Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 [2] 3 4 ... 83
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Podcasty komiksowe Miło mi, że już ktoś wcześniej o Zjednoczonych Stanach Komiksu wspomniał i przyszła pora, aby nieco więcej napisać o tym, kim jesteśmy i co robimy. Wrzucam też link do najnowszego odcinka, w którym rozmawiamy o tym, jak twórcy ze Stanów Zjednoczonych i Europy podchodzą do kwestii związanych z negliżem i zbliżeniami swoich bohaterów.


Zjednoczone Stany Komiksu to podcast realizowany dzięki uprzejmości Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej. Dwa razy w miesiącu spotykamy się by porozmawiać o naszym ulubionym medium. Audycja jest wypadkową spotkań klubu miłośników komiksu amerykańskiego (i nie tylko) United States of Komiks ( fb.com/unitedstatesofkomiks ), które odbywają się raz w miesiącu w American Corner Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego. Członkowie klubu, których głosy mogliście do tej pory usłyszeć i usłyszycie w kolejnych odsłonach ZSK biorą udział również w innych inicjatywach w fandomach nieograniczonych wyłącznie do komiksowego.

Autorzy:

Tomasz Kozłowski - ukończył psychologię na UŁ. Założyciel fundacji kulturalnej Atelier Improwizacji, w ramach której od 2014 organizuje cykl  spotkań literacko-filmowych "Około literatury" oraz od 2017 prowadzi z Anną Szumacher cykliczne warsztaty literackie dla dorosłych, Ich pierwsza edycja została zakończona wydaniem antologii opowiadań "Około fikcji". Autor sztuk teatralnych "Zami3ć" (2017) oraz "Merkucjo i Tybalt nie żyją" (2018).

Damian "Damex" Maksymowicz - Nie potrafi nie czytać. Od początku (a nawet jeszcze dłużej), związany DCManiak, recenzuje dla Paradoksu, założyciel, a obecnie współudziałowiec United States of Komiks. Wielbiciel: komiksów, Świata Dysku, klocków LEGO, pizzy i szeroko pojętej popkultury. Czasami udaje, że jest normalny, ale szybko się nudzi i wraca do bycia sobą.

Dominik "Vykk" Pańczyk -  entuzjasta wszelkiej maści sf, fantastyki i horroru pod każdą postacią. Podobno "czym skorupka za młodu nasiąknie…" , a że były to "Gwiezdne wojny" i konwenty to nie mogło się to inaczej skończyć. Założyciel Łódzkiego Fanklubu Star Wars, wielki planszówkomaniak i geek popkulturowy uwielbiający ciężkie dyskusje w filmach, których celem nigdy nie było nic głębokiego ;)

Marcin Sienny - zapytany, co ma się znaleźć w notce biograficznej, stwierdził: "wpiszcie mi współzałożyciel panteon.pl i redaktor hplovecraft.pl."

Krystian "Smok" Śmietański - człowiek udający, że jest smokiem albo smok udający, że jest człowiekiem. Jeszcze nie zdecydował, które z powyższych jest prawdą. Nałogowo opowiada o "Gwiezdnych wojnach", czyta komiksy i namawia do tego innych oraz wciąż nie wyzbył się dziecięcego pragnienia zmieniania świata na lepsze.

Pn, 18 Marzec 2019, 11:18:01
1
Odp: Ciekawe grafiki, obrazy, rysunki itp. W końcu :) Po dwóch latach rozmów, próśb, prób przekupstwa itd. itp.  ;)
najlepsza (imho) polska okładka zawitała w moje progi.
Okładka do Achtung Zelig!:


So, 23 Marzec 2019, 00:07:34
1
Odp: TM-Semic Ech, wychowałem się na tych komiksach i po dzień dzisiejszy uwielbiam te historie, a trzeba przyznać, że redakcja miała niezłego nosa. Choć czasem ich zawodził, wiadomo Klony, Carnage i te rzeczy...

W wielkim skrócie, u mnie zaczęło się wiadomo od czego:



A później oczywiście wielka dwójka:



Do kompletu brakowało tylko:



Spider-man to najdłuższa seria, i do dzisiaj uwielbiam wprost Pajączka.













O ile w pajączku krwi nie uświadczyliśmy, to już w Punisherze klimat był o wiele mroczniejszy, a do tego ta tematyka, tutaj nie stroniło się od narkotyków, przemocy, czy molestowania...







W pierwszych numerach otrzymaliśmy dodatkową opowieść, którą w końcu chałupniczo przerobiłem na wydanie specjalne. ;)



Superman. Tak, harcerzyk, ale nadal uwielbiam tę postać, i chętnie poczytałbym w naszym języku więcej historii z okresu, który Tm-Semic zapodał nam na początku.





No i Batman. Wideoprzemoc do dzisiaj robi wrażenie. I nie tylko ten zeszyt, tu było wprost zatrzęsienie mocnymi historiami!





Połączenie, czyli początek końca...



Dodatkowe kąski z Marvela i DC, czyli mutanci i Zielona Latarnia.







G.I.Joe i Transformers, niby dla młodszych, ale parę ciekawych historii tez tu się znalazło.







I jeszcze trochę wartych wspomnienia zeszytówek:









A przede wszystkim Wydania Specjalne i Mega Marvele, oraz późniejsze mutacje. Ileż tu perełek!





























A oprócz tego, były jeszcze tytuły dla młodszych, w tym Alf, Goliat czy Różowa Pantera.

Nie da się ukryć, Tm-Semic ukształtował wielu z dzisiejszych komiksiarzy, choć minęło także tyle czasu, że obecnie wielu czytelników w ogóle nie kojarzy tych czasów, urodzili się już dużo później. Ale kto pamięta, bez wątpienia ma co wspominać. I do czego wracać...

Nd, 24 Marzec 2019, 13:36:04
1
Odp: Hachette
Historie współczesną?
Trzeba sobie uzupełnić już samemu nie z kolekcji.



Cz, 28 Marzec 2019, 09:04:08
1
Odp: TM-Semic Fotograficznych wspominek ciąg dalszy, czyli serie nieco krótsze i nie spod znaku superhero.

Conan jest teraz na tapecie, mamy kolekcję, Egmont dał nam fajne opowieści, a za czasów Tm-Semica dostaliśmy parę zeszytów. W środku serii w bonusie przeskok fabularny, ot pewnie znowu problemy z materiałami. Conan po jakimś czasie zgrubł, ale nie uratowało to tej serii.



Tarzan zaskoczył, całkiem niezła i to zarówno scenariuszowo jak i graficznie opowieść. Niestety, tylko cztery zeszyty.



Młody Indiana Jones to dokładne przeniesienie serialu na medium komiksowe.



Z Archiwum X było wtedy niezwykle popularne, ale seria komiksowa jakoś się nie przyjęła.



Star Wars chyba Tm-Semic się przestrzelił i dał historię, która młodych niewyrobionych czytelników odrzucała...



Jurassic Park dinusie także były na topie. Komiksy niestety to dno, do tego kontynuacja urwana w połowie...



Binky taka podróbka Archiego, o młodzieży dla młodzieży.



Alf. Ponowna seria na podstawie superpopularnego serialu. Wydano nawet całkiem sporo numerów, choć poziom historyjek był różny, ale warto zaznaczyć, że wersja komiksowa znacznie rozszerzała wątki z serialu, a do tego bawiła się całkiem nieźle popkulturą.



Różowa Pantera czyli mocno abstrakcyjny humor, trzeba lubić. Jako dodatek, na fotce cztery dodatkowe zeszyty nie z Tm-Semica a z wydawnictwa Delta.W ramach ciekawostki, po pierwszym numerze tytuł został spolszczony.



Goliat super narysowane i z mocnym wątkiem wychowawczym historyjki z epoki kamienia łupanego.



Caspera nigdy nie lubiłem tej postaci, komiks nie zmienił mojego nastawienia. Ble.



I coś dla płci pięknej, czyli serie Pony i Starlet. Niestety szybko zakończone, mi uchowały się tylko pierwsze numery.



Niestety nie posiadam takich serii jak Barbie (siostra miała, ale poszło w świat), Czarodziejka z Księżyca, Muminki, Tom & Jerry (miałem, pozbyłem się...) więc fotek tych nie pstryknę. Gdzieś mam skitranego Garfielda, jak znajdę, uzupełnię.

Cz, 28 Marzec 2019, 21:14:14
1
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce Wydawcy powinni ukrócić te spekulanckie praktyki. Albo nakład podzielić pół okładka zwykła, pół limitowana, albo...

nie wiem, wprowadzić jakiś system pilnowania, by egzemplarze limitowane nie trafiały w ręce spekulantów. Np. taki pomysł na szybko - montować w każdym limitowanym egzemplarzu jakiś mini nadajnik GPS, by móc później śledzić te komiksy. Jeśli po wysyłce i dotarciu do klienta, komiks za jakiś czas zmienia lokalizację, to najprawdopodobniej kupił go spekulant, po czym sprzedał. Wtedy można takiego klienta wykluczyć przy następnych zamówieniach na limitowane edycje.  ::)

Można? Można. Tylko trzeba chcieć. A nie tylko wydać komiks, wypuścić na rynek i nie przejmować się niczym.

Wt, 02 Kwiecień 2019, 15:31:32
1
Odp: TM-Semic Sori, z post pod postem ale okazało się, że mamy dziś wyjątkowy dzień:
 
https://paradoks.net.pl/read/37522-szescdziesiatka-marcina-rusteckiego-legendarnego-naczelnego-tm-semic?fbclid=IwAR1ahKuN0Z8RMnI2a1sswbAVfi4vBRWOUHDVLSzdFhbQMXjq8xszl9Qbc2I

Nd, 07 Kwiecień 2019, 17:24:00
1
Odp: HugoDumont-Kolekcja To część mojej kolekcji. Resztę mam w innym mieście oraz w pudłach. Wkrótce wrzucę kolejne fotki.












Pn, 08 Kwiecień 2019, 19:38:48
1
Odp: John Constantine Hellblazer Czytam pierwszy tom Delano i z miejsca zamówiłem kontynuację, [tym razem t. 3&4, ten ostatni chyba z "Przytul"- raz jeszcze dzięki, sad drone] , bardzo mi się styl scenarzysty w tym tytule podoba. Zresztą lubię go od czasów "HellEternal".

 Nawet do Ridgwaya się przekonałem po kilku stronach :)

Jestem pod naprawdę sporym wrażeniem, moim zdaniem dobrze się ten komiks zestarzał. Fajnie- ba, fantastycznie- jest odkryć nagle, że ma się w rezerwie jeszcze sporo dobrych komiksów z Vertigo do przeczytania ;) Nie ma co się oszukiwać, to ich komiksy są odpowiedzialne za moje dzisiejsze komiksowe uzal... hobby.

I z każdą kartką Hellblazera jestem coraz bardziej za tym, żeby przenieść temat do komiksów europejskich :)

Wt, 09 Kwiecień 2019, 02:13:00
1
Odp: Hobby niekomiksowe od trzech lat piwowarstwo, bardzo satysfakcjonujące hobby. teraz trochę przystopowałem bo skupiam się na sporcie - przydałoby się zrzucić trochę kołduna bojowego przed wakacjami.

do tego książki - głównie reportaż w każdej formie i fantastyka/sci fi.

od niedawna też serowarstwo. dotarłem do etapu serów dojrzewających i jestem zadowolony z rezultatów. hobby nieporównywalnie tańsze niż piwowarstwo (i komiksy), cholernie satysfakcjonujące ale też wymagające specyficznych warunków i dużej dawki cierpliwości. 

Śr, 10 Kwiecień 2019, 13:23:44
1