Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 209
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Ustawienie komiksów na półkach
[...] Tu to już masakra, musiałem dzieci umyć i na szybko schowałem do szafy ale i tak nic sensownego pewnie bym nie wymyślił.
Dobra myśl. A już się martwiłem, co począć z dziecmi przez te jutrzejsze strajki nauczycieli. Tak samopas przecież w domu ich nie zostawię, bo jeszcze podpalą, jak ta dziewczynka z zapałkami, albo i co gorszego. A w szafie będzie im w sam raz. A wieczorem ich wypuszczę i nawet nie będę musiał ich myć, bo się przecież w szafie nie pobrudzą. Genialne.

Nd, 07 Kwiecień 2019, 22:56:33
1
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce Przecież większość porównań cen Hachette vs. Egmont nie ma najmniejszego sensu. Bo jak porównywać komiks niedostępny od kilku lat, z komiksem, który w każdej chwili można kupić? Ale jeśli porównywać w ten sposób, to mi wychodzi, że Hachette ma drogo - TM-Semic wydał taniej Weapon-X, Ostatnie łowy Kravena...
Pn, 08 Kwiecień 2019, 08:22:44
1
Odp: Egmont 2019 UWAGA! PROSZĘ O UWAGĘ!
UPRASZA SIĘ O ZAORANIE WSZYSTKICH TEORII SPISKOWYCH!
Staruszek Logan - 39.99

Zaraz będzie zmienione na stronie

Pn, 08 Kwiecień 2019, 12:07:04
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela Widzę, że niektórym ciężko pojąć, że niektórzy mogą mieć 12 km do najbliższego kiosku Ruchu i tak z 60 do Empiku.  ::)
Ale nie no, w kiosku i Empiku lepiej...

Śr, 10 Kwiecień 2019, 11:03:14
1
Odp: Shout Box Gdyż wiesz, czasami ciężko jest przejść obojętnie wobec ewidentnych przeinaczeń faktów, byle tylko podpasować pod swoją teorię. Przykład z tamtego tygodnia - narzekanie na Muchę że wydała dwa tomy (całość runu) Astonishing X-Men w przeciągu pół roku, kiedy to zawartość pierwszego tomu Hachette wydało w dwóch mniejszych tomikach, w odstępstwie jednego roku. Wówczas się włącza elementarna przyzwoitość i sprzeciw przeciwko ględzeniu dla ględzenia. Owszem, można posty ukryć i nie czytać, ale taka 'plotka' idzie w świat i jest zwyczajnie niesprawiedliwa dla Muchy.

I dziwnym trafem nie było odpowiedzi 'sorry, pomyliłem się, przeinaczyłem, nie miałem racji'.

Cz, 11 Kwiecień 2019, 20:45:31
1
Odp: Shout Box
Kłania się czytanie ze zrozumieniem, proponuję żebyś przeczytał jeszcze raz mój post. Pisałem o tym w kontekście gloryfikowania przez Bazyla kolekcji, zauważając, że część osób na forum robi dokładnie to samo tylko, że w odniesieniu do Egmontu. Równie dobrze na Twój argument o kierowaniu się ceną mógłbym odpowiedzieć, że jesteś strasznie niedojrzałym czytelnikiem, ponieważ kupujesz wydania egmontowe dzielone na trzy tomy a nie omnibusy w języku angielskim. Bazyl ma prawo uważać Hachette za geniusza wydawniczego, tak samo jak inni mają prawo uwielbiać Egmont, Muchę i każde inne wydawnictwo. Natomiast pisanie, że ktoś jest niedojrzały albo nie zna się na komiksach, bo wybiera wydanie inne niż Egmontu lub które wybrałeś Ty trąci narcyzmem i brakiem szacunku.

Mylisz się, zbieram przede wszystkim wydania zagraniczne, bo gdybym opierał się tylko na polskich to moja biblioteczka wyglądałaby bardzo skromnie. I oczywiście mam sporo z tych rzeczy w omnibusach np. Spidera McFarlane. A mimo to namawiam do zakupu wydania Egmontu, dziwne prawda? A mimo posiadania komiksu po angielsku często kupuję też polskie wydanie. Ostatnie Łowy Kravena mam w 3 wydaniach (Zagraniczne OHC, Semicowe i WKKM, a jakby Egmont wydał to też kupię). A nawet gdy nie kupuję, to i tak cieszę się że polski czytelnik będzie miał okazję poznać historię i cieszy mnie, że za wydanie bierze się ktoś, kto będzie miał środki aby dokończyć w miarę możliwości pełny run (przynajmniej autorami), a nie parę zeszytów na wyrywki i opis postaci dla nowicjusza. Ciężko jest to zrozumieć, prawda?

Pomijam fakt, że niektórzy wolą mieć daną historię w trzech tomach, bo nie lubią czytać grubasów, bardziej odpowiada im papier itp.

Dla mnie to mega naciągane ale niech ci będzie. Komiks na 400 stron = grubas. Gdy w grę wchodzą emocje logika często ustępuje.

Cz, 11 Kwiecień 2019, 23:23:39
1
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
Rozumiem, że ty jako odpowiedzialny rodzic dasz dziecko komiks, w którym jest od groma przemocy? Brawo, stąd to 10 lat.
Ale że co???  :o Ja w ogóle nie wiem skąd ci się wzięło te 10 lat? Serio masz jakieś urojenia.

Pt, 12 Kwiecień 2019, 11:59:41
1
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
Zgoda, ale nie widzę takich osób przy półkach z kolekcjami. Widzę ich za to przy półkach z komiksami Egmontu czy NSC, mówię tu o empiku.

A ja na przykład nie widzę osób kupujących papierosy w kioskach, tylko czy to znaczy, że ludzie ich nie kupują?
 

Pt, 12 Kwiecień 2019, 12:19:20
1
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
Aktualnie oryginalne wydanie jest - out of print

W sumie to i tak nie bardzo widzę czym to się podniecać, Wieczny Batman. Tom 1 miał 480 kartek.

Większość Omnibusów zaczyna się od 700/800 stron


Zamiast tego mogliby wydać Amazing Spider-man By David Michelinie & Todd Mcfarlane Omnibus

https://www.bookdepository.com/Amazing-Spider-man-By-David-Michelinie-Todd-Mcfarlane-Omnibus-David-Michelinie/9781302914141?ref=grid-view&qid=1555068266631&sr=1-25

podzielić to na 2 czy coś jak mają problem z większą ilością strona na książkę, nie wiem czy nie lepiej by się sprzedało.


A Daredevile nawet ponad 500.

Pt, 12 Kwiecień 2019, 14:42:24
1
Odp: Kolekcja Spider-Mana Spider-Man Kultowe Komiksy tom 1: Całkiem nowy dzień - prezentacja komiksu


Zdjęcia i prezentacja wideo pierwszego tomu z testowego rzutu i wszystkich dodatków.


Pt, 12 Kwiecień 2019, 19:46:49
1