Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 ... 206 207 [208]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Non Stop Comics No tak. Wszystko się zgadza. Po prostu z tego co zrozumiałem z rozmowy na stoisku NSC spodziewali się mieć ten komiks wcześniej i tego, że go przywiozą na NŻK.
Cz, 25 Listopad 2021, 14:30:53
1
Odp: Mucha Comics
Może pora żeby dodarło, że taniej nie będzie. Co widać przy ogłoszeniach kolejnych wydawców.
To dobra metoda jest z takimi tekstami, na które nie można od razu podać argumentu, bo „zobaczycie kiedyś”.
Jak zapowiedziano tego Spectaculara, to było „spokojnie, duży format nie podnosi ceny”. Potem jak podano cenę: „wszystko drożeje, zobaczycie 3. Epic ile będzie kosztował” (Amazing taniej okładkowo niż Spectacular w najlepszych promocjach). Teraz znowu mamy czekać na gorsze jutro. Oczywiście ciężko dać odpowiedź na coś takiego…

Cz, 25 Listopad 2021, 21:20:56
1
Odp: Mucha Comics   Polecam sobie kupić własny samolot, jak następnym razem dostaniesz nieświeżą sałatkę w Ryanairze.
  NSC może wydać tanio i dobrze a Mucha nie, przecież to oczywiste i nie ma o czym dyskutować. Jeszcze jakieś tłumoki przychodzą i narzekają na krzywe grzbiety, no ku...a bezczelni :D

Cz, 25 Listopad 2021, 22:35:23
1
Odp: Mucha Comics
I przychodzi jeden z drugim i jojczy, że mu się kolory nie podobają, że czcionka nie taka, że tłumaczenie złe, że grzbiety koślawe.

Ale rzecz w tym, że jak się płaci uczciwymi orenami, takimi mało oberżniętymi to się oczekuje produktu trzymającego mniej więcej podobny poziom. Jak człowiek kupuje komiks to chce mieć dobrze przetłumaczony, bez literówek, z kolorami, które nie są po trzecim praniu, no i byłoby miło gdyby grzbiet nie miał skoliozy.
Przecież jak wydawca po odebraniu wypłaty idzie do odzieżowego kupić nowe spodnie to nie dostaje takich gdzie jedna nogawka jest 5 cm dłuższa od drugiej a w koszuli nie brakuje dwóch guzików i jeden z mankietów nie jest spruty.
Ja cały czas żywcem nie jestem w stanie zrozumieć jak to jest, że w książkach nie ma tylu byków ile potrafi się pojawić w komiksie. A przecież tekstu cokolwiek mniej...

Pt, 26 Listopad 2021, 00:04:14
1
Odp: Mucha Comics
Drodzy państwo feedback to był może w pierwszych tygodniach po premierzy, ale wy spinacie poślady od dwóch miesięcy na każdą wzmiankę o tym Spider-manie. Rozpetujac ta sama dyskusje.

Feedback to najlepiej dawać jaki się komiks przeczyta. Nie każdy ma czas czytać momentalnie po premierze, ktoś może kupić miesiące po. Wtedy nie ma prawa wyrazić swojej opinii?

Prawda jest taka, że jakość materiałów w 9 zeszytach jest koszmarna, moim zdaniem w opisie komiksu powinna być informacja, że jakość materiałów jest gorsza. Tutaj na forum wiedzieliśmy o tym i świadomie kupowaliśmy Spectaculara ale ktoś, kto nie czyta forum i nie będzie chciał nurkować w facebookowych postach nie będzie wiedział o tragicznej jakości i może być zawiedziony. Co do praw konsumenta - jasne, jest czas na zwrot ale mogę wyobrazić sobie sytuacje, że komiks po zakupie ląduje na półce i będzie czytany po upływie czasu na zwrot.

Pt, 26 Listopad 2021, 11:04:58
1
Odp: Non Stop Comics
Pt, 26 Listopad 2021, 20:49:35
1
Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 10! Regulamin 10. edycji konkursu „Z jakiego komiksu jest ten kadr?”:

1. Konkurs prowadzą jego moderatorzy: kierpic, Jaxx i vision2001.

2. Uczestnik konkursu ma za zadanie podanie tytułu komiksu, z którego pochodzi przedstawiony kadr. Odpowiedź musi być jednoznaczna, najlepiej by był to dokładny tytuł komiksu i serii czy numer danego albumu, tak żeby zadający zagadkę nie miał wątpliwości o jaki komiks chodzi autorowi odpowiedzi. Interpretując odpowiedź należy wykazywać się zdrowym rozsądkiem i koleżeństwem. Ewentualne sporne sytuacje należy rozstrzygać na korzyść odgadującego.

3. Zamieszczamy kadr (z widocznymi konturami ilustracji) z komiksu wydanego w Polsce (wydanego na polski rynek). Kadry pochodzą tylko z wydań albumowych, zeszytowych, integralnych lub wydanych w postaci antologii. Nie można zamieszczać kadrów z magazynów komiksowych (zbierających krótkie formy komiksowe lub podzielone albumy), komiksów bez numeru ISBN oraz wydawnictw nie komiksowych, takich jak gazety i czasopisma, czy też komiksów publikowanych wyłącznie w Internecie. Nie można w ramach podpowiedzi podawać numeru ISBN oraz okładki odgadywanego komiksu.

4. Uczestnik konkursu ma obowiązek zapoznania się z regulaminem.

5. Rozmiar dodawanego kadru nie może być mniejszy niż 300x200 pikseli.

6. Kadr z komiksu umieszcza uczestnik, który rozwiązał ostatnią zagadkę.

7. Listę z wynikami uaktualnia osoba, której kadr został odgadnięty. Zmiany w liście z punktacją przeprowadzane przez użytkowników mogą dotyczyć tylko dodania jednego punktu osobie, która odgadła zagadkę. Wszelkie inne zmiany (odejmowanie/dodawanie punktów sobie/innym uczestnikom zabawy) są zabronione.

8. Czas na rozwiązanie zagadki wynosi 48 godzin od chwili jej zadania, w trakcie których zadający może udzielić dowolną ilość podpowiedzi, oznaczonych nr 1, 2, 3, etc. Czas udzielenia i forma podpowiedzi (podpowiedź słowna, w postaci dodatkowych kadrów lub inna) są kwestią decyzji uczestnika, który je dodaje. Każda z podpowiedzi musi być jednoznacznie nazwana jako podpowiedź. Jeśli po 48 godzinach od zadania zagadki nie zostanie ona rozwiązana, moderator ma obowiązek zadać nową zagadkę. Punktacja pozostaje bez zmian.

9. Każdemu odgadującemu uczestnikowi przysługują 2 próby odgadnięcia tytułu. Prawo do kolejnych 2 prób odpowiedzi na daną zagadkę, jest możliwe wyłącznie w przypadku dodania podpowiedzi. W jednym poście można podać tylko jedną odpowiedź. Nie można bezpośrednio pod swoim postem ponownie udzielać odpowiedzi.
Wyjątek! Jeżeli po upływie dwóch godzin nikt z uczestników nie udzieli odpowiedzi, ostatni odpowiadający może ponownie odpowiadać. Jeżeli po 2 próbach uczestnik nie zdoła podać prawidłowej odpowiedzi, nie może dalej odpowiadać do czasu kolejnej podpowiedzi
Nie wolno edytować lub usuwać postów.

10. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi. Poprawna odpowiedź powinna być potwierdzona przez zadającego w ciągu 12 godzin. Jeśli po upływie 12 godzin zadający zagadkę nie potwierdzi poprawnej odpowiedzi, w jego imieniu może to zrobić moderator i uaktualnić tabelę punktową. Opcjonalnie, zgadujący może udowodnić poprawność swojej odpowiedzi i jeżeli zrobi to w sposób nie budzący wątpliwości, otrzymuje punkt (moderator wstawia aktualną tabelę wyników) i zadaje zagadkę.

11. Uczestnik, który odgadł prawidłowy tytuł ma turę przerwy – po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną. Jeżeli mimo to udzieli odpowiedzi:
- w przypadku gdy jego odpowiedź jest błędna – stosuje się pkt 14 regulaminu.
- w przypadku gdy jego odpowiedź jest poprawna – zagadkę traktuje się jako niebyłą, zadający ją zadaje kolejną (może to prawo scedować na moderatorów jeżeli np. uzna, że przygotowanie przez niego kolejnej opóźniłoby grę), uczestnik, który nie mógł zgadywać nadal pauzuje oraz stosuje się do niego pkt 14 regulaminu.

12. Zagadkę należy zadać w ciągu 12 godzin od potwierdzenia poprawności odpowiedzi/dodania punktu.
Wszystkich grających prosi się o przestrzeganie tej zasady, ze względu na szacunek wobec innych uczestników zabawy i nie wstrzymywanie innym gry.

13. Zagadkę może zadać tylko ten uczestnik, który udzieli prawidłowej odpowiedzi na poprzednią zagadkę. Nie można oddać prawa do jej zadania innemu uczestnikowi. Jeżeli ktoś nie potrafi wkleić zdjęcia, zostanie mu udzielona pomoc przez moderatora.
Uczestnik może poprosić moderatora o zadanie zagadki w jego imieniu. W takiej sytuacji uczestnik pauzuje 2 zagadki - nie może odpowiadać na zagadkę zadaną zamiast niego przez moderatora oraz na następną zadaną zagadkę. Jeżeli mimo to udzieli odpowiedzi nakładane jest ograniczenie zgodnie z pkt 14. Zagadkę ponownie zadaje moderator.

14. W przypadku naruszenia regulaminu gracz zostaje pozbawiony przez moderatorów prawa udzielania odpowiedzi przez następne:
- 5 zagadek – w przypadku usunięcia/modyfikacji postu z odpowiedzią
- 3 zagadek – w przypadku udzielenia odpowiedzi w momencie w którym pauzował
- 1  zagadki – w przypadku w którym udzielił więcej niż 2 odpowiedzi na jeden kadr
Oprócz powyższych moderatorzy mogą nałożyć karę czasową, od 12 do 72 godzin przerwy od udziału w konkursie, w przypadku innych naruszeń regulaminu (np. zamieszczenie zagadki niezgodnej z pkt. 3 regulaminu lub nie wstawienie nowej zagadki lub nie potwierdzenie poprawnej odpowiedzi w regulaminowym czasie 12 godzin). Raz ustanowiony czas kary za dane przewinienie nie może ulec skróceniu ani wydłużeniu i od tej pory obowiązuje przy każdym następnym naruszeniu tego typu.
W przypadkach złamania regulaminu, w sposób nie ujęty w powyższym zestawieniu, kara pauzy będzie ustalona indywidualnie przez moderatorów.

15. Gra składa się z dwóch Etapów. W Etapie I (3x5 pkt), gra trwa do momentu, gdy 3 uczestników zdobędzie po 5 punktów. Uczestnik zdobywający 5 punktów zadaje swoją ostatnią zagadkę na tym etapie i czeka do rozpoczęcie Etapu II na wznowienie swojej gry.

Uwaga! W Etapie I nie mogą brać udziału osoby, które w którejkolwiek z dotychczasowych edycji konkursu, zajęły 1, 2 lub 3 miejsce, a także 4 i 5 miejsce w rozszerzonej edycji 5. Są to: HaVoK, l_z_l, Jaxx, kierpic, Leyek, Lyricstof, Motyl, muaddib, Remy LeBeau, srogin, Toranga, vision2001.

Do Etapu II (3x15 pkt) mogą przystąpić wszyscy chętni, a gra trwa do momentu, gdy 3 uczestników zdobędzie po 15 punktów. Pierwsza osoba, która to osiągnie, zostanie zwycięzcą tej edycji. Kolejne dwie, zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Uwaga! Punkty zdobyte w Etapie I, przechodzą do Etapu II. Po oficjalnym zamknięciu Etapu I i wskazaniu jego zwycięzców przez moderatorów, pierwszą zagadkę w Etapie II konkursu zada gracz, który jako trzeci zdobył 5 punktów w Etapie I.

Jeżeli w Etapie I odpowiedzi udzielą osoby wskazane wyżej, jako nie mogące brać w nim udziału, będą one obłożone stosownymi karami zgodnie z punktem 14 regulaminu, a kary te zaczną obowiązywać od momentu rozpoczęcia Etapu II.

16. Zwycięzcy konkursu mają jedną edycję przerwy od nagród przy następnej edycji, tzn. przyjmują obowiązki moderatorów. Mogą uczestniczyć w konkursie (grać i zadawać zagadki), ale przede wszystkim czuwają nad przestrzeganiem regulaminu. W przypadku brania udziału w grze przez moderatorów, każdy przy swoim Nicku na liście graczy będzie posiadał oznaczenie [mod.].
Moderatorzy mogą brać udział w grze, ale jedynie do momentu zdobycia 3 punktów w konkursie (zasada ta nie dotyczy zagadek moderatorskich).

17. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie w trakcie trwania konkursu.

Nagrodami w konkursie są komiksy ufundowane przez wydawnictwo STUDIO LAIN.

Zasady przyznawania nagród:
Uczestnicy, którzy wygrają Etap I konkursu, otrzymają komiks „Absalom: Pod Zdradziecką Flagą”.

Nagrodą za wygranie, w łącznej punktacji za oba Etapy, będzie jeden z poniższych komiksów:

Uczestnik, który jako pierwszy wygra cały konkurs, wybiera nagrodę jako pierwszy. Następnie prawo wyboru nagrody przypada drugiemu zwycięzcy i na końcu nagrodę otrzymuje uczestnik, który jako trzeci zajął zwycięskie miejsce.
Co ważne: tytuł wybrany przez danego zwycięzcę znika z listy, a tym samym pula tytułów dostępnych do wyboru dla kolejnego zwycięzcy zostaje pomniejszona o tytuł wybrany przez poprzedniego gracza.
Moderator vision2001 będzie informował kolejnych zwycięzców, który tytuł zniknął z listy dostępnych nagród.

Konkurs rozpocznie się w sobotę, 27.11.2021 o godz. 12:00, poprzez zadanie przeze mnie pierwszej zagadki.

Powodzenia!

Pt, 26 Listopad 2021, 21:51:37
1
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
Czy ten komiks da się czytać? ;)
A nie wiem, mnie się obrazki podobają  :P

(i nie wywołuj demona Teoretyka, bo Cię znajdzie i wciągnie w dyskurs :o )

Nd, 28 Listopad 2021, 18:43:00
1
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 10! Rozumiem. Przesledze regulamin.
Pn, 29 Listopad 2021, 09:57:19
1
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania. W związku z nieprawidłowo zadaną zagadką przez @Tcoldmeata, taki żart mi przyszedł do głowy.

Ilu moderatorów potrzeba do wstawienia zagadki moderatorskiej?
Trzech.
Pierwszy daje ostrzeżenie, drugi anuluje nieregulaminową zagadkę, a trzeci wstawia nową.

;)

Pn, 29 Listopad 2021, 10:40:00
1