Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 ... 27 28 [29]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: X-Men Też bym chciał, żeby to wydali :D a także X-Force Yosta czy X-Factor Davida.
Pn, 01 Czerwiec 2020, 10:50:20
1
Odp: Studio Lain Taaaa... tak się wszyscy jarali, a teraz jeden nie czytał, drugi nie dostał, a trzeci nie może się zdecydować czy komiks dobry...  ::)
Wt, 02 Czerwiec 2020, 14:11:38
1
Odp: Ongrys Ongrys na FB:

Drodzy czytelnicy

W styczniu zakończyła się ankieta, w której czytelnicy proponowali komiksy do wydania i głosowali na nie. Minęło kilka miesięcy, parę słów co zadziało się w związku z ankietą.

Pierwsze miejsce zajął ostatni tom seri "Le grand Mort" / "Wielki Martwy", zdobywając 86 głosów. Wydawnictwo Glenat dość długo pozostwiło nasze pytanie o licencję bez odpowiedzi, ostatecznie dowiedzieliśmy się, że licencja nie jest zajęta, ale inne polskie wydawnictwo także pytało o ten tom (nie wiemy które). Złożyliśmy ofertę, do tej pory pozostała bez odpowiedzi. Jak tylko okaże się, że nasza oferta została zaakceptowana, dokończymy tą serię w formie zbliżonej do albumów wydawnictwa Sideca.

Drugie miejsce to "Rozbitkowie Czasu" z 75 głosami, także z wydawnictwa Glenat. Po dość długim oczekiwaniu dowiedzieliśmy się, że licencja na Polskę została już kupiona (tu także nie wiemy przez kogo). Tak więc zapewne prędzej czy później seria ta ukaże się w Polsce, ale raczej nie w naszym wydaniu.

Trzecie miejsce to "Bruno Brazil" z 60 głosami. Wynik ten bardzo nas ucieszył, ponieważ tak się przypadkiem złożyło, że kupiliśmy licencję na tą serię i na dniach będzie dostępny pierwszy tom wydania zbiorczego.

Czwarte miejsce i 57 głosów zdobyła seria "Kroniki Zatrzymanej Ziemi" / "Światy Arkadii" / "Le Monde d'Arkadi". Wydawnictwo Delcourt poinformowało nas, że ich wydanie miało miejsce dość dawno temu, ich licencja na prawa do tej serii wygasła i nie wiedzą czy ktoś posiada tę licencję i dysponuje materiałami graficznymi. To samo dotyczy "L'Âge d'ombre" z miejsca ósmego. Będziemy jeszcze próbowali szukać.

Piąte miejsce i 52 głosy zdobyła mała, sympatyczna piratka Marine. Niestety, mimo że seria była wznowiona w roku 2002, a w latach 2003-2006 doczekała się kontynuacji, z tego co się dowiedziałem także żadne wydawnictwo nie oferuje tej licencji, nie ma też materiałów w postaci cyfrowej.

Pierwsze serie, których licencje są dostępne do kupienia, to "Aria" z miejsca piątego oraz "Jonathan" z szóstego. Biorąc pod uwagę długość serii, dostępność wydań zbiorczych, a także opinie o tych komiksach (właśnie ostatnio miała miejsce ciekawa dyskusja na forum) zdecydowaliśmy, że serią wydaną przez nas jako efekt ankiety będzie "Jonathan" Coseya w postaci pięciu tomów zbiorczych, podobnych do edycji wydawnictwa Lombard z lat 2009-2017.

Wt, 02 Czerwiec 2020, 15:07:07
1
Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi Maj
 
Thor Niegodny
– próba okrężnego powrotu Syna Odyna do roli Thora wpadła całkiem udanie, choć na pointę tej opowieści będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.   

Punisher MAX t. 8 – Aaron „przebił” Ennisa. Nie każdy może to o sobie powiedzieć.
 
Argentyna – powrót mistrza Andreasa w autentycznie udanym stylu. Nastrojowo gęsta, mozaikowa fabuła z użyciem motywów znanych z jego najbardziej cenionych prac. 
 
Multiwersum – fascynująca galeria wieloświatów nasycona erudycją scenarzysty, rozmachem i nieszablonowym poczuciem humoru. Znakomicie spisali się także oddelegowani do tego przedsięwzięcia rysownicy. Aż żal że część spośród zawartych tu konceptów Morrisona (np. realia Ziemi-20) nie doczekały się kontynuacji w pełnowymiarowych seriach lub przynajmniej mini-seriach.
 
Superbohaterowie Marvela: X-23 – zgrabnie rozpisana opowieść acz z kategorii takich do których na ogół już się nie wraca. Ponadto rozrysowana w nieprzesadnie udolnie imitowanej stylistyce w swoim czasie wielbionego przez część czytelników Mike’a Turnera.
 
Harleen – autorska interpretacja upadku Harleen Quinzel w wykonaniu Stjepana Šejića zapewne nie doczeka się statusu dzieła kanonicznego. Mimo tego i tak warto ten tytuł rozpoznać; choćby z racji starannie wykonanej warstwy plastycznej i konsekwentnie prowadzonej fabuły.
 
Daredevil Franka Millera t.3
– absolutny „musiszmieć”. Crème de la crème millerowskiego mocnego uderzenia oraz rewolucji, która dokonała się w superbohaterskim komiksie w toku lat 80. Do tego z udziałem m.in. oszałamiającego jakością swojej pracy Billa Sienkiewicza.
 
Conan – Miecz Barbarzyńcy t.1 – nowe otwarcie komiksowych dziejów Cymeryjczyka w wykonaniu Gerry’ego Duggana być może ustępuję równolegle publikowanej interpretacji Jasona Aarona. Niemniej tzw. klimat oryginalnych opowieści o tej postaci (a przy okazji z odniesieniami do tekstów z udziałem Kulla) został uchwycony, a sama fabuła przekonująco poprowadzona.
 
Kryzys bohaterów – jeszcze jeden dowód na zdecydowanie zbyt dobrą prasę odpowiadającego za scenariusz tego tytułu Toma Kinga. Jedno z najbardziej niedorzecznych i po prostu niepotrzebnych przedsięwzięć we współczesnym komiksie superbohaterskim. Tylko wysiłku zdolnych plastyków żal i straconego czasu czytelników.
 
Alix Senator t.3 – udana kontynuacja fachowo i z polotem realizowanego przedsięwzięcia, którym okazało się przybliżenie według współczesnych standardów perypetii jednej z klasycznych osobowości komiksu frankofońskiego.
 
Gideon Falls t.3 – nie wiem jak Lemire to robi, ale z tomu na tom jest coraz lepiej. Konsekwentnie rozbudowuje realia przedstawione serii, a przy okazji udowadnia, że z mocno obecnie eksploatowanego motywu da się jeszcze wiele wykrzesać.
 
Bractwo Magów – pomimo talentu i błyskotliwości Mark Millar nie uniknął kilku autorskich „wpadek”. Niniejszy tytuł w żadnym wypadku nie jest jedną z nich. Mało tego, w moim przekonaniu jest to jeden z najbardziej zgrabnie rozpisanych utworów w dotychczasowym dorobku szkockiego autora. Jest napięcie, fabularne zawirowania i przekonujące swoją motywacją osobowości. Dobry materiał wyjściowy na telewizyjny serial ku czemu wspomniany scenarzysta zdaje się usilnie zmierzać.

Wt, 02 Czerwiec 2020, 23:21:07
1
Odp: Blanki Byłem cierpliwy - to mam:


Śr, 03 Czerwiec 2020, 17:34:18
1
Odp: donT - kolekcja Bizowe zeszyty. Taki lansik przy okazji wiosenno - letnich porzadkow.





















 

Cz, 04 Czerwiec 2020, 12:55:52
1
Odp: Non Stop Comics Nie wiem czy tu już było, NSC właśnie wrzucił na fejsa zapowiedź:


Cz, 04 Czerwiec 2020, 19:08:34
1
Odp: TM-Semic Tym sposobem upływa nam dziś równo trzydzieści lat od ujawnienia się wiadomej inicjatywy:

https://paradoks.net.pl/read/40134-xxx-lat-tm-semic
 

Pt, 05 Czerwiec 2020, 11:24:46
1
Odp: Ciekawe grafiki, obrazy, rysunki itp. Dzisiaj monoautorsko - P. Kowalski
Powiększanie obrazków wskazane.























So, 06 Czerwiec 2020, 23:04:04
1
Odp: Dodruki - Egmont 2020 Jeśli piszemy o Majorze - to pierwsze wydanie jest czarno-białe. To jedyna takie nasze wydanie. To nowe, powiększone jest kolorowe, co nie każdemu przypadło do gustu.
Nd, 07 Czerwiec 2020, 08:03:15
1