Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 23
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Szninkiel
Kupię to gdzieś jeszcze ??

Na Gildii znowu jest.

Śr, 05 Czerwiec 2019, 09:55:45
1
Odp: Taurus Media Bo gościa z Sideki doceniamy za spryt i twardość, a p. Maciej Pietrasik stracil nasz respekt, bo go od lat roluje jakas chytra baba z image - pfff. Jakby za te babe wzial sie gość z Sideki, to inaczej spiewala, efekt kuli snieznej rozerwalby ja na strzepy, a jej cala kasa trafilaby do goscia z Sideki, na co byc moze sie zanosi, bo z dobrze poinformowanych źródeł wiem, ze gosciowi z Sideki konczy sie juz kasa z preorderu i powoli nie ma za co balowac na Bermudach, a chcialby przedluzyc wczasy, bo dobrze robi mu to na nerwy i zdrowie w ogole - zalecenie lekarza.
Cz, 27 Czerwiec 2019, 15:06:00
1
Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
Wczoraj było ok. 42% na Egmont
Kupowałem wczoraj wieczorem pakiet z okolic premiery Doom Patrol i było ~39%.
Orientujesz się kiedy było 42%? We wcześniejszych godzinach? Czy np: na starsze rzeczy tylko?
Jednak ~42% było, źle spojrzałem ::)

bo ostanio nie jestem w temacie.... czy jest jakiś kod rabatowy na bonito ?
Nie ma aktualnie. Chyba 5-tego się skończył ostatnio.

Śr, 10 Lipiec 2019, 12:10:07
1
Odp: Kurc
Na Aaamę się nie nastawiam. Staram się pozostać realistą. Między poprzednimi dwoma było około roku przerwy.
Dlatego ja kupuję już większość  komiksów tylko po to, żeby wydawca miał kasę, a czytam jak jest całość. Niektóre cykle, które niepotrzebnie rozpocząłem, jednak przerwałem i będę czytał od początku jak pojawi się ostatni, bo z każdym kolejnym albumem nie pamiętałem poprzedniego. Mam tak np. z Harrow i Descenderem, że zacząłem czytać, ale pierwszą serię "porzuciłem" po czterech albumach, a drugą po dwóch. Oczywiście mam najnowsze albumy, ale folijkę zdejmę kiedy w końcu wyjdzie całość. ;) Jeszcze trochę to potrwa.
I tak samo Aama. Była premiera, to kupiłem na krakowskim festiwalu na stoisku wydawcy licząc na to, że tym zakupem pomogłem przyspieszyć wydanie trójki i czwórki. Oby tak. Azymutu cztery też na razie nie czytam (oczywiście kupiłem), bo czekam na piątkę. Tutaj strasznie mnie zdenerwowała zmiana tłumaczenia niektórych nazw. Bo już wiem, że jak będę powtarzał 1-3 z Wydawnictwa Komiksowego, to potem niezbyt miłe będą zmiany podczas wskoczenia do czwórki i piątki. Drugi raz tego komiksu nie kupię tylko dla tych nazw, więc trochę mnie tłumacz (tym bardziej, że to ten sam) zdenerwował decyzją, no ale nic nie zrobię.

Jedno mi się w tym wydawnictwie podoba. Zapowiedzieli, że na razie będą kończyć te serię, które już rozpoczęli. I bardzo dobrze, nie potrzebuję nowych otwarć tylko całości serii napoczętych.

Śr, 10 Lipiec 2019, 19:50:12
1
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie Kochani, obawiam się, że osoby, które piszą o jakichś KARACH sądowych, ODSIADKACH za oszustwa, wyprowadzaniu kajdankach, UKRYWANIU się za granicą itp. p. Urbańskiej i Maksa, nie wiedzą, o czym piszą. Nie znam sprawy, ale na podstawie tego, co napisał p. Marek Nudziarz - tłumacz, który wygrał proces, wnioskuję, że sprawa była czysto cywilna a nie karna. Dlatego nikt nie został skazany i nie może być mowy o żadnych karach, kajdankach, odsiadkach i tym podobnych radykalnych karnych bzdetach. Po prostu p. Urbańska nie wywiązała się z umowy i sąd zasądził na rzecz powoda stosowną kwotę z umowy plus odsetki ustawowe plus koszty sądowe. Zgaduję nawet, że sam proces był bardzo prosty, bo p. Urbańska (jak zgaduje) nie pojawiła się na rozprawie i wyrok zapadł zaocznie na jednej rozprawie.

Wiem, że większość, którym Fanta jest dłużna kasę, chętnie widziała by ich w pierdlu w pasiakach z kulami u nóg błagających o litość, ale fakty są takie, że to nie są żadni kryminaliści. Po prostu nie potrafili prowadzić biznesu, który - jak im się wydawało - potrafią b. dobrze prowadzić, pojechali po bandzie, przeliczyli się i zgniotły ich realia rynkowe. Wszystko wskazuje na to, że nie zakładali wydawnictwa, żeby oszukiwać i wyłudzać pieniądze, bo jesli taki byłby ich zamiar, to należałoby ich uznać za najmniej zdolnych oszustów na świecie i zamiast procesów karnych kwalifikowaliby się bardziej do leczenia psychiatrycznego.   

Teraz są dłużnikami (a formalnie tylko p. Urbańska), jak wielu przedsiębiorców, którym nie wyszło, i nic poza tym. Formalnie wyrok jest ważny 10 lat, ale jak się wierzyciel postara, można te ważność przedluzać az do smierci dluznika. Wszystko zalezy od inwencji wierzyciela, bo to on de facto kieruje postepowaniem egzekucyjnym, to jest tylko i wylacznie jego interes a nie na przyklad państwa, zeby ich szukala jakas "administracja", chyba że wierzyciel skieruje odpowiedni, zgodny z prawem wniosek do komornika. A dluznika można namierzac na wiele roznych sposobow, sposobow mozna poszukac w necie lub ksiązkach albo podpytac komornika. Pytanie tylko czy kwota i zacietrzewienie wierzyciela są odpowiednio duże, że będzie on chciał poświecać latami swoj czas na egzekwowanie wierzytelności, w szczegolności, że dłużnik moze być rzeczywiscie nieściągalny, bo naprawde nie ma kasy. Wspomnę tylko, że konwencja praw czlowieka i obywatela i dalej - stosowne przepisy KPC o postepowaniu egzekucyjnym zapewniają, że dluznikowi nie mozna odebrac wszystkiego, pewne formalnie określone minimum środków do życia jest wyłączone z egzekucji.         

Cz, 11 Lipiec 2019, 08:46:58
1
Odp: Mucha Comics
A tymczasem portugalska Mucha na FB wrzuciła kadr z Two Brothers, autorów Daytripper. Więc można się spodziewać, że wkrótce Muszka też to zapowie.  8)
Zupełnie nie znam tytułu, ale Daytripper jest tak zajebisty, że od razu chce tego u nas i "biere".

Nd, 14 Lipiec 2019, 09:30:49
1
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019 Dla mnie na razie to jest numer jeden. Straszliwie się jaram  :D. Do tej pory nie zawiodłem się na żadnej jego pozycji, a trzy cienie pozostaje dla mnie z różnych względów topem topów.
Cz, 25 Lipiec 2019, 13:34:45
1
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019 Cyril Pedrosa jest rysownikiem, ilustratorem i animatorem, w Polsce znanym z takich komiksów, jak Trzy cienie (wyd. kultura gniewu), Równonoce, Portugalia czy Złoty Wiek (wyd. Timof). Od najmłodszych lat fascynował się komiksem. Swoją przygodę z ilustracją zaczął jako animator i twórca rysunków koncepcyjnych dla studia Walta Disneya w Montreuil przy takich filmach, jak Dzwonnik z Notre Dame czy Herkules.

Wszystko zmieniło jego spotkanie z Davidem Chauvelem, scenarzystą, z którym stworzył swój pierwszy komiks Ring Circus oraz przygody Shaolin Moussaki. Jego prace ukazywały się w licznych antologiach wydawnictwa Delcourt. W 2006 i 2007 roku światło dzienne ujrzały jego autorskie komiksy Hearts at Sea oraz Trzy cienie, powrócił także do współpracy z Chauvelem przy młodzieżowej serii Brigade Fantôme. Sławę przyniosła mu obszerna powieść graficzna Portugalia; jego najnowszym i najbardziej imponującym dziełem jest Złoty wiek, nad którego kolejnym tomem właśnie pracuje.
Aktualna lista gości:

- Kasia Niemczyk (Mockingbird)
- Marianna Strychowska (Wiedźmin, Nie przebaczaj)
- John Layman (Chew, Predator vs. Judge Dredd, Batman Detective Comics z Nowego DC)
- John Higgins (Watchmen, Szoki Przyszłości, Opowieści Wojenne)
- Mike McMahon (Slaine Świt Wojownika, Sędzia Dredd Kompletne Akta tom 1 i 2)
- Piotr Bednarczyk (Lil i Put)
- Maciej Jasiński (Krasnolud Nap)
- Berenika Kołomycka (Wykolejeniec)
- Przemysław Surma (Kubatu)
- Jakub Syty (Kubatu)
- Krzysztof Trystuła (Krasnolud Nap)
- Cyril Pedrosa (Równonoce, Portugalia)

Cz, 25 Lipiec 2019, 16:53:30
1
Odp: Thorgal Uno momento, przecież ja w sprawie Thorgala korespondowałem właśnie z Galerią, a nie z Planetą. I to oni napisali, że następnego dnia napiszą mi co i jak, a kiedy minął tydzień ponowiłem zapytanie i nadal nikt mi ni odpisał, choć widziałem, że wiadomości się wyświetlały. I potem minęły 2 miesiące i nadal nic. Oni ciągle gdzieś jeżdżą, jakieś wystawy za granicą, wydali Szninkla, Rosiński we Wrocławiu i sobie pomyślałem, że zawaleni robotą, wkrótce dostanę info i nie ma sprawy. Poza tym wysłałem paczkę, dwa razy pisałem o info i mi nic nie odpisano, to piłeczka po mojej stronie już nie była. No, ale minęły dwa miesiące i sobie pomyślałem, że pewnie o mnie już zapomnieli. A że mi nie odpisywali 2 miesiące, to dobrze było uczciwie opisać sytuację na forum. Skandalista ma rację, nie odpisywano mi 2 miesiące, byłem olewany, a jak napisałem na forum, to po 10 min od razu pojawił się post i otrzymałem też info na messengerze, gdzie wcześniej nikt mi nie odpisywał. :)
Także Planety bym tak mocno nie oskarżał. A dlaczego w ogóle załatwiałem sprawę z Galerią, a nie dystrybutorem? Bo kiedy znalazłem dziurę w kartce Galeria akurat wrzuciła jakiś post na Facebooku, ktoś tam o coś pytał i otrzymał odpowiedź, więc też napisałem w komentarzu czy jest możliwość wymiany, bo taka i taka sytuacja. I otrzymałem odpowiedź na messengerze. No i skoro już pisałem z Galerią i to na ich maila miałem wysyłać zdjęcia i w ogóle, i właśnie tam miałem otrzymać info, to już nie chciałem wyjść na jakiegoś furiata, który wypisuje i do Galerii i do Planety, bo ojejku dziura w Thorgalu. Poszła paczka, napisałem (zgodnie z umową) na messengerze, że już wysłane i odpisano mi, że oni tam wszytko załatwią. No, ale nie załatwili. Przez dwa miesiące. Reakcja nie była aż tak natychmiastowa. ;)

Nd, 28 Lipiec 2019, 19:56:55
1
Odp: Batman Noir - ankieta
Ja wiedziałem że tak będzie.
Yhym  8)

Pn, 29 Lipiec 2019, 19:04:32
1