Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 108
Wiadomości Liczba polubień
Kopiec Kościuszki Bezwstydu Deatha Bez zbędnego przedłużania. Oto komiksy (i trochę książek), które mam, ale jeszcze ich nie przeczytałem. Jest tam dosłownie kilka komiksów, które czytałem w innym wydaniu (Corto o Wenecji, Świat Edeny, Incal, Feralny Major, książki o Muminkach). Ale reszta jest dla mnie premierowa. Gdzie jest granica tego szaleństwa? Kupiłem je nie po to żeby mieć, tylko szczerze chciałem /chcę przeczytać. Ale z powodu (na szczęście już byłej) pracy na 3 zmiany kupka rosła, rosła i stała się Kopcem Kościuszki.

Nd, 15 Marzec 2020, 21:27:43
1
Odp: Komiksy od „Krakersa" Sam ten dodatkowy zeszyt można zakupić?
So, 07 Sierpień 2021, 16:14:15
1
MaLeKrSkr - kolekcja Ostatnie zapowiedzi naszych wydawców sprawiły, że po kilku latach postanowiłem na dobre wrócić na łono mangowości i rozpocząć zbieranie kolekcji na nowo. Dlatego też pozwoliłem sobie na założenie tematu o moich półeczkach. To wszystko to zdobycze z ostatnich 2 miesięcy, a kilka paczek jest jeszcze w drodze :-) Na razie skromnie, ale z czasem mam nadzieję, że będzie tego więcej :-)Nd, 15 Sierpień 2021, 15:53:00
1
Odp: Mucha Comics Co do literówek i ich wyłapywania, pewnie trzeba to łączyć z teorią w jaki sposób człowiek czyta. Nie czytamy całych wyrazów (i w konsekwencji wszystkich liter) tylko część a resztę sobie "zgadujemy". Przypuszczam, że ilość znalezionych literówek zależy od stopnia skupienia podczas czytania...
Ja np. w wypowiedzi LukCooka przeczytałem "Hachette"  ;)

Pn, 13 Wrzesień 2021, 08:58:12
1
Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta Zacznijmy od tego że przygodnemu profanowi czy innemu musisz tłumaczenie zacząć od tego czemu włąściwie czytasz komiksy - bo przecież to dla dzieci ;)

Nie róbcie gównoburzy o wrysy bo nie warto. Wystarczy odwrócić kota ogonem. Ja na przykład reprezentuje odłam forum który z uporem maniaka zbiera rysografy i broni ich jak niepodległości. Z kolei nie przepadam za zbieraniem zeszytówek i nie do końca łapię ten fenomen. Jednak nie mam najmniejszej ochoty wytykać sum41 jego kolekcji czy insynuować że jest to dziwne lub pozbawione wartości.

Chcesz mieć chłopak 10K zeszytówek. Super! Życzę Ci nawet 20K, a co tam - 30K! Twoje hobby, Twoja kasa.
Czy ja Ci imputuję że moim zdaniem te zeszytówki są takie, a owakie?
Nie.

Zbieranie rysografów to nie tylko kilka kresek nabazgrolonych na kartce. To całe noce czekania, rozmów, śmiesznych sytuacji, spotkań z ludźmi, dziwne sytuacje z autorami innymi słowy przygoda. Za każdym rysografem stoi jakaś mniejsza lub większa opowieść jeśli oczywiście robi się to na serio, a nie z przypadku. I pewnie właśnie dlatego idziemy w stronę przepychanki -  emocje. To pewien rodzaj komiksowego sportu i nie każdy musi go ogarniać.
Chyba można to jakoś porównać do zbierania zeszytów gdy przekopujesz internety w poszukiwaniu tego jedynego wydania, negocjujesz ze sprzedawcami, trafiasz na niewiarygodną okazję etc. Nie wiem, nie znam się. Kiedyś kupiłem kilka zeszytów ale mnie to nie zafascynowało bo przedruki okładek mam też w zbiorczych.

Komiks to szerokie wody i wszyscy tu tak ci od rysografów, zeszytów, ludzie bawiący się w blanki, zbieracze kolekcji, zwykli czytacze, ci co lubią amerykany, europejskie, japońskie - w sumie to reprezentujemy to samo. Więc po co generować kolejne 10 stron o tym że trawa jest u tych czy tamtych bardziej zielona?
Ja wiem, taka nasza polska przypadłość. Ale pokój panowie. Za niecałe trzy tygodnie MFKa proponuję spotkać się przy piwku, pogadać i cieszyć się swoim hobby, a nie urządzać mi tu krucjaty!

Oj...i znów się rozpisałem. Idę się napić kawy.

Wszystkiego najlepszego :)

Wt, 14 Wrzesień 2021, 07:31:37
1
Odp: Mucha Comics
Falowanie numerów tomów i nierówności są najgorsze.
Powtórzę po osobach powyżej - zobacz sobie, jak to wygląda w oryginałach. Egmont w 99% przypadków odwala u nas kawał dobrej roboty z grzbietami.

Poza tym co innego przesunięcie napisu w drukarni o milimetr czy dwa, a co innego, kiedy grzbiety nie pasują, bo są po prostu źle zaprojektowane.

Wt, 14 Wrzesień 2021, 21:17:23
1
Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 Od początku mojej bytności na forum nie angażowałem się ani razu w tematy okołocovidowe, ale skoro temat się tak rozkręcił i pewnie całość zaraz poleci do kosza to pozwolę sobie dołożyć swoją cegiełkę. Nie neguję ani samej choroby, ani możliwości jej bardzo ciężkiego przebiegu łącznie ze śmiertelnym, ani szczepionek i ich skuteczności w łagodzeniu tego przebiegu (choć o ile ludzi twierdzących, że to jest plandemia, spisek, fikcja itd uważam za co najmniej mających średni kontakt z rzeczywistością, o tyle obawiających się tej konkretnej szczepionki ze względu na słabe przebadanie rozumiem), uważam na miarę mojej skromnej wiedzy w tym temacie, że technologia mRNA może przynieść bardzo wiele dobrego w medycynie. Co więcej, parę lat temu jeszcze przed covidem przeszedłem jakąś ciężką chorobę wirusową, która bardzo przypomina to, co teraz ludzie opisują jako ciężki przebieg covidu - prawie miesiąc nie wstawałem z łóżka, problemy z oddychaniem, potem parę miesięcy dochodzenia do siebie, więc wiem jakie ryzyko powodują takie choroby. Jednocześnie głęboko się nie zgadzam ze wszystkimi reakcjami rządów na całym świecie i reakcjami na tę chorobę, z lockdownami, odgórną próbą zmieniania całego stylu życia ludzi i zabierania im wolności oraz swobód. Uważam, że jest to ogromne zagrożenie, sam fakt, że z takiego powodu takie rzeczy się dzieją powoduje, że ludzie przechodzą nad nimi do porządku dziennego i akceptują jako normalne, ja akceptować nie zamierzam, choć zdaję sobie sprawę że niewiele tu ode mnie zależy. Podobnie było oczywiście po WTC w Stanach, zdecydowana większość tych przepisów "antyterrorystycznych" została tam na stałe. I tak, kroczek po kroczku, drobne elementy wolności są odbierane, dla wielu to zupełnie nieistotne bo czują się bezpieczni, dla mnie najistotniejsze, bardzo ciężko mi to wszystko obserwować.
Śr, 29 Wrzesień 2021, 14:53:49
1
Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 Wygląda na to, że to forum nie ma moderatorów :(
Cz, 30 Wrzesień 2021, 07:57:53
1
Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 Dokładnie. Liczyłem, że będzie merytoryczna dyskusja na temat MFKiG, a zamiast tego jest słowna przepychanka na temat szczepień. Proszę was więc oto abyście swoje "rację" wygłaszali na forach, które są do tego stworzone a nie na tym.  Bo ja już wolę czytać wywody Bazyliszka na temat wyższości Hachette nad Egmontem i dublowaniu komiksów niż wasze "medyczne ekspertyzy"
Cz, 30 Wrzesień 2021, 08:16:41
1
Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 Halo? Czy jest na sali Admin?

Jak nie to czy mogę zasugerować utworzenie nowego tematu dotyczącego MFKiG?

Tu zrobiło się trochę duszno.

Cz, 30 Wrzesień 2021, 09:19:46
1