Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Zdjecia calych kolekcji Przypiąłem zatem te dwa tematy zbiorcze, w których można wrzucać zdjęcia zakupów i całych kolekcji, a jeśli ktoś będzie chciał stworzyć swój temat o kolekcji i tam zamieszczać zdjęcia, to po prostu założy nowy wątek w tym dziale.
Pn, 04 Luty 2019, 18:17:02
1
Odp: Watchmen (Strażnicy) Przecież już odpowiedział (
Spoiler: PokażUkryj
nie odpowiadając
).
Film nie ma startu do komiksu niestety. Wstyd się przyznać, ale komiks przeczytałem dopiero jakiś czas po obejrzeniu filmu. I po wielokrotnej lekturze w oryginale i po polsku niestety nie da się nie zauważyć jak ubogo wypada film względem komiksu. Niektóre wątki czy postacie spłyca ale nie będę tego hejtował bo taka była wizja reżysera i ją szanuję. Przy okazji Snyder wprowadził też nieco dobrego, o czym już pisałem. Nie ma co dyskutować z kimś kto nie przeczytał tego w oryginale. Podobał mu się film i na tym poprzestańmy.

Cz, 28 Luty 2019, 22:51:27
1
Odp: Shout Box

Argumenty za i przeciw kolekcji były już wałkowane nie raz i nie dwa, nie wiem po co kolejny raz wywlekasz ten temat. Ciekawe ile Hachette wydawałoby te runy Daredevila, które wydał Egmont. Nie przypasowało ci wydanie - twoja sprawa ale dostaliśmy ilość materiału, którego kolekcja Hachette by w życiu nie ogarnęła. Uważasz, że lepiej wspierać wydawcę kolekcji niż Egmont - Twoja sprawa ale jest to działanie delikatnie mówiąc niedojrzałe w ujęciu tego hobby. Podobnie ma się sprawa z olewaniem zakupu Spider-mana Todda w wydaniu Egmontu na rzecz 3 tomów w wydaniu kolekcyjnym. I takie poglądy wygłaszają osoby dla których podstawowym kryterium zakupu jest cena.

Kłania się czytanie ze zrozumieniem, proponuję żebyś przeczytał jeszcze raz mój post. Pisałem o tym w kontekście gloryfikowania przez Bazyla kolekcji, zauważając, że część osób na forum robi dokładnie to samo tylko, że w odniesieniu do Egmontu. Równie dobrze na Twój argument o kierowaniu się ceną mógłbym odpowiedzieć, że jesteś strasznie niedojrzałym czytelnikiem, ponieważ kupujesz wydania egmontowe dzielone na trzy tomy a nie omnibusy w języku angielskim. Bazyl ma prawo uważać Hachette za geniusza wydawniczego, tak samo jak inni mają prawo uwielbiać Egmont, Muchę i każde inne wydawnictwo. Natomiast pisanie, że ktoś jest niedojrzały albo nie zna się na komiksach, bo wybiera wydanie inne niż Egmontu lub które wybrałeś Ty trąci narcyzmem i brakiem szacunku. Pomijam fakt, że niektórzy wolą mieć daną historię w trzech tomach, bo nie lubią czytać grubasów, bardziej odpowiada im papier itp. 

Wygłaszając kontrowersyjne poglądy należy być przygotowanym na krytykę, zwłaszcza jeżeli dotyczy to osób znanych takich jak Bazyl. Podobnie ma się kwestia jego cebularskiego zachowania na allegro. I absolutnie nie miałbym nic przeciwko temu gdybym wielokrotnie nie był świadkiem jego wypowiedzi, w których podkreślał jakie to wydania kolekcyjne nie są tanie. Różnica 5 zł drożej względem kolekcji to już OGROMNA różnica na niekorzyść Egmontu. Podczas gdy sam zajmuje się rozprowadzaniem wydań z kolekcji po cenie dwukrotnie wyższej. Dodatkowo wspiera szarą strefę. Naprawdę ciekawi mnie jakie argumenty macie na jego obronę poza klastycznym "niech robi co chce".

Sprawa jest prosta. Forum ma swój regulamin, jeżeli Bazyl go nie łamie, owszem - może sobie pleść co chce.

Cz, 11 Kwiecień 2019, 21:48:25
1
Odp: Shout Box
@Gazza - ale to tylko pokazuje jak jednostka potrafi uwalić klimat w grupie w tzw. drebiezgi. Zanim się pojawił wyglądało to zdecydowanie inaczej.
JA tego nie odczuwam. Może nie zaglądam do tematów gdzie najwięcej się udziela. Ale jedno jest pewne - brzydko to wygląda gdy czyta się jak jest piętnowany. Z byle powodu. I nierzadko bardzo nieelegancko.

Pt, 12 Kwiecień 2019, 14:34:53
1
Odp: Shout Box Dlatego właśnie dla swojego zdrowia psychicznego odpuściłem sobie grupy komiksowe. Wystarczy mi to forum. Zresztą budowa grup na fb jest niewiele warta, forum jest komfortowe i lepiej działa jako narzędzie archiwizacji. Choć z Komiksami Bez Granic złych doświadczeń nie miałem, bardziej z KKK.
Śr, 17 Kwiecień 2019, 21:34:11
1
Odp: Avengers: End Game
Nie rozumiesz tego filmu...Nie rozumiem takich ludzi, jak Ty forumowiczu. Kolejny widz, a nie ,,fan". Czytasz komiksy, znasz się na popkulturze? Gusta gustami, szanuję zdanie każdego... nawet nie doczytałem tych gniotów do końca. Już dłużej na temat twoich głupot nie będę się rozwodził...
No to już wiesz, co czują ludzie, gdy czytają twoje bzdury.

Nd, 28 Kwiecień 2019, 22:54:55
1
Odp: Góry Połasiłem się na okno pogodowe i trzy dni temu zrobiłem trasę:
Stary Smokowiec - Teryho Chata - Czerwona Ławka - Zbójnicka Chata - Stary Smokowiec
Trasa dość trudna i długa 9h/22km ale warto, bo widoki obłędne. Zdecydowanie rekompensują włożony wysiłek, a na szlakach pustki.

Pt, 18 Październik 2019, 11:17:11
1
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
to każdą swoją cząstką chyba raczej pluje na dziedzictwo "Star Wars", na wszystko co wniosło i jeszcze wniesie ono do eteru popkultury. Z serc fanów wyziera czysta negatywna siła, niczym jad sączący się z jestestwa Imperatora Palpatine'a. Pcha się ona w kierunku serca Gwiezdnych Wojen, i jest do tego stopnia zła i atawistyczna, że ci właśnie fani nie zdają sobie z tego sprawy, że ciągłe narzekanie na Sagę "Star Wars" i jej ośmieszanie szkodzi jej i ją rujnuje.
Nie, to ty plujesz na dziedzictwo Star Wars bezkrytycznie przyjmując rzygowiny Disneya.

Śr, 23 Październik 2019, 18:51:23
1
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon Dla mnie to co napisałeś:

Cytuj
Dany organizm rodzi się z lepszym odbiorem wszechobecnej siły niż inny

To jest dokładnie to samo co teoria midi-chlorianów. Jedni mają 10 000 i są lepszym odbiornikiem dla wszechobecnej mocy, inni mają 10 i nic z nich nie będzie. Wiadomo cyferki brzmią bardziej przyziemnie ale też łatwiej trafiają do wyobraźni.

Zresztą w przypadku Anakina też była jakaś teoria z nieznanym ojcem, jakoby zrodził się z czystej mocy. Więc jakiś tam mistycyzm był.

Han nie wierzył "w te bzdury" ale je znał. Luke do czasu przedstawienia akcji w ep.IV nie miał pojęcia w co mógłby wierzyć, więc skąd u niego zdolność do bycia "przekaźnikiem mocy"? Nie da się tego inaczej wytłumaczyć jak nie genetyką i teorią dziedziczenia tej zdolności po rodzicach.

Ja osobiście lubię tę teorię z midi-chlorianami bo jest możliwość właśnie dziedziczenia pewnych cech po rodzicach, a więc przedstawiania całych pokoleń jedi/sithów. Wiele serii na tym bazuje np. Dragon Ball, gdzie potomkowie przejmują cechy rodzica, jego siłę itd.

Cz, 31 Październik 2019, 16:32:05
1
Odp: TM-Semic 1. Lee Rysował numery 3/91 całość 4/91 całość ,  numery 7/92  8/92, 5/93, 6/93  - pół zeszytu
2. pierwszym Punisherem w czerni i bieli był numer 3/93 ale to było w ramach eksperymentu jak przyjmie się gruby komiks Marvela, od numeru 3/95 do końca Punishery były czarno białe

Pn, 02 Grudzień 2019, 20:19:21
1