Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 33
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi Hej! Odpowiadając na zaproszenie:
Nazywam się Małgorzata Lewandowska, ale preferuję formę Gośka, albo Goria. Z wykształcenia jestem biologiem. Rysuję z zamiłowania. Piszę także czasem scenariusze krótkich form komiksowych, opowiadania i wiersze. Miałam przyjemność ilustrować książki dla dzieci i dorosłych. Współpracowałam także z kilkoma magazynami on-line, magazynem Gniazdo oraz Kalendarzem Słowiańskim, gdzie zdobywałam pierwsze doświadczenia z ilustrowaniem konkretnych projektów stworzonych przez inne osoby. Moim debiutem komiksowym była krótka forma opublikowana w "Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia" w 2015. Potem zajęłam się głównie robieniem ilustracji. Magda Lewandowska (prywatnie moja siostra) zaprosiła mnie do projektu Witia (książki: "Drzewo wspomnień" i "Żmije"). Czekając na publikacje kolejnych książek z cyklu zaproponowała Magdzie żebyśmy robiły komiksy on-line i tak jakoś poszło z serią o Strzydze (ukazała się także w AKT), poganinem i najbardziej rozbudowanymi "Opowieściami Starych Bogów". W tym roku, nakładem Comics Factory - Fabryka Komiksów w ramach akcji wspierającej leczenie i rehabilitację Amelki (Amelka i Mozaika - zagadkowy chromosom 20), ukazał się pełnometrażowy komiks „Alieneczka”.
Inne projekty komiksowe w tym roku to: udział w "Darmozinie nr. 6", "Alieneczka na Dzień Darmowego Komiksu" (czytelnia Nova rządzi!), "Kto szepcze w ciemności 2", konkurs z okazji 480 lat Grajewa (wyróżnienie).

Jeśli macie ochotę, moją stronę na Fb można znaleźć pod #artbyGoria, #Alieneczka. Witię pod #Witia.

Inspiruję się głównie Słowiańszczyzną. Pierwszy tomik poezji rodzimowierczej wydaliśmy ze znajomymi w 2007 roku. Kiedyś była także w odtwórstwie historycznym.

Uff, teraz grafiki :).

Okładka Alieneczki:


Alieneczka superbohaterką (liternictwo Magda)


O Ali w sklepie Gildia.pl https://www.gildia.pl/komiksy/453808-alieneczka

Dwie lustracje do "Żmij" (fantastyka słowiańska)
3 księżycowe ilustracje do rożnych projektów. Środkowa do "Drzewa wspomnień":


Starsza praca do magazynu fantastycznego:


Jedna z opowieści. Liternictwo robiła moja siostra Magda:


Inna opowieść:


Żeby dodać trochę więcej koloru, praca z projektu dla dzieci autorstwa Barbary Mikulskiej:


Jedna z moich ostatnich prac, która ma być użyta w komiksie:


Aktualnie pracujemy z Magdą nad kolejną rzeczą, więc zobaczymy jak to wyjdzie.

Serdecznie dziękuję za zaproszenie, jest mi bardzo miło podzielić się tym co robię.

Cz, 08 Lipiec 2021, 20:42:39
1
Odp: Global - zakupy komiksowe. Przyszly zalegle varianty oraz komiksy z malych wydawnictw.W przyplywie szalenstwa zakupilem takie cos do prasowania komiksow :D

Cz, 08 Lipiec 2021, 21:04:44
1
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach Dobrze sie zapowiada.

Cz, 08 Lipiec 2021, 22:31:05
1
Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi Magdalena (Magda) Lewandowska jest moją siostrą. Jest weterynarzem i autorką serii książek Witia (fantastyka słowiańska). W naszych wspólnych komiksach jest najczęściej scenarzystką (chyba, że robimy to razem) oraz tworzy liternictwo. Pisała krótkie formy do Szortalu, kilka jej opowiadań można znaleźć na portalu Nowa Fantastyka. Jej tekst ukazał się także w Kalendarzu Słowiańskim.
Razem robiłyśmy serię o "Wścibskiej Strzydze", "Z życia poganina" i "Opowieści Starych Bogów" oraz "Alieneczkę", która ukazała się w tym roku nakładem Comics Factory - Fabryka Komiksów w ramach akcji wspierającej leczenie i rehabilitację Amelki.

Obie książki z serii Witia (strony: https://witia.squarespace.com/ oraz https://www.facebook.com/sladamistarychbogow).

Alieneczka:


Kolejna z Opowieści Starych Bogów:

Pt, 09 Lipiec 2021, 08:53:43
1
Odp: Ogólnie o filmach. nie wiedzialem ze az tak Val podupadl na zdrowiu, choc nadal pelny zycia.


Pt, 09 Lipiec 2021, 11:54:19
1
Odp: The Witcher [Netflix]
Segment z Kaer Morhen wygląda obiecująco. Widoczki niezłe. Tylko ta Fringilla meh. Chciałbym, żeby szybko to zostało wyprostowane i właściwym złoczyńcą został Vilgefortz, ale jakoś w to wątpię. Netflixowy casting na  Nilfgaardzką czarodziejkę to jest w ogóle mega fail, może i by była niezłym czarnym charakterem ale nie z taką aktorką.

So, 10 Lipiec 2021, 14:26:58
1
Odp: The Witcher [Netflix] Dodano też mały teaser animacji Wiedźminowej. Styl animacji wygląda ok. Chociaż też niczym szczególnym się nie wyróżnia. Niedługo się przekonamy jak wyjdzie ostatecznie bo premiera już 23 sierpnia.


So, 10 Lipiec 2021, 16:21:01
1
Odp: Piłka Nożna A w tak zwanym międzyczasie Argentyna wygrała Copa America  ;D

Nd, 11 Lipiec 2021, 06:28:03
1
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela Obejrzałem. Zachwytu nie ma, tragedii też nie. Da się obejrzeć bez bólu.

Sporo heheszek, obsada dobrana nieźle, fabuła trochę wydumana, ale jakoś trzyma się kupy.
Jak dla mnie dużo lepsze od Black Panther i Captain Marvel, ale do Iron  Manów czy Avengers daleko. Powiedziałbym, że poziom mniej więcej pierwszego Ant-Mana.

Nd, 11 Lipiec 2021, 14:37:49
1
Odp: Egmont 2021 1:45:

VSAutorzy wymazani, jakieś odniesienia na dole strony do innej historii wymazane. Przecież to jest fuszerka na poziomie pierwszych komiksów TM-Semic z roku 1990. A mamy rok 2021.

Wydaje mi się też, że w polskim wydaniu są dużo gorsze kolory niż w oryginale. Jaśniejsze, bardziej oczojebne. Najlepiej widać to na kolorze niebieskim gdzie w oryginale często coś jest granatowe a u nas jasno niebieskie (np. strój tego włamywacza).

Pn, 12 Lipiec 2021, 11:11:29
1