Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 [2] 3 4 ... 12
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT) Kiedy Szninkiel?
I co z integralami Kajka i Kokosza?
A może nawet - czy nie wydaliby zbiorczo Asterixa? Bo moje zeszyty już mocno pożółkły...

Nd, 29 Wrzesień 2019, 15:46:29
1
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT) Czemu nie wchodzą zdecydowaniej w Batmana z lat 80/90 ??
przytoczę min. Breyfogle, No Man`s Land, Knightfall, Batman Morrisona

Nd, 29 Wrzesień 2019, 15:58:04
1
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT) Bazyl po co się ograniczasz, przecież wiemy że chcesz zapytać "Dlaczego Pan niszczy kolekcje".
Nd, 29 Wrzesień 2019, 22:13:57
1
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT) Gdyby miały pojawić się integrale Kajko i Kokosza przeznaczone dla dorosłych nabywców, to jaki ich nakład będzie interesujący dla Egmontu aby ruszyć z drukiem?
Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:19:16
1
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT) 1. Jak ocenia Pan sytuację komiksu superbohaterskiego w Polsce?
2. Jakie kryteria decydują o wyborze danej serii komiksowej?
3. Skąd czerpie Pan inspiracje tworząc powieści?
4. Czy wydawany obecnie przez Egmont Daredevil Franka Millera zostanie uzupełniony o jeszcze jeden tom zbierający pozostałe komiksy z DD stworzone przez Franka Millera?

Pn, 30 Wrzesień 2019, 16:11:34
1
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT) "Jonah Hex"* jest wydawany, ponieważ Tomasz Kołodziejczak lubi tę serię i postarał się by Egmont ją wydał, to jego własne słowa. Chcę zapytać, jakie serie lub one-shoty jeszcze mu się marzą? Czy na takiej prywatnej liście życzeń więcej ma właśnie serii czy pojedynczych albumów? I czy dalej czasem będzie próbował przekonać współpracowników z wydawnictwa Egmont do wydania właśnie czegoś takiego?

*Hexa kupuję i uważam, że to fajny, choć brutalny, komiks westernowy

Pn, 30 Wrzesień 2019, 18:58:25
1
Odp: TM-Semic
Cytuj
Aparo jeszcze w znośnej formie
Wtedy go jeszcze stawiałem nad Breyfogle'em.
Zmieniło się to przy okazji Knightfallu, gdzie Aparo zaczął odstawiać straszną fuszerkę - jego rysunki stały się mocno niedbałe, a niestety to jemu przypadło w udziale łamanie nietoperza, czego nie mogłem przeboleć. Szczególnie, że część Knightfallu rysował ktoś inny i znacznie lepszy (wyleciało mi nazwisko).

Pt, 04 Październik 2019, 19:39:51
1
Odp: TM-Semic Graham Nolan mial chyba wtedy najlepsza kreske z rysownikow pracujacych przy Batmanie.
So, 05 Październik 2019, 09:08:28
1
Odp: Zbigniew Kasprzak Mi z kolei marzy się zbiorcze wydanie obu historii SF opublikowanych swego czasu przez Sport i Turystykę, tj.  "Bogów z gwiazdozbioru Aquariusa" oraz dylogii "Gość z kosmosu"/"Zbuntowana". Zdaję sobie sprawę, że tzw. ząb czasu nadgryzł fabularną stronę obu tytułów, ale w gruncie rzeczy nie tak znacznie jak mogłoby się to wydawać. Natomiast plastycznie jak dla mnie nadal się bronią. Taka zbiorówka spokojnie mogłoby wzbogacić "Klasykę Polskiego Komiksu".


Nd, 06 Październik 2019, 22:34:42
1
Odp: Komiksowe ograniczenia i ich powody Co w tym śmiesznego, że ktoś nie ma czasu, pieniędzy, ani ochoty, żeby się  zajmować czymś, co go nie interesuje? Komiks to jedna z moich pasji, ale w żadnym wypadku nie priorytetowa (przez lata w ogóle miałem przerwę, ostatnio trochę odżyła), tak jak z każdej innej dziedziny życia wybieram to, co lubię. Słucham określonych gatunków muzyki, a innych nie, oglądam określone gatunki filmów, a inne tylko okazjonalnie, chodzę po górach, ale nie jeżdżę na rowerze, a z komiksów czytam tylko określone rzeczy, bo akurat te mnie interesują.

A czemu takie ograniczenie?

Po pierwsze - nie lubię retconów, elseworldów, restartów i nadmiernego komplikowania, bzdetów w stylu przejmowania tożsamości bohatera przez kolejne postacie, cudownych zmartwychwstań itd. - jedno continuity i kropka (w filmach jeszcze przejdzie bo ich jest mało i zawsze do ogarnięcia).
Po drugie - nie odpowiadają mi rysunki w nowszych komiksach.
Po trzecie - sentyment do tamtych czasów to główny powód że w ogóle jeszcze sięgam po komiksy superhero. Przestałem je czytać w połowie lat 90-tych między innymi z powodów wyżej wymienionych i nie obchodzi mnie co było/będzie dalej, za to z chęcią uzupełniam braki, które wtedy miałem z braku dostępności w Polsce.
Po czwarte - kupuję muzykę, filmy, książki, ostatnio trochę komiksy ale budżet jest ograniczony, a ze skanów czytać nie mam ochoty.
Po piąte - nie mam na to czasu.

Przykładowo - wymazanie z istnienia małżeństwa Petera Parkera sprawia, że nigdy nie sięgnę ze Spider-Mana po nic, co było później, a Supermana przestałem czytać w momencie, gdy zginął.

Z WKKM mam tylko trzy tomy X-Men (DPS, DOFP, Druga Geneza). Może dokupię Weapon X.

Pn, 07 Październik 2019, 09:40:27
1