Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 154
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Dlaczego akurat komiks? Wszystko super panowie ale patrzac na opisy to sami starzy goscie a gdzie ta mlodziez?
Pt, 03 Styczeń 2020, 20:33:35
1
Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne Get Woke, Go Broke.

To się dzieje już w każdej branży rozrywkowej na zachodzie. Formuła 1 i zakaz grid girls, gry komputerowe z Andromedą na czele gdzie stwierdzono, ze modele ładnych kobiet dyskryminują te brzydsze, stwierdzenie, że za mało czarnych dostaje oscary w imię parytetów rasowych itd.

Mnie ciekawi czy zachodnia kultura w tym komiksy w ogóle się po tym podniesie. Dużo ludzi zdaje się jarać w zastępstwie mangą, ale dla mnie to nieco smutne bo zachodni krąg cywilizacyjny powinien mieć własną godną reprezentację w świecie popkultury w ramach zdrowej konkurencji. Tymczasem powoli zostajemy z niczym.

Kolejne rewelacje, spekulacje domykające obraz  tego, co obecnie się dzieje

Pt, 21 Maj 2021, 22:53:52
1
Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne   Na końcu i tak zwycięży demokracja. Demokracja dolarowa oczywiście, znaczy się głosujemy portfelem. Komiksowe superhero padało już kilka razy na twarz i za każdym razem się podnosiło, podniesie się wiec i tym razem. Wtedy i nie wcześniej kiedy ci na górze stwierdzą, że mają dosyć dokładania do biznesu. Gdzieś tam czai się pewnie kolejny Alan Moore lub Frank Miller tylko może szkołę właśnie kończy, albo uczy się dopiero czytać? Lub wysłał już jakieś próbki i się nawet spodobały, ale miejsce póki co zajmują mu beztalencia pokroju w/w DeConnick zatrudnionej tylko za nazwisko męża? Przede wszystkim brakuje dwóm największym wydawnictwom może nie wizji, bo wizję to oni mają wiadomo jaką, ale wizjonerów, kogoś kto pokaże nowy ekscytujący kierunek, albo chociaż powie na głos, że nie można płynąć dotychczasowym kursem bo to prosto na mieliznę. Marvel zatrudnił jako rednacza CB Cebulskiego w sumie niestarego jak na stanowisko, który podobno miał dużo zmienić. Co zmienił? Zrobił restart kolejny i tak się restartują do dzisiaj i wszystko jest jak było. W DC wylądowała Marie Javins, stuletni beton niczym nasi działacze z PZPN-u w biznesie "od zawsze" gdzie za jej rządów DC właśnie zakończyło wielki event pod tytułem "wiecie zrobimy taką serię obejmującą wszystkie tytuły, co się będzie działa w antyutopijnej przyszłości a Batman będzie czarny" - pomysł rewelka, no co mogło nie wypalić? Nikt się pewnie nie skapnął, że wcześniej napisano już ze 20 takich samych eventów, tylko że 18 z nich było lepszych, zaraz się okaże że pani Javins zgasi światło i zatrzaśnie kłódkę na bramie. Jak wcześniej tutaj wspomniano sprzedaż omnibusów, to bardzo dobry znak, mówiący wiele o tym, ze to nie spada zainteresowanie gatunkiem jako takim, tylko gatunkiem w jego obecnej formie. Z całą resztą jest tak samo, mogą włodarze F1 wystawiać 150 kilogramowe grubaski do machania flagami i wciskać kity, że ludzie podniecają się jadącym kosiarką do trawy Hamiltonem i resztą kosiarek jadących za nim w rządku równie mocno co niegdyś Jackie Stewartem, Nicki Laudą czy Ayrtonem Senną, ale zainteresowani wiedzą że to g-prawda, od lat 90-tych mamy do czynienia z postępującym upadkiem tego sportu o czym świadczy ilość pustych krzesełek na torach.
So, 22 Maj 2021, 01:19:07
1
Odp: Egmont 2021 Z połowa tych Batmanów to paździerz a ludzie się podniecają bo Batman.

All-New X-Men z 2015 było na podobny poziomie co wydane u nas Extraordinary X-Men, dużo gorsze było Uncanny X-Men: Superior, to dopiero ciężko mi się czytało.

Pn, 02 Sierpień 2021, 17:13:49
1
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
Co wy chcecie od xanara? Widać, że posty są pisane w sposób prześmiewczy w kontrze do postów pewnego innego użytkownika tego forum. Wszystko jest wyolbrzymione i napisane na zasadzie "jestem ślepy na argumenty", tak jak pisze posty ten konkretny użytkownik.

Widać xanar ma bardzo ciężkie poczucie humoru. Jedno trzeba przyznać, bycie trollem wychodzi mu pierwszorzędnie.

Wt, 24 Sierpień 2021, 10:21:02
1
Odp: Mucha Comics
Ale serio nie łapię jak profesjonalny wydawca może wypuszczać takie rzeczy.

w Polsce nie ma profesjonalnych wydawców  ;D ;)

Cz, 02 Wrzesień 2021, 15:09:17
1
Odp: Egmont 2021 "John Constantine, Hellblazer" Spurriera wychodził jako jedna z serii podpiętych pod Sandman Universe - ukazało się 12 zeszytów i one-shot "The Sandman Universe Presents: Hellblazer". W Stanach wyszło w dwóch tomach zbiorczych pod brandem SU:Natomiast Francuzi niedawno wydali to w spójnej szacie do reszty "Hellblazera" jako samodzielny tom "Simon Spurrier Presente", a że Egmont korzysta u nas z ich serii, to osobiście wolałbym również dostać tę wersję. Zwłaszcza, że i tak już zapowiedzieli, że puszczą całość w jednym tomie.

Nd, 12 Wrzesień 2021, 18:19:00
1
Odp: Egmont 2021 Nie czytałem, ale opinii chyba zbyt dobrych nie zbiera. Ale zamierzam dać szansę.
Nd, 12 Wrzesień 2021, 18:49:26
1
Odp: Egmont 2021
To spoko też bym kupił.
Możesz powiedzieć coś o hellblazer wzlot i upadek?
Warto czy nie?
Wg mnie warte uwagi. Bardziej to klasyczny Hellblazer niż późne jego wersje z Nowego DC Comics czy DC Odrodzenia.

Nd, 12 Wrzesień 2021, 22:17:35
1
Odp: Mucha Comics
@bibliotekarz też prawda ale znowu co niektórych starszych czytelników to odrzuca.
Ok siadło w invincible i batman tas to złoto ale jak widzę x-men i avengers rysowanych jak ash z pokemonów to mnie skręca. Ogólnie mam wrażenie że w dc jest mniej takich rysunków niż w marvelu.

Tez  to zaowazylem i mysle ze Marvel ma wieksza oferte dla nastolatkow dlatego  te rysunki takie proste i na szybko robione bo i tak oka nikt tam na dluzej nie zawiesi bo TikTok czeka :)

Śr, 06 Październik 2021, 17:59:11
1