Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Magazyn "Komiks i My" Zdaję sobie sprawę mica, że świdruję cię od dołu ale przynajmniej przez jakiś czas postaraj się być miły i uprzejmy  8)
Śr, 06 Luty 2019, 17:35:42
1
Odp: Usagi Yojimbo Ludzie, nie bójcie się niczego i kupujcie to co wydaje Egmont. Od óśmego tomu da się spokojnie czytać, przecież większość ludzi w Polsce tak czytało.
Pierwsze siedem tomów to fantastyczne historie, ale jak dla mnie osobiście najlepszy okres Usagiego to Ostrze bogów I i II, Bezksiężycowa noc i Pojedynek przy świątymi Kinatoji, a to wyjdzie na pewno. Strasznie zazdroszczę ludziom, którzy będą to czytać po raz pierwszy.
Usagi ma wielką moc ;) Pamiętam jak raz podszedł do mnie kumpel po coś do czytania - dostał Usagiego i zaczął się śmiać co to za kolorowanka dla dzieci z króliczkiem. Ale wziął. Po kilku godzinach przebiegł po resztę tomów - czytał je pół nocy :)

So, 09 Luty 2019, 20:39:24
1
Komiksy ukraińskie Komiksy ukraińskie nie są co prawda jakoś przesadnie u nas reprezentowane ale kilka tytułów w Polsce już opublikowano – choćby przygodową serię „Daogopak” (opublikowano trzy tomy) czy autorskie projekty Igora Baranki (m.in. „Egipskie księżniczki” i „Maksym Osa”). Tymczasem u naszych południowo-wschodnich sąsiadów trochę się w tej dziedzinie artystycznej aktywności dzieje.

Podczas zeszłorocznego pobytu w Zaporożu dorwałem w tamtejszej księgarni jeden z epizodów serii „Cyborgi”, jednostce ukraińskiej armii uczestniczącej m.in. w walkach o port lotniczy w Doniecku. Tytuł może nie najlepiej rysowany ale całkiem udany w sposobie prowadzenia narracji. Jednak szczególnie ciekawie prezentował się jeden z albumów serii „Wola”, część znacznie większego przedsięwzięcia obejmującego nie tylko komiksowe albumy ale też liczne gadżety (figurki, modele pojazdów etc.). Ekipa odpowiedzialna za ten projekt jest również bardzo aktywna na ukraińskich konwentach, a w pobliżu ich stoiska na ogół nie brakuje urokliwych cosplayerek. Pod względem przynależności gatunkowej „Wola” to mieszanka quasi-historycznej przygodówki z silnymi akcentami steampunkowymi. Sporo mechów, czołgów napędzanych parą i tłuczenia zombie-bolszewików. Podejrzewam, że ogólny klimat serii mógłby przypaść do gustu czytelnikom m.in. „Pierwszej brygady”.

Link na stronę projektu.


Śr, 13 Luty 2019, 12:26:03
1
Odp: Komiksy ukraińskie
Cześć! To mój pierwszy post na forum. Pozdrawiam wszystkich użytkowników!

W temacie:
Przywiozłem zeszłej wiosny z Kijowa stosik ukraińskich komiksów, ale jeszcze nie wszystkie przeczytałem. Postaram się wrzucić parę fotek i opisów w najbliższym czasie. Teraz tylko krótko:

1) Mam pierwszy tom "Woli" (z inną okładką, niż ta pokazana przez Nawimara). Niewiele do czytania, poziom historii wchodzących w skład albumu i rysunków zróżnicowany, bo za każdą historią stoją inni twórcy, ale spokojnie można to czytać. Nie jest to nic szczególnie ambitnego, ale przyjemny tytuł rozrywkowy, zwłaszcza dla miłośników steampunku, o ile ktoś nie ma uczulenia na treści patriotyczne.

2) Pierwszy zeszyt "Cyborgów": rysunki bardzo słabe, ale kadrowanie i narracja dość fajne. Początek historii nasuwa skojarzenia z filmem "Dziewiąta kompania", choć pierwszy zeszyt kończy się przed oddaniem pierwszego strzału, więc nie mogę z pewnością stwierdzić, że dalej będzie również podobnie. Rzecz napisana ewidentnie ku pokrzepieniu serc i w celu krzewienia postaw patriotycznych. Jako taka na pewno udana. Jak trafię kolejne zeszyty, to również nabędę.

3) "Mór": Horror w średniowiecznej scenerii z elementami nadprzyrodzonymi. Samotny jeździec trafia do ponurej wioski, której nie może opuścić ze względu na tajemnicze pole siłowe. Na wioską wisi mroczna tajemnica, którą bohater musi poznać, aby znaleźć wyjście. Początek jest dość intrygujący i czuć nawet przez moment tchnienie grozy, ale dość szybko historia rozczarowuje, a końcówka jest przewidywalna. Rysunki również niestety nie pomagają. Postacie często wyglądają dość pokracznie, a sceny walk nie mają dynamiki.

4) "Trzech przeciwko złu": Najfajniesza z dotychczas przeczytanych pozycji. Fantastyka okraszona dużą dawką humoru i sympatycznymi rysunkami w nieco mangowym stylu. Dwóch przyjaciół, młodych chłopaków ze Lwowa, jest świadkami porwania ich kolegi przez tajemniczą postać, która znika w teleporcie. Bohaterowie podążają śladem kolegi i trafiają do baśniowego świata, w którym przeżywają liczne przygody. Autorzy czerpią pełnymi garściami z baśni ludowych. Bohaterowie różnią się charakterami i temperamentem, ale obaj są sympatyczni i z ciekawością śledzi się ich perypetie. Kontynuację, o ile powstanie, kupię na pewno.

5) "Pośród owiec": kupiłem wszystkie wtedy dostępne trzy zeszyty, ale jeszcze ich nie przeczytałem. Z wyglądu kojarzy się przez antropomorficzne zwierzęta z "Blacksadem", ale tematyka, na ile mogę ocenić po przejrzeniu to raczej coś w stylu "Roku 1984" Orwella.

6) "Bohater mimo woli": dwa czarno-białe albumy. Jest to adaptacja powieści Iwana Franki. Nie czytałem jeszcze ani powieści, ani komiksu, więc niedużo mogę powiedzieć. Rysunki są w każdym razie dość ładne, kojarzące się z frankofonami.

Cz, 14 Luty 2019, 22:36:59
1
Odp: Hellboy (seria filmowa) Powiedziałbym NIESTETY jest. Mieli u mnie spory kredyt zaufania. Ale to wygląda coraz gorzej i gorzej... :(
Pt, 01 Marzec 2019, 07:10:20
1
Odp: Podcasty komiksowe
Pomyłki pomyłkami, ale research podstawowy zawsze przyda się robić, szczególnie w podcastach.

Zgadzam sie właśnie o to mi chodziło gdyż dla młodych są oni "wzorami" co widać po komentarzach. mają  dużą siłę opiniotwórczą. Żyjemy w czasach gdzie ludziom coraz mniej się chce nawet coś wpisać w Google i poszukać a sporo tam gadają czy seria im sie podoba czy "gówniana" i młodzi się na tym opierają...

Wt, 05 Marzec 2019, 10:45:07
1
Odp: Kajko i Kokosz 19 czerwca premiera albumu: Kajko i Kokosz: Nowe Przygody: Królewska Konna

Kajko i Kokosz muszą eskortować do domu księżniczkę Salwę, której życie znalazło się w niebezpieczeństwie. Jednak Kokosz niespodziewanie porzuca służbę woja i wstępuje do Królewskiej Straży Konnej – elitarnej jednostki tropiącej najbardziej niebezpiecznych przestępców! Jak Kajko poradzi sobie bez przyjaciela i jakie tajemnice związane są z księżniczką Salwą?




Cz, 21 Marzec 2019, 14:07:46
1
Chleb wolnościowy - Paweł Piechnik Zapowiedziano nowy komiks: https://www.gildia.pl/komiksy/395358-chleb-wolnosciowy?fbclid=IwAR3gqGUCAijr86CRerVe-SiKluVzxL9LeaQqCzx1cpe6t2ooYYffHjd0H5g

Opis wydawcy:

 Obóz koncentracyjny w Lublinie, potocznie nazywany Majdankiem, istniał od października 1941 r. do lipca 1944 r. Pod względem liczby uwięzionych i bilansu ofiar należał do największych obozów, jakie Trzecia Rzesza założyła w Europie w latach 1933 – 1945. Na Majdanek deportowano ok. 150 tys. więźniów wielu narodowości, najwięcej Żydów, Polaków i Białorusinów. Z powodu głodu i chorób, a także w wyniku rozstrzeliwań i eksterminacji w komorach gazowych zginęło tutaj ok. 80 tys. osób.

Po raz pierwszy Państwowe Muzeum na Majdanku wydaje komiks oparty na relacjach byłych więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu, stworzony przez uznanego artystę Pawła Piechnika. Komiks stanowi zbiór graficznych opowieści o losach jedenastu więźniów Konzentrationslager Lublin. Autor w swojej koncepcji wykorzystał fragmenty książek Niebo bez ptaków Danuty Brzosko-Mędryk i Pole śmierci Andrzeja Stanisławskiego, relację Jolanty Nowakowskiej-Korzeniewskiej oraz wspomnienia zawarte w opracowaniu Marty Grudzińskiej Majdanek. Obóz koncentracyjny w relacjach więźniów i świadków.

Sformułowanie „chleb wolnościowy” było używane przez osadzonych w obozach koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Oznaczało chleb wypiekany poza obozem i jednoznacznie kojarzyło się z tęsknotą za domem. Tytuł komiksu wyraża niezbywalne prawo człowieka do wolności. „Chleb wolnościowy" był i jest dzisiaj wartością, która wskazuje na różne postawy ludzkie, przedstawione w trzech częściach komiksu: O głodzie, O śmierci, O wolności. Tym, co łączyło współwięźniów i dawało siłę do codziennej walki o życie, była szeroko pojęta nadzieja wolności. Komiksowi towarzyszą: krótkie posłowie historyczne, słownik terminów i biogramy więźniów, których historie stały się kanwą narracji.

Paweł Piechnik – ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, studiował również na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2005 r. zajmuje się zawodowo komiksem, ilustracją, współtworzy filmy animowane, filmy do gier komputerowych oraz maluje murale. W 2012 r. zdobył m.in. Grand Prix za pracę Link w 23. Międzynarodowym konkursie na krótką formę komiksową na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Przykładowe strony, wyglądają naprawdę nieźle. Szczególnie te, przedstawiające akcję z lotu ptaka.

Tylko martwi trochę cena 40 zł za 80 stron przy obecnej ilości tytułów... Ale na pewno będę spoglądał w pobliżu daty premiery.

Pt, 12 Kwiecień 2019, 18:20:47
1
Iznogud Iznogud powraca!
Na twardo i zbiorczo.
W czerwcu

https://egmont.pl/Przygody-wielkiego-wezyra-Iznoguda-1.-Tom-1,17096707,p.html?utm_term=product&utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel


Pt, 12 Kwiecień 2019, 21:49:59
1
Odp: Watchmen (serial)   Jakoś nie jestem zachwycony. Mam dziwne wrażenie, że pozytywne czarnoskóre postacie będą walczyć z Trumpem i Ku-Klux-Klanem w maskach Rorschacha. Zresztą po ostatnich wysokobudżetowych niewypałach pokroju Altered Carbon i Westworld, jestem dosyć ostrożny z oczekiwaniami.
Cz, 09 Maj 2019, 16:45:17
1