Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 58
Wiadomości Liczba polubień
Dziękuję! Ekhem... proszę o chwilę uwagi.
W zasadzie powinniśmy byli rozpocząć od tego: marian381/Mateusz (zgaduję po avatarze, że to jedna i ta sama osoba  ;) ), jak i wszyscy współuczestniczący: z tego miejsca chciałem podziękować i wyrazić słowa uznania za sam pomysł, jak i przeprowadzenie tej operacji. Nie chciałbym żeby zabrzmiało to jakoś strasznie górnolotnie, ale wygląda, że nasza zgraja właśnie otrzymuje nowy dom. I w związku z tą świetną inicjatywą (podejrzewam, że nie tylko we własnym imieniu) w krótkich żołnierskich słowach: Dziękuję! ;D

Nd, 03 Luty 2019, 22:07:42
1
Mucha Comics Temat służący do dyskusji na temat wydawnictw i planów wydawniczych Muchy Comics. W pierwszej połowie roku ich plany prezentują się bogato i różnorodnie :
The Wicked + The Divine vol. 3
Astonishing X-Men vol. 2
Black Magic vol. 1
Chew vol. 10-11
Criminal vol. 1
Descender vol. 3
Gideon Falls vol. 1
Harrow County vol. 5
Immortal Iron Fist vol. 4
Jessica Jones vol. 2
My Heroes Have Always Been Junkies
Outcast vol. 5
Reborn
Saga vol. 9
Uncanny X-Force vol. 4



Miesięczna rozpiska na cały 2019 rok.
Katalog: https://issuu.com/muchacomics/docs/mucha_kat_2019_no_bleed?fbclid=IwAR3oohG0imjZByYglZw9xWqQTOHaOopjPUZm6EW12H0nSnE8K8r9By-mLz8

Luty
-Chew tom 10
-Hrabstwo Harrow tom 5
Marzec
-Astonishing X-Men tom 2
-Descender tom 3
Kwiecień
-Outcast - Opętanie tom 5
-The Wicked + The Divine tom 3
-Uncanny X-Force tom 4
Maj
-Criminal tom 1
-Nieśmiertelny Iron Fist tom 4
-Reborn - Odrodzona
Czerwiec
-Chew tom 11
-Hrabstwo Harrow tom 6
II kwartał
-Gideon Falls tom 1
-Jessica Jones tom 2
Wrzesień
-Chew tom 12
III kwartał
-Astonishing X-Men tom 3
-Descender tom 4
-Huck
-Moonshine - Księżycówka tom 2
-Saga tom 9
-The Wicked + The Divine tom 4
-Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny
IV kwartał
-Black Magick - Czarna Magia tom 1
-Criminal tom 1
-Descender tom 5
-Gideon Falls tom 2
-Hrabstwo Harrow tom 7
-Jessica Jones tom 3
-Jupiter's Circle - Orbita Jowisza
-Nemesis
-New X-Men tom 1
-Roughneck - Twardziel
-The Wicked + The Divine tom 5

Nd, 03 Luty 2019, 23:42:31
1
Odp: Wyprzedaże i promocje w sklepach internetowych Bonito -35% do 10 lutego, kod dyktando ważny do końca lutego.
Pn, 04 Luty 2019, 16:18:53
1
Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród) Był Kaczor Donald, są komiksy Disneya (chyba, że chcecie osobne tematy na każde wydanie, ale jakoś nie widzę sensu).

Obecnie Egmont wydaje:
Kaczogród Carla Barksa - kompletną, 30-tomową, edycję dzieł Carla Barksa, m.in. twórcy Sknerusa

1. Powrót do Klondike i inne opowieści z lat 1952-1953 - 11/2018
2. Moja snów dolina i inne opowieści z lat 1953-1954 - 11/2018
3. Siedem miast Ciboli i inne opowieści z lat 1954-1955 - 1/2019
4. Kamień filozoficzny i inne opowieści z lat 1955-1956 - 4/2019 (?)
5. O kawałek sznurka i inne opowieści z roku 1957 - 6/2019 (?)
Więcej informacji o składzie 4 tomów znajdziecie tutaj, a więcej informacji o kolekcji pod tagiem kaczogród carla barksa.
Pierwsze 2 tomy obecnie są niedostępne w księgarniach internetowych, ale nadal można je znaleźć w wielu Empikach.

Życie i czasy Sknerusa McKwacza - pełne (prawie) wydanie sagi Rosy

Pierwsze wydanie (ze znaczkiem urodziny Sknerusa na przedniej okładce) miał sporo błędów, kolejne dużo mniej. Dodruk jest zaplanowany na koniec lutego.

Oprócz tego wychodzą serie prasowe:
Kaczor Donald - miesięcznik z komiksami Disneya (i bzdetnym gadżetem). W każdym numerze znajdują się 43 strony historyjek, spośród których można wyróżnić komiks z bohaterami Kaczych Opowieści, klasyczną historyjkę (najczęściej Barks lub Vicar), parę 1-stronicowych gagów i komiks nawiązujący do okładki. Obecnie jest w sprzedaży KD 2019-02.


Gigant Poleca - 250-stronicowy dwumiesięcznik zawierający głównie nowsze włoskie komiksy Disneya. Każdy tom to mieszanka różnych historyjek, czasem lepszych (i to doskonałych typu Doktor Kwakenstein), czasem gorszych, który łączy to, że wszystkie z nich to polskie premiery. Obecnie znajduje się w sprzedaży tom pt. Wirtualna pułapka


MegaGiga/Gigant Mamut - naprawdę dwa pisma, tak naprawdę jedno. Półroczniki (składające na kwartalnik) złożone z 512-stronicowych tomów z tematycznymi historiami z kaczkami i myszami. Są tomy bardziej skupione na klasycznych historiach, a także te zawierające głównie nowsze komiksy. Poziom także mocno się waha, ale ostatnio tomy prezentowały naprawdę dobry poziom. Najnowszym wydaniem jest MegaGiga:Wyprawa w przyszłość, a już za tydzień wyjdzie Gigant Mamut: Ci wspaniali Rzymianie[/i].


Mógłbym tu wspomnieć o MikiMaxie czy też Kawie Zombo (lub też innych niewydanych komiksach Disneya), ale nie chciałbym od początku narzekać.
Wszystkie newsy dotyczące komiksów Disneya znajdziecie na moim blogu, o najważniejszych najpewniej będę pisał tu lub w temacie Egmontu (a może Hachette lub Deagostini, nigdy nie wiadomo).

Wt, 05 Luty 2019, 17:30:17
1
Odp: Egmont 2019 Będzie, czekamy na datę
Pt, 08 Luty 2019, 18:20:42
1
Odp: KBOOM Ktoś się pytał wcześniej czy warto spawacza, przed chwilą przeczytałem go w oryginale i moim zdaniem warto, ale nie za taką cenę. Historia jest interesująca, połączenie obyczajówki z lekkimi wątkami paranormalnymi która jest spójna i nawet potrafi wzruszyć, ale główny problem mam z tym komiksem taki że przeczytanie całości zajmuje pół godziny. Niby jest ponad 200 stron, ale w przytłaczającej większości to same obrazki bez dialogów, i mimo że to dobry komiks to jednak pozostawia niedosyt pod względem treści. Rysunki to typowy lemire, mi się jego prace podobają bardziej niż "realistyczne" style rysowania, ale zdecydowanie nie każdemu podejdą.

Reasumując, jeżeli przy zakupach kierujecie się stosunkiem ceny do czasu w jakim się dany komiks przeczyta (a ja tak robię), to odradzam. Jeżeli to nie jest dla was istotna kwestia i lubicie scenariusze/rysunki tego autora to polecam :)

Pt, 08 Luty 2019, 23:37:59
1
Odp: Egmont 2019
Niedługo też im się skończy to Vertigo i nie będą mieć czym go zastąpić :)

@Kuki
"mój znajomy"  ;)
Jak im się skończy Vertigo to będą robić nowe wydania, np. kaznodzieja w 3 tomach zbierających 2 obecne :D

So, 09 Luty 2019, 12:58:16
1
Odp: Egmont 2019 Szczerze mówiąc to już nie wiem co wolę - czy jak pierniczycie o ucięciu jakiegoś marvelowego czytadła, czy jak roztrząsacie diabli wiedzą po co stężenie Vertigo w poszczególnych jednostkach czasowych. Proponuję teraz przejść do przeliczeń liczby wydanych stron na każdy dzień danego miesiąca. Luty powinien wygrać.
So, 09 Luty 2019, 13:02:04
1
Odp: Hellboy Kopiuję swój post z Filmożerców.

Rozpiska Hellboya z dn. 18.12.2018: https://megawrzuta.pl/download/22b415c48ebd27fab01970f517d309bc.html

Dwie uwagi:
1. Pogrubioną czcionką oddzieliłem od siebie kolejne cykle i miniserie.
2. Pierwszeństwo wydań: Library Edition [LE], Omnibus Edition, trejdy ([TPB] i [HC]), zeszyty (#).

W wydaniach niekanonicznych prawie zawsze (poza "Wystąpieniami gościnnymi", o czym cztery akapity niżej) podaję pozycję najgrubszą (co najczęściej, a może zawsze, oznacza: najnowszą). Przykładowo: na "Hellboy Junior" z 2004 składają się wydane wcześniej "Hellboy Junior Halloween Special" (1997) oraz "Hellboy Junior #1" (1999) i "Hellboy Junior #2" (1999). Stosuję więc tę samą zasadę co w przypadku utworów kanonicznych (najpierw Library Edition, jeśli brak LE, to Omnibus Edition, następnie TPB i HC, wreszcie zeszyty). Jest to podyktowane względami praktycznymi, gdyż w wydaniach zbiorczych nie tylko zebrany jest cały dostępny materiał, ale czasem dorzucony jest nowy komiks (w "Hellboy Junior" z 2004 zadebiutowało opowiadanie "Hellboy Jr. vs Hitler").
 
Wydania niekanoniczne i utwory pisane prozą ułożyłem chronologicznie (z zastrzeżeniem, że kolejne części tego samego przypisane są do pierwszej pozycji, np. "Savage Dragon #41" i "Savage Dragon #51"). Wewnątrz jednego roku decydował porządek alfabetyczny. W wydaniach niekanonicznych skupiłem się wyłącznie na komiksach (zignorowałem parę gościnnych wystąpień Hellboya w powieściach i nowelach różnych autorów).
 
Wydania niekanoniczne podzieliłem na cztery sekcje. Najpierw spin-offy (to tu powinien znaleźć się "Hellboy: Weird Tales", gdyby nie to, że wyszedł omnibus, do którego dodano dwie opowieści Mike'a Mignoli). Bez "Weird Tales" spin-offy można podzielić na trzy grupki: "Hellboy Junior", czyli wariacja dla młodszych czytelników; "Itty Bitty Hellboy", który doczekał się dwóch ponadstustronicowych trejdów; oraz tomiki i zeszyty związane z filmami animowanymi Hellboya.
 
Crossovery, czyli skrzyżowanie dwóch komiksowych światów. Gdyby ktoś nie mógł tutaj czegoś znaleźć, polecam przypisy.
 
W wystąpieniach gościnnych figurują same zeszyty. A skoro znak # występuje przed numerem, nie stawiałem go na początku wiersza ze względów estetycznych (chyba że brakuje numeru, jak jest w jednym przypadku). Jako że Hellboy i Abe Sapien (nie natrafiłem na występy gościnne innych postaci z uniwersum Hellboya, ale też jakoś specjalnie nie szukałem) pojawiają się czasem tylko na pojedynczej stronie, a w jednym przypadku – na jednym kadrze, nie widziałem sensu odwoływania się do zbiorczych wydań obcych, czasem bardzo długich, serii.
 
Sprawdzałem niektóre rzeczy po kilka razy w kilku miejscach, ale jeśli zauważycie błędy, piszcie. Z tym uniwersum jest taki problem, że jest rozległe i rozrzucone w wielu miejscach. I nigdy nie wiadomo, czy dana rzecz stanie się kanonem czy jednak nie. Przykłady pierwsze z brzegu: lata 1993–1994. Dwa materiały promocyjne, będące de facto krótkimi komiksami, znalazły się w pierwszym tomie Library Edition. Ale już jednostronicowej reklamy "Hi, My Name is Hellboy" próżno szukać w rozbudowanych dodatkach. Ale rzecz ta nie została zapomniana. Trafiła do niekanonicznego "The Art of Hellboy" o czym zresztą wspominam przy tej pozycji w przypisach.
 
Sporadycznie zdarza się, że ta sama rzecz wydana była w dwojaki sposób, np. "Warchołak" (oryg. "The Varcolac") z 2. tomu LE pierwotnie ukazał się w formie, bo ja wiem, paska. Na potrzeby czwartego trejdu Hellboya komiks przyjął współczesny kształt; i tak też później był kopiowany do LE i omnibusów. Ale wersja coś-jakby-paskowa też została skompletowana w wydaniu zbiorczym, w linkowanym przed momentem "The Art of Hellboy".
 
Wyłączywszy dziewięć pozycji z końca tego wpisu, jest, a przynajmniej powinno być, tu wszystko, co do tej pory ukazało się oficjalnymi kanałami z uniwersum Hellboya. Fanartów i fan fiction nie liczę, bo tego nikt nie zliczy. Warto zwrócić uwagę, że jeden fan fiction stał się kanoniczny (patrz: przypis do opowiadania "Casualties" z 3. omnibusa Abe'a Sapiena).
 
Nie udało mi się zweryfikować dziewięciu utworów. Każdą rzecz sprawdzałem w kilku miejscach, na wymienione poniżej nie starczało mi już sił. Dodaję im numerki, więc jeśli ktoś zdoła zbadać, czy te rzeczy powinny znaleźć się w spisie, proszę dać znać tu bądź na privie (dobrze byłoby wskazać źródło informacji). Ewentualne zmiany wprowadzę do pliku przy następnej aktualizacji.
 
1. Dark Horse Maverick 2001 (one-shot, 2001), includes pinup "The Nuckelavee" by Mike Mignola.
2. 2-stronicowy "Kung Pao Lobster" by Dean Rankine w Hellboy Winter Special (2016).
3. Hellboy made a cameo as a trick or treater in the last page of the Sam & Max story "Belly of the Beast".
4. Hellboy makes somewhat of a cameo in the fifth volume of Requiem Chevalier Vampire, as a number of servants bear a striking resemblance to him.
5. Hellboy: The Golden Army (Jan 2008) 16-stronicowy a promotional tie-in for Hellboy II: The Golden Army
6. Beerkada (2018), a comic strip where Hellboy is credited as "Anaung Belle Rama" as a spoof of an actual actress in the Philippines named Anabelle Rama.
7. Hellboy Sourcebook and Roleplaying Game (August 2002) – GURPS role-playing game sourcebook.
8. Hellboy: The Kabandha (promo, 2002) by Mike Mignola, Jai Nitz, Philip Reed, and Zach Howard.
http://hellboyfansinhell.tumblr.com/post/55914181959/hellboy-the-kabandha-not-yet-collected-delhi
9. The Astromagnet and The Kabandha (2002), two short stories created as promos for Hellboy Sourcebook and Role Playing Game.

So, 09 Luty 2019, 15:13:31
1
Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi   I to się nazywa obywatelska postawa towarzysze. Obiecuję, że każdego aktywnego uczestnika tego wątku osobiście przedstawię do odznaczenia Orderem Lenina.
So, 09 Luty 2019, 22:31:16
1