Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 187
Wiadomości Liczba polubień
The Suicide Squad

Suicide Squad 2, a właściwie The Suicide Squad za którego reżyserię i scenariusz w pełni odpowiadać będzie James Gunn, swoją premierę będzie miał sierpniu 2021 roku, a zdjęcia mają się rozpocząć już we wrześniu tego roku. Nie będzie to całkowity reboot jak podawały niektóre portale. Film oczywiście będzie się odcinał od filmu Davida Ayera, ale powrócą chociażby Viola Davis w roli Amandy Waller, która była genialna, prawdopodobnie powróci też Margot Robbie jako Harley Quinn, choć to akurat było więcej niż pewne, mówi się też o Joelu Kinnamanie, który miałby ponownie wcielić się w Ricka Flaga i o Jai'u Courtney'u, w roli Boomeranga. Oprócz tego na pewno pojawią się też nowe postacie, takie jak King Shark, czy inne, do których już poznaliśmy aktorów.

Pierwszym i chyba najważniejszym nowym aktorem w TSS będzie Idris Elba, którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać, jednak na razie nie wiadomo kompletnie kogo zagra. Pierwsze plotki mówiły o tym, że może zastąpić Willa Smitha w roli Deadshota, jednak okazały się one tylko plotkami.


Kolejnym z nich jest David Dastmalchian, znany choćby z The Dark Knight Nolana gdzie wcielił się w jednego z pomocników Jokera, czy z Ant-Mana, gdzie grał postać Kurta. W TSS natomiast ma zagrać Polka-Dot Mana, czyli gościa, który umieszcza na swoim ciele wielobarwne kropki, które może zamienić w ogniste kule lub inną broń.


Natomiast trzecią osobą, która dołączyła do obsady jest, Daniela Melchior, której zapewne nikt nie kojarzy. To młoda portugalska aktorka i piosenkarka, która ma wcielić się w Ratcatchera. W komiksach to była postać męska, ale na potrzeby została zmieniona i myślę, że chyba nikt nie ma z tym problemu, bo pewnie mało kto w ogóle kojarzy tę postać. Jak łatwo się domyślić jest to postać, która kontroluje szczury.


No i coś niepotwierdzonego, lecz z Variety, więc można brać to poważnie pod uwagę. Portal informuje, że w filmie, może się pojawić John Cena, gwiazda amerykańskiego wrestlingu, a konkretnie największej federacji wrestlingu na świecie, WWE. John miałby wcielić się w Peacemakera, w którego pierwotnie miał wcielić się "synek" Gunna, inny były wrestler WWE, Dave Bautista, który chociażby jest znany z roli Draxa w Strażnikach Galaktyki.

Peacemaker to agent pokoju, którego napędza ekstremistyczna forma pacyfizmu, która sprawia, że kocha pokój tak bardzo, że zabiłby za niego.


Pt, 03 Maj 2019, 00:01:21
1
Odp: JPF
Tutaj chodzi o cenę. Szycie jest droższe. Komiksiarze i mangowcy to zazwyczaj inni klienci z zupełnie innym progiem cenowym.
Tu bardziej chodzi o dodruki (jak napisałem wyżej), a raczej cenę dodruków.
JPF ma swoją drukarnię, gdzie może tanio dodrukowywać w małej ilości wszystkie tytuły. Opłaca im się, ponieważ druk czarno-biały klejonych książek nie jest drogi. A nawet jeżeli w danym tytule jest 8 stron kolorowych, to nadal są na plusie.
Wydania HC "Ality" i "Blame'a" były pozycjami ściśle limitowanymi i dzięki temu JPF mógł zlecić raz druk profesjonalnej drukarni, a dzięki sporemu nakładowi cena nie była aż tak duża.
W przypadku "Akiry", która zostanie wydana tylko w jednej formie, JPF chce by tytuł, tak samo jak wszystkie inne komiksy, był cały czas dostępny w ofercie. JPF-owi opłacałoby zlecić pierwszy druk profesjonalnej drukarni (pewnie nawet to zrobi), ponieważ będzie on spory. Jednak w dalszych latach prawdopodobnie potrzebne byłyby niewielkie dodruki, a wówczas szycie byłoby możliwe, lecz bardzo drogie. Wydawnictwo pewnie też nie chce doprowadzić do sytuacji, żeby jeden tytuł, teoretycznie identyczny, różnił się znacząco w jakości w zależności czy byłoby to jego pierwsze czy kolejne wydanie.
No tak, ale ja nie mówię tu o małych tomikach za kilkanaście zł, bo tutaj jest tak, jak piszecie, tylko o tych ekskluzywnych alitach czy akirach właśnie, które kosztują już tyle, co integral jakiegoś frankofona, a nakład pewnie mają nawet większy.
Miękkookładkowe "Ality" czy "Blame'y" też kosztują sporo, a są klejone. Dlaczego - opisałem to wyżej.

Pn, 13 Maj 2019, 10:33:30
1
Odp: Planeta Komiksów Autobusem albo pociągiem dojadę wszędzie tam dokąd potrzebuję, więc jeżeli samochód byłby tylko do oglądania to właściwie byłby bezużyteczny. 
 
Za 60zł kupiłem niedawno Kosmos Gilesa Sparrowa, nówka, nie śmigana i to jest ekskluzywnie wydany album(wcale nie ze względu na format publikacji, ale jako całość=treść,jakość wydania, cena, estetyka i odbiór emocjonalny,... ) Podobnych perełek można bez problemu znaleźć znacznie więcej i nie mam kaca, po wydaniu ciężko zarobionych pieniędzy, że to wszystko w błoto.

Wracając do tematu to lubię zarówno Thorgala, jak i Szninkla. Powiem nawet, że pomimo upływu lat pozostają w ścisłej czołówce moich komiksowych faworytów. Na przestrzeni lat doczekały się różnych edycji od kilku wydawców, mam te wydania których jakość mnie satysfakcjonuje Szninkiel z Orbity, miękki Thorgal z KAW-u, Orbity i Egmonta. Żeby nie było najnowsze wydanie jest przyzwoite, ładne, starannie wykonane i tyle, chociaż nie rozumiem po co ten napis "wydanie ekskluzywne"   :o  - info prawdopodobnie dla bystrzaków.

Pn, 13 Maj 2019, 19:41:02
1
Odp: Egmont.pl Dla Pani Gluty za promocję 60% :)


Wt, 14 Maj 2019, 10:27:47
1
Odp: Battle Angel Alita Last order to kontynuacja Ality z pominięciem zakończenia pierwszej serii. O ile dobrze pamiętam sam autor stwierdził że zakończenie mu nie pasuje,  bo wydawca wymusił wczesniejszy koniec, wiec je nieco zmienił i ruszył dalej. Zrobił tego 19 tomów. Później jest kolejna kontynuacja Mars Chronicles 6 tomów. JPF wydaje po 2 tomy w jednym i pewnie ten standard utrzyma.
Wt, 28 Maj 2019, 13:27:42
1
Odp: Boro - kolekcja Warsaw Comic Con 2019

Na początku jest kilka autografów dla córki od artystów tworzących dla dzieci (swoją drogą wychowałem potwora, wstaliśmy o 5 rano, do hotelu w Warszawie zajechaliśmy po męczącym dniu ok 21, ja padłem w kilka minut, a córka jeszcze dwa komiksy przeczytała)

Magdalena Kania


Maciej KurPiotr Bednarczyk


Mietek Fijał


Sławek Kiełbus


Grzegorz Rosiński


Sławomir Zajączkowski i Krzysztof Wyrzykowski


Sławomir Zajączkowski i Hubert Czajkowski


Adam Kmiołek


Marek Baranowski


Monika Laprus-Wierzejska


I dwa ostatnie z nie do końca ubranymi paniami, wklejam bez podglądu:

Roman Surżenko
https://i.imgur.com/ZVcoE9F.jpg

Nikodem Cabała
https://i.imgur.com/4cOel77.jpg

Wt, 04 Czerwiec 2019, 00:13:10
1
Odp: Szninkiel A taki dusigrosz jak ja, może tylko sobie pooglądać zdjęcia i cieszyć się waszym szczęściem.  :'(
Pt, 07 Czerwiec 2019, 20:43:39
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy 10 kilo radości w twardej oprawie.  ;D


Śr, 19 Czerwiec 2019, 19:40:25
1
Odp: Szninkiel
Gdybym dopuscilbym do glosu Moje Paranoje(tm), to powiedzialbym, ze to wszystko uklada sie w obraz zsynchronizowanej akcji majacej na celu zasianie defetyzmu wsrod obecnych wlascicieli nierozpakowanych egzemplarzy zmuszajac ich do niewolicjonalnego rozdziewiczania owych, aby upewnic sie, ze potencjalna spekulacja nie odniesie skutku odwrotnego niz zamierzony, co w koncowym efekcie prowadziloby do znacznego uszczuplenia liczby zafoliowanych albumow na rynku wraz z obnizeniem wartosci tych tomiszczy, ktore ulegly defloracji*.


Moim zdaniem jest to bardzo prawdopodobne - tym bardziej, że napisał to ktoś zupełnie anonimowy, nie przedstawiając żadnych dowodów. Takie coś nawet ma swoją nazwę: trolling :)

Dziwi mnie natomiast krytyka, że nakład jest za duży. Dla mnie ekskluzywność wydania to przede wszystkim powiększony format, w jakim Szninkla nigdy na polskim rynku nie było i pewnie nie będzie. Ma cieszyć przede wszystkim mnie i tak właśnie jest. Naprawdę niektórym przeszkadza nakład? Nieważne, że to wydanie jest ładne, ważne żeby inni nie mieli? Janusze komiksowa :)

So, 22 Czerwiec 2019, 00:00:17
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela Początek jest taki:

Infinity #1
Avengers #18
New Avengers #9
Infinity #2
Avengers #19

chyba tak jak tutaj będzie:


Nd, 23 Czerwiec 2019, 22:53:33
1