Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 29
Wiadomości Liczba polubień
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
Green Arrow i Nightwing.
Green Arrow odpuściłem po drugim tomie, więc dla mnie to żadna strata. Nightwinga i tak chciałem zakończyć na runie Seeleya, bo dalej to chłam.

Pt, 08 Luty 2019, 16:44:58
1
Odp: Batman Co do runu Snydera to moim zdaniem najlepsze co ostatnimi czasy spotkało nietoperza i osobiście żałuje, że się skończył. Mimo wzlotów i upadków poziom był o wiele wyższy niż obecny run Kinga, który, póki co strasznie mnie męczy, ale daje mu szansę i czekam z opinią do zobaczenia całości. Również graficznie run z New52. Rysunki Capullo, mimo iż nieco kreskówkowe były dynamicznie, lekkie i pełne zadziorności. Dodatkowo w przypadku Capullo kolor na jego rysunkach kładziony był idealnie pięknie podkreślając to co trzeba w danym kadrze. Obecnie rysunki Janina nie mają takiej dynamiki, ale same w sobie są oczywiście fajne, realistyczne zaś kompozycje dobrze rozplanowane, ale kolory w jego przypadku psują całkowicie odbiór komiksu. Kolor u Janina wieje plastikiem - owszem może się podobać, ale brak mu lekkości poprzednika. Szczególnie boli mnie to w scenach akcji, którym kradnie całą dynamikę, w scenach dialogowo obyczajowych (których u Kinga więcej) sprawdza się o dziwo dobrze.
[/color]Ech...znów wpadłem w dygresję, a miało być krótko. Generalnie run Snydera do 7 tomu jest wspaniały 8-9 nieco obniża loty, ale jest dalej dobrze, choć moim zdaniem pomysł był niezły i gdyby lepiej rozbudować postać Gordona - dać mu jeszcze ze 2-3 dodatkowe tomy można byłoby uzyskać coś znacznie ciekawszego. Tom 10 to całkiem fajna antologia czyta się dobrze. Dodatkowo przed Endgame można przeczytać Batman Eternal który, mimo że cierpi na syndrom molocha jest całkiem niezłym akcyjniakiem, kładącym też podwaliny pod obecne Detective Comics, a wprowadzającym też całe tło i postaci drugoplanowe obecne w Endgame. Podsumowując Batman Snydera to w mojej opinii najlepsze co mogło spotkać DC w czasach New52.[/size]

Wt, 12 Luty 2019, 10:28:35
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics Kilka dni po końcu WKKDC Egmont odpala Black Label (najprawdopodobniej MFKiG) a wcześniej TK cały czas powtarzał że jak wychodzi WKKDC to nie zwiększą oferty DC  :)   
Wt, 12 Luty 2019, 14:50:34
1
Odp: Batman No cóż wielkość sztuki określana jest też wielością kontrowersji wokoło niej. Dla mnie ten run był bardzo fajny na i na tle całego New 52 wybijał się więcej niż pozytywnie. Moja opinia na temat Snydera jest całkowicie subiektywna. Nie traktuję też Batmana jako dzieła które ma być górnolotne, głębokie i ma zmienić coś w moim życiu wtedy a raczej jak typowy akcyjniak: ma być miło, szybko, przyjemnie i z pomysłem. Rysunki, jak wspomniałem, odpowiadają też moim wymaganiom estetycznym w kontakcie z tworem na takim poziomie amerykańskiego kina akcji. Nie oszukujmy się dzieła pokroju wzmiankowanego "Długiego Halloween", "Azylu Arkham" czy wczesnych batmanów Milera to nie są, ale też ciężko wymagać od scenarzystów by w temacie klepanym już od 80 lat co miesiąc, czy nawet co rok, powstawało coś wielkiego i przełomowego. Zwłaszcza uwzględniając obecne tempo jaki narzuca przemysł komiksowy. jak wiadomo pośpiech i krótkie terminy nie służą wielkiej sztuce.


Każdy próbuje jak może w chwili obecnej run Snydera wytrzymuje, krótką co prawda, próbę czasu i starcie z następcą. Może właśnie dlatego że czytając komiksy z New52 miałem wrażenie że scenarzysta od początku postawił sobie za wzór stworzyć dobre komiksowe kino akcji bez bez podtekstów i wielkiego filozoficznego patosu. Z zadania, moim zdaniem, się wywiązał i jest ok. A co do robienia w batmanie ciężkich klimatów psychologicznych, dekonstrukcji i patosu to możemy obserwować to teraz. Póki co King dekoncentrując batmana psychologicznie to samo funduje czytelnikowi. Owszem zdarzają się fajne punkty jak one-shot ze Swamp Thingiem ale to zdecydowanie za mało. Choć może się mylę. może po zakończeniu runu obwołamy Kinga geniuszem...czas pokarze na razie ni to Knightfall ni "Przeminęło z wiatrem".


Podsumowując dalej bronię swej tezy o tym że porównując dwa najnowsze runy Batmana Snyder, póki co, wypada w ogólnym zestawieniu o wiele lepiej niż King i taki było główne założenie mojej opinii. Jenak zgodzę się że na tle legendarnych albumów o przygodach Batmana broni się tylko "Trybunał Sów" co i tak stawia Snydera na o wiele lepszej pozycji niż Kinga i spółkę.

Wt, 12 Luty 2019, 19:21:28
1
Odp: Batman
   jakieś smędzenia o bat-rodzinach,(...) i cała reszta tego szajsu nie mająca nic wspólnego z konwencją tego akurat bohatera


Batrodzina to jedna z najlepszych rzeczy w DC i jedna z najlepszych rzeczy jaka się przydarzyła Batmanowi w ciągu ostatnich kilku lat.


Change my mind :>

Wt, 12 Luty 2019, 19:42:23
1
Odp: Batman Przecież w runie Snydera jest, przynajmniej wg.mnie,wiele batmanowych elementów. Mamy pojedynek z Jokerem na personalnym poziomie, mamy Batmana-detektywa, który rozwiązuje zagadkę Trybunału Sów. Mamy miasto w zagrożeniu w Roku Zerowym. A rysunki Cappulo pasuje dobrze do tego wydźwięku grozy. Batman pasuje do wszystkiego, do typowej superbohaterskiej bijatyki, do kryminału, do czegoś ambitnego,do czego scenarzysta  zapragnie, więc
W tym komiksie nie ma absolutnie żadnego czynnika, który był wyznacznikiem tytułu takiego jak Batman.
z tym się zgodzić nie mogę, bo nie ma czynnika który do Batmana by nie pasował. Postać ta przez lata ewoluowała i każdy może wybrać sobie jej ulubioną wersje, czy to Batman podróżujący przez czas, czy zapieprzający po tronie w kosmosie. Oczywiście są klasyczne historie i wyobrażenia, definiujące ale nie narzucające wyobrażania o bohaterze.Ewolucja idzie w parze z rozwijającą się galerią postaci wokół głównego bohatera, jedne są bardziej udane, inne mniej. Ale dzięki temu dostaliśmy Damiana albo Batwoman, bohaterów, bez których współczesne komisy z Batmanem wg. wielu fanów byłyby uboższe. Mi osobiście obecnie o wiele więcej frajdy przynosi czytanie Detective Comics, gdzie mamy grupę bohaterów.
  Jasne, że dobrze jest od czasu do czasu się odmóżdżyć, ale dlaczego mainstreamowy superbohaterski komiks nie może być ambitniejszy i skłaniający do przemyśleń?
Mówisz, że bohater wywodzący się z prostych, pulpowych historyjek pełnych sensacji i zwrotów akcji musi być pełen ambitnego mroku? Oczywiście są wizjonerskie tytuły superbohaterskie, które podchodzą do tematu ambitniej. Batmana też można w takich realiach przedstawić, np. "Azyl Arkham", jednak u swoich podstaw postać ta nie przedstawiała sobą nic ambitnego. W końcu gadamy o miliarderze, który w nocy przebiera się w strój nietoperza i gania przestępców po mieście przy pomocy nierealnych gadżetów.

Śr, 13 Luty 2019, 01:14:09
1
Odp: Batman
Ed Brubaker byłby idealnym kandydatem do stworzenia obrazu noir w Gotham City i nakreśleniu smutnego przytłoczonego traumą życiową Mrocznego Rycerza-detektywa. Może moje modły kiedyś zostaną wysłuchane i gość napisze znowu coś dla DC z Nietoperzem w roli głównej.
Jest taki elseworlds:

Śr, 13 Luty 2019, 20:01:54
1
Odp: Batman #50 Batmana Kinga i tak już przeszedł do historii choćby przez gównoburzę jaka wokół niego się rozpętała po tym jak poszedł spoiler.
Kilka stron temu wspomniałem, że choć nie uważam runu Kinga za tak porywający jak run Snydera (tylko nie zaczynajmy dysputy od nowa :) ) to dalej daję mu szansę. Wiem, że już połowa dawno za nami, ale z opinią wstrzymuję się do końca. Mam wrażenie, że king chciał nam zafundować Knightfall 2 tylko że tym razem w formie wojny psychologicznej. Sęk w tym, że na razie to wykończenie psychiki następuje na linii scenarzysta/czytelnik nie zaś bohater/antagonista :) Dobre w tym runie jest to, że nie czytam go ciurkiem a powoli i z przerwami więc między kolejnymi aktami mogę odpocząć i nie rzucić tego w kąt i po każdej części mam nadzieję, że może następnym razem będzie lepiej.
No nic jak dożyję to ocenię, kiedy dojedziemy do końca i wszystkie elementy Kingowskiej układanki wpadną już na miejsce.

Cz, 14 Luty 2019, 07:53:50
1
Odp: Batman
  To dosyć ciekawe, bo Snyder jest regularnie wymieniany wśród najgorszych scenarzystów Batmana.
W rzeczywistości jest odwrotnie, niż piszesz.

Cz, 14 Luty 2019, 14:16:37
1
Odp: Batman To wrzućcie te listy a nie wmawiajcie jeden drugiemu :)

https://www.cbr.com/75-greatest-batman-writers-and-artists-writers-5-1/

01.Denny O'Neil
02.Frank Miller
03.Bill Finger
04.Grant Morrison
05.Steve Englehart

Więcej sami poszukajcie.

Cz, 14 Luty 2019, 14:28:19
1