Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 ... 21 22 [23]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Nowy nabytek zakupowy Nabytki z ostatnich tygodni - festiwalowa Gildia, mocno fantastyczne zamówienie z Czytam.pl i promocyjnie uzupełnienia skromnej kolekcji mang z Mangarden

Parę słów o tym co udało się napocząć (mało bardzo):
- Donżon 2 - dziś wreszcie  udało mi się przeczytać 3 pierwsze albumy, jest dobrze, ale tak jak jedynka to od razu było 10/10 to tutaj na razie 8+/10. No i dalej jak przekartkowałem to albumy, gdzie nie rysuje Blain jest różnie pod względem graficznym, z jednym albumem wyraźnie na minus.
- Resident Alien - przeczytałem pierwszy story arc (4 zeszyty). Jest potencjał na fajną serię, początek był w porządku i tyle. Autorzy blurbów na okładce robią wrażenie - mocno chwalący A. Moore + Lemire. Oby więcej tak porządnego Dark Horse'a Egmont wydawał.
- Ostatni człowiek - średnie mocno, scenariusz sztampa, rysunkowo postacie koślawe trochę, reszta rysunku jako tako się broni.
- Wydział 7 Letnicy - tylko przekartkowałem, ale trochę dziwnie wyglądają rysunki Prosiaka w kolorze (choć kolory bardzo ładne). Graficznie to na pewno jest poziom niżej niż Będziesz smażyć się w piekle. Chyba pierwszy komiks, gdzie wziąłem 2 warianty okładkowe (nie licząc takich z blankami).
- katalog MFKiG - najlepszy, który do tej pory przeczytałem to zdecydowanie Legendy późnego kapitalizmu, potem F is for fire (czyli zwycięzca tej edycji).
- Ukryta sieć 3 Szamałka - literacko jest tak sobie, ale i tak czyta się to b. dobrze, lubię w roku przeczytać ze 2 takie niezłe "czytacze".

So, 28 Listopad 2020, 23:33:17
1
Odp: Osamu Tezuka Przeczytałem "Do Adolfów". Wstyd przyznać, ale ten komiks leżał wiele lat na mojej kupce wstydu. Genialny komiks. Opowieść wpływu nazizmu na życie codziennych ludzi. Manga zawiera kilku bohaterów i widzimy, jak mocno życie każdego z nich wielokrotnie wywraca nie tyle wojna (bo komiks zaczyna się i kończy przed i po wojnie), co sam nazizm. Niesamowita jest postać Adolfa Kaufmana. Tezuka stawia ją w takich sytuacjach, w jakich rzadko, ale to bardzo rzadko twórcy stawiają swoich bohaterów. Czasami byłem ostro w szoku wobec tego, co czytałem. To co się z nim dzieje, to esencja wymowy tej mangi.

Niesamowite jest też to, że mimo, że manga posiada 1200 stron, to jej fabuła jest spójna. Do tego stopnia, że wydarzenia mogą mieć efekt na fabułę po kilkuset stronach. Ale nie tylko - czasami to, co się działo na początku komiksu oddziaływało na fabułę w drugim tomie. Kawał roboty ze strony Tezuki.

Komiks niestety nie jest pozbawiony wad. W momencie
Spoiler: PokażUkryj
gonitwy Shoi Togo za dokumentami
zatracona zostaje powaga i głębia, wszystko robi się naiwne. Odstają trochę też również naiwne momentami rysunki. Dziwnie się czyta poważną treść zilustrowaną, jak w komiksie dla dzieci. Chodzi tu o mimikę twarzy. Realistyczna, jak na mangę, kreska zupełnie się zmienia. Ale nie ma tego aż tak dużo, żeby odrzucało od komiksu.

Główną wadą komiksu są nieścisłości historyczne. Jak można, pisząc scenariusz o tle mocno historycznym, zrobić tyle błędów? Nie mogę Tezuce tego wybaczyć. I tu na pierwszy plan wychodzi świetny wydawca, który oddał mangę pod konsultację historyczną. Wszelkie (mam nadzieję) nieścisłości są prostowane w przypisach, a na końcu mamy duży komentarz historyka.

A na koniec z ciekawości z rozpędu przeczytałem "Metropolis". Komiks z 1949 roku. Było tak, jak się spodziewałem. Fabuła niesamowicie naiwna. Niczym bajeczki dla małych dzieci. Strasznie ciężko się to czyta... Aż docieramy do końcówki. Tutaj wszystko się zmienia. Końcówka zaskakuje i nadaje mandze drugie dno. Koniec końców nie oceniam komiksu zbyt dobrze, ale Tezukę już tak. Ten komiks jest dowodem na to, że on zawsze wyprzedzał swoją epokę.

Pn, 30 Listopad 2020, 10:35:45
1
Odp: Thorgal
Posiada ktoś taki bajer jak zdjęcie wszystkich grafik z kolekcji hachette thorgala z przyporządkowaniem do konkretnego tomu ?

Jeśli nic nie pomieszałem, to powinno być tak:P.S. Jaka strona przechowa ten obrazek i wyświetli w całości, a nie miniaturkę?

Wt, 01 Grudzień 2020, 02:34:38
1
Odp: Egmont 2021 Kogo? ;P
Wt, 01 Grudzień 2020, 08:21:14
1
Odp: Non Stop Comics
Kurcze nie wiem co Was jara w tej serii. Sprzedałem 4 tomy z wielką ulgą, że nie mam już tego na półce :)

Nie wiem jak cię nie może jarać ta seria, z uczuciem żalu spoglądam na półkę na której są tylko cztery tomy tej uczty dla oczu :D

Wt, 01 Grudzień 2020, 08:46:49
1
Odp: Non Stop Comics Na instagramie wydawnictwa, okładeczka 5 tomu Deadly Class i:

Cytuj
nonstopcomics
W 2021 między innymi takie coś. W pierwszej połowie 2021. W styczniu konkretnie. #DeadlyClass tom 5. Od #NonStopComics.

Wt, 01 Grudzień 2020, 19:20:50
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy Też wrzucę wieżyczkę zakupy z ostatniego około czarno-piątkowego tygodnia.
Większość z rabatami w okolicach 50%, niektóre nawet z większymi (Encyklopedia Wczesnej Ziemi, Ranx, Bez twarzy i Wartości rodzinne - te cztery 70%), a Komiks na świecie i w Polsce za 10zł w Gandalfie.
Wreszcie też uzupełniłem pozostałe tomy Parkera po niedawnym przeczytaniu Łowcy.
Szninkiel i Trasa promocyjna jeszcze przed reklamacją.


Wt, 01 Grudzień 2020, 19:40:20
1
hansior - kolekcja Tak sobie pomyślałem, że wrzucę zdjęcia co powiecie o mojej kolekcji skoro nie kupuje dużo. Nie ma więc tego dużo, ale nie mam dużych wymagań, więc nie odczuwam braków. Od dziecka interesuje się komiksem i nigdy nie przestałem.
I tak Fistaszki kupuję regularnie od 2008 roku, co pół roku. Tutaj m.in. Fistaszki otoczone kawałkiem kolekcji książek mojej żony:


Kiedyś kupiłem Zagubione dziewczęta. W dzisiejszych poprawnych politycznie czasach ten komiks już się nie pojawi:


Też mi się wydaje, że fajne komiksy. U góry po prawej są Breakoff i Overload Adlera i Piątkowskiego. Poniżej moja ulubiona półka z obyczajówkami przy Prosto z piekła:


Półka poniżej. Na samym dole nic specjalnego - komiksy, które wszyscy kupują teraz na stosy:


Eden. Wychodzi nowa edycja, ale nie mam ochoty wymieniać. Szczególnie lubię zbiorcze prace Prosiaka, integral Kajtka i Koka w kosmosie i Opowieści Koka. Ten ostatni to wyjątkowy rodzaj humoru - Koko opowiada jakim to nie był bohaterem na morzu w ramkach, a na obrazkach widzimy jak było naprawdę:


Uwielbiam półkę na której jest Donżon pierwszy tom. Bo poza nim są też albumy m.in. Toppiego, Krzesło w piekle Gawronkiewicza czy Księga Genesis Crumba. W tej ostatniej treść pierwszej księgi biblii (dosłownie!) jest zilustrowana przez Crumba. Poza tym u góry jest Do Adolfów i Metropolis, które niedawno odkryłem u siebie na półce, i monumentalne Życie Yoshihiro Tatsumiego:

Śr, 02 Grudzień 2020, 17:45:57
1
Odp: Non Stop Comics Na facebooku już też potwierdzali oczywistości typu Odyseja Hakima 3, Death or Glory 2 czy Porcelana 3.

Za jakiś miesiąc dostaniemy katalog, natomiast teraz postanowiłem trochę się pobawić i stworzyłem przewidywalną listę premier na 2021.
W tym roku NSC wydało 33 tytuły, w poprzednim 34. Zawsze więcej w I połowie roku ze względu na przerwy wakacyjne i grudniowe. Zakładam więc w moich przewidywaniach średnio 3 komiksy na miesiąc. Tak to mniej więcej wygląda przy założeniu że każda seria dostanie tylko jeden tom w półroczu:

Styczeń
- Deadly Class 5/9 - seria wciąż trwająca
- Nomen Omen 3/3 - ostatni tom tej serii, ale jest ona dalej kontynuowana w tym uniwersum w serii pod tytułem Arcadia, którą Włosi też zapowiadają na 3 tomy - https://www.panini.it/arcadia-1-momen004isbn-it08.html
- Isola 1/2 - seria wciąż trwająca

Luty
- Fear Agent 3/4 - przedostatni tom
- Giant Days 8/14 - seria ukończona
- The Weatherman 1/3 - seria zakończy się na 3 tomie. który jeszcze nie powstał, ale jest już tworzony

Marzec
- Oblivion Song 4/5  - seria wciąż trwająca
- Monstressa 5/6 - seria wciąż trwająca
- Die 2/3 - seria wciąż trwająca

Kwiecień
- Odyseja Hakima 3/3 - ostatni tom
- Death or Glory 2/2 - ostatni tom
- Mercy 2/3 - przedostatni tom

Maj
- Porcelana 3/3 - ostatni tom
- Coś zabija dzieciaki 2/3 - seria wciąż trwająca
- Głębia 5/5 - ostatni tom
- Le patient 1/1 - one-shot https://www.bedetheque.com/serie-65211-BD-Patient.html

Czerwiec
- The Goon 5/5 - ostatni tom
- Reszta Świata 4/4 - ostatni tom
- LastMan 5/12 - seria ukończona

Co nam zostaje na II połowę:
- Deadly Class 6/9 - seria wciąż trwająca
- Giant Days 9/14  - seria ukończona
- Isola 2/2 - seria wciąż trwająca
- Fear Agent 4/4 - ostatni tom
- Oblivion Song 5/5 - seria wciąż trwająca
- The Weatherman 2/3 - przedostatni tom
- Die 3/3 - seria wciąż trwająca
- Mercy 3/3 - ostatni tom
- LastMan 6/12 - seria ukończona
- Coś zabija dzieciaki 3/3 - seria wciąż trwająca
- Monstressa 6/6 - seria wciąż trwająca
- Head Lopper 4/4 - seria wciąż trwająca

Nie wiem jedynie co z Rat Queens, bo tom nr 5 ukazał się w kwieniu 2019, więc minęło już trochę czasu.
W USA właśnie ogłosili że 8 tom będzie ostatnim, więc u nas zostałyby do wydania 3 ostatnie.
Zobaczymy też co z ostatnim tomem Jazz Maynard. Pierwsze 2 zbierały po 3 albumy, a do wydania został tylko jeden album 46 stronicowy - https://www.dargaud.com/bd/jazz-maynard/jazz-maynard/jazz-maynard-tome-7-live-barcelona-bda5182430

Podsumowując, moim zdaniem nie jest źle. Wydawnictwo powinno skończyć w przyszłym roku aż 9 serii, w większości trwających amerykańskich serii powinniśmy być prawie na bieżąco. Spodziewam się więc kilku kolejnych nowych serii oprócz Isoli i The Weatherman. Jedynie przydałoby się przyspieszyć z Deadly Class, Giant Days i LastManem. Co myślicie?
Cz, 03 Grudzień 2020, 11:34:26
1
Odp: Szninkiel Wszystko zależy, jak komiks dostanie we własne ręce. Jeśli rodzic wręczy go, to dziecko myśli, że nagość jest normalna. Jeśli znajdzie go w pokoju starszego brata pod jego nieobecność (jak ja), to czuje, że widzi coś czego nie powinno widzieć. I nie powoduje u niego żadnego zboczenia.
Pt, 04 Grudzień 2020, 12:57:43
1