Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 84
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette) Bardzo dobrze się sprzedaje ta kolekcja  :)
Pt, 05 Kwiecień 2019, 08:38:13
1
Biały Orzeł Czas upływa i niestety polskie tytuły często mają ogromne przerwy między kolejnymi zeszytami.
I tutaj jest tak samo.

Po wielu miesiącach oczekiwań na scenę ma wrócić Biały Orzeł w 13. zeszycie swoich przygód.
Biały Orzeł to komiks superhero (taki trochę pomieszany Batman z Kapitanem Ameryką) dziejący się w realiach naszego kraju. Bracia Kmiołek (scenariusz, rysunki) chcąc czerpać z polskiej tradycji sięgnęli m.in. po postać warszawskiej Syreny, która stała się towarzyszem broni dla tytułowego bohatera.
Swoje epizody w roli rysowniczki serii miała również Anna Helena Szymborska. Ale wg mnie Adam Kmiołek nie powinien ustępować pola i samemu robić tę serią (AHSz może pozostać przy okładkach).


Śr, 24 Kwiecień 2019, 10:01:49
1
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd Zależy ile kupujesz, jak jedną sztukę to faktycznie, żeby się opłacało to trzeba powyżej 1k, wtedy ceny wychodzą rewelacyjne.
Wt, 21 Maj 2019, 09:25:46
1
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con Jak czytam te wszystkie kocopały jakie organizatorzy fundują odwiedzającym (bilet na konwent, bilet do strefy komiksu, bilet do strefy autografów, bilet do losowania, bilet do sracza, bilet do biletu...) to doceniam Pyrkon i jego jasne, proste, wychodzące naprzeciw konwentowiczom zasady. Niedługo każą płacić sobie by w ogóle rozmawiać w sieci o tym CC. Masakra.
Pt, 31 Maj 2019, 14:56:10
1
Odp: Kolekcja Spider-Mana Jestem po telefonie:
- kolekcja ukazuje się od 10 kwietnia
- za tydzień numer 5 bo w całej Polsce wychodzi :D

Wt, 04 Czerwiec 2019, 12:31:54
1
Odp: Usagi Yojimbo Dzień dobry wszystkim!

Żeby się przywitać na nowym forum (na które dotarłem z pewnym opóźnieniem), pomyślałem, że zamieszczę swoje notatki z sesji pytań i odpowiedzi ze Stanem Sakai na Pyrkonie 2019. Było to już trochę czasu temu, ale może kogoś zainteresuje. Moje komentarze są zaznaczone kursywą.

•   Stan chciałby w przyszłości stworzyć jeszcze jedną miniserię „Space Usagi”, żeby domknąć wszystkie wątki.
•   Usagi ma obecnie ok. 24 lat w przeliczeniu na nasze :). Od czasu swoich pierwszych przygód dojrzał i nie jest już tak impulsywny jak dawniej. Ciągle jeszcze nie osiągnął jednak etapu, na którym mógłby zostać czyimś sensei. To jedna z opcji na rozwój postaci w dalszej przyszłości.
•   Wśród twórców komiksów, którzy najmocniej inspirują Stana, są m.in.: Kirby, Ditko, Manara, Moebius i Barks.
•   Dzięki swojej długiej karierze i osiągnięciom Stan ma pełną kontrolę twórczą nad komiksami o Usagim. Jego wydawcy widzą dopiero gotowe plansze – nie mają wglądu w komiks na poprzednich etapach pracy i nie wpływają na proces twórczy.
•   Jednym z wątków, które Stan chce rozwinąć w „Usagim” w przyszłości, jest małżeństwo Tomoe Ame. Taka historia dałaby mu sposobność zaprezentować japońskie zwyczaje i tradycje dotyczące zaręczyn i ślubu. Szkopuł w tym, że Stan dobrze wie, co chciałby zrobić w perspektywie 5 lat, ale ma problem z tym, jaką historię zaprezentować w następnym miesiącu :)
•   Jeżeli Stan nie będzie w stanie dalej tworzyć komiksów o Usagim, chciałby, żeby ktoś inny przejął serię.
•   Od ostatniej wizyty Stana Polska stała się zauważalnie bardziej zamożna. Na pewno jest więcej Starbucksów :) Stan lubi polską historię i kulturę – to dla niego szczególne miejsce.
•   Stan jest bardzo zadowolony z odcinków serialu animowanego „Teenage Mutant Ninja Turtles” z 2012 r., w których wystąpił Usagi. Uważa, że aktor dubbingujący królika (Yuki Matsuzaki) został wybrany idealnie. Stan dowiedział się w sekrecie od twórców serialu, że obcięli budżet innym odcinkom sezonu, żeby mieć więcej środków na epizody z Usagim i zapewnić ich jak najlepszą jakość.
•   Trwają prace nad animowanym serialem CGI z Usagim. Produkcją zajmie się Gaumont, najstarsze studio filmowe na świecie, a reżyserem będzie James Wan (odpowiedzialny za stworzenie serii „Piła” i wyreżyserowanie „Aquamana”).
•   Stan przyjmuje tylko niewielkie projekty poboczne, np. niedawne wariantowe okładki do serii „Garfield” i „Star Wars Adventures” z IDW. „47 roninów” było jednym z największych takich dodatkowych przedsięwzięć i zabrało mu 9 miesięcy. Na szczęście tuż przed rozpoczęciem prac był na wycieczce w Japonii, więc miał świeżo w pamięci wiele informacji.
•   Stan lubi adaptacje historii o Usagim w innych mediach, ale zawsze za najważniejsze uważa komiksy, ponieważ nad nimi ma pełną kontrolę. Każda adaptacja oznacza oddanie części procesu twórczego w ręce kogoś innego.
•   Stan zaczynał w branży komiksowej jako liternik Sergio Aragonesa. Sergio spytał go kiedyś, czy zna kogoś, kto mógłby zająć się liternictwem do jego komiksu. Stan był po zajęciach z kaligrafii i trochę na oślep odpowiedział, że sam chętnie się tym zajmie. Praca z Sergio była dla Stana szkołą organizacji pracy twórcy komiksów! Sergio szybko zaczął polecać Stana wszystkim wokół i pewnego dnia Stan odebrał telefon i usłyszał innego Stana – Stana Lee (on naprawdę zawsze mówił tym swoim charakterystycznym głosem!). Lee poprosił Stana Sakai o literowanie gazetowego pasku komiksowego o Spider-Manie – zanim jeszcze ukazał się jakikolwiek komiks, przy którym pracował Sakai!
•   Dużą inspiracją w zawodzie liternika był dla Stana Todd Klein i jego książka o zawodzie. Stan ciągle lubi zajmować się liternictwem – pracują mu wtedy inne części mózgu niż przy tworzeniu historii. Nie może mieć wtedy jednak w pobliżu włączonego telewizora lub rozmawiających osób, bo bezwiednie zaczyna literować to, co słyszy :)
•   Badania i przygotowanie mają kluczowe znaczenie przy pracy nad „Usagim”. „Ostrze bogów” wymagało 5 lat badań. Dużo czasu zabrało Stanowi znalezienie dobrej ilustracji ukazującej tytułowe ostrze, na której mógłby się oprzeć przy pracach. Japońskie drzeworyty przedstawiają Pożeracz Traw jako typowy japoński miecz, tymczasem był to miecz chiński, o innym wyglądzie. Kiedy już Stan znalazł ilustrację, musiał jeszcze upewnić się co do jej miarodajności. Dziś takie rzeczy wymagają tylko kilku chwil w internecie.
•   Dużym wsparciem są też kontakty z ekspertami w różnych dziedzinach, które często umożliwia internet – pewien znawca potworów yokai bardzo pomógł Stanowi przy historiach z ich udziałem. Stan spotkał się też np. z ostatnim japońskim twórcą zwierciadeł. Widział u niego np. lustro z okresu prześladowań chrześcijan w Japonii – po spojrzeniu w nie pod odpowiednim kątem widać ukryty krzyż.
•   Inspiracją dla Gena była postać ronina, w którą w paru filmach wcielił się Toshiro Mifune – stąd jego niechlujność, popołudniowy zarost, drapanie się i zręczność w manipulowaniu innymi dla własnych celów. Innym bohaterem filmowym lubianym przez Stana był Zatoichi [tu chyba nie ma wątpliwości, kogo zainspirował :)].
•   Z kolei Miyamoto Usagi oparty jest na postaci historycznej – Miyamoto Musashim, a Tomoe Ame – na wojowniczce Tomoe Gozen.
•   Co do zmian na rynku komiksów w USA: Stan zaczynał karierę na początku amerykańskiego boomu na czarno-białe komiksy (i w tym samym roku, w którym zadebiutowały Wojownicze Żółwie Ninja). Obecnie ukazuje się bardzo mało czarno-białych historii (na myśl przychodzą Stanowi tylko „Żywe Trupy”). [może to przyczyna przestawienia się na kolor w komiksach o Usagim?]
•   Stan silnie podkreślał, że transfer do IDW nie zmienia charakteru komiksów o Usagim. To ciągle będą dalej takie same historie, tyle że w kolorze.
•   Stanowi podobała się pierwsza trylogia „Gwiezdnych wojen”, prequele – nie tak bardzo…
•   Większość „osób” w świecie Usagiego to ssaki (okazjonalnie gady, ale nigdy ptaki ani ryby). Dlatego tak istotne są tokage – odgrywają rolę, jaka w normalnym świecie przypadłaby kotom, psom itp. Gdy Stan zobaczył polską wersję „Usagiego”, był bardzo zaskoczony, że u nas tokage mówią „Iiiip”, a nie „Eeeep” :)

Przepraszam za długaśny pierwszy post :)

Śr, 26 Czerwiec 2019, 22:28:57
1
Odp: Batman Noir - ankieta Talibo, nikt nie mówił gdzie będzie dostępne, są jedyne domysły. Nie wiadomo, czy pakiet będzie w szerokiej dystrybucji i czy zamówienia z np. taniej książki zostaną zrealizowane. Nic nie wiadomo.
Pt, 19 Lipiec 2019, 21:42:17
1
Odp: Kolekcja Marveli bogiego ;) Update. W końcu nadrobiłem ten pierwszy tom Wroga Publicznego, którego bardzo mi brakowało od lat  ;D
Do kolekcji wleciał też ten magazyn dla młodszych i zagości w niej na stałeLiczba tomików: 428 + 9 = 437

Wt, 23 Lipiec 2019, 20:05:43
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics Ja do nich dzowniłem i dostałem info, że wysyłka pójdzie w tym tygodniu.
Pn, 12 Sierpień 2019, 14:51:22
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics Dostałem na fb - 603212215.

Pn, 12 Sierpień 2019, 15:17:35
1