Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 [2] 3 4 ... 21
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Szninkiel No akurat nie jest napisany poprawnie.
Pn, 27 Maj 2019, 23:22:33
1
Odp: Szninkiel Szanowni Państwo!

Zabierając głos w dyskusji szacownego Kółka Polonistycznego forum komikspec pragnę wyrazić swoje poparcie dla interpretacji podanej przez prof. Starcka. Przedmiotem problematycznego anonsu jest komiks "Szninkiel", zatem w użytej frazie "wydania czegoś", bez zastosowania jawnej substytucji odnoszącej się do "czegoś", denotacją tego "czegoś" może być tylko "Szninkiel". Zatem w przedmiotowym anonsie może być mowa tylko i wyłącznie o "kolejnych wydaniach <<Szninkla>>" albo zakładając judaistyczną proweniencję głównego bohatera (na co wskazuje finał utworu) i stosując stosowną do tego odmianę: "kolejnych wydaniach <<Szninkiela>>".   

Na zakończenie, ustosunkowując się do głosu kolegi JanaT stojącego w opozycji do powyższej interpretacji, pozwolę sobie zauważyć, że "wydanie limitowane" danej rzeczy nie oznacza, że nie będzie ponownych wydań tej rzeczy; otóż ponowne wydania tej rzeczy jak najbardziej być mogą i to nawet jeszcze bardziej limitowane!

Łączę wyrazy szacunku,
dr hab. nauk humanistycznych, prawnych i medycznych
Kuki Oktopus

Wt, 28 Maj 2019, 10:14:50
1
Odp: Szninkiel może umowa ustna;)
Wt, 28 Maj 2019, 10:26:24
1
Odp: Szninkiel
W związku z tym w imieniu wydawnictwa chcielibyśmy Państwa BARDZO PRZEPROSIĆ za tą niedogodność.
Wszystkie osoby, które zakupiły komiks u dystrybutorów ze względu na podpis Van Hamme,

Na miejscu Van Hamme'a też bym strzelił focha i nie podpisał niczego wydawcy, który nawet nie raczy nazwiska odmienić. O "tą" zamiast "tę" nie wspominając, bo jak wiadomo we francuskim wyczulenie na ą ę jest bardzo duże.

Wt, 28 Maj 2019, 13:11:41
1
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con Cześć. Zadałem sobie trud i nie rozumiem. Zadałem sobie nawet trud i sprawdziłem sobie na stronach Ministerstwa Finansów i nikt nie zgłosił loterii w dniach 31.VI-2VII w Nadarzynie w myśl ustawy z 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych i Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 24.2.2017 w sprawie kontroli celno- skarbowej wykonywanej w zakresie urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Zgłoszenie/decyzja jest informacją jawną. Wybieram się z dziećmi i chciabym wiedzieć czy np. osoby niepełnoletnie mogą wziąść udział w loterii?
Wt, 28 Maj 2019, 20:34:56
1
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con Po kolei.

Krzysztof Garula gra na siebie. Pozwolić handlarzowi autografów i oryginalnych plansz organizować strefę autografów, to jak pozwolić producentowi wódki organizować strefę bezalkoholową. No sorry, ale jemu nie tylko nie zależy na tym, żeby ktokolwiek z komiksiarzy dostał autograf, ale on wręcz nie może do tego dopuścić. Mógłby przecież wybrać licytację wrysów, albo dać zaporówkę, ale wtedy kupią to ci, którzy mają kasę i nie zostaną jego klientami. Do tego wydaje komiks jednego z artystów, a dystrybutorem jest - o kurła jaki przypadek - Planeta Zboczeńców, która dostaje klientów, bo 40 zł to idealna cena za komiks multistoiska.
Idealnie zaplanowany scam podszyty bulshitem.
Idealnie dla idiotów.
Na FKW też był, na pierwszym stołeczku, oczywiście nie parał się staniem w kolejce, tylko gdy artysta usiadł, to nagle się pojawiał w otoczeniu pociotków. Skoro typ sam nie przestrzega zasad, kto mu pozwolił organizowanie strefy? I co on tam w ogóle robił ze swoimi planszami?

Losowania wrysów nie widziałem nigdzie. Ok, może nie jestem w San Diego co roku, ale coś tam w życiu widziałem i losowanie jako forma nagrodzenia fanów jest IDIOTYZMEM. Dlaczego miałbym wydawać 60 pln na wejście na CC, potem 10 na strefę komiksów, a potem 40 na komiks, żeby ktoś inny dostał wrys? A 110 złotych to 25 dolarów, czyli spokojnie za tę kwotę można kupić 90% wrysów na zagranicznych Conach, może nawet na printach. Jima Lee kupiłem za 25 właśnie.

Nadarzyn Comic Con to nie jest zła impreza, tylko organizatorów opętał duch bullshitu i oferują piątoligową jakość za pierwszoligowe pieniądze. tyle samo wjazd kosztuje na Comic Con w Monachium (helloł kurła, oni mają Chucka Norrisa i pierwszoplanowe gwiazdy z Archiego i Gry o Tron).

Jeśli Garula ma dalej robić to co robi, to mnie w tym nie będzie i polecam kolegom mówić o tym głośno.

Śr, 29 Maj 2019, 23:00:13
1
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con Jak dla mnie z powyższej dyskusji pomiędzy Midarem a Krzysztofem płynie na pewno jeden doniosły i niezaprzeczalny wniosek:

Panowie, na każdą imprezę komiksową należy przyjść okablowanym, z włączonym nagrywaniem rozmów dla celów dowodowych.

(Jeszcze mała uwaga techniczna: Gdy spotykamy na imprezie kolegę z komiksowa lub organizatora/wydawce/sprzedawce, z którym chcemy porozmawiać, należy zachowywać dystans co najmniej 2 metrów celem uniknięcia sprzężeń, które mogą nie tylko wpłynąć negatywnie na jakość nagrania, ale nawet być przyczyną zniszczenia sprzętu nagrywającego i, co za tym idzie, możliwości naszego dalszego uczestnictwa w imprezie.)

Viva Comicony!!!

EDIT: Aha, jeszcze jeden bardzo ważny wniosek: Broń Boże nie podejmujemy dyskusji z osobami z dziećmi na ręku lub nawet obok!!!

Cz, 30 Maj 2019, 11:06:18
1
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
Jak nagminne są próby przekupstwa, oszustwa?
Bardzo chętnie bym poznał jakieś liczby zamiast ogólników, najlepiej dotyczące ostatnich festiwali w Łodzi.

Może zapytajmy organizatorów stref autografów z Łodzi, Krakowa, Gdańska, Poznania, Warszawy ile  zorganizowanie strefy autografów wymaga wysiłku fizycznego?. Ile potrzeba czasu na przygotowanie, ile jest przy tym stresu? Ile czasu to kosztuje? Czy wiecie moi drodzy, że obsługa strefy bierze urlop przed-na czas-po festiwalu. Wiecie Państwo, że praca organizatora strefy autografów to wolontariat?.
Wcześniej koledzy pisali, że obsługa na KW jako pierwsza podstawiała kartki pod autografy. Nie oszukujmy się, obsługa robi swoje aby mieć pewność otrzymania ładnych rysunków (przynajmniej mną by to kierowało, gdybym zgłaszał się do obsługi), więc coś z tego wynoszą. I nie mówię, że to źle. Bardzo niefajnie było to rozegrane na KW, kiedy zabierali czas przeznaczony dla odwiedzających fanów, jednak absolutnie jestem zdania, że za swoją robotę, jeśli nie pieniądze, to powinni mieć możliwość dostania pięknych pamiątek poza oficjalnym programem.
Dla mnie ostatnie festiwale w Łodzi były OK i tutaj szczerze trzeba Krzysztofowi przyznać, bo obsługa robiła naprawdę spoko robotę.

Cz, 30 Maj 2019, 11:08:53
1
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
I nie reagujesz na zajmowanie kolejki, przeskakiwanie z jednej do drugiej, wrysy na kartkach i do podsuwanych portfoliów? Bo o tym też chyba już była mowa?

@Grzmichuj
Przez te 3,5 godziny to Rosiński ma chyba dawać autografy i odpowiadać na pytania ludzi, dlaczego nie robi wrysów dla wszystkich chętnych?
Albo będzie siedział za stołem, nikt nie podejdzie z albumem, a ten sobie pomyśli: "Kurde, stary jestem, chyba mnie tu nie lubią, pierdzielę, więcej nie przyjadę, bo głupio mi. Co ja, ledwie 10 wrysów zrobiłem. W 1999 10 wrysów to zrobiłem w drodze z dworca na MFKiG."

Cz, 30 Maj 2019, 12:38:45
1
Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
Oprócz kodu na DC nie ma innych?
ENDGAME na Marvela, jakiś czas temu działało też dymo5marvel nie wiem jak dziś.

So, 01 Czerwiec 2019, 10:51:31
1