Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 [2] 3
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Pochwal się swoimi pracami DAWNO, dawno temu, w odległej galaktyce...




So, 21 Marzec 2020, 09:27:46
1
Odp: Studio Lain Nie no, dla mnie straszne toto.
Śr, 25 Marzec 2020, 21:54:31
1
Odp: Studio Lain Serio? W czerni i bieli to arcymistrzostwo. W kolorze - tylko kolejny komiks.
Cz, 26 Marzec 2020, 09:27:02
1
Odp: Dark Horse Okładka do Blade of the Immortal w wersji Deluxe Edition. 8)


So, 28 Marzec 2020, 19:11:37
1
Odp: Komiksowe kalendarium Postaci która zapewne mało kogo interesuje też już "strzeliła" ósma cyferka:
 
https://paradoks.net.pl/read/39798-osiem-dekad-mistrza-mistycyzmu
 

Cz, 02 Kwiecień 2020, 12:59:59
1
Odp: Timof Comics No nie wiem czy czerpanie wiedzy z komiksów to taki dobry pomysł...

Rozszerzając myśl - zawsze mam opory przed czytaniem czy oglądaniem czegoś opartego na konkretnych wydarzeniach historycznych, jeżeli nic o nich nie wiem. O Salazarze wiem tylko, że rządził w Portugalii, że omal nie został księdzem i że obaliła go rewolucja goździków (o której z kolei nie wiem nic, pamiętam tylko nazwę). Jakiekolwiek dzieło oparte na tych wydarzeniach mocno wpłynie na moja ich percepcję.

So, 04 Kwiecień 2020, 14:44:55
1
Odp: Wydawnictwo Lost In Time Chodzą ploteczki na mieście, że Ongrys już poczynił kroki by przejąć i wydać brakujący tom Wielkiego Martwego, ale cichosza. ;)
Pt, 10 Kwiecień 2020, 13:05:20
1
Odp: Non Stop Comics Zacheciles mnie, zeby zdjac go z polki szybciej niz planowalem :D
So, 18 Kwiecień 2020, 11:25:19
1
Odp: Wydawnictwo Marginesy Wczoraj przeczytałem najnowszy komiks wydawnictwa Marginesy, czyli "Orwella".
Jest to komiks biograficzny (jak większość komiksów tego wydawnictwa), opowiadający (jak sugeruje tytuł :)  ) o życiu autora "1984", czy "Folwarku zwierzęcego". Autorem scenariusza jest mistrz komiksu frankofońskiego, Pierre Christin ("Valerian", "Legendy naszych czasów"), a autorem większości rysunków, bliżej mi nieznany, Sebastien Verdier. I to właśnie jego rysunki, które są hiperrealistyczne, najbardziej zachęciły mnie do szybkiego zapoznania się z tym komiksem (poleżał na "kupce wstydu" maksimum 10 dni :) ). Rysunki postaci, budynków, pojazdów, czy sprzętów są bardzo szczegółowe i dokładne, takie jak lubię. Jednak w trakcie lektury odniosłem wrażenie, że w większości tych rysunków brakuje ruchu, są one jak przerysowane fotografie. Sekwencje tych rysunków nie dawały mi wrażenia ruchu i trochę mi to przeszkadzało w płynnym odbiorze komiksu.
Drugą rzeczą, która mnie w tym komiksie zaskoczyła, jest duża ilość bezdialogowych opisów poczynań bohatera dokonywanych przez autora. W wielu miejscach opisuje on sytuacje posługując się wręcz długimi cytatami z różnych publikacji George'a Orwella. Spodziewałem się, że komiks będzie jednak opisywał postać Orwella w bardziej tradycyjny "komiksowy" sposób, trochę bardziej jak np. "Artemizja", czy "Darwin", a tu - zaskoczenie. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, po prostu nie tego się spodziewałem. Być może przy kolejnym czytaniu tego komiksu wrażenie będzie już zupełnie inne.
Komiks jest w większości czarno-biały. Piszę "w większości", bo w niektórych momentach, aby uwypuklić ważność pewnych elementów rysunku, autor koloruje je, np. bibeloty z kości słoniowej, ptaka, krzak róż, ciemne, nocne  niebo, czy komiks o Supermanie :D. Jest to ciekawy, rzadko spotykany w komiksie akcent. Zazwyczaj, jeśli komiks jest czarno-biały, to pozostaje on taki w całości. Kolorowe są również fragmenty komiksu, całe strony, lub co najmniej całe kadry przedstawiające fragmenty dzieł George'a Orwella. Są one rysowane przez różnych, zaproszonych do współpracy autorów, jak np. Manu Larcenet, Juan Guarnido, czy Enki Bilal. Ten zabieg artystyczny bardzo mi się spodobał.
Właściwie sam nie wiem, czy przeczytany komiks mi się podobał, czy nie, ale na pewno zmusił mnie  do myślenia o nim po przeczytaniu, a to na pewno dobrze (wszystko, co pobudza umysł do myślenia, jest dobre ;) ). W każdym razie zachęcam każdego do zapoznania się z tym komiksem i wyciągnięcia swoich własnych wniosków na jego temat.

Pt, 01 Maj 2020, 20:40:13
1
Odp: fragga - kolekcja WOŚP 2018:

Tomek Samojlik:



Jakub Topor:



Tomek Leśniak:



Kajman:




Komiksowa Warszawa 2017:

Gladimir Smudja:





James Sturm:





Gierek:



Tony Sandoval:







Dave McKean:



Tomek Leśniak:



Przemek Surma:



KRL:



Andrzej Janicki:



Paweł Płóciennik;



Henryk Glaza:



Marek Turek:



Ingo Romling:



Spionek:



Adam Kmiołek:







Topor:



Joao Sequeira:



David Evrard


Nd, 10 Maj 2020, 18:31:34
1