Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 66
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Thorgal Czasem jest to pula albumów nienumerowana, czasem pierwsze 50. To zależy od wydawcy i autora pewnie.

A czy ktoś może mi wytłumaczyć jaka jest różnica w cenie lub punktach prestiżu pomiędzy numerem 10, 100 lub 500?

Pn, 11 Marzec 2019, 18:35:57
1
Odp: Thorgal Nie wiem, czy takie porównanie jest dobre, bo wspomniane edycje są dostosowane cenowo do zarobków i do rynku amerykańskiego. Może o to chodzi kupującym. To, że ktoś ściąga sobie coś z jakiegoś rynku, gdy jego waluta jest 3 razy słabsza nie jest chyba argumentem odnośnie wypuszczania pozycji na rodzimy rynek z ceną z zachodniego.

Jeżeli już robić porównania to z najdroższym wydaniem na rynku polskim polskiej edycji. Nie mam pojęcia, czy to prawda, ale wydaje mi się, że Świat Edeny (wyd. II, kolekcjonerskie) to najdroższy komiks Cena detaliczna:279,99 zł 195,90 zł . Thorgal kosztuje 2X więcej, dopiero po wydaniu będzie można mówić o przeskoku jakościowym, czy rzeczywiście jest tak gigantyczny, że cena jest tak wysoka.

Pt, 15 Marzec 2019, 11:49:00
1
Odp: Vertigo Basnie nie sa przereklamowane i ubolewam, ze nie wszystkie tomy da sie dostac
Wt, 19 Marzec 2019, 23:20:20
1
Odp: Egmont 2019 dotrwałem do jakiś 4 stron wcześniek i zakończyłem na maszynkach, chomikach oraz Windowsie 95. No nie da się tego wszystkiego czytać;) Widać, że są nagrody za ilość wpisów;)
Cz, 04 Kwiecień 2019, 09:07:07
1
Odp: Shout Box
Taka wojna o jeden komiks, który może mięć błędną cenę? O DC Odrodzenie takich nic nie wnoszących dysput nie prowadziliście, kiedy cena była wyższa, a to się w tym wypadku nie raz już powtórzyło.
Bo teraz za ilość postów można uzyskać bony w FŚ.

Nd, 07 Kwiecień 2019, 21:09:05
1
Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze Była ostatnio w Merlinie, 100 Naboi można było nabyć  :)
Nd, 21 Kwiecień 2019, 20:55:20
1
Odp: Egmont 2019 Nieśmiało chciałbym przypomnieć, że Pan Tomasz Kołodziejczak jest odpowiedzialny za pierwszy boom komiksowy w Polsce i to w dużej mierze to właśnie jego szanownej osobie zawdzięczamy tak szeroka ofertę wydawniczą, wliczając w to także innych wydawców. Najprawdopodobniej gdyby nie on, to teraz nie byłoby obcinania serii, gdyż nie byłoby co obcinać. Warto pamiętać, że zapewne często stoi przed najróżniejszymi dylematami, a jego obowiązkiem zawodowym jest podejmowanie najróżniejszych decyzji, często niełatwych. Trudno zadowolić wszystkich, a Pan Tomasz musi lawirować zarówno miedzy fanami, psychofanami, zwykłymi czytelnikami, którzy są jednak większa grupą docelowa niż fani, a także przełożonymi. Niektórym z nas wydaje się, że to zabawa, a to najzwyklejszy biznes, na którego powodzenie ma wpływ niezliczona liczba czynników. Co by nie było, należy pogratulować Panu Kołodziejczakowi awansu, i mimo że nie jest osobą nieomylną, to jednak wielu zasług dla Polskiego Rynku Komiksowego nie można mu odmówić. I przykro się jednak robi, gdy czyta się co poniektóre posty, szkoda, że to co swego czasu było bolączką forum Gildii, zaczęło tutaj także kiełkować.
Wt, 07 Maj 2019, 16:51:04
1
Odp: Szninkiel
To zwykłego prędko Egmont nie wyda  :'( Limitki psują rynek  ;D
750 zł?  ;D

No niestety, w momencie kiedy na rynku jest tylko wydanie ekskluzywne, a brak wydania szeroko-dostępnego, to zgadzam się, że limitki psują rynek. Tym bardziej jeśli wydawca blokuje zwykłe wydanie, choć to tylko moje przypuszczenia odnośnie Szninkla. Zapewne część osób kupiła by tylko zwykłe wydanie. No nie wiem czy na rynku frankofońskim zdarzają się takie przypadki. Dodatkowo spodziewając się popytu na ten album wprowadziłbym choć limit zakupu jednej sztuki na osobą. Przecież teraz 90% z obecnych tu zakupi po kilka-kilkanaście sztuk i po kilku kliknięciach na kompie zarobi na czysto kilka stówek, a wiele osób, która zgapiła się 5 min będzie musiała wyłożyć jakieś kosmiczne sumy.

So, 11 Maj 2019, 10:35:19
1
Odp: Szninkiel Kurka liczyłem na jakieś nowe wydanie, tak jak na zbiorczego Thorgala, a tu znowu to. Z mojej strony zero zainteresowania, nic poczekam jeszcze dłużej.
So, 11 Maj 2019, 15:38:29
1
Odp: Wznowienia i integrale
Widać niektorzy myślą, że ten żółty papier to była taka wizja artystyczna Christy.  ;)
Nikt tak tutaj nie myśli ale klimat swój miało i dla Kolekcjonerów taka wersja jak najbardziej powinna być. Pozioma orientacja też była w końcu "wymuszona" (formułą paska gazetowego).

So, 11 Maj 2019, 19:04:40
1