Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 2 [3] 4
Wiadomości Liczba polubień
Odp: My, Ambasadorowie Komiksu Podałeś mangę i siebie jako poniekąd poparcie tej teorii. Dałem Ci twardy dowód przeciwko. A kilka wpisów na forum to żadna wymierna próba badawcza.

PLUS, Umówmy się Kapral, inwestowanie czasu w jakąkolwiek dyskusje z Tobą jest niestety jego stratą, bo służy wyłącznie zaspokajaniu Twojej potrzeby atencji i poczucia, że masz rację. Silly and pointless.

So, 29 Luty 2020, 09:21:22
1
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
u nas już prawie wszystko idzie w trejdach i integralach po kilkadziesiąt PLN albo na twardo. Dla gołodoopców i casualów zostaje Lucky Luke, manga i Star Wars Komiks.

Gdyby wydawcy łaskawie posłuchali twoich rad, bardzo szybko wszyscy poszliby z torbami.

Było już kilka prób wprowadzenia tanich komiksów na rynek - Dobry komiks, Strażniczy Orlego Pióra i inne zeszytówki Mandragory - jak to się skończyło?

Zresztą ty to wszystko wiesz, więc w sumie nie wiem, po co klepiesz swoje teorie.

Komiksy w Polsce są wydawane głównie w integralach nie dlatego, że wydawcy usrali się na integrale, tylko że obecni czytelnicy w większości wolą integrale. Albumy frankofońskie wolą w wydaniach zbiorczych niż pojedynczych albumach. Komiksy amerykańskie wolą w trejdach lub omnibusach niż w zeszytach.

Dla większości obecnych czytelników cena integrala nie jest ceną zaporową.

Jeśli chodzi o pozostałe osoby, jaką cenę byś nie dał, większość z nich nie kupi żadnego komiksu.

Nie bo nie.

Twoje teorie że jakby ceny spadły, to więcej osób by kupowało są prawdziwe głównie w teorii. Owszem, więcej, ale wzrost liczby klientów byłby niewielki i nie zrekompensował wydawcom spadku cen.

Wydawanie komiksów w sposób "ekonomiczny" było już próbowane wielokrotnie i generalnie się nie sprawdziło. Kolekcjonerzy wolą wydanie lepsze, nawet jeśli nieco droższe. Stali czytelnicy preferują komiks relatywnie niedrogi (czyli np. grubszy album, gdzie jest więcej stron zamiast cienkich zeszytów, z których każdy byłby tańszy, ale razem byłyby droższe). Pozostali (generalnie) mają komiks w dupie i żadna siła tego nie zmieni. Przynajmniej żadna, która była do tej pory stosowana - może ktoś wymyśli skuteczny sposób jak zachęcić inne osoby do czytania komiksów. Może to będziesz ty, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że przypierniczanie  się na forum cokolwiek pomoże.

Więc jeśli chcesz narzekać, że komiksy ukazują się głównie w integralach - narzekaj na kolekcjonerów, nie wydawców. Bo to tak jakbyś marudził na meteorologów, że pogoda jest do dupy.

Jeśli chcesz narzekać, że komiksy są drogie i mają małe nakłady - narzekaj na nieczytelników, że nie czytają komiksów.

Ja uważam, że patrząc generalnie, wydawcy robią dobrą robotę. Dopasowali się do rynku, aby wykorzystać wszystkie możliwości i wydawać jak najwięcej komiksów. Żeby ktoś, kto chce je przeczytać, miał jak najlepszą ofertę.

To, że ten rynek nie jest taki, jakbyśmy sobie wymarzyli, to nie jest wina wydawców.

I żadne marudzenie tego nie zmieni.

Marudzenie, że proporcje ceny do zarobków są inne niż na zachodzie też jest zupełnie z dupy, bo mamy inne proporcje kosztów produkcji komiksów do zarobków niż na zachodzie.

Ale przecież i ty to wszystko wiesz, i na forum było to wałkowane już dziesiątki razy... Więc zastanawiam się po co cały czas narzekasz, po co sugerujesz rozwiązania, które już były testowane i się nie sprawdziły. W dodatku robisz to bardzo napastliwie, jakbyś chciał podjudzić innych forumowiczów przeciwko wydawcom. Od paru lat mamy na co dzień dookoła stosowaną w praktyce metodę judzenia jednych przeciwko drugich za pomocą prawdziwych problemów i wydumanych rozwiązań. Dziwię się, że też się w to wpisujesz.

So, 29 Luty 2020, 11:04:42
1
Odp: Komiksy od „Krakersa" Dzisiaj po przemyśleniu zmiany polityki komunikacyjnej wydawnictwa - nastąpiły takie zmiany:

- wydawnictwo rezygnuje z aktywności na Forum Gildii (bo nic się tam nie dzieje, życie forumowe zamarło i jest sztucznie podtrzymywane)

- wydawnictwo rezygnuje z własnego forum dyskusyjnego na Komiks.ovh (bo nikt z niego nie korzysta)

- wydawnictwo utrzymuje komunikację na Forum Komikspec (będą oficjalne komunikaty wydawnictwa, oficjalne odpowiedzi na pytania dotyczące wydawanych komiksów oraz kontakt PW z użytkownikami, by użytkownicy mogli na bieżąco dowiedzieć się, co wydawnictwo planuje. Co się zmienia? Nie będzie luźnych rozmów o wszystkim i o niczym, czyli plotkowania, a jedynie konkrety)

- wydawnictwo będzie prowadzić aktywność na YouTube by promować komiksami wideo swoją działalność
https://www.youtube.com/channel/UCmoI-JgEn_Emxw76rO749pA/

- główny kanał komunikacji i dyskusji z czytelnikami na wszystkie, także luźne, tematy to strona na „Facebooku” (zapraszam tych, co mają tam konto)
https://www.facebook.com/KomiksKrakers/

- oficjalny kanał informacji, sprzedaży i wizytówka w internecie to strona „Krakersa"
https://komiks.ovh/

Wyjaśnienie - z powodu ograniczeń czasowych (mam bardzo dużo różnych zadań na głowie) nie jestem w stanie działać na zbyt wielu frontach naraz, dlatego muszę ograniczyć aktywność do tych miejsc w sieci, gdzie widać jakieś efekty działania.

Pt, 13 Marzec 2020, 07:35:05
1
Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie Panowie, to jest temat o sklepie Atom Comics.

Kapral chciał wszcząć kolejną burzę i poniekąd się mu to udało - ale faktycznie pomylił pojęcia - Diamond zawiesił "działalność", a nie firmy przewozowe. Te z kolei nie działają "normalnie" ale póki co nie odczuwamy zmian i wszystko dociera na czas.

Proszę kontynuować ewentualne dywagacje o przewoźnikach i przepychanki z Kapralem w stosownym wątku.

PoZDRAWIAM! ;)

Śr, 25 Marzec 2020, 11:04:48
1
Odp: Waneko "Nie planujemy" to nie brzmi jak jakaś nadzwyczajnie wiążąca deklaracja. Wydanie nie było reklamowane jako limitowane, wiec nie miałbym im za złe jakby "zmienili plany" i zrobili dodruk.
Promocji Tezuki w naszym kraju nigdy za wiele.

So, 11 Kwiecień 2020, 08:03:28
1
Odp: Studio Lain

plan

xx.ciel.com - koniec maja
metronom - koniec czerwca
yiu tom 1 i 2 wakacje/po wakacjach

tyle wiem
Nd, 19 Kwiecień 2020, 00:36:04
1
Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze Ciekawe czy zrealizują zamówienia.
Jak wchodziłem na strony z tymi komiksami wczoraj to część widniała już jako "niedostępne" (pewnie sprzedała się jakaś ich określona pula), ale normalnie był obrazek i dane komiksu. Tak jak np.
https://livro.pl/wojna-nieskonczonosci-starlin-jim-sku1222622977.html

Dziś jest już - "nie ma strony o takim adresie", np.
https://livro.pl/zemsta-hrabiego-skarbka-rosinski-grzegorz-sku1239667260.html
Wygląda trochę jakby czyścili weekendowe zamieszanie ;)

Z drugiej strony, może to niepopularne podejście, ale jeśli cena była spowodowana błędem to mimo -oczywiście - pewnego żalu nie będę specjalnie płakał jeśli anulują (nie mam jakichś ambicji, żeby wykorzystywać cudze błędy).

Pn, 22 Czerwiec 2020, 13:00:57
1
Odp: Studio Lain Drugi tom Sticklebacka ukaze sie na pewno, jest juz przetlumaczony
wszyscy wiemy ze ten rok jest zje..ny
ale jak widzicie porcja z 2000ad sie szykuje
mam nadzieje, ze oglosze wam wkrotce kolejna niespodzianke z tego katalogu
a moze dwie :)
rozmowy trwaja
moze u nas czasem cos trwa (za)dlugo ale dotrzymujemy slowa :)

Nd, 23 Sierpień 2020, 15:42:20
1
Odp: Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con czy możecie nie zaśmiecać topiku dywagacjami nt wirusa?
Nd, 04 Październik 2020, 19:38:40
1
Odp: Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con błagam nie zaśmiecajcie kolejnego topiku koronawirusem.
So, 17 Październik 2020, 17:26:35
1