Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Thorgal
Ciekawe kiedy pierwsze albumy pojawią się na allegro? Może jeszcze przed wejściem na rynek  :) 
I ciekawe czy będą to niskie numery prosto od wydawcy, he, he, he.

Pn, 11 Marzec 2019, 10:06:51
1
Odp: Thorgal Pytanie ile osób da 600-700 zł za ten tom, skoro najwięksi fani, których było stać i tak już kupili. Zwykły zjadacz komiksu kupi sobie zwykłe wydanie.
Cz, 14 Marzec 2019, 18:48:59
1
Odp: TM-Semic
Hmm, ja kupilem, a zaliczam sie do gatunku homo sapiens (lp. czlowiek, lm. ludzie). Zatem Twoje zdanie jest nieprawdziwe. :D
Mnie się wydaje, że źle odczytujesz tezę Bazyliszka. Zapewne chodziło mu o to, że komiks  był kupowany, ale nie przez H. sapiens, tylko przedstawicieli jakiegos innego gatunku "nie-z-tej-ziemi" (prawdopodobnie chodzi tutaj o istoty z Ziemi 8 ), które zachęcone tytułem "Ziemia 2" wykupiły niemalże cały nakład i dlatego wiekszość ludzi nie mogła kupić tego komiksu.

Interpretację taką zresztą potwierdzają dalsze słowa Bazyliszka, mówiące o tym, że kolejny tom trafił do sprzedaży już w zupełnie innej formie, zapewne bardziej przyswajalnej z punktu widzenia biologicznych uwarunkowań percepcyjnych tego innego gatunku.   

Pn, 01 Kwiecień 2019, 10:41:09
1
Odp: Szninkiel
Ale jestem bardzo zadowolony z tych kolekcjonerskich wydań, jest na nie popyt, może jakoś to wpłynie na rynek i będzie tego więcej.

Wez juz zmien plyte bo wszedzie o tym trabisz. Eksluzywy, slipkejsy i na polke bez czytania…

Tak, te ekskluzywy to super sprawa, pod warunkiem, ze dostpene sa takze wydania zwyczajne, ekonomiczne, jakzwaltakzwal. Wtedy jest zdrowo, jest git i kazdy ma wybor, na jaki mu portfel / fantazja pozwalaja.

Pn, 13 Maj 2019, 17:06:50
1
Odp: Planeta Komiksów Budująca informacja z tym Szninklem - jak wiele dobrych komiksów można nabyć za 600zł zamiast.
Pn, 13 Maj 2019, 18:19:20
1
Odp: Thorgal
Losowo mówisz? Mi coś się wydaje, że odpowiednio przegrzebane wcześniej były  ;)
https://allegro.pl/oferta/thorgal-ekskluzywne-wydanie-zbiorcze-nr-350-8098516495
Brać taką firmę na oficjalnego dystrybutora ekskluzywnego towaru to straszny obciach. Dobrze, że na Szninkla się nie skusiłem dziś.
Ja pier...ę!!! Nr 350. Co, za klika, sitwa, po prostu skur...syństwo.... Jeśli uda mi się jutro zamówić Szninkla na Gildii, to zrezygnuję od tych cwaniaczków z Planety.

Pn, 13 Maj 2019, 18:19:44
1
Odp: Szninkiel
Namówiliście mnie. Teraz i ja posiadam jedyną i właściwą wersję Szninkla  ;)
Nikt nie namawiał. Sam dokonałeś jedynie słusznego wyboru 😀.

Wt, 14 Maj 2019, 14:37:35
1
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con Jak dla mnie z powyższej dyskusji pomiędzy Midarem a Krzysztofem płynie na pewno jeden doniosły i niezaprzeczalny wniosek:

Panowie, na każdą imprezę komiksową należy przyjść okablowanym, z włączonym nagrywaniem rozmów dla celów dowodowych.

(Jeszcze mała uwaga techniczna: Gdy spotykamy na imprezie kolegę z komiksowa lub organizatora/wydawce/sprzedawce, z którym chcemy porozmawiać, należy zachowywać dystans co najmniej 2 metrów celem uniknięcia sprzężeń, które mogą nie tylko wpłynąć negatywnie na jakość nagrania, ale nawet być przyczyną zniszczenia sprzętu nagrywającego i, co za tym idzie, możliwości naszego dalszego uczestnictwa w imprezie.)

Viva Comicony!!!

EDIT: Aha, jeszcze jeden bardzo ważny wniosek: Broń Boże nie podejmujemy dyskusji z osobami z dziećmi na ręku lub nawet obok!!!

Cz, 30 Maj 2019, 11:06:18
1
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
Nadal czekam na propozycje ustalenia regulaminu autografów dla fanów, którzy z tego forum tak tłumnie przyjeżdżają po autografy i nie ma żadnej oferty rozwiązań - poza jedną.

1. Wyrzucić z regulaminu przymusową zgodę na wykorzystanie wizerunku w celach reklamowych. Ten zapis jest niezgodny z prawem (RODO). Jeśli macie stwarzać wrażenie profesjonalizmu, to prawnik mógłby chociaż spojrzeć na ten bełkot zwany "regulaminem", bo łamie prawo przynajmniej w dwóch punktach.
Zgoda na wykorzystanie wizerunku może być udzielana automatycznie tylko wtedy, gdy jednoznacznie wiąże się z udziałem w konkursie np. fotograficznym i jest koniecznym elementem wzięcia udziału w tym konkursie.
Ja okłamuję dziewczynę, że jadę do kochanki, a mam zamiar pójść na ComicCon, nie życzę sobie by moja dziewczyna się dowiedziała o tym, że pojechałem na ComicCon.

2. Losowanie wrysów podlega pod ustawę o grach losowych. Do tej pory do Urzędu Celnego nie wpłynęło zgłoszenie loterii, więc nie macie szans na to, by legalnie to przeprocesować. Obawiam się, że już poinformowałem przypadkowo UC o próbie nielegalnej działalności.

3. Czy Surżenko i Rosiński przyjeżdżają dać tylko 10 wrysów? To mało na 3,5 godziny podczas 3 dni. To komu się to opłaca? Czy może przy okazji dadzą 50 wrysów dla galerii polishcomicart, które potem zostaną sprzedane za 400-800 złotych? Czy naprawdę trzeba tłumaczyć komukolwiek jak śmierdzi ta sprawa, jakim bełkotem jest regulamin, jak złym i krzywdzącym pomysłem jest losowanie? Czy kiedykolwiek ktokolwiek widział losowanie jako formę przyznawania wrysów? Czy Rosiński o tym wie, że ktoś jego nazwiskiem robi taką chryję? Bo finalnie to na nim skupi się hejt. On będzie rysował 3,5h, znając jego tempo, to jest 22-25 wrysów i będzie żył w przekonaniu, że tyle właśnie dał ludziom.
Potrzeba pomysłów? Proszę bardzo: pula 10 wrysów za 200 pln na miejscu i dodatkowa pula 10 wrysów na licytacji online. Jak wygrasz licytację i zapłacisz, to dostajesz numerek, wchodzisz jak bonzo, ściskasz dłoń Pana Rosińskiego i wychodzisz z wrysem.
Kolejny pomysł. Numerki jak w kebabie - a co? Po chuk mam stać w kolejce i patrzeć jak los uszczęśliwia innych? Zrobić kolejkę do każdego artysty. Jedną, o tej samej godzinie, np. o 10 rano. Kolejkę rozładować numerkami z brzęczeniem, żeby można było pójść do kibla, na inne stoiska itp. Jak zadzwoni i w ciągu 5 minut nie pojawi się gość, to out i następny.

Tak jak wspomniałem - jak na razie nikt - SŁOWNIE NIKT - nie zaproponował dogodnego rozwiązania dla strefy autografów Warsaw ComicConu - natomiast widzę wielu, którzy kłamiąc potrafią nie tylko krytykować jakieś propozycje, ale także czynią sobie personalne wycieczki atakując nawet bliskich.

Myślenia wymaga się od organizatora. Skoro sam o tym nie pomyślał, to znaczy, że się nie nadaje na organizatora.

Wiecie Państwo, że praca organizatora strefy autografów to wolontariat?. Może zapytajcie Krzysztofa jak to wygląda?. Ja też prowadziłem strefy autografów i wiem z czym to sie je. Pomyślcie zanim wylejecie wiadro hejtu. Comicon ma to do siebie, że można na niego nie jechać, nie brać rysografów - tak jak na każdy inny Festiwal. Pozdrawiam.
Witamy na forum.
Jestem pewien, że wielu, łącznie z Krzysztofem dopłacałoby za możliwość zorganizowania takiej strefy, choć szczerze wątpię, żeby te 10 pln za strefę wpływało do kieszeni głównego organizatora CC.
Jeśli komuś tak to przeszkadza, to ja chętnie się tego podejmę. Nie muszę brać urlopu, mam doświadczenie z wielkich festiwali muzycznych (po obu stronach stolika), mówię biegle po francusku, byłem tour managerem największych amerykańskich artystów. Ale nie opowiadaj kolego, że to takie wyrzeczenie. Może dla kogoś, kto nie jest w branży takim by było, ale dla każdego kto potrafi 2+2, organizacja strefy artystycznej każdego wydarzenia to możliwość zgarnięcia najbardziej unikatowych gratisów i wspomnień.
Przestańcie w ogóle traktować nas jak szczeniaków z poprzedniej dekady. Kto stał w kolejce na FKW niech powie ile osób było poniżej 30 roku życia. A ile powyżej 40! Jesteśmy świadomą grupą ludzi, z dużym bagażem doświadczeń i z dużymi portfelami. Chcemy wydawać te pieniądze mądrze, zgodnie z prawem i nie da się nas oszukać jak gówniarzy.
Tymczasem cała ta komunikacja WCC i rozwiązania nastawione są na frajerów. Jak to brzmi? Kup se bilet, kup se drugi bilet, kup se komiksik za zawyżoną cenę, a może, MOŻE dostaniesz wrys. Brakuje tylko kup dziś, a dostaniesz drugi komiks za jedyne 39,99.
Póki co, te działania w żaden sposób nie wpływają na rozwój rynku komiksowego

Cz, 30 Maj 2019, 12:20:02
1
Odp: Szninkiel Do czasu. Midar nie jest przecież w ciemię bity. Ja już od kilku dni mam przygotowaną gumkę chińską o zapachu pomarańczy.

Właśnie mi tego ekskluziwa przywiezli, ale musze isc wykopac kilka rowow, zeby zarobic na zycie, wiec zajmę sie tym wieczorem. A jak dobrze pojdzie, to byc moze nawet bede mial SUPEREKSLUSIWA z podpisem VanHamme'a!!! Albo przynajmniej Van Damme'a (jakby mi reka drgnela w nieodpowiednim momencie).

Pt, 07 Czerwiec 2019, 09:55:55
1