Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 33
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Tore Oficyna Wydawnicza Takie info od Tore w kwestii "Julii"

Cytuj
‼️ Zapowiadamy ‼️
...A że w drugiej połowie lipca mamy zaplanowany urlop😎 , zmuszeni jesteśmy przesunąć premierę zaraz na początek sierpnia. Mamy nadzieję, że wybaczycie. 😇Już bym poczytał  ;)

Śr, 30 Czerwiec 2021, 21:25:01
1
Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi To może skoro zostałem wspomniany, a jeszcze nie napisałem żadnego posta, to od razu się przedstawię.

Nazywam się Filip Chrzuszcz, mam 24 lata, jestem scenarzystą, inspiruję się pracami Alana Moore’a, Jeffa Lemire’a, Toma Gaulda i Neila Gaimana. Niedawno nakładem Wydawnictwa Granda wydałem pierwszy tom z cyklu "Opowieści z Zi" - Mnemosyne. Paulina Jaklik i ja dopiero zadebiutowaliśmy i bardzo mi miło, że ktoś nas odnotował. :D Poniżej zamieszczam przykładowe panele.Niedawno założyłem również Instagrama, na którym recenzuję komiksy, także jakby ktoś miał ochotę, to zapraszam: https://www.instagram.com/baldcomics/
Cz, 01 Lipiec 2021, 16:20:02
1
Odp: Komiksy od „Krakersa" Poprawiłem okładkę i wymyśliłem alternatywny tytuł (jeszcze nad nim myślę) ”Arbuz Jagoda i tajemnice Zun-Zuna”. Jeśli byłby ten, to tom drugi być może miałby tytuł ”Arbuz Jagoda i upadek galaktyki”, a trzeci ”Arbuz Jagoda i zagłada wszechświata” (lub „Arbuz Jagoda i zagłada kosmosu”). O ile powstaną. Przy okazji poprzednia wersja dla porównania. Liczba liter w tytule wpływa na jego wielkość i układ graficzny.
Nd, 04 Lipiec 2021, 10:31:43
1
Odp: Taurus Media
to brzmi jak misja specjalna z gatunku Mission Impossible, ale kto wie...  ;D

Ciekawe czy padnie pytanie "Mr. Kuba, I've received some emails form polish fans of The Walking Dead. What does it mean 'chytra baba'?"

Wt, 06 Lipiec 2021, 14:14:14
1
Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne Ale zawód, "nowy" Switch to tylko OLED + 64 GB dysku. To samo APU czy ilość RAMu co w bazowym modelu.
A przecieki dawały nadzieję na wersję PRO, po cichu liczyłem, że od razy na premierę będzie też nowy, duży Mario :/
Oby to tylko było spowodowane szybką premierą (2023?) nowej konsol, najlepiej w pełni stacjonarnej.Pudełka za to b. stylowe:
Wt, 06 Lipiec 2021, 20:54:10
1
Odp: Thorgal
Tak, gierka była.

Thorgal to bardzo ropoznawalna marka tam gdzie popularnością się cieszą frankofońskie komiksy... Po prostu w Polsce jest ta extra-miłosć ze względu na pochodzenie autora :)

Śr, 07 Lipiec 2021, 02:54:12
1
Odp: Muminki To przecież podkolorowali mu na żółto...
Śr, 07 Lipiec 2021, 10:16:31
1
Odp: Muminki Ten tekst też dobry:

" To dość proste stworzonka, przeżywające mniej lub bardziej egzotyczne przygody. Mamy 2021 rok. Autorzy prześcigają się w próbie stworzenia coraz ładniejszych, coraz mądrzejszych, coraz bardziej dopracowanych propozycji dla młodszych czytelników. Księgarskie półki i internetowe witryny uginają się pod ciężarem nieprzebranych publikacji. Patrząc z obecnej perspektywy, trochę trudno zachwycić się omawianym wydawnictwem."

Co za typ....

To wiele wyjaśnia: "Jak większość ludzi w Polsce kojarzę Muminki głównie z kreskówki - której nie byłem fanem. "

To Paszczak, jak nic.

Śr, 07 Lipiec 2021, 11:20:52
1
Odp: Scream Comics
Śr, 07 Lipiec 2021, 14:18:00
1
Chronologia Marvel i DC Comics Chronologia Marvel i DC Comics

Pozwoliłem sobie na założenie osobnego wątku poświęconego tematowi "jak czytać", czyli chronologii albumów wydawanych głównie w ramach Marvel NOW, Marvel NOW 2.0 oraz Nowe DC, DC Odrodzenie i DC Universum. Wiele osób narzekało, że grafiki te giną w poszczególnych wątkach, więc zapewne osobny temat pozwoli na łatwiejszy do nich dostęp. Przy okazji grafiki Marvela doczekały się małej aktualizacji, oprócz małych poprawek kosmetycznych, dorzuciliśmy także kolumnę z tomami wydanymi w ramach kolekcji oraz przez Wydawnictwo Mucha Comics. Oczywiście ogromne podziękowania należą się koledze michał81, który podzielił się swoja ogromną wiedzą, i zadbał, by wszystko było ułożone jak należy!Nowe DC Comics

Grafika oparta na oryginalnej rozpisce Egmontu, ale poprawiona i uzupełniona. Zawiera, oprócz regularnych serii, także tomy wydane w ramach linii DC Deluxe.

DC Odrodzenie i DC Universum

Egmont sporo miesza w tych liniach, poszczególne serie są wydawane w szacie graficznej zarówno Odrodzenia jak i Uniwersum, stąd też jedna rozpiska poświęcona obu liniom. Z powodu sporej liczby najróżniejszych zależności układ może wydawać się skomplikowany, ale michał tak to pokładał, że wszystko składa się w logiczną całość. Albumy w fioletowej ramce nie wchodzą bezpośrednio do tych linii, ale są ważne dla niektórych wydarzeń przedstawionych w pozostałych seriach, stąd ich obecność na grafice. Oczywiście grafika będzie aktualizowana, wraz z pojawianiem się nowych tytułów.

Marvel NOW

W dwóch wersjach: z tytułami wydanymi tylko przez Egmont (dla tych, co nie trawią kolekcji) i z bonusową kolumną w której znalazło się miejsce na pozycje z WKKM, SM i Mucha Comics.Marvel NOW 2.0! (Fresh)

Także w dwóch wersjach, dodatkowo zamieściliśmy tutaj Wojny Nieskończoności, które Egmont wydał już jako Marvel Fresh, ale tak naprawdę jest to bezpośrednia kontynuacja i zamknięcie wątków z serii Strażnicy Galaktyki.Marvel Fresh

Na pewno będzie, jak już na rynku ukaże się trochę tytułów z tej linii.Marvel DC Chronologia

Oczywiście w takim wątku nie można zapomnieć o stronie prowadzonej przez naszego forumowego kolegę Maragasta. Strona w całości poświęcona jest zagadnieniu jak czytać dane eventy, serie, przygody bohaterów, linie itp. Dodatkowo Maragast bierze na tapet wszystko, co ukazało się w polskojęzycznej wersji. Wspaniała skarbnica wiedzy, cały czas także aktualizowana!

https://marveldcchronologia.wordpress.com/Ogólnie, jak ktoś się w tym gubi i przeraża go ten ogromny świat, nie ma się co bać: najważniejsze, to zacząć czytać! Z każdym kolejnym zeszytem, wszystko będzie się pięknie układać!

Śr, 07 Lipiec 2021, 21:34:00
1