Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Komiksy IPN Jak ktoś lubi komiks historyczno-wojenny, to zdecydowanie warto. Realistyczne rysunki są efektowne i widać, że Wyrzykowski dobrze się czuje w tej tematyce. Wartością dodaną komiksów są profesjonalne felietony historyczne, rozszerzające wiedzę o bohaterach i wybranych wydarzeniach, zilustrowanych w komiksie.
Generalnie fajna inicjatywa IPN, choć mam wrażenie, że ostatnio jakby serie komiksowe autorstwa Wyrzykowskiego trochę zamarły. A szkoda.

Tak na marginesie, to trochę brakuje mi komiksu nieco bardziej ambitnie traktującego temat wojny domowej, szerzej pokazującego dramat i dylematy żołnierzy, z obydwu stron. Bo cały czas mamy tu proste, czarno-białe schematy. Może jest to jakaś odpowiedź, powiedzmy, na "Podziemny front" wydawanego za komuny, ale chętnie bym obejrzał jakiś komiksowy "Popiół i diament"...

Cz, 30 Maj 2019, 22:33:02
1
Odp: The Punisher Odchodząc od głupot, a wracając do poważnych rzeczy - okładka tomu dziewiątego (zdaje się, że jeszcze nikt nie wrzucał).


Śr, 29 Kwiecień 2020, 14:32:47
1
amsterdream - kolekcja TPB, HC, tomiki:






















So, 02 Maj 2020, 19:55:18
1
Odp: DC Deluxe - Egmont Podczas majówki zjechałem do domu rodzinnego, gdzie sięgnąłem na półkę młodszego brata. Leży tam kilka klasyków, w tym...



Kiedyś przeczytałem dość trafne spostrzeżenie, że komiksy "kultowe" dzielą się na komiksy znakomite i komiksy ważne. Znakomite komiksy to te, które po latach wciąż świetnie się czyta, a po lekturze chcemy do nich wracać. Natomiast ważne komiksy cieszą się zasłużoną renomą, którą doceniamy, ale samo czytanie ich po latach nie robi już takiego wrażenia. Kryzys na Nieskończonych Ziemiach zdecydowanie zaliczyłbym do tej drugiej kategorii.

Czytanie go było dla mnie naprawdę ciężkie. Ogrom światów, czasoprzestrzeni, bohaterów oraz łotrów, w historii będącej kulminacją pięćdziesięciu lat wydawnictwa DC, zaowocowało ogromną ilością ekspozycji, która mnie zwyczajnie zmęczyła. Wszechwiedzący narrator często opowiada o tym, co się wydarzyło, lub wydarzy, a bohaterowie tłumaczą sobie i czytelnikowi co się wydarzyło, dzieje się teraz, lub niedługo się stanie jeśli czegoś nie zrobią, lub zrobią coś niewłaściwie. Większość dialogów to zadawanie pytań i tłumaczenie skąd wynikła taka, a nie inna sytuacja, a mimo to najważniejsze wytłumaczenie - o co właściwie chodzi i kto jest za to odpowiedzialny - pojawia się niemal w połowie historii. Według mnie o wiele za późno. Nie mogę odmówić widowiskowości tego projektu i pewnie czytając go w odcinkach można złapać trochę oddechu, a gdy zapomni się jakiegoś szczegółu, przydatne są te przypomnienia o czym właściwie czytamy. Ja jednak pochłonąłem całość przez dwa dni i byłem po tym dość wyczerpany. :-\

Najmocniejszym punktem pierwszego Kryzysu DC są rysunki George'a Péreza. Idealnie trafiają w mój gust, bo wychowałem się na kreskach z lat 80-tych, to jest właśnie mój styl. Samo wydanie Egmontu popełnia jednak duży błąd, bo wydrukowano je na kredzie, a tamte rysunki - z o wiele mniejszą ilością kolorów i cieni - znacznie lepiej prezentują się na szorstkim, gorszej jakości papierze. Według mnie ten nowy papier i odrestaurowana kolorystyka odbierają warstwie wizualnej jej uroku, klimatu tamtych lat.

Jako fan Batmana jestem też lekko rozczarowany znikomą rolą mojego ulubionego superbohatera w całej historii. Spodziewałem się, że taka ikona DC odegra ważną rolę w tym Kryzysie, a zarówno on, jak i Robin oraz Batgirl, zaliczają zaledwie gościnne, mało istotne występy. Albo zadają komuś ciosa w jednym panelu na 30 stron, albo błąkają się przez chwilę zdając sobie sprawę jak mało mogą zrobić w obliczu tak ogromnego zagrożenia. Trochę słabo.

Pn, 04 Maj 2020, 08:30:37
1
Odp: Wyprzedaże i promocje w sklepach internetowych Co prawda to nie komiksy, ale w dniach 8-9 maja jest promocja 50% na fantastyke w księgarni Rebisa
Dużo dobroci, twardooprawowe wydania Dicka, Herberta (Diuna), Asimova, omnibusy Glena Cooka (Czarna Kompania), Roberta E. Howarda (Conan), nowa seria z klasyką sf (Wehikuł czasu). Brałbym ale już mam :(

https://www.rebis.com.pl/pl/ksiazki/promocja-fantastyka-8-10-05,p59025/

Pt, 08 Maj 2020, 14:02:52
1
Odp: Blueberry
Dlaczego Egmont wydał tak, jak wydał?
Egmont kontynuował serię po upadłym Podsiedliku, więc albumy już wydane w PL wydał na końcu w tomie 0. To był dobry ruch również z uwagi na to, że większość z tych albumów (1-4) to najsłabszy punkt serii właściwej.
Egmont wydał swój tom 1 w integralu, gdyż wówczas forsował takie niedorzeczne na tamte czasy wydania, czym skutecznie przyczynił się do załamania rynku w latach 2009-11.
Egmont wydał w tomie 1 albumy 6,11,12, gdyż chcąc wydawać po kolei od pierwszego niewydanego w PL albumu, musiałby wydać album 6 razem z pierwszą serią indiańską (kolejową), a taki integral stanowiłby większe ryzyko rynkowe (byłby grubszy czyli droższy). Dodatkowo następny integral również prawdopodobnie musiałby zawierać 5 albumów (by nie dzielić podserii).
 Najbardziej logicznym rozwiązaniem byłoby rozpoczęcie przez Egmont wydawania Blueberryego w pojedynczych albumach, ale to musiałoby nastąpić kilka lat wcześniej, zanim łapę na licencji położył Podsiedlik (jak widać po raz kolejny: nie zawsze szybciej znaczy lepiej).

Jeśli jednak pytałeś o to, dlaczego na koniec wydał tom 0, albo dlaczego wydał Marshalla, a nie wydał Młodości, to:
- tom 0 dla integralowych komlpecistów oraz dla tych, którzy przegapili Podsiedlika,
- Marshall to tylko 3 albumy, więc jak ulał spasowały do jednego integrala
- Młodość to duże przedsięwzięcie, jak na czytadło na jeden raz, ale ja naprawdę lubię ten spinoff, w przeciwieństwie do ogromnego zalewu gniotów, którymi wielki E. zarzucił nam ryneczek, popychając go nieuchronnie w stronę kolejnej przepaści... ale może tym razem nie będzie aż tak źle ;)
- dlaczego E. nie wydał Apaczów? hmm, nie wiem, to dobry komiks, fakt że trochę się powtarza, ale co tam... Ach już wiem dlaczego: nie pasował do żadnego integrala, więc wypadł z gry.
- dlaczego E. nie wydał albumu Blaina? zapewne z tego samego powodu, z jakiego nie wydał drugiego tomu Pirata Izaaka..... czekamy na dopełnienie integrala, a znając tempo pracy Blaina, możemy jeszcze trochę poczekać.......

Wt, 19 Maj 2020, 00:05:19
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy W maju pieniądze przepieprzyłem tak:

Wt, 19 Maj 2020, 17:27:25
1
Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
Ale ja pytam, co powoduje u klientów chęć kupowania w tym sklepie

Syndrom sztokholmski.  8)

Śr, 20 Maj 2020, 23:53:04
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy W końcu się zdecydowałem. Zakupy z Allegro, BookDepository, Multiversum i Atom. Czeka mnie długa lektura :)


Cz, 28 Maj 2020, 10:54:17
1
Odp: Wyprzedaże i promocje w sklepach internetowych Kilka rzeczy w empiku (!) -50%
https://www.empik.com/wyprzedaz/cala-oferta?searchCategory=3174&productPoolId=104116&hideUnavailable=true&qtype=facetForm

Nie za wiele tego, głównie 1. tomy z Odrodzenia, cos z Marvela, coś dla dzieci i Skalp, tom 4, ale może komuś czegoś brakuje...

Śr, 03 Czerwiec 2020, 11:00:53
1