: Usagi Yojimbo
Nie będzie problemu z numeracją bo teraz to będzie UY Saga, a w przypadku 1-7 będzie UY Specjalna Edycja, tak jak w US i nikt nie będzie z faktu samej numeracji ronił łez.
Otóż to. To najmniejszy problem ta numeracja. Oby tylko E uzyskał prawa i wydał. A jak to nazwą to drugorzędna sprawa.
Cieszą liczne głosy nawołujące do kupowania od pierwszego tomu Sagi. Jestem za.

Nd, 10 Luty 2019, 07:29:42
1
Odp: KBOOM
Podejrzewam, że KBOOM może mieć coś wspólnego z Fantasmagorie.
Ten temat już był wałkowany na poprzednim forum i na FB i sam pytałem się ich na MFKiG, więc ci odpowiem. To są całkowicie inni ludzie. Druga sprawa, że dobór i nie wydanie przez Fantasmagorie tych tytułów to jest czysta darmowa reklama dla nich, więc ja nie jestem zaskoczony.

Pn, 11 Luty 2019, 13:07:50
1
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! No i super! :)

Tyle że tu tak dobrze, że szkoda wracać :P


Poza tym komuś może się odwidzieć i później co? Znowu poszukiwania "domu"? ;)

Wt, 12 Luty 2019, 18:17:19
1
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! Komuś zaczęły spadać statystyki z wejść i się obudził z ręką w nocniku. Sklep gildii straci obroty z uwagi na zamknięcie forum, więc w końcu ktoś się opamiętał. Czysty biznes, niektórym nie zależy na forum, tylko na własnym interesie. Nie ma co panikować, faktycznie, jak pokazało życie, jest wiele lepszych miejsc niż porzucone forum gildii.
Wt, 12 Luty 2019, 18:48:57
1
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! Krótko mówiąc - dla mnie teraz są mało wiarygodni. "Postaramy się niebawem przywrócić możliwość rejestracji i zaproponować takie zmiany by z forum korzystało się Wam przyjemniej." Czyli cholera wie co to będzie. Mogą sobie wymyślić np. abonament na korzystanie z forum. Logowanie przez FB. Cokolwiek. Mieli czas, zdecydowali się olać wszystkich i w zasadzie niczego nie wyjaśniać. Równie dobrze za parę miesięcy mogą stwierdzić, że jednak zmienili zdanie, bo okazaliśmy się niewdzięczni. Ja głosuję na nie. Może ktoś zrobi w tym wątku ankietę - wracać czy zostać? Bo jasne jest, że tutaj jednostkowe działania nie mają sensu.
Wt, 12 Luty 2019, 18:49:56
1
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
Powrot na forum gildii to jak powrot do bylej dziewczyny. Takiej co to zerwala, sie foszyla i miala nas w dupie, ale nagle sie jej odmienilo...

... a historia lubi się powtarzać ;)


Waszmościowie! Gildia potraktowała nas jak wyżej, a teraz mamy wrócić tylko dlatego, że "dziewczyna" stwierdziła, że jednak będzie to dla niej bardziej opłacalne? No bez jaj... ;) Za "biznesowe" uczucia to ja dziękuję... :P

Wt, 12 Luty 2019, 18:55:49
1
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! Ja się na sklep gildii nie obraziłem i nie mam zamiaru rezygnować z ich usług, ale co do forum hmmm chyba jednak lepiej pozostać tu. Wydaje mi się to pewniejsze( może znowu im się odwidzi).
Wt, 12 Luty 2019, 19:05:32
1
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! To nasze środowisko komiksowe jest tak głupie, że już dubluje samo siebie na okrążeniu.
Było sobie kiedyś jedno forum i wszyscy byli tam. Potem sporo osób walnęło focha i poszło najpierw w niebyt, a potem na Facebooka. Na tymże Facebooku założono sporą grupę, potem znowu był foch i ludzie uciekli do innej grupy. Następnie Gildia sfochowała i kazała "spieprzaj dziadu", bo zamknie, więc przenieśliśmy się na inne forum. I nagle Gildia twierdzi, że jednak nie, w sumie to jest spoko. I obecnie mamy dwie duże grupy na Facebooku i dwa fora. Burdel nad burdelami. Ja nie mam czasu wchodzić dziennie w cztery miejsca, bo może gdzieś pojawi się coś ciekawego. I nie mam też czasu czytać tego samego cztery razy, bo ktoś wrzuci dane info wszędzie gdzie się da. Ja potrzebuję jednego fajnego ekskluzywnego przybytku, gdzie mam wszystkie kurtyzany w jednym miejscu, a nie czterech dziadowskich burdeli, że tak sobie zażartuję.

Wt, 12 Luty 2019, 19:11:45
1