Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 2 3 [4]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: The Punisher Tu się nie zgodzę - za starych dobrych czasów przynajmniej w przypadku Punishera było więcej tego typu klimatów np. wydany też u nas 44 zeszyt głównej serii (po prawdzie bardzo słaby) - o paleniu amerykańskiej flagi i stosunku Franka do rapu ;) .
A już z pojawieniem się Chucka Dixona prawicowy vibe stał się bardziej odczuwalny. Aczkolwiek Dixon nigdy nie  przeginał i wszystko to było raczej stonowane. Inaczej niż w dzisiejszych czasach, gdy lewactwo upycha swoje brednie gdzie się da.

Poniekąd z okazji 25 lecia (luty '96) wydania u nas "Punisher: Year One" wróciłem po raz kolejny do lektury tego jakże niedocenionego komiksu. Rewelacja. Niestety Marvel wznowił to z mega ch..ową okładka w wykonaniu tandeciarza Ariela Olievetti'ego, zamiast użyć którejś ze znakomitych okładek Eagelshama, albo zapłacić mu za zrobienie nowej na potrzeby zbiorczego.
W każdym razie znakomity scenariusz Abnetta i Lanninga, dwóch facetów, którzy napisali całą masę znakomitych historii o Punim.
Wt, 09 Luty 2021, 09:41:54
1
Odp: The Punisher @laf
Znalazł się - tyle że w edycji niemieckiej SBM. U nas niestety ktoś beznadziejnie wybierał materiały do tomu 140 i zamiast właśnie wziąć z niemieckiej edycji "Year One", machnął dubel z własnych Superbohaterów Marvela, w postaci "Kręgu Krwi". Niepowetowana strata. Dopiero kolejne dwa numery uniknęły tego wielbłąda i już Deadpool (i goście), był u nas wzięty z Niemiec.

Inna rzecz - ukazało się już od Egmontu wznowienie "Born". To może czas na Year One?

Wt, 09 Luty 2021, 12:05:36
1
Odp: The Punisher To Rafau wybierał. Po co ma być w polskiej jak już jest w niemieckiej ;)
Wt, 09 Luty 2021, 12:24:46
1
Odp: The Punisher Zapewne Tymon miał na myśli to, że Puni jest na cenzurowanym w Marvelu.

[Jest to nowa okrojona wersja posta ponieważ widzę, że ktoś tu się nieładnie bawi w cenzurowanie póki co spokojnej wymiany poglądów]

[To też usuniecie?]


Śr, 10 Luty 2021, 10:36:50
1
Odp: 8azyliszek - kolekcja Kaczory Donaldy i Spider-Man

Pn, 01 Marzec 2021, 20:41:13
1
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród) O kurde, ale blast from the past mi zrobiłeś!! Faktycznie było coś takiego! Miałam taką książkę z wyjazdem kaczek na sawannę, bardzo fajna.  :) Z pięknie narysowanymi realistycznymi ludźmi i zwierzętami, a mimo tego nie gryzło się jakoś mocno z kaczymi bohaterami.

Poszukałam - tytuł to "Władca sawanny", a cała seria nazywała się "W świecie zwierząt".

Cz, 10 Czerwiec 2021, 21:46:36
1
Odp: Spider-Man Dokładnie, mam to samo wrażenie, wydania Tm-Semica czytało się bardziej płynnie, niektóre teksty w nowym tłumaczeniu są za bardzo rozciągnięte. Zapewne jest to dokładniejsze tłumaczenie, co najwidoczniej, nie zawsze jest na plus.

Dodatkowo fajnie wypadały teksty wpisywane ręcznie, wpływało to na dynamikę samej opowieści i jej odbioru.

Pt, 25 Czerwiec 2021, 13:37:47
1