Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 94
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Spider-Man
Wymiękam.
"Amazing Spider-Man. Globalna sieć": od kiedy
Spoiler: PokażUkryj
ciotka May znowu nie wie, że jej
Piotruś łazi po ścianach w piżamie?

Ymm... One More Day :-\

Wt, 05 Luty 2019, 12:10:26
1
Scenopisarstwo, edycja i krytyka .
Wt, 05 Luty 2019, 23:37:42
1
Odp: Scenopisarstwo, edycja i krytyka Dodałbym "brak znajomości epoki ze szczególnym uwzględnieniem obyczajowości" - rażące, gdy mamy do czynienia z książką/komiksem historycznym.
Do pkt 19- "dialog sprowadzający się do deklaracji wygłaszanych przez rozmówców, pozbawiony reakcji na słowa interlokutora"
 ;)

Śr, 06 Luty 2019, 00:08:52
1
Spawn Animated series Ostatnio przeglądając youtube natrafiłem na coś takiego: Spawn animated series, nie miałem pojęcia, że coś takiego powstało. Wyprodukowana przez hbo, mroczna, krwawa, R rated pełną gębą animacja ;D Tutaj macie pierwszy ep, resztę znajdziecie bez problemu wpisując 'spawn hbo series', można zobaczyć wszystkie 18 odcinków Spawna (6x1,2h).


So, 09 Luty 2019, 21:17:24
1
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
Z tym Affleckiem to taka sama bzdura jak z tym Batman Beyond, Afflecka nie będzie w filmie Reevsa bo chce zrobić młodszego Batmana, ale jak będą np robić Flashpoint czy jakiś inny film to czemu nie. Potencjał Afflecka nie został wykorzystany. Facet ma pecha, że trafiają mu się super postacie jak Daredevil czy Batman i ujowi scenarzyści. Tylko Raynoldsowi się poszczęściło w Deadpoolu, a przecież cały czas pamiętamy o Latarniach. Może Affleckowi też się w końcu poszczęści.
A co z tym zapowiedzianym Super Pets? M nawet datę premiery. To będzie pełnometrażowa animacja czy live action? Ktoś coś wie?

Nd, 10 Luty 2019, 22:37:14
1
Doman

Jeszcze zanim poznałem Thorgala moim komiksowym idolem był Doman z serii komiksów A. O. Nowakowskiego  inspirowanej (przynajmniej z początku) Starą Baśnią. Najpierw zetknąłem się z "Władcą Myszy" i "Krzykiem Orła", następnie trafiły w moje ręce dwie ostatnie części opowiadające o porwaniu Ziemowita ("Rogi Odyna", "W cieniu światowida"). W końcu jeszcze historie z czasów młodości głównego bohatera - "Pogromca Smoka" i "Księżniczka Wanda". Nigdy nie miałem okazji zapoznać się z "Chramem na LednicY, ale może to nadrobię, bo w zeszłym roku Egmont wypuścił wydanie zbiorcze.

W sumie seria była próbą stworzenia rodzimego heroic fantasy na wzór Conana - jego odpowiednikiem został jeden z bohaterów Starej Baśni, później miałem okazję obejrzeć ekranizację teatru telewizji no i przeczytać książkowy oryginał - cóż, oryginalny Doman nieco mnie wtedy rozczarował, w późniejszej filmowej adaptacji nie ma go z kolei w ogóle. Seria była całkiem ładnie narysowana, z klimatem, jako 7-8 latek byłem pod niemałym wrażeniem, z tym, że wkrótce potem poznałem Thorgala i Doman spadł z piedestału. Wciąż mam do tej serii spory sentyment, szkoda tylko, że taka krótka.

Wt, 12 Luty 2019, 03:59:30
1
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
- się w ogóle zachowują inaczej
- ma ginąć
- Batman powinien , i powinien
- nie wyobrażam sobie

Napisałeś jakieś swoje wyobrażenia o tym, co postacie "powinny" i napisałeś to tak, jakby twoje zdanie było obiektywną prawdą. Ja np. nie lubię wizji Nolana - ale nie odmawiam mu prawa do napisania Batmana i Jokera tak, jak chciał. Co ciekawe, ty też nie masz nic do Nolana - ale Snyderowi już odmawiasz prawa do poprowadzenia postaci tak, jak sobie wymarzył. Zastanawiam się, co sądzisz o takim komiksie "Dark Knight Returns", w którym Batman jest stary a Robin jest - uwaga - dziewczyną. Ciekawe, czy w ogóle czytałeś "Superman: Birthright", na Luthorze z którego Luthor Eisenberga jest wzorowany. Pewnie nienawidzisz "Kingdom Come", w którym Superman jest zmęczony życiem i zniechęcony, a Batman stosuje mocną brutalność.

Wt, 12 Luty 2019, 10:39:29
1
Odp: Wonder Woman WW to dążenie Warner Bros do powtórzenia "metody" Marvela. Skuteczne - okazało się, że "szeroka publika" nie lubi dobrych, innych niż "standard" filmów, jak MoS czy BvS, ale woli płaską, marveloidalną papkę. WW nie różni się od filmów z MCU, a ludziom to się podoba.

Kolorowe SS też dobrze się sprzedało.

EDIT: Ogólnie polecam swój artykuł na ten temat: https://kompatybilneokulary3d.blogspot.com/2017/11/wstep-do-recenzji-ligi-sprawiedliwosci.html

Wt, 12 Luty 2019, 10:55:50
1
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
Jeszcze raz, wizja Batmana Snydera nie jest taka zła, po prostu na uniwersum filmowe, które ma być na miarę Marvela (jeśli chodzi o finanse) nie pasuje starsza wersja Batmana, lepiej by to działo w samodzielnej produkcji.

Pod tym względem może i tak. Ale możemy tak powiedzieć dopiero teraz - po dekadzie wszechdominacji Marvela w kinach i miliardach zarobionych przezeń. Nie wiem, czy pamiętasz, ale jak w 2012 ruszało DCEU, to wszyscy byli pod wrażeniem trylogii Nolana. Mroczny Rycerz miał bardzo wielu fanów i można było się spodziewać, że publika dobrze odbierze poważniejsze, mroczne filmy. Poza tym całkiem dobrze radziły sobie też filmy X-Men (nie są one poważne ani głębokie, ale nie są też "śmieszkowe" jak MCU, po prostu zwykłe blockbustery), żywa była pamięć o Batmanach Burtona, Spider-Manach Raimiego itp. Panowała różnorodność.

To teraz uznaje się, że kinowe uniwersum "powinno" być takie jak MCU - lekkie, robione maszynowo, przepełnione cwaniakowatymi żartami, kolorowe, jak od linijki. A może DCEU od początku nie miało takie być? Nolan i Snyder chcieli pójść własną drogą. Ale że najpierw skretyniałe media (przy BvS) odmówili im tego, a potem skretyniali dyrektorzy z Warner Bros zrujnowali to (dodając do SS kolorki i rujnując JL), to nigdy już tej drogi nie zobaczymy. Po WW i Aquamanie wiemy już na pewno - DCEU będzie jak MCU tylko z lepszymi efektami. To koniec głębszego kina superbohaterskiego. Zostaje nam oglądać MoS i BvS po raz tysięczny.

Wt, 12 Luty 2019, 11:37:40
1
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! Czyżby nastąpiła jakaś nowelizacja RODO? Kłamstwo ma jednak w tym przypadku bardzo króciutkie nóżki  8)
Wt, 12 Luty 2019, 19:49:26
1