Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
Ciekawe czy w tych Uniwersum DC wg konkretnych autorów Egmont będzie dublował własne komiksy np. Zabójczy Żart czy Co się stało z zamaskowanym krzyżowcem ?
Uniwersum DC wg Alana Moore'a: Zeszyty Vigilante #17-18 (maj-czerwiec 1985), Superman Annual (vol. 1) #11 (sierpień 1985), DC Comics Presents (vol. 1) #85 (wrzesień 1985), Action Comics (vol. 1) #583 (wrzesień 1986), Batman Annual (vol. 1) #11 (lipiec 1987) oraz pojedyncze historie z Detective Comics #549-550 (kwiecień-maj 1985), Green Lantern (vol. 2) #188 (maj 1985), The Omega Men (vol. 1) #26-27 (maj 1985), Superman (vol. 1) #423 (wrzesień 1986), Tales of the Green Lantern Corps Annual (vol. 1) #2-3 (grudzień 1986, sierpień 1987) oraz Secret Origins (vol. 2) #10 (styczeń 1987) - https://pl.wikipedia.org/wiki/DC_Deluxe
Bez Zabójczego Żartu.

Uniwersum DC wg Neila Gaimana (wydanie oryginalne): Collects BATMAN #686, DETECTIVE COMICS #853, GREEN LANTERN/SUPERMAN: LEGEND OF THE GREEN FLAME, plus stories from SECRET ORIGINS, BATMAN: BLACK AND WHITE and WEDNESDAY COMICS. - https://www.goodreads.com/book/show/28109901-dc-universe-by-neil-gaiman
Zawiera Zamaskowanego Krzyżowca oraz Zielony Płomień.


Cz, 16 Wrzesień 2021, 10:41:54
1
Odp: Mucha Comics Co jak co ale grafik Muchy zrobił dobrą robotę z tytułami zeszytów i napisami 👍
Pn, 02 Maj 2022, 19:17:21
1
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie? Czytam wlasnie najnowszy tom The Collected Toppi - The Old World i tym razem bardzo lakonicznie, bo coz moge powiedziec - ta kolekcja (po raz kolejny) udowadnia, ze mamy do czynienia z geniuszem, ktory forme artystyczna jaka jest komiks mal w malym palcu. W 9 tomie wzial sie za owowiesci i legendy wloskie, portugalskie i inne z wieku eksploracji. Jak w poprzednich tomach - onirczyny, basniowy klimat w polaczeniu z fenomenalna kreska tworzy kombo idealne. 10/10.
Cz, 15 Czerwiec 2023, 11:52:58
1
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie? Walizka (Lost in Time) - to rzecz z cyklu: przeczytane przypadkiem. Pożyczyłem dla córki i byłem raczej negatywnie nastawiony (jakiś generyczny frankofon). Ale stwierdziłem, że obejrzę. I wsiąkłem na godzinę. Ogólnie duże zaskoczenie na plus. Mroczny, dystopijny klimat - jest. Niegłupi scenariusz - jest. Wygląda to wprawdzie trochę kreskówkowo / komputerowo, ale jak później wyszukałem u podstaw leży krótkometrażowa animacja. Gdybym miał to jakoś lapidarnie scharakteryzować, to określiłbym to jako "Mroczne miasta" w wersji Young Adult. Polecam, jeśli ktoś jeszcze nie zna, a lubi takie klimaty. Ode mnie 7/10.

Ballada dla Sophie (Mucha) - tutaj z kolei miałem oczekiwania dość wysokie. Liczyłem na komiks, który wejdzie do dziesiątki najlepszych na koniec roku. I w skrócie: no raczej nie wejdzie.
Żeby nie było, na głównej płaszczyźnie to jest dobry, sprawnie poprowadzony komiks obyczajowy. Ma wzruszać, grać na emocjach, pokazywać ciekawą historię. Autorzy bardzo dobrze się do tego przygotowali: są ciekawi bohaterowie i interesująca w sumie historia. I jest to bardzo fajnie narysowane.
Ale jednocześnie wygląda jakby Filipe Melo miał czeklistę, na której odhaczał wszystko co pasuje do obecnych trendów, żeby odbiór był pozytywny: mamy zatem antysemityzm, mamy nierówności społeczne, mamy homoseksualizm... W tym sensie wygląda to na wymyślony pod nagrody komiks zrobiony od linijki: jest tam wszystko co obecnie musi być w komiksie, żeby został doceniony.
Dla mojej oceny nie ma to większego znaczenia, ponieważ ją akurat zaniżają głupoty historyczne, które lekką ręką scenarzysta wprowadził do treści. Nie chcę robić spojlerów, ale jeden przykład podam ponieważ ma marginalne znaczenie dla całej historii. Otóż jeden z bohaterów ląduje w  trakcie wojny Auschwitz i siedzi tam w obozie przez kilka lat. Następnie po wyzwoleniu nagrywa płytę z nokturnami Chopina: "Nagrał ją tydzień po wyjściu z obozu koncentracyjnego. Nie potrzebował żadnych przygotowań" (cytat z dymku). Kogoś, kto ma jakiekolwiek wyobrażenie o tym w jakim stanie wychodzili więźniowie z niemieckich obozów koncentracyjnych (nawet tacy, którzy tam muzykowali - vide "Pięć lat kacetu" Grzesiuka), takie wstawki scenariuszowe będą po prostu wnerwiać. I jak się trafi na kilka takich głupot, to duża część przyjemności z lektury znika.
 Aha - przed przeczytaniem miałem wyobrażenie, że w kontekście opowieści będzie to komiks mieszający fikcję z rzeczywistością. Niczego takiego tutaj nie ma. Cała historia jest całkowicie fikcyjna (przykładowo: komiksowy Francois Samson nie ma właściwie nic wspólnego z prawdziwym Samsonem Francois). Ode mnie 6/10. Czyli w sumie jest dobrze, ale nie przeczytam go drugi raz. Idzie na sprzedaż. Myślę, że czym mniejsze czytelnik będzie miał pojęcie o historii II wojny, okupacji we Francji, czasach powojennych, tym bardziej ten komiks będzie się podobał.

Nd, 18 Czerwiec 2023, 20:15:04
1
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie? Bardzo skrótowo:

Addendum do powyższej opinii o Nanie: po przeczytaniu całości podtrzymuję, a nawet jeszcze trochę wyżej bym ocenił. Świetnie pokazane różne charaktery bohaterów.

Fullmetal Alchemist 1
Nie czytałem tego nigdy, nastawiałem się na sieczkę w stylu Dragon Balla, a jest sporo lepiej. Opowieści mają swoje puenty, są mocne, emocjonujące zwroty akcji. Dla mnie jako laika, duże, pozytywne zaskoczenie. 7/10

Dryfująca klasa 1
Mocny, zawiesisty klimat. Wzbudza też we mnie ogromne zainteresowanie co będzie dalej. Ale niektóre zachowania postaci wydają mi się niewiarygodne, napisane pod zaskoczenie / zszokowanie. Plus rysowanie postaci biegnących jest bardzo nieumiejętne i trochę wybija z atmosfery jak bohater biega w te i we wte jak Mario. 6/10

Flavor Girls 1
Jak dla mnie meh... Śmiem wątpić czy nawet młodszym się spodoba (którzy prawdopodobnie są odbiorcą docelowym), bo wydaje mi się, że tam zupełnie nie ma jak się zżyć z postaciami. Są anonimowe i bez charakteru. Rysunki spoko. 3/10

Foligatto
De Crecy król, każdy kadr to arcydzieło. Scenariusz też w porządku, dobrze się klimatycznie z rysunkami zgrywa, ale w mojej opinii pełni funkcję służebną. 8/10

Saint-Elme 1
Już pisałem wyżej o genialnej narracji w tym komiksie. Ale to dopiero początek, z dużym potencjałem, ale wiele zależy od tego, jak autorzy to dalej poprowadzą. Ja jestem zainteresowany. 7/10

Plot Holes
Dla mnie jakieś to takie wysilone, wydumane. A końcówka to już w ogóle żart, zupełnie niewiarygodna. O narracji też pisałem w kontekście Saint-Elme właśnie i również jest słabiutko. 3/10

Klincz-esko-słowacki
Tu też mnie sam pomysł nie przekonuje, jak również przesłanie za tym komiksem rzekomo stojące, które autorzy muszą tłumaczyć, bo nie bardzo ono wynika z samej treści. Ale tematyka rzadko spotykana i parę momentów zabawnych. 5/10

Nd, 25 Czerwiec 2023, 19:22:57
1
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie? w ostatnich kilkunastu dniach:

Batman - Rozbite Miasto - Batman na dobrym poziomie, niewiele więcej można napisać. Kto lubi Batmana powinien być zadowolony.

Dorwać Jiro! - Durnotka z dużą ilością zabijania z powodu jedzenia. Szybko się czytało. Tylko jako lektura odmóżdżająca, inaczej szkoda czasu.

Severed Pożeracz - (Tylko) przyzwoity horror, fajnie oddane realia, ale w sumie mogłoby być dłuższe. Dla miłośników gatunku.

Cudotwórca - Kilka krótkich rozdziałów, każdy narysowany przez innego rysownika. W sumie nudy, scenariusz stary jak świat. Szkoda czasu.

Pirat Izaak - kreska Blaina bardzo mi się, bardzo dobrze napisany komiks. Jedyne czego brakuje, to emocji w czasie lektury. A potencjał na to był, bo historia pozwalała na sponiewieranie bohaterem.

Straine - W sumie też durnota, ale przyjemna. Widać że autorzy mieli dużo zabawy przy tworzeniu.

Kinderland - świetna rzecz, choć chyba głównie dla tych, co dzieciństwo przeżyli w latach 80tych i 90tych. Dla nich lektura obowiązkowa. Szkoda, że w PL nikt nie napisał takiego komiksu.

Batman Rok Setny - kreska Pope'a bardzo tak, scenariusz też super. Jeden z najlepszych Batmanów jakie czytałem.

Kingsman - wiem, że Millar tutaj na forum nie ma wielu fanów, ale ja się do nich zaliczam (w kategorii komiksy czysto rozrywkowe). Jak zwykle (chyba tylko poza Empress?) fajnie napisany, szybki komiks, który wyczerpuje swój temat, bez zbędnych elementów.

Conan 1-8 - mam też dużą słabość do Conana a ostatnio wreszcie skończyłem cały cykl ośmiu grubasów. Dostałem to, czego oczekiwałem. Pierwsze tomy (Busiek) są w mojej ocenie zdecydowanie najlepsze, ale seria trzyma poziom do 6 tomu włącznie. Tomy 7 i 8 oceniam nieco niżej (po Bunnie jednak oczekiwałem więcej), ale to nadal solidne fantasy.

Obecnie całość Punishera MAX, już na 4 tomie.

Pn, 27 Listopad 2023, 12:13:29
1
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie? Hej,

ja ostatnio preczytałem następujące pozycje:

Ultimate Spider-Man tom 3 - brakujący tom. Zdążyłem przeczytać całość USM oprócz tego tomu, który akurat był wyprzedany. Bawiłem się całkiem dobrze. Generalnie w Ultimate bardziej niż superbohaterska nawalanka, podoba mi się wątek obyczajowy. Przyjemnie obserwuje mi się relacje Petera z MJ oraz powiązanie między jego życiem szkolnym i "zawodowym". W tym tomie nie podobała mi się pierwsza opowieść. Podróba Pajączka wydawała mi się zbyt sprawna i zdecydowanie za dobrze radziła sobie z pajęczyną. Szkoda, że tak mało miejsca poświęcono ojcu Gwen. Z kolei crème de la crème tego tomu - czyli Venom - okazał się bardzo fajny. Lektura naprawdę przyjemna. Biorąc pod uwagę, że dalej będzie tylko gorzej (poza tomem 9) miło było wrócić do świata Ultimate. Ocena 7,5/10

Piotruś Pan - o komiksie dowiedziałem się właśnie z tego forum. Znalazłem wątek poświęcony Waszym ulubionym komiksom, komiksom 10/10, itd. Nie zawiodłem się. Bardzo chętnie zobaczyłbym filmową ekranizację tego dzieła, najlepiej przeznaczoną dla osób dorosłych (albo powyżej 16 roku życia). Nigdy nie czytałem książki Barrie'go, znam mniej więcej fabułę, ale wersja Loisela wydaje mi się bardzo atrakcyjna. Historia Piotrusia, geneza przydomku "Pan", relacja z jego matką, Kapitanem Hakiem, panem Kundalem, mieszkańcami Nibylandii i jego przygody były bardzo ciekawe. Graficznie komiks wypada również bardzo dobrze. Z pozoru niedbała i momentami groteskowa kreska pasuje do tej historii. Piotruś Pan to zdecydowanie pozycja warta poznania.  Ocena 8/10 

Piękna Ciemność - przed lekturą przekartkowałem komiks i moją uwagę zwróciły rysunki. Komiks pierwotnie wydał mi się bajkowy i kolorowy. Treść już tak cukierkowa zdecydowanie nie jest :D. Trup ściele się gęsto, a najbardziej przerażała mnie bezduszność i obojętność postaci. Tytuł idealnie pasuje do tego typu historii. Rysunki sprzedstawiają piękny świat, w którym mieszkają bohaterowie pochłonięci przez ciemność.  Ocena 8/10

Pn, 27 Listopad 2023, 13:55:34
1
Odp: Rachunek sumienia 2023 1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Równo 55
2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?
Więcej
3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Wszystko zależy od wydawców, ale ze wstępnych zapowiedzi to raczej więcej nie będzie .
4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Najlepszy komiks to 1629 albo przerażająca historia rozbitków z Dżakarty. Aptekarz diabła./ Największe zaskoczenie Świat Akwilonu, nie wiedziałem, że aż tak w to wejdę.
5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
Z tych co kupiłem to NEKTAR KAMIENIA
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
To co pisałem rok temu:
Głównie to kontynuacje serii od Taurusa : Ekho, Murena, Elryk, Ira Dei
Z takich listy życzeń, że fajnie jakby ktoś wydał :
SNY CORALINE
SUKUBBY
LASY OPALU
LEGENDĘ Swolfsa
ARIA
Oraz więcej frankofonów : Maree Basse, La Oracle Della Luna, La Promises of Tortuga, Lord Gravestone

Śr, 27 Grudzień 2023, 11:28:49
1
Odp: Rachunek sumienia 2023 1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Około 80, ale podobną liczbę sprzedałem
2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?
Więcej
3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Zdecydowanie chciałbym zwolnić.
4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Upgrade Soul
5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
Mucha Comics za koszmarne wydanie drugiego tomu X-Statix, jednego z moich ukochanych komiksów. Nagroda za najgorszy komiks także wędruje do Muszki za Ghost Ridera i Legendy X-men Jim Lee. W obu przypadkach nie dotrwałem do końca lektury. Sentyment okazał się za słaby.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
Madman od Allreda, Powers od Bendisa.

Śr, 27 Grudzień 2023, 11:29:10
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy
Jaka jakość wydania AstroCity, tak po pierwszym przejrzeniu?

Na pierwszy i drugi rzut okiem (bo jeszcze teraz ściągnąłem z półki, żeby ponownie przekartkować) wydaje się, że nie ma się do czego przyczepić (oczywiście z wyjątkiem ceny).

Pn, 15 Kwiecień 2024, 15:10:44
1