Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 14
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Tłumaczenia komiksów To jeszcze dorzuce kilka innych przykładów, już bez zbędnych przytyków (same niezbędne zostawiam) 

1. Problem z liczbą mnogą
- ...SUCKER!
- ...FRAJERZY!

2. Gimnazjalny dobór słownictwa u JudgeDredd'a (szkoda że nie sssssiewka;)
- HELLO, YOUNG LOVERS
- SIEMANKO, MŁODZI KOCHANKOWIE

3. Kompletne pominięcie redneckowego slangu Wrednej maszyny - chociaż to przyznaje, już za duże wyzwanie by było

4. Nie wyłapanie prostej gry słów (otarłeś się o Sedziego Śmierć)
- SO, YOU HAD A BRUSH WITH JUDGE DEATH, HUH?
- PODOBNO SPOTKAŁEŚ SĘDZIEGO SMIERĆ, CO?

5. Zignorowanie rytmu rozmowy - riposta z powtórzeniem. Już o samym "pętaniu się" nie wspominając
- LOOSE IN GOTHAM!... OR LOOSE IN YOUR HEAD MAYBE?
- GRASUJE W GOTHAM!.. A MOŻE PĘTA SIĘ PO TWOJEJ GŁOWIE?

6. No, ciekawe... ::)
- WEIRD!
- CIEKAWE!

7. Spalenie żartu o kursie praktyk zawodowych i zastąpienie ich "eksperymantalną terapią"..? No na litość..
- escapes tech 21 while on WORK EXPERIENCE COURSE for dangerous psychopaths
- uciekł z tech 21, gdzie był PODDAWANY EKSPERYMANTALNEJ TERAPII dla niebezpiecznych psychopatów

8. Chybione tłumaczenie idiomu o chlaniu... No skąd w przypadku policjanta z wąsem wymyślił że coś "brał"? pewnie dopalacze na przerwie... ;D
- YOU BEEN HITTING THE SAUCE AGAIN?
- ZNOWU COŚ BRAŁEŚ?

9. I na koniec niewybaczlne ;) zastapienie kultowego "czołem!" czachownika Angela, jurkoowsiakową siemą..   ::)
- HOWDY!
- SIEMA!

PS: Żeby nie było ze tylko narzekam, to przeróbka Sympathy for the Devil wyszła nawet zgrabnie. Grabula brzmi ciężko rockowo, klimatycznie i mnie ujęła.
- ..Pleased to greet you, death's the nature of my game! Meet the creature, let me shake you by the brain!
- ..Miło was poznać, naturą mej gry jest śmierć! Grabula! Dawaj czachę! Wezmę mózgu ćwierć!

Śr, 31 Marzec 2021, 00:41:42
1
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
Hej,

Po obejrzeniu paru odcinków Invincible odżyła we mnie dawna miłość do komiksów i postanowiłem sprawić sobie parę zeszytów. W pierwszej kolejności trafiłem na Atom Comics i właśnie oczekuję na pierwsze zamówienie od nich. W międzyczasie natknąłem się jednak na Multiversum, w którym ceny i asortyment zaskoczyły mnie całkiem pozytywnie, ale doznałem lekkiego szoku, czytając na temat stanu dopuszczalnego jako bardzo dobry. Komiksy tańsze o 10-15%, ale mogą mieć całe morze braków - od przetarć i zniszczonych rogów po odrywające się od grzbietu strony. W dodatku z tego co rozumiem, wiele takich defektów może występować na pojedynczym egzemplarzu - istny armagedon! Napisałem maila do sklepu - jak na razie cisza, zadzwoniłem - nie odbiera. W końcu natrafiłem na ten wątek i widzę, że ze sklepem wiąże się jakaś gigantyczna dyskusja :D Może ktoś napisać, jak to wygląda w praktyce - czy jest się czego obawiać, jeśli chodzi o jakość? I czy to jest w ogóle godny zaufania sklep? Bo komunikatywny to chyba raczej nie :P

Pozdrowionka!

Ewentualnie może polecacie jeszcze jakieś inne sklepy z komiksem obcojęzycznym? Na pierwszy rzut oka posucha w tym temacie.

Jak sam doświadczyłeś, kiepski z nimi kontakt (nie idą na rękę klientom np w łaczeniu zamówień, opryskliwie odpowiadają na maile, itd). Po za tym właściciel sklepu jest fantastą i co chwile wrzuca info że sklep upada/ceny w USA skoczą o ileś tam procent do góry/marsjanie atakują/maja super obniżkę cen (zazwyczaj nie mają  ;)  ) itp. Co do samej jakości zamówień to jak kupujesz nowe pozycje to dostajesz nowy towar, pakują pancernie no i faktycznie mają niskie ceny. Ogólnie jak chcesz zamówić to polecam o ile nie wystąpi jakiś problem bo potem już będzie gorzej, Atom jednak jest bardzo kontaktowy. Pytanie, czemu nie po PL i nie kupiłeś wydania Egmontu? Za chwilę będzie (chyba) całość po polsku.

Wt, 13 Kwiecień 2021, 15:55:27
1
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie Generalnie w przypadku preorderu czy ostatnio wydanych komiksów w większości przypadków dostaniesz komiksy bez uszkodzeń. Problemy zaczynają się w dwóch przypadkach
- starszy komiks, który wala się po magazynie - zawsze możesz oddać bez podania przyczyny, ale płacisz sam za odesłanie i częściowo za wysyłkę, jeżeli nie skorzystałeś z najtańszej (choć z tego co wiem sklep robi i z tym problemy, choć gwarantuje to prawo)
- komiks będzie miał wadę ukrytą - źle wklejone strony, odklejający się grzbiet itp - tutaj w zasadzie zostajesz na lodzie, bo nie masz podstaw ani do reklamacji, ani do zwrotu

Sam musisz zdecydować czy chcesz podjąć ryzyko czy nie.

(Mój stan wiedzy prawnej ma już kilka lat, więc możliwe że coś się pozmieniało w tym temacie ;) )

Wt, 13 Kwiecień 2021, 16:37:15
1
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
Początkowo chciałem coś tam pokupować i planowałem robić to regularnie, ale po tym wszystkim na razie podejście właściciela nie nastraja mnie do zakupów. Przemyślę jeszcze temat.

Sam ze sklepem miałem kontakt raptem kilka razy toteż podzielę się wrażeniami względem Twoich wątpliwości, które też mnie na początku gryzły:
Gdy pierwszy raz zobaczyłem informację o defektach stwierdziłem, że mowy nie ma, w życiu tam nic nie kupię, bo nie chcę wydawać pieniędzy na egzemplarze "powypadkowe" (a tak rozumiałem to sformułowanie).
Następnie na forum dowiedziałem się, że te defekty mogą jednak nie wystąpić i jest to swoiste zabezpieczenie wobec czego zacząłem się łamać zważywszy, że interesowały mnie tomy, których nie było w Atomie.
Na pierwsze zamówienie czekałem z duszą na ramieniu, ale wszystko było ok. Komiksy, które mogły przyjść z defektami (bo najnowsze nie były) dotarły w stanie "igła".
Także faktycznie to sformułowanie jest jakimś tam zabezpieczeniem sklepu a nie opisem stanu faktycznego wszystkich wysyłanych komiksów.
Natomiast co do kontaktu i reklamacji - raz przyszło mi reklamować pomylony komiks (wysłali nie to co zamówiłem): pod względem komunikacji nie było problemu, po odesłaniu niewłaściwego przysłali zamówiony tom, pieniądze za wysyłkę zwrócili.
Także pomijając "montypythonowski" marketing problemów (jak na te kilka zamówień) nie miałem.

Wt, 13 Kwiecień 2021, 17:52:20
1
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie @nicolascage azyl sprzedaje ofertę ekspozycyjną/uszkodzoną mvm, komiksy z ubitymi rogami itp trafiają do nich. większość wad jest raczej niewielka, ale zdarzają się i poważniejsze uszkodzenia, ostatnio też nie ma jak zweryfikowac stanu przed zakupem. Zwracać oczywiście możesz bez żadnych problemów.
Wt, 13 Kwiecień 2021, 18:00:45
1
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
- komiks będzie miał wadę ukrytą - źle wklejone strony, odklejający się grzbiet itp - tutaj w zasadzie zostajesz na lodzie, bo nie masz podstaw ani do reklamacji, ani do zwrotu

Odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni jest możliwe bez podania żadnej przyczyny. Tu nie ma problemu - na stronie sklepu jest zresztą zakładka "Odstąpienie od umowy" gdzie jest to wyjaśnione.
Ryzyko jest więc takie, że zamawiasz, zakładasz pieniądze i jeśli ci się coś nie spodoba, to jedyną realną opcją pozostaje zwrot. Wygląda na to, że Multiversum nie lubi osób wymieniających komiksy z powodu wad technicznych i wszystko jest zrobione tak, żeby taka wymiana była niemożliwa, albo przynajmniej dość trudna.
BTW. Niedawno z duszą na ramieniu (też naczytałem się o tych wszystkich wadach) zrobiłem tam po raz pierwszy zamówienie i przyszły nowe komiksy w folii, bez żadnych uszkodzeń.

Wt, 13 Kwiecień 2021, 21:16:34
1
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie kontakt na targach - miodzio, kontakt przez maila - słabo. czasami maile opryskliwe, czasami normalne. wymieniałem kiedyś omnibusa któremu brakowało materiałowej wkładki w grzbiecie i odbyło się to bez problemu. chyba nawet kurier ode mnie odebrał, ale nie pamietam bo to było z 5 lat temu.
Wt, 13 Kwiecień 2021, 21:20:28
1
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie Jak się odeśle za dużo razy np. 3, to można spodziewać się telefonu  :)
Wt, 13 Kwiecień 2021, 21:22:45
1
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie Ja robię tak że jak jest dobra cena to kupuję. Nie czytam wpisów rozważań i filozofii. Nigdy nie dostałem używanego komiksu, zawsze pancerne pakowanie.
W piekarni też kupuje bułki bez względu na to czy jest tam miła czy opryskliwa osoba. Interesuje mnie tam pieczywo.

Śr, 14 Kwiecień 2021, 09:16:49
1
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie Ale jak już ktoś Ci serwuje zagmatwaną instrukcję obsługi do zakupu tej bułki, która w dodatku co tydzień ma inną treść, wtedy sprawy już nie są tak oczywiste.  Komplikowanie prostych spraw to nigdy nie jest dobry pomysł.
Śr, 14 Kwiecień 2021, 09:23:30
1