Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 36
Wiadomości Liczba polubień
Jeff Lemire i jego komiksy W marcu debiutuje kolejna "odpryskowa" seria Czarnego Młota- 'Black Hammer 45'. Tym razem mistyka i awiacja w drugowojennym sztafażu- ja tam czekam z niecierpliwością  8)
https://www.darkhorse.com/Comics/3003-005/Black-Hammer-45-From-the-World-of-Black-Hammer-1

Pn, 04 Luty 2019, 14:27:37
1
Odp: KBOOM
Przy okazji chciałem zapytać o Klausa. Dobre to? Czy osoba lubująca się ogólnie w fantasy (high, hero, dark, urban) będzie się cieszyć lekturą?
Myślę że tak, tym bardziej że jak na Morrisona to jest tu jego mało. Znając jego odjechane pomysły, to aż byłem zaskoczony, że to wyszło spod jego ręki. OK, dwa specjalne, których nie ma w tym wydaniu (i pewnie będą w kolejnym zbiorczym - ma taką nadzieję) to już Morrison z jego szalonymi pomysłami, tu jest naprawdę spokojnie. Rysunkowo jest bardzo dobrze. Rysunki Dana Mory pasują bardzo do tej stylistyki baśni jakim jest ten komiks. Natomiast samo wydanie prezentuje się bardzo zacnie z tymi złoceniami kartek. 

Wt, 05 Luty 2019, 12:50:06
1
Odp: Wydział 7 Jeżeli nic się nie wysypie, to w cyklu rocznym, od premiery (czyli od września do września) pojawi się 5 zeszytów. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia, 160 stron (z czego ponad 120 stron samego komiksu), za +/-50 pln (chyba, że ktoś kupuje w empiku ;) ), po prostu rozłożone na raty.
Mamy pomysł na kilka sezonów, mamy sporą (i rosnącą) grupę rysowników, mamy też nadzieję, że utrzymamy poziom. Na chwilę obecną właściwie wszystko w rękach czytelników  8)

Pt, 08 Luty 2019, 17:24:10
1
Odp: Hellboy Napisz co Ci się nie podoba, a na pewno znajdziemy wytłumaczenie i przekonamy Cie, że jednak warto ;)
So, 09 Luty 2019, 21:35:26
1
Dark - Netflix Pierwszy niemiecki serial na popularnej platformie. Spektakl rozpoczął się u mnie zaraz po Stranger Things i przez pierwsze dwie godzinki myślałem że wpadłem do jakiejś kalki albo bębna obracającego wszystko w jednym kierunku. Jak się jednak okazało chwilę później szybko z tej pralki wyleciałem.


Tak jak niepozornie rozwija się Dark tak dynamicznie całkowicie powoduje iż wgłębiamy się w nie tyle co świat jaki obserwujemy a jego bohaterów. Niejednoznaczność ma wiele twarzy. I towarzyszy praktycznie wszędzie. Nie należy jednak zapominać o miejscu akcji, bo te ma w sobie wiele uroku i naturalnej tajemniczości. Elektrownia atomowa tuż po sąsiedzku z niepozornym na pierwszy rzut oka miasteczkiem. To musiało skutkować czymś nadnaturalnym, z czasem układanka staje się jednak bardziej skomplikowana. Jej konstrukcja to rozwinięty o znakomitą grę aktorką oraz żywy scenariusz projekt, który miał napędzać The Flash. Tam jednak spalił się szybciej niż powstrzymujący zwykłego łotra Barry.

Czym jest przeszłość, teraźniejszość i przyszłość? Scenariusz podchodzi do tego bardzo dojrzale, chłodna kalkulacja jednych, a zarazem popadywanie w szaleństwo drugich. Dokonywanie krwawych wyborów w najmniej spodziewanym momencie. Próba poddania się zamiast sprecyzowania źródła problemu. Wydaje się, że wszystko kieruje Nas do jednego miejsca, ale jak jest naprawdę? Na to pytanie być może dostaniemy odpowiedź w zapowiedzianym sezonie drugim.

Oglądaliście Stranger Things, a nie słyszeliście o Dark? To polecam nadrobić i polecam, zwariowanych ale doprawionych seriali nigdy dość.


Nd, 10 Luty 2019, 00:45:49
1
Odp: Wady fabryczne komiksów @KubciO
Sprawdziłem i u mnie tego nie ma.

Śr, 13 Luty 2019, 20:55:37
1
Odp: Wydział 7 Rany, gdzieś tutaj pojawiła się kwestia tego, że turucorp pisze agresywnie. Ja z kolei jestem pełen podziwu dla jego spokoju w konwersacji z dwoma tak oczywistymi trollami, którzy zdają się czytać co drugie słowo każdego posta innego niż ich własny.

Dodam tylko, że mi te dodatki bardzo się podobają, fajnie podkreślają klimat serii, czuć, że jesteśmy w jakimś większym uniwersum, a nie w próżni. Czekam z niecierpliwością na kolejne zeszyty i wciąż mocno kibicuję, żeby wszystko zaczęło się spinać finansowo.

Cz, 14 Luty 2019, 11:44:25
1
Odp: Scream Comics
Najbardziej czekam na Alien: Dark Orbit ale nie pogardzę drugim Buntem, a nawet zaryzykuję, mimo ostrzeżeń @majkelus81 z Dreddem...
Bierz śmiało Bunt. A tu masz przekopiowane z forum gildii co napisałem o tym komiksie:

Powiem tak Wood odwalił kawał dobrej roboty w przypadku Aliens Bunt. Udało mu się uchwyć ducha serii o Obcych kombinacją horroru jak w klasycznym Alien oraz akcji jak w kontynuacji Aliens. I to jest dużo lepsze niż ostatnie kręcone kontynuację stworzone przez Ridleya Scotta. Historia bardzo płynnie idzie do przodu, postacie są bardzo dobrze napisane i kibicuje się im w ich dążeniach do przeszkodzenia wszechmogącej korporacji Weyland-Yutani chcącej zdobyć Obcego, aby uczynić z niego broń. Ale Wood znajduję także miejsce na pogłębienie postaci Zulu (głównej bohaterki) oraz jej syntetycznego towarzysza i nie zapomina także o innych mediach, w których zagościli Obcy. Dzięki temu mamy tu małe gościnne pojawienie się postaci Amandy Ripley, córki Ellen i głównej bohaterki gry Alien Isolation. Widać odrobił pracę domową zapoznając się z bogatą historią tego świata i nie przeszkadza, że Zulu przypomina trochę jak Ellen Ripley z zachowania, bo jej motywacja jest dobrze napisana. Większość historii rysuje Tristan Jones. Jego rysunki są bardzo realistyczne i dynamiczne. Kosmos dawno nie wyglądał tak strasznie. Zdecydowanie polecam.

Cz, 14 Luty 2019, 14:26:07
1
MODZEL - kolekcja Witam
Kolekcjonuję komiksy od 6 lat(czytam od zawsze), zacząłem od Sandmana, a później jakoś to poszło. Zbieram głównie Image i Vertigo, ale dobrymi komiksami super hero i frankofonami również nie pogardzę.
Sorry za jakoś zdjęć:D

Pt, 15 Luty 2019, 07:24:35
1
Odp: Waneko A jakich Chłopaków? Z dwudziestego wieku? Jeśli tak, to akurat Hanami, nie Waneko. Moim zdaniem to jedna z tych mang, na której przykładzie warto spróbować przekonać się do japońszczyzny.
Pt, 15 Luty 2019, 23:08:32
1