Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Szninkiel Czekałem, czekałem...czekałem, dopytywałem i jest. Fajnie go mieć ale....niestety dla mnie to taka "ciekawostka przyrodnicza" ...bo w kolorze. Przejrzałem, przekartkowałem, nasyciłem oczy kolorami (często moim zdaniem zbyt mocnymi i....niestety ten komiks utkwił w mojej głowie jako czarno- biały, że wydał mi się wręcz trochę sztuczny. Zagubił się gdzieś warsztat, kreska, przestrzeń...stał się jakiś taki "ciężki, przytłaczający i przygnębiający". Podobne odczucia miałem przy Złotym Pucharze, Szrankach i konkurach czy Rorku. Kolor dla mnie nie podniósł walorów tego komiksu jedynie wypełnił tła. Niech żyje wersja czarno- biała!!! ::) ::) ::)
Wt, 01 Grudzień 2020, 21:10:57
1
Odp: Egmont 2020
Z tymi rabatami to nie jest tak do końca, przy większym rabacie możesz kupić więcej za te same pieniądze.

Kolekcje też się przegrzały  :)

Przegrzani to są rodzimi komiksiarze :) Zgadza się, rabaty pozwalają kupić więcej za te same pieniądze, a później obserwujemy takie przykre widoczki na grupach wyprzedażowych na FB. Sprzedam komiks XYZ za pół ceny, za 60% taniej, zafoliowany, nieczytany, kupiony ze zwykłej próżności i możliwości wydania w nieuzasadniony i bzdurny sposób pieniędzy, bo coś było bardzo tanie. Nie kupuję komiksów, które mnie nie interesują lub których nie mam w planach nigdy przeczytać czy zdjąć folię. To jest uzależnienie. Zakupoholizm, a także chęć posiadania wszystkiego, co się ukazuje. Gdyby rynek funkcjonował na zdrowych zasadach, kupowanie tych niby tanich komiksów wyglądałoby inaczej.

Nd, 06 Grudzień 2020, 12:38:31
1
Odp: Indiana Jones Seria filmów z Indianą Jonesem należy do mojego ukochanego kina, a że samą postać uwielbiam, przekłada się to na zajawki zarówno komiksowe jak i klockowe (serie LEGO Adventurers itp). Komiksów w tym temacie trochę mi się uzbierało, więc chętnie wymodzę małe podsumowanie. Mam nadzieję, że komuś się przyda, a jako, że tematem głównym tego wątku są omnibusy, im poświecę więcej miejsca i dorzucę dodatkowe fotki.

Komiksów z Indianą wydanych w naszym kraju było parę, jednak niestety to zaledwie kropla w morzu.

Indiana Jones: Ostatnia krucjata to komiksowa adaptacja scenariusza filmu pod tym samym tytułem. Albumik o dość mikrych rozmiarach ukazał się w 1989 roku nakładem wydawnictwa AS-Editor, który wydał też takie tytuły jak Saga Conan, Tomek Grot, czy też adaptację filmu Łowca Androidów. Mimo całkiem ładnej szaty graficznej wspomniany mały format i brak kolorów wpływa negatywnie na odbiór niniejszej pozycji. Ale oczywiście przeczytać warto. Jako ciekawostka: albumik był dostępny w dwóch wersjach okładki.





W 1993 roku słynne wydawnictwo Tm-Semic wydało cztery zeszyty z serii Młody Indiana Jones, będących adaptacją serialu o przygodach młodego Indiany. Scenariuszowo naprawdę jest to przyzwoita lektura, rysunkowo bywa różnie, ale nie ma tragedii, a pierwszy zeszyt wypada ponadprzeciętnie. Każde polskie wydanie zawierało dwa oryginalne zeszyty serii, tak więc w sumie otrzymaliśmy osiem części.





Indiana Jones: Zagadka Atlantydy to cztery-zeszytowa seria oparta na scenariuszu gry o tym samym tytule. Seria ukazał się u nas w 1997 roku nakładem wydawnictwa Delta. Historia jest całkiem przyzwoita, niestety polskie wydanie pozostawia wiele do życzenia. Druk jest jakby nieco wyblakły, do tego straszy źle dobrana czcionka i nieumiejętne wypełnianie dymków. Na plus z pewnością można zaliczyć rewelacyjne okładki.





I na tym niestety kończą się przygody Indiany po polsku. Oczywiście za granica ukazało się tego znacznie więcej.

Pierwotnie prawa do przedstawienia komiksowych przygód Indiany należały do Marvela. Od tego edytora ukazały się następujące pozycje
- Further Adventures of Indiana Jones - seria 34 zeszytów przedstawiająca oryginalne przygody naszego dzielnego archeologa, oczywiście wśród postaci drugoplanowych często pojawiają się bohaterowie znani z filmów. Bardzo przyjemnie się czyta, a i pod względem rysunków jest całkiem przyzwoicie, do tego mieliśmy gościnne występy takich sław jak sam John Byrne! Seria ukazywała się w latach 1983 - 1986.
Oprócz tego wydano komiksowe adaptacje filmów:
- Raiders of the Lost Ark, 1981 rok, 3 zeszyty
- Indiana Jones and the Temple of Doom, 1984 rok, 3 zeszyty
- Indiana Jones and the Last Crusade, 1989 rok, 4 zeszyty

Niniejsze publikacje wznowiło wydawnictwo Dark Horse w formie Omnibusów, choć niestety o dość mikrych rozmiarach i dostępnych w miękkiej oprawie. Każdy tom liczy nieco poniżej 400 stron, i od strony edytorskiej wypadają bardzo dobrze: materiały zostały odrestaurowane, druk jest wysokiej jakości, papier bardzo dobrej jakości. Tak więc jak najbardziej można te wydania polecić, choć szkoda, że nie ukazały się w nieco większym formacie.

Zawartość:
Indiana Jones Omnibus: The Further Adventures Volume 1 (2009 rok)
- Raiders of the Lost Ark (komplet 3 zeszytów)
- The Further Adventures of Indiana Jones zeszyty 1-12
Indiana Jones Omnibus: The Further Adventures Volume 2 (2009 rok)
- Indiana Jones and the Temple of Doom (komplet 3 zeszytów)
- The Further Adventures of Indiana Jones zeszyty 13-24
Indiana Jones Omnibus: The Further Adventures Volume 3 (2010 rok)
- Indiana Jones and the Last Crusade (komplet 4 zeszytów)
- The Further Adventures of Indiana Jones zeszyty 25-34









Po Marvelu prawa do przedstawienia komiksowych przygód Indiany dzierżył w ręku Dark Horse, i zmieniło się nieco podejście. Zamiast jednej dłuższej serii Dark Horse prezentował szereg miniserii, składających się od jednego do sześciu zeszytów. Niniejsze miniserie także zebrano w  Omnibusach, pod względem formy wydania praktycznie identyczne z tymi zawierającymi wznowienia historii Marvela. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj poszczególne zeszyty miniserii ozdobione były naprawdę przepięknymi okładkami, niestety, w Omnibusach występuje tylko jedna, wybrana okładka która tutaj rozpoczyna daną historię. Spory minus wydań zbiorczych.

Skład Omnibusów, w nawiasach daty pierwszej publikacji zeszytowej danej historyjki.

Indiana Jones Omnibus: Volume 1 (2008 rok)
- Indiana Jones and the Fate of Atlantis (4 zeszyty, 1991 rok)
- Indiana Jones: Thunder in the Orient (6 zeszytów, 1993 rok)
- Indiana Jones and the Arms of Gold (4 zeszyty, 1994 rok)
Indiana Jones Omnibus: Volume 2 (2008 rok)
- Indiana Jones and the Golden Fleece (2 zeszyty, 1994 rok)
- Indiana Jones and the Shrine of the Sea Devil (1 zeszyt podzielony na parę rozdziałów, 1992 rok)
- Indiana Jones and the Iron Phoenix (4 zeszyty, 1994 rok)
- Indiana Jones and the Spear of Destiny (4 zeszyty, 1995 rok)
- Indiana Jones and the Sargasso Pirates (4 zeszyty, 1995 rok)







Dodatkowo, w omnibusach nie znalazły się dwie historie, wydane przy okazji premiery czwartego filmu.
- Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2 zeszyty, 2008 rok)
- Indiana Jones and the Tomb of the Gods (4 zeszyty, 2008 rok)



A, i Dark Horse wydawał także serię Young Indiana Jones Chronicles, w sumie 12 zeszytów, z czego 8 ukazało się w Polsce, wspomniane wyżej.

Jako ciekawostka, ukazywały się także zeszyty o pomniejszonym formacie, ale za to nieco pogrubione, do tego rysowane bardziej "cartoonową" kreską.
- Indiana Jones Adventures 1 (2008 rok)
- Indiana Jones Adventures 2 Curse of the Invincible Ruby (2009 rok)
Dodatkowo była jeszcze krótka nowelka And The Temple of Yearning dostępna w zbiorku Free Comic Book Day.



I niespodzianka, przygody Indiany Jonesa powstawały także w Europie! Widziałem dwa albumy (kreska taka sobie, scenariusz także nie urywa), niestety nie posiadam ich, natomiast przeszukując internety znalazłem taką listę, jednak nic więcej na temat poszczególnych tytułów nie wiem, jeżeli ktoś jest w stanie coś więcej na ten temat dodać, będę wdzięczny za uzupełnienie.
- Young Indiana Jones and the Mountains of Superstition (1990 rok)
- Indiana Jones et le Secret de la Pyramide (1993 rok, były przynajmniej dwa wydania o rożnych okładkach, drugie dystrybuowane podobno było na stacjach Shell)
- Indiana Jones et la Cité de la Foudre (1994 rok, uwaga co do wydań jak wcześniej)
- Indiana Jones and the Treasure of Monte Cassana (1990 rok, 8 stron)
- Indiana Jones et le Grimoire Maudit  (1995 rok)
- Facing Death!, Skull Duggery! (dwie nowelki po 4 strony każda)
- Indiana Jones and the Sword of Excalibur (8 stron)



Fotki zbiorcze, dla porównania rozmiarów i formatów poszczególnych pozycji.





Tyle z moich zbiorów i notatek. Dawno po Indianę nie sięgałem, miło było sobie przypomnieć.

I jak można, wiem, że na forum nieelegancko jest poruszać temat fanowskich tłumaczeń, ale na scenie trochę tego się ukazało (miniserie: Tomb of the Gods, Shrine of the Sea Devil, Golden Fleece, Spear of Destiny, Temple of Yearning oraz jeden z tych albumów europejskich!). Edytorsko nieźle wypadają, zarówno tłumaczenia jak i grafika zostały odpowiednio dopieszczone, niestety, nic nie wiadomo, czy chłopaki zrobią też  coś więcej. Podobno te tomiki Indiana Jones Adventures są przetłumaczone, ale do dzisiaj się nie pojawiły.

Śr, 23 Grudzień 2020, 20:34:36
1
Odp: Figurki kolekcjonerskie No i finalna wersja.  8)

Nd, 24 Styczeń 2021, 14:38:56
1
Odp: Odp: Sugestie na temat forum Widzę, że intencje były dobre, ale wyszło jak zwykle...

Moim zdaniem to nie Mateusz anulował głosowanie, czyli pod nickiem "admin" kryje się inny użytkownik.
Jeśli mam rację to nastąpiła różnica stanowisk na szczeblu menadżerskim...

Uważam, że anulowanie głosowania to błąd. Przy tej okazi mozna wyciągnąć kilka wniosków na przyszłość:
1. Wybory nie były nigdzie "reklamowane" (pomijając sygaturki dwóch użytkowników). Następnym razem powinna być taka informacja na kilka dni przed na głównej stronie forum, aby każdy chętny mógł zagłosować.
2. Umożliwienie zmiany decyzji i usunięcia głosu uważam za błąd. Sprawą kontrowersyjną jest również prezentowanie aktualnych wyników (gdyby ich nie było to ominęłaby nas ta cała gównoburza).
3. Warunki udziału zostały określone w pierwszym poście. Jeśli  osoba posiadająca ostrzeżenie nie mogła kandydować, to powinno to być od razu zaznaczone (jak napisał Szekak "nie zmienia się zasad w trakcie głosowania").

Duża szkoda i kolejny element dzielący użytkowników forum...

Cz, 04 Luty 2021, 13:40:13
1
Odp: Kończące się nakłady komiksów Pojawił się też zbiorczy Funky Koval w wielu miejscach. Niby temat nie jest na to, ale trochę tak jest traktowany jak widzę, a może kogoś to zainteresuje.
So, 13 Luty 2021, 14:33:28
1
Odp: Wydawnictwo Lost In Time @carinvale

To pewnie ucieszy Cię wiadomość, że jest już w tłumaczeniu  ;)

So, 31 Lipiec 2021, 19:50:01
1
Odp: Non Stop Comics Rozpisałem zapowiedzi z katalogu.

Wrzesień:
- 11 września 2001 1/1
- Dune: House Atreides 1/3 (seria zaplanowana na 3 tomy, zaraz w USA zaczną wychodzić zeszyty 3 tomu)
- The Weatherman 2/3 (3 tom dopiero powstaje i podobno ma być ostatnim)
- Drakula 1/1
- Isola 2/2∞ (3 tom powstaje)

Październik:
- We Only Find Them When They’re Dead 1/3 (seria planowana była na 3 tomy, w USA obecnie wychodzą zeszyty 2 tomu)
- Monstressa 6/6∞ (7 tom powstaje)
- Coś zabija dzieciaki 3/3∞ (w USA obecnie wychodzą zeszyty 4 tomu)
- Deadly Class 7/11∞? (z opisu 11 tomu wynika, że może być on ostatnim)

Listopad:
- Maska 1/2 (będą 2 grubasy po 376 stron i potem osobny tom I Pledge Allegiance to the Mask)
- Pacjent 1/1
- La divina comedia de Oscar Wilde 1/1
- Head Lopper 4/4∞ (5 tom powstaje)

Natomiast jest jeszcze możliwe, że w tym roku wydadzą też Oblivon Song tom 4/6.

Na przyszły rok z nowości szykują się:
- Heavy Liquid 1/1
- The Department of Truth 1/2∞
- The Scumbag 1/3∞? (z opisu 3 tomu wynika, że może być on ostatnim)

Kontynuacje, które powinniśmy zobaczyć w I połowie 2022r.
- Die 3/4
- Giant Days 10/14
- Lastman 7/12
- Rat Queens 7/8
- Fear Agent 4/4
- Mercy 3/3
- Oblivon Song 5/6
- Deadly Class 8/11∞?

Cz, 05 Sierpień 2021, 15:54:35
1
Odp: Conan
Ten Conan z Relaxu to coś dobrego czy raczej słabe ?
Wg mnie jest OK (czytałem wersje angielską z wydawnictwa Ablaze). Problem mam z polskim wydawcą, bo ta dzielona historia w Relaxie miała sporo błędów (w tłumaczeniu i technicznych). Rysunkowo jest ciekawie. Scenariuszowo raczej nie zaskakuje bo to adaptacje historii Howarda.

Śr, 22 Wrzesień 2021, 22:49:54
1
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 1. Eden: It's an Endless World!
2. The Spectacular Spider-Man
3. Devilman
4. The Amazing Spider-Man: Epic Collection
5. Po deszczu
6. Zdziczenie
7. Resident Alien
8. Buddy Longway
9. Kosz pełen głów
10. Battle Angel Alita: Last Order

Pn, 03 Styczeń 2022, 18:43:09
1