Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 313
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Taurus Media
Ile docelowo będzie miał Luc Orient tomów?

5 tomów (http://www.lelombard.com/series-bd/luc-orient-integrale,152/)

So, 09 Luty 2019, 09:52:45
1
Odp: Tajfun Wychowałem się na tych komiksach, pozwólcie, że powspominam, i jednocześnie przypomnę, co wyszło spod ręki autora Tajfuna...

Niestety, kolejny klasyczny twórca komiksów odszedł z tego świata, pozostawiając za sobą wiele wspaniałych historii. 25 lutego 2019 roku zmarł w wieku 69 lat Tadeusz Raczkiewicz.

W 1976 nawiązał współpracę z gazetą Świat Młodych, w którym to ukazała się 30 odcinkowa (w każdym numerze publikowano jedną planszę) historyjka Kuśmider i Filo. Raczkiewicz narysował tę opowieść do scenariusza Jerzego Dąbrowskiego.W przypadku kolejnych tytuł Raczkiewicz już sam zajął się scenariuszem. Zmieniła się także jego kreska, humorystyczne przedstawienie postaci zastąpił realistycznym ich odwzorowaniem. Jego rysunki z pewnością nie każdemu przypadną do gustu, natomiast z pewnością nie można mu odmówić niezwykłego dynamizmu w prowadzeniu akcji. W 1983 roku, także w magazynie Świat Młodych, opublikowano jego adaptację powieści Julisza Verne’a: Dwa lata wakacji, rok później natomiast pojawiła się kolejna adaptacja: Piętnastoletni Kapitan. Od tego czasu Tadeusz Raczkiewicz na stałe współpracował ze Światem Młodych. W kolejnych latach ukazały się następujące komiksy:
- Inspektor Tom Monk
- Tajemnica kamiennego lasu
- Tajemnica czerwonego Tepee
- Zawisza Czarny
W pełni autorskim cyklem Raczkiewicza był Tajfun, czyli przygody tytułowego agenta specjalnego. W Świecie Młodych ukazały się cztery części:
- Zagadka układu C-2
- Afera Bradleya
- Na tropie Skorpiona
- Monstrum

Tajfuna wprost uwielbiałem. Piękne kobiety i dynamiczna akcja, niekoniecznie w tej kolejności, robiły swoje. Niestety, stare wycinki z harcerskiej gazety gdzieś mi zaginęły, ale skądś udało się wytrzasnąć takie oto samoróbki:W 1992 w Gazecie Nowej ukazał się jeszcze jego komiks Kontrakt.

Dopiero po 2000 roku Raczkiewicz doczekał się wydań albumowych. W 2006 roku nieistniejące już wydawnictwo Mandragora wydało zbiorczy album Tajfun, niestety zwierający tylko trzy z czterech historii. W 2009 roku, za sprawą miłośników twórczości artysty oraz wydawnictwa Ongrys ukazał się zbiór najróżniejszych jego komiksów i szkiców zatytułowany Komiksy Nieznane. W tym samym roku, wydawnictwo Ongrys opublikowało jeszcze parę tomików z jego twórczością, zbierających już pełnometrażowe komiksy ze Świata Młodych.Tajemnica czerwonego Tepee wydanie kolekcjonerskie zawiera następujące tytuły: Dwa lata wakacji, Piętnastoletni Kapitan, Zawisza Czarny, Tajemnica czerwonego Tepee, Tajemnica kamiennego lasu, Inspektor Tom Monk i jest najpełniejszą edycją. Oprócz tego wydano tom Dwa lata wakacji który zawiera Dwa lata wakacji, Piętnastoletni Kapitan oraz Zawisza Czarny i inne opowieści który zawiera komiksy Zawisza Czarny, Tajemnica czerwonego Tepee, Tajemnica kamiennego lasu.

W kolejnych latach ukazały się albumy Fara Brama do gwiazd (tylko rysunek), Kawaler de Lagardere, Asurito Sagishi (tylko rysunek).oraz albumowe wznowienie serii Tajfun, zawierające premierowe historie!
- Zagadka układu C-2
- Na tropie Skorpiona
- Monstrum
- Synonim zła + Jądro
- Bez kompromisów
- Nowe reguły gry
Dziwne, pominięto drugi tom: Afera BradleyaUkazała się także antologia Tajfun 30 lat Tajfuna, w hołdzie Tadeuszowi Raczkiewiczowi.Tadeusz Raczkiewicz nie cieszył się może taką estyma jak jego słynni koledzy po fachu, ale niewątpliwie miał wpływ na polski rynek komiksowy, a historie które wyszły spod jego reki, nadal warte są tego, by po nie sięgnąć. Monstrum do dzisiaj robi ogromne wrażenie!

Cz, 28 Luty 2019, 19:50:53
1
Odp: Kończące się nakłady komiksów
Nakłady tych komiksów chyba na wyczerpaniu:
...
Jam jest Legion
...


Aż sprawdziłem. Jest dostępny w 18 sklepach wg Ceneo. Skąd informacja, że jest na wyczerpaniu?

Pn, 04 Marzec 2019, 15:03:25
1
Odp: Kończące się nakłady komiksów Na Allegro nie ma nic, co by świadczyło o kończącym się nakładzie tego tytułu.
Pn, 04 Marzec 2019, 22:36:44
1
Odp: Kończące się nakłady komiksów I dlatego jest wszędzie w sieci dostępny po normalnych cenach a na gildii z rabatem 30%? No tak, układa się to w logiczną całość...

Informowanie o końcówkach nakładów jest spoko, ale może nie wprowadzajmy ludzi w błąd, co?

Pn, 04 Marzec 2019, 22:47:05
1
Odp: Studio Lain moze pamiec plata figle juz sprawdzam

tom 1 - 350, tom 2 304, tom 3 272

https://shop.2000ad.com/catalogue/graphic-novels/nemesis-the-warlock

jesli to zrealizujemy to w formie przedplat - ale musielbysmy dobic do 600 sztuk, nie wiem czy to realne

Cz, 07 Marzec 2019, 22:43:00
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela Jedną niepodważalną rzeczą jaką dała WKKM to jest twoja osobowość, chyba większego indywiduum na arenie komiksowej niż ty Bazyl to nigdy nie było.
So, 09 Marzec 2019, 07:35:28
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela Pozostaje mi tylko dodać, że dzięki WKKM zyskała również psychiatria, bo kolekcja pozwoliła dodać do listy zaburzeń co najmniej jeden nieznany do tej pory, acz bardzo interesujący przypadek.

Nie dość tego, zyskała również fizyka teoretyczna, bo do rąk wyznawców równoległo-światowej interpretacji mechaniki kwantowej trafił bardzo mocny argument przemawiający za istnieniem co najmniej jednego dziwnego wszechświata równoległego i, co więcej, mocno interferującego z tym naszym - ze tak powiem - normalnym.

So, 09 Marzec 2019, 10:55:55
1
Odp: Egmont 2019
Czy mi się wydaje, czy wznowienie Cromwella Stone'a będzie w większym formacie niż dotychczas został wydany? A Dallas Barr mniejszy? Nie ogarniam tych wymiarów na gildii.
Wymiary na Gildii są często lekko losowe lub wynikają z różnego sposobu podawania informacji przez Egmont przez lata (wystarczy, że kiedyś podawali rozmiar kartki ze środka, a teraz oprawy). Na 99% oba wydania są wydane w tym samym formacie, choć może się zdarzyć sytuacja, że nowsze są o ok. 5 mm niższe (ostatnio A4 Egmontu się ciut zmniejszyły, lecz np. dodruk "Towarzyszy zmierzchu" był w starym formacie).

Nd, 10 Marzec 2019, 09:48:30
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
Jako że jesteście zaznajomieni z kosmicznymi siłami sprawczymi i Skrullami to bez problemu podrzucicie oryginalny tekst umowy. ;)

Zapewniam cie, że jesteśmy coraz bliżej PRAWDY i przyjdzie czas, że dowiemy się kto przeszkodził Hachette naprawić swoje przeoczenia, wtedy wszystkie umowy będą upublicznione.

Tak myślę...

Nd, 10 Marzec 2019, 12:08:40
1