Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 32
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Ojcowie rodzin - prośba o konsultację @ Pawel M-
A wiesz, że te wierszyki także ilustrował mistrz Butenko ? :)
@ death bird- tak wpadłem na pomysł z nieco innej bajki ;) Znasz "Mapy" Mizielińskich? To międzynarodowy sukces, znajdziesz po angielsku - cóż, to nie legendy, ale za to wytwór rodzimej kultury, który  przebił się na rynku światowym. Co ważniejsze, bardzo przyjemna rzecz, a dzieciukom w tym wieku będzie się podobało na 100%.
I tak dla jasności- akurat japońskie baśnie traktuję jako coś zaskakująco naturalnego. Nawet ChłopcaTofu i Płukacza Fasoli :) Nie wiem, czemu, pewnie wpływ miał na mnie Czernobyl.

So, 09 Luty 2019, 02:02:49
1
Odp: Dyskusje światopoglądowe Serio? Jesteś już tak zaślepiony nienawiścią, że stawiasz nas znacznie niżej niż psy?

Obawiam się Apasz, że to, jak i merytoryczna dyskusja (albo jej próby) w większości przypadków nie mają racji bytu z lokalnymi marksistami.
Zaraz zacznie się o bełkocie, szczuciu 😂 etc.
3....2.....1.....start:
I dlatego nie chcąc zawyżać niepotrzebnie poziomu wpadasz tu jedynie popluć jadem raz na jakiś czas nie próbując nawet symulować merytorycznej wypowiedzi. Bardzo sptrytne!


O widzisz, jak cię admin upomniał, to od razu da się nawet z tobą gadać.
I mówi to apasz który infantylnie przeinacza nicki rozmówców i pisze o upośledzeniu umysłowym innych. Miej ty choć trochę godności.
Zechcesz wyjaśnić w jaki sposób? Bo PiS planuje te pieniądze "oddać", potrąciwszy uprzednio 25% haraczu. Ale nawet jeśli nie "oddadzą", to nadal nie oni zabrali. Zabrał rząd Tuska, a kradzież zalegalizował ówczesny TK z Rzeplińskim na czele. 
Czym się różni ten co zabrał 100zł babci mieszkającej obok od tego, który wziął od niego te 100zł i z pełną świadomością tego skąd one pochodzą nie zamierza jej tych pieniędzy oddawać tylko wydawać na swoje potrzeby według swojego widzimisię? Jak dla mnie niczym, obaj są złodziejami i obaj mają gdzieś tą biedną okradzioną staruszkę.
A to byłaby katastrofa dla kraju. 
Tak, katastrofą byłoby gdyby wrócili do władzy bo podwyższyli wiek emerytalny (co było słuszne i w interesie państwa), ale, że do koryta dorwała się mafia która zmienia ten piękny kraj w państwo autorytarne to już nie jest katastrofa, trzeba się cieszyć, głosować i nie przeszkadzać.

Ten temat od dawna jest rakiem forum co słusznie zauważył Larry, ale jak widzę przekaz, że nazwanie nas psami byłoby obrazą dla psów to po prostu nie mam więcej ochoty w tym bagnie uczestniczyć, bo kloaka wylewa się od pisowcow już tak szerokim strumieniem, że w słowniku przyzwoitego człowieka brakuje słów by to zdziczenie skomentować. Brawo dla kaczora, udało mu się, wychował sobie elektorat tak jak chciał.

Wt, 20 Sierpień 2019, 23:57:38
1
Odp: Vertigo 2019 Ja mam cichą nadzieję, że Egmont wznowi Lucyfera w twardej oprawie, w grubszych tomach (coś na kształt Kaznodziei).
Wt, 29 Październik 2019, 07:55:05
1
Odp: Kultura Gniewu Będzie w następnym roku, razem z nowym komiksem Winshlussa.
Pn, 04 Listopad 2019, 14:46:08
1
Odp: Non Stop Comics   Ogólnie jak wskoczyli na rynek to odniosłem wrażenie, że chcą rzucić rękawicę Egmontowi walnęli mnóstwo tytułów i w praktycznie dumpingowych cenach. Tyle, że to nie miało za bardzo sensu, za Egmontem stoją potężne korporacyjne pieniądze a na dodatek póki oni mają w ręku Marvela i DC to nikt im na rynku nie jest w stanie fiknąć. Na egmontowy katalog czytelnicy szykują się po kilka miesięcy, czy ktoś z równie zapartym tchem czeka na katalog NSC? Bo ja nie. Wiem, że będzie jakaś sensacja, coś dla młodszych, jakieś sf i jakaś seria z lesbijką walczącą z opresyjnym faszystowskim rządem, znajdą się dwa czy trzy tytuły które kupię, ale wcale się nie spodziewam, że jakaś ich zapowiedź sprawi że mi się czoło potem zrosi. Tak wogóle to sorry, ale Image Comics na naszym (i każdym innym) rynku nie może się równać popularnością z dwoma amerykańskimi hegemonami, może jak ktoś siedzi głęboko w temacie zwłaszcza w oryginalnych wydaniach to zna te tytuły, ale dla przeciętnego czytelnika takiego jak ja ich portfolio to w 4/5 znaki zapytania, na dodatek w moim przypadku prosząc o wyjaśnienia wujka google niezbyt mnie interesujące. Oprócz tego w przypadku Image to większość rodzynek z ciasta wygrzebały im już inne wydawnictwa. Nie wiem może niech spróbują jak Egmont wydawać po nazwiskach znanych i lubianych u nas autorów? Jest tam jeszcze Ellis, Fraction i Millar ze swoimi dobrze ocenianymi komiksami. Już to pisałem kiedyś, ale wydaje mi się że mogliby spróbować z Savage Dragon, z tego co tutaj widzę komiksy z lat 90-tych spotykają się z ciepłym przyjęciem a na dodatek należałoby wziąć pod uwagę wszechobecną modę na 80's, 90's oraz fakt, że to typowa superbohaterska seria jakiej jeszcze w ofercie nie mają. No i Smok to fajny komiks jest, a napewno o wiele przystępniejszy od Spawna. No i jest jeszcze Supreme Alana Moore, ale to znając życie autor się już dawno na wszystkich poobrażał i nie wiadomo kto jest właścicielem praw teraz. Zresztą widać ostatnio, że próbują szukać innych nisz, trochę Europy, trochę Boom Comics...oby im się wiodło.

Cz, 07 Listopad 2019, 01:28:50
1
Odp: Autorzy komiksów a kwestie światopoglądowe Turucorp: "Muzułmanie mieszkają w Polsce od stuleci (...)" 

A w jakiej liczbie? Czy w takiej by uznawać, że jest jeszcze "kraj giaurów" czy też już "ziemia proroka"? Bo zdaje się, że autorzy zaliczani do lewicowych/"postępowych" wręcz doczekać się nie mogą na tę drugą opcję. Tej "subtelnej" różnicy jak rozumiem też nie dostrzegasz?

Pn, 11 Listopad 2019, 13:21:00
1
Odp: Studio Lain 27 listopada w Anglii będzie mieć premierę 2 tom wielkiego hitu Mroczni Sędziowie: Upadek martwego świata. Kilka przykładowych stron z wersji angielskiej. W Polsce ten album wydamy w pierwszej połowie przyszłego roku. :) Pierwszy tom jeszcze w sprzedaży, ale powoli nakład się kończy!


So, 16 Listopad 2019, 18:27:40
1
Odp: Regis Loisel Czyli po prostu skapcanieliście, takie życie...
Cz, 21 Listopad 2019, 15:56:50
1
Odp: Sytuacja polskiego komiksu SlA udostępnia materiały w sieci od niedawna, więc nie ma to żadnego związku z dotychczasowymi nakładami. Robi tak wiele czasopism naukowych. Jest czasopismem starym i renomowanym. Punktacja nie odbiega zbytnio od innych czasopism z grupy (i podobnie jak nakład). Zresztą jeśli ktoś chce publikować w temacie archeologii wczesnej Słowiańszczyzny to wybór pism jest dosyć ograniczony. Wybić się można jeśli artykuł dostanie się np. do Nature.
Problem leży w finansowaniu stąd ten "kwartalnik" ukazuje się raz do roku a i to nie zawsze. Z drugiej strony oczywiście osób zainteresowanych jego zakupem też jest garstka. Nie pomaga tu "słowiański zajob" ani skrzywienie autochtonistyczne profilu, bo zainteresowani tematyką cywile i tak w zasadzie nie sięgają po żadne pisma naukowe.
Jeśli ktoś uważa, że SlA to naukowa nisza to ja znam jeszcze ciekawsze przypadki. Taka książka naukowa jak "Od Bachórza do Światowida ze Zbrucza" nie była dostępna w ogóle do sprzedaży. Wydrukowano kilkadziesiąt egzemplarzy, które z marszu powędrowały tylko do grona współpracujących osób i do dzisiaj nikt nie może kupić nawet jednego egzemplarza.

Pn, 25 Listopad 2019, 15:14:08
1
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów Livro ze wszech miar warto wpisać na czarną listę i nie korzystać z ich oferty, choćby się waliło i paliło ;)
Wielokrotnie ostrzegałem przez tym sklepem i jak to zwykle bywa: niczym grochem o ścianę ;)
Wystarczy cierpliwie poczekać na okazje w innych miejscach.

Śr, 27 Listopad 2019, 23:18:48
1