Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego Jeśli lubisz Crepaxa to warto. Wydany jest fantastycznie. (dodatkowo do kupienia w opcji w slip-boxach po 2 albumy). Same komiksy trochę jak z Manarą, przeczytałeś jeden to przeczytałeś wszystkie ;)
So, 30 Maj 2020, 20:36:24
1
Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego Trudno powiedzieć. Myślę, że najlepiej zrobisz szukając plansz lub recenzji na YT, kilka ich jest.
Nd, 31 Maj 2020, 08:03:27
1
Odp: Ongrys Ongrys na FB:

Drodzy czytelnicy

W styczniu zakończyła się ankieta, w której czytelnicy proponowali komiksy do wydania i głosowali na nie. Minęło kilka miesięcy, parę słów co zadziało się w związku z ankietą.

Pierwsze miejsce zajął ostatni tom seri "Le grand Mort" / "Wielki Martwy", zdobywając 86 głosów. Wydawnictwo Glenat dość długo pozostwiło nasze pytanie o licencję bez odpowiedzi, ostatecznie dowiedzieliśmy się, że licencja nie jest zajęta, ale inne polskie wydawnictwo także pytało o ten tom (nie wiemy które). Złożyliśmy ofertę, do tej pory pozostała bez odpowiedzi. Jak tylko okaże się, że nasza oferta została zaakceptowana, dokończymy tą serię w formie zbliżonej do albumów wydawnictwa Sideca.

Drugie miejsce to "Rozbitkowie Czasu" z 75 głosami, także z wydawnictwa Glenat. Po dość długim oczekiwaniu dowiedzieliśmy się, że licencja na Polskę została już kupiona (tu także nie wiemy przez kogo). Tak więc zapewne prędzej czy później seria ta ukaże się w Polsce, ale raczej nie w naszym wydaniu.

Trzecie miejsce to "Bruno Brazil" z 60 głosami. Wynik ten bardzo nas ucieszył, ponieważ tak się przypadkiem złożyło, że kupiliśmy licencję na tą serię i na dniach będzie dostępny pierwszy tom wydania zbiorczego.

Czwarte miejsce i 57 głosów zdobyła seria "Kroniki Zatrzymanej Ziemi" / "Światy Arkadii" / "Le Monde d'Arkadi". Wydawnictwo Delcourt poinformowało nas, że ich wydanie miało miejsce dość dawno temu, ich licencja na prawa do tej serii wygasła i nie wiedzą czy ktoś posiada tę licencję i dysponuje materiałami graficznymi. To samo dotyczy "L'Âge d'ombre" z miejsca ósmego. Będziemy jeszcze próbowali szukać.

Piąte miejsce i 52 głosy zdobyła mała, sympatyczna piratka Marine. Niestety, mimo że seria była wznowiona w roku 2002, a w latach 2003-2006 doczekała się kontynuacji, z tego co się dowiedziałem także żadne wydawnictwo nie oferuje tej licencji, nie ma też materiałów w postaci cyfrowej.

Pierwsze serie, których licencje są dostępne do kupienia, to "Aria" z miejsca piątego oraz "Jonathan" z szóstego. Biorąc pod uwagę długość serii, dostępność wydań zbiorczych, a także opinie o tych komiksach (właśnie ostatnio miała miejsce ciekawa dyskusja na forum) zdecydowaliśmy, że serią wydaną przez nas jako efekt ankiety będzie "Jonathan" Coseya w postaci pięciu tomów zbiorczych, podobnych do edycji wydawnictwa Lombard z lat 2009-2017.

Wt, 02 Czerwiec 2020, 15:07:07
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy Czerwcowe dostawy - zignorowałem promocję w Smyku, czerwcowe nowości będę zamawiał najwcześniej w lipcu, a i tak trochę komiksowego dobra się uzbierało.

Kamikaze Kat z rysunkiem i wrysami.

The Invisible War z jednym z oryginalnych kadrów (większość stron jest bardziej kolorowa)
Do tego Wiek Evy, Imaginarium zbiorowe, Zemsta hrabiego Skarbka oraz kolekcjonerskie wydanie Porad Praktycznego Pana, które jeszcze do mnie nie dotarło - bardzo dobry miesiąc :)

Wt, 30 Czerwiec 2020, 17:37:53
1
Odp: Bender - kolekcja wziutPn, 27 Lipiec 2020, 20:46:42
1
Odp: KBOOM
Cytuj
boom.x3
Monstrous Collection
Steve Niles & Bernie Wrightson
premiera: IV kwartał
tłumaczenie: Marek Starosta

*okładka w trakcie przygotowania
** tytuł komiksu w trakcie przygotowania


Śr, 19 Sierpień 2020, 10:32:52
1
Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu To jeszcze nic oficjalnego, ale Szymon Holcman na jednej z facebookowych grup delikatnie zasugerował, że w przyszłości na polskim rynku wydany zostanie ponad 450 stronicowy francuski komiks o historii bomby atomowej  "La Bombe".

https://www.glenat.com/1000-feuilles/la-bombe-9782344020630
https://www.bedetheque.com/serie-68702-BD-Bombe-Alcante-Bollee-Rodier.html

Ponad 30 stron do obejrzenia:
https://www.glenat.com/sites/default/files/liseuse/9782344020630/index.html
Kilka dodatkowych mocnych scen i wywiad z autorem:
https://branchesculture.com/2020/05/25/interview-didier-alcante-denis-rodier-roman-graphique-la-bombe-espionnage-histoire-guerre-explosion-science/
Pn, 24 Sierpień 2020, 17:27:10
1
Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu Natknąłem się dzisiaj na ciekawą stronę z katalogiem francuskich komiksów i prawami do ich wydania w różnych państwach, w tym w Polsce: http://www.mediatoon-foreignrights.com
Znaliście tę stronę?
Znalazłem tam kilka chyba jeszcze nie zapowiadanych u nas tytułów:
- Maggy Garrisson - Scream Comics, czekam na to mocno, było nawet nominowane w tegorocznych Eisnerach
http://www.mediatoon-foreignrights.com/serie/maggy-garrisson/
https://www.bedetheque.com/serie-42261-BD-Maggy-Garrisson.html
- Karmen - Scream Comics
http://www.mediatoon-foreignrights.com/serie/karmen/
https://www.bedetheque.com/serie-68628-BD-Karmen.html
- Beauté - Kultura Gniewu
http://www.mediatoon-foreignrights.com/serie/beaute-l-integrale/
https://www.bedetheque.com/serie-27204-BD-Beaute.html
_________________________________________________

Dodatkowo trafiłem na pewien post sprzed 2 miesięcy dotyczący nominacji do Eisnerów na FB Magazynu Kreski, fragment:
Cytuj
- trochę komiksów albo już się ukazuje po polsku, albo niebawem się ukażą m.in.: Criminal, Daredevil, Immortal Hulk, Ascender, Little Bird, Something is Killing the Children, Undiscovered Country, Dog Man, Laura Dean Keeps Breaking Up with Me, Kid Gloves, HP Lovecraft’s At the Mountains of Madness, Maggy Garrisson, Witch Hat Atelier, Black Water Lilies, Klan Poe.
https://www.facebook.com/magazynkreski/posts/704126283705626

Źródło pewne, więc z tytułów jeszcze nie ogłoszonych przez żadne wydawnictwo:
- Ascender (Mucha na 100%)
- Little Bird (NSC? Mucha? KG?)
- Undiscovered Country (NSC? Mucha?)
- Laura Dean Keeps Breaking Up with Me (KG na 100%)
- Maggy Garrisson (Scream Comics jak pisałem wyżej)
- Daredevil (Egmont?)
- Immortal Hulk (Egmont?)

Pn, 24 Sierpień 2020, 22:13:29
1
Odp: Studio Lain wiecej 2000ad mowicie...


Pn, 31 Sierpień 2020, 13:16:46
1
Odp: sgor - kolekcja Długo się zastanawiałem czy wrzucać tutaj niektóre z obrazów jakie posiadam w kolekcji. Ale stwierdziłem, że to w końcu ważna cześć tej kolekcji i chciałbym pokazać jak może się rozwijać nasza pasja. Po wtóre, prezentujemy tutaj w większości prace by zarazić innych naszym hobby, czym więcej tak zakręconych tym lepiej :)

A teraz do konkretów. Prezentowany obraz „Ojciec i znak” (120x135cm) pochodzi z 2017 roku. Można go było zobaczyć na wystawie „Pejzaże i uczucia” w krakowskim Zderzaku (zdjęcia z wystawy). Autorem jest Jarosław Modzelewski - więcej o nim można przeczytać na portalu Culture.pl: https://culture.pl/pl/tworca/jaroslaw-modzelewski. To chyba najważniejszy żyjący aktualnie polski malarz (no powiedzmy, że drugi - po swoim nauczycielu Stefanie Gierowskim ur. w 1925 roku).

Obraz jest bardzo osobisty - siedząca postać to zmarły ojciec malarza (widać tutaj wpływy Andrzeja Wróblewskiego w portretowaniu zmarłych osób) patrzący w monitor komputera, gdzie wyświetla się znak na niebie (który przyśnił się malarzowi w noc śmierci ojca).
Pt, 04 Wrzesień 2020, 18:55:08
1