Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 [2] 3 4 ... 187
Wiadomości Liczba polubień
Odp: TM-Semic
To moje dzieciństwo! Choć żałuje, że niektórych rzeczy się pozbyłem, choćby Toma & Jerrego i Barbie. ;)  Na szczęście wspomniany Goliat czy Alf został, a to naprawdę całkiem ciekawe historyjki. Kiedyś pewnie zdecyduję się, poczytać to wszystko od początku i porelacjonować, ale to jak uporam się z kupkami wstydu... Czyli za wieki...

Świetna kolekcja! Ja niestety w czasach licealnych pozbyłem się prawie wszystkich swoich „semiców” (wiadomo, w tym wieku człowiek jest już poważny i nie zajmuje się takimi dziecinnymi tematami jak komiksy :)). Pluję sobie w brodę z powodu tej decyzji do dzisiaj...

Nd, 24 Marzec 2019, 20:30:32
1
Odp: Egmont 2019 - oczekiwanie na zapowiedzi Uwielbiam, jak ktoś mi mówi co robię, wiem i jakie mam intencje ;)
Błagam, nie mogę jeść tyle popcornu :D

Wczorajsze zapowiedzi książkowe wpadły wieczorem, więc komiksy też dziś do wieczornego Big Brother'a powinny być

Ja oczywiście wszystko wiem, ale nie powiem, bo Was nie lubię ;)

Śr, 03 Kwiecień 2019, 12:24:11
1
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette) "Underbase saga" i historia z Unicronem.
 

Cz, 04 Kwiecień 2019, 19:46:49
1
Odp: Seriale z MCU na Disney+ Nie rozmnienianie, tylko rozwijanie. Słowa Ci się pomyliły :)
Pt, 12 Kwiecień 2019, 13:04:11
1
Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
Teraz w katalogu widzisz, że wyjdzie Blackest Night. Jesteś niedzielnym czytelnikiem i zaczynasz swoją przygodę z lataniami, a tu nagle kończą serię, ale stałeś się fanem, więc jesteś ciekawy, co to za tytuł się pojawi w Deluxe i nagle dowiadujesz się, że to jakieś środek czy zakończenie runu o którym nie masz pojęcia, a dostajesz środek, zakończenie - jesteś zagubiony, nie rozumiesz decyzji, dlaczego pojawił się ten tytuł, a także obawiasz się, że nie znając runu, który prowadzi do tego wydarzenia po prostu odpuszczasz tytuł.

Jak jestem niedzielnym czytelnikiem, to mam w d... jakieś runy i chcę czytać historie, które bronią się same z siebie, bez brnięcia w jakieś pseudogenezy, które się często kupy nie trzymają.
Ludzie, to są komiksy super hero, nie żadne szekpsiry, tu nie ma co aż tak rozdzierać szat. Którego walnięcia w mordę nie zrozumiesz, jak nie przeczytasz wcześniejszych odcinków?
Oczywiście rozumiem frustrację związaną z niedokończaniem itd. Ale - co za dużo:

Nd, 28 Kwiecień 2019, 14:10:13
1
Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy) Nieźle, nachuchaliście 30 stron komci, przeczytałem 5 pierwszych stron, 5 ostatnich i nie natrafiłem na żaden ogólny komentarz, więc ja wyskoczę, gdyby ktoś już mnie ubiegł, to nie linczujcie, tylko linkujcie.

To pierwsze spotkanie z T.K. od wielu lat na którym powiało chłodem. Z zapowiedzi wynika lekkie, ale zauważalne wycofanie. Katalog nie zaskakuje poza Sandman Universe (nie jest dobre, więc może być wtopa) i Aldebranem w HC (co zresztą było tutaj omawiane/przewidywane). Być może to dlatego, że poprzednie lata były dla Egmontu bardzo łaskawe i myślałem już, że T.K. nauczył się w końcu robić biznes "pełną gębą".
Ale nie. Gość jest niereformowalny. To jeden z najgorszych menedżerów biznesu jakich widziałem, ratuje go to, że jest pasjonatem i ma kapitał do realizowania pasji, ale zarządza wydawnictwem jak skupem interwencyjnym buraka. Oportunizm, brak inwestycji, marketing chłopsko-roboczy i wiecznie powtarzane klątwy "kupujta, bo nie wydamy dalej", "nie kupowaliśta, to zamykamy", "zdradzanie z kim rozmawiam szkodzi biznesowi" (haha, jak King pojechał na 5 spotkań do Hollywood, to ceny Sheriff od Babyloon skoczyły dwukrotnie - trzeba umieć to robić). Gdyby nie fakt należenia do Egmont Group nie miałby żadnych licencji na DC czy Marvela, przegapiłby boom komiksowy zupełnie jak przegapił pojawienie się social media.
Sorrki, nie jestem jego fanem, po tym jak na stoisku komiksowym opi3rD0lił matkę dzieciaka, która napomknęła coś negatywnego o PiS. A ten wystrzelił z mordą, że "prezydent Duda to wykształcony człowiek, przynajmniej ma jakieś wykształcenie, a nie jak ten poprzedni sowiecki agent".
Serio, stałem obok, czerwony od bolszewizmu z żenady.

Miałem taką myśl przez chwilę, że wycofam się z Marveli i DC Egmontu, bo to tylko strata czasu i najnowsza zapowiedź może nie utwierdziła mnie w tym przekonaniu, ale podkopuje zasadność kupowania amerykańskich, pociętych i niedokończonych serii. Tym GL z Rebirth mnie rozwalił.

Widziałem również, kilka stron temu gdy jakiś użytkownik przekonywał, że komiksy to nie Szekspir i jak można nie zrozumieć jak leją się po gębach. Ha! Powoli jesteśmy zakładnikami Egmontu i sami zaczynamy tłumaczyć niekończenie serii. Nawet szanowny JanT przekonuje, że oczekiwanie na ostatni tom Invincible może doprowadzić do jego niewydania. Serio? Jak jedna osoba może wpłynąć na cykl wydawniczy?
To jakiś nowy rodzaj syndromu sztokholmskiego. Od czasów TM Semic żyjemy w przekonaniu, że jesteśmy niegodni rzetelnego wydawania tego, co nas interesuje. A gość, który żyje z naszej kasy, zachowuje się jak panna na wydaniu, gwiazdor rocka, marszand sztuki, producent wykonawczy i wielce oświecony Editor zarazem :D

Sorry za żółć, trochę się ulało, ale z uśmiechem

Pn, 29 Kwiecień 2019, 11:59:34
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics To bardzo dobra rzecz - mam pierwszego omniaka - jednak ciężko powiedzieć, czy po kilku zeszytach ludzie się przekonają. Od początku fajnie jest prowadzona postać Guy Gardnera i Batman jest pokazany jako gość, który rządzi ligą, ale ma tarcia z Guyem tak, jak każdy. O ile pamiętam to w tych pierwszych zeszytach pojawia się Booster Gold i jego przystąpienie do JLI, była też druga postać, która dołącza, ale nie pamiętam kto to był i ogólnie pierwsza akcja nie kończy się sukcesem i zaczynają się manipulację, ale to dłuższa sprawa.
Pn, 29 Kwiecień 2019, 17:55:36
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
Szukać już jutro, czy w czwartek?
Z tym jest różnie i to zależy też od rejonu. Ja polecam Justice League International.

Pn, 29 Kwiecień 2019, 18:06:11
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics Trochę niepopulana opinia, ale seria z Justice League International w New 52 mi się podobała, i to bardziej niż te inne serie z Ligą, szkoda trochę, że serię anulowali :/

A co do tej z wkkdc - bardzo fajna rzecz, polecam jako jeden z tych kilku fanów Booster Golda i jeden z kilkunastu fanów Guy'a Gardnera :)

Pn, 29 Kwiecień 2019, 18:58:08
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics JLI to złoto. Również polecam.
Pn, 29 Kwiecień 2019, 19:04:08
1