Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 12
Wiadomości Liczba polubień
Odp: The Goon @AntekSocjalny pięć tomów.
Pn, 18 Luty 2019, 09:40:29
1
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela Jakie to lekkie, śpiewne, rytmiczne; a jakie słowa. Aż w rytm tej melodii tupie się podświadomie nóżką... Wygląda na to, że utwór zagrano ku pamięci Stana Lee - kreatora komiksowych pomysłów i popkulturowego męża stanu. Posłuchajcie tej piosnki forumowicze; podczas słuchania można odnieść wrażenie jakby całe 11 lat filmowego dorobku MCU minęło nam tuż przed oczami... Niezwykłe! 8)Śr, 01 Maj 2019, 00:35:22
1
Odp: Studio Lain
Kolejność jest inna.

1. Świt wojownika
2. Zabójca czasu
3. Król
4. Rogaty Bóg
5. Zabójca demonów

Lain wydawało w innej kolejności niż powinno się czytać.

wszystko prawda :)
ale teraz juz jedziemy po kolei - teraz bedzie absolutna premiera - Slaine : Władca zamętu
grafa wyglada tam tak

tak


i tak
Śr, 12 Czerwiec 2019, 12:18:54
1
Odp: Doom Patrol W trzech.
Pn, 24 Czerwiec 2019, 15:32:06
1
Odp: The Witcher [Netflix] Sorry misiokles, ale skąd pewność, że "kolorowa" publiczność musi mieć "kolorowego" bohatera żeby się z nim utożsamiać?
Czytałem opinie ludzi gdy wybuchła afera (albo raczej balon próbny) z kolorową Ciri. I komentarze były proste. Czy chodziło o graczy (tych była większość) czy o czytelników, opinie wyglądały mniej więcej podobnie: "Jestem czarny. Chcę białą Ciri". "Jestem rdzenną Amerykanką. Nie chcę żeby Ciri była kolorowa". "Jestem Latynosem - łapy z daleka od Ciri". Itd, itp.
A wiesz dlaczego tak się dzieje? Bo to tylko przekonanym o własnej rzekomej nadrzędności intelektualnej białym socjalistom/progresistom (jak zwał tak zwał tę zarazę) wydaje się, że wszyscy wokół - na ich obraz i podobieństwo - kierują się kwestiami ideologicznymi i że czarny/żółty/niebieski/fioletowy nie będzie się utożsamiał z dobrze napisaną postacią tylko dlatego, że ta jest biała. Tak naprawdę to tutaj nikt inny tylko Hissrich przejawia właśnie postawę takiego paternalistycznego kolonizatora, który z góry wie lepiej co "dzikie ludy" w różnych zakątkach świata chcą oglądać i z czym będą się utożsamiać. A przez swoją ignorancję (biorącą się właśnie z przekonania o swojej wyższości ideologicznej) nie przyjmuje do wiadomości, że widzowie all over world chcą zobaczyć coś innego, czego do tej pory nie oglądali.
Tak mi się wydaje (ale to tylko taka tam prywatna opinia), że jak ludzie oglądają film o Japonii to chcą japońskich klimatów z japońskimi aktorami. Jak idą na Czarną Panterę to chcą zobaczyć jakąś tam Afrykę. A jeśli czekają na Wiedźmina to chcą poznać (słabo reprezentowane jak do tej pory) klimaty w dużej mierze (choć rzecz jasna nie tylko) słowiańskie. Ale nie. Postępowa mądrala im to zabierze, bo przecież ona wie lepiej co ludzie chcą zobaczyć.

Wt, 02 Lipiec 2019, 23:03:49
1
Odp: Egmont 2019 Tak. Później dopiero pierwsze tomy Supermana i Action Comics.
Cz, 04 Lipiec 2019, 09:24:02
1
Odp: Egmont 2019
Człowiek ze Stali to będzie one shot?

To jest wprowadzanie do Supermana Bendisa, można oczywiście czytać jako osobną część podobnie jak Justice League No Justice.

Cz, 04 Lipiec 2019, 09:25:32
1
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
Kurde, umrę zanim dotrwam =='
Jak ktoś boi się o długość swojego życia to mam "Infiltration" na zbyciu w wersji angielskiej (tom I IDW).

TF Marvela to komiks specyficzny - nie ma co liczyć usilnie na głęboką treść (choć i tu bywały ciekawsze momenty), skoro komiks miał głównie służyć promocji zabawek. Dzisiaj to już archaiczny zapis lat 80-tych, które ostatnio są dość modne w kulturze (np. dobrze przyjęty film w tej konwencji "Bumblebee" czy serial "Stranger Things".

Śr, 10 Lipiec 2019, 14:26:08
1
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette) Trzeba jednak przyznać że
to grafomańskie badziewie pisane na kolanie, bez ładu, składu i sensu.
posłużyło do stworzenia wielu seriali rysunkowych, filmów czy gier komputerowych, a twórcom zabawek zapewniło niebywałą promocję w sprzedaży swoich zabawek czego raczej nie zapewniłyby żadne ulotki.
Owszem i w tych czasach wychodziły lepsze komiksy, ale i TF posiadały swój potencjał, który nawet później próbowali wykorzystać inni wydawcy. No i trochę odmiana dla SH (których w sumie też tam nie brakowało).

Tymczasem...biegnę po 14-tkę.

Cz, 11 Lipiec 2019, 13:24:56
1
Odp: Gospodarka
Ale na co ja mam odpowiadać, napisałem skąd mają wziąć na tą "5", nie odniosłeś się do jednego punktu to zwróciłem uwagę, że pominąłeś  :) Będziesz chciał zakładać działalność to zobaczysz o co chodzi, o ile to w ogóle wejdzie w życie.

Aha, czyli jeszcze nie weszło, a ty już krytykujesz. Raczej nie będę zakładał działalności, natomiast tu mowa jest chyba o samozatrudnieniu. A to jest jakaś patologia, więc akurat nie przeszkadza mi, jeśli będzie się to opłacać coraz mniej. Działalność gospodarczą powinno zakładać się w celu... prowadzenia działalności gospodarczej, a nie wykonywania tej samej pracy, co człowiek zatrudniony na etacie, tylko pod innym reżimem prawnym.

Cytuj
Jeżeli o mnie chodzi to podatków płace co raz więcej i z tego co widzę będę płacił jeszcze więcej i nie zauważyłem żeby mi ktoś coś obniżył.

No ale jesteś w mniejszości. A większości się polepszyło - czy to małym przedsiębiorcom, którym obniżyli CIT z 19% do 15%, czy to osobom biorącym 500+, czy emerytom. A teraz jeszcze polepszy się osobom płacącym PIT. Na marginesie dodam, że opodatkowanie pracy również uważam za patologię, ale to raczej taki filozoficzny wtręt.

A jak u ciebie jest z dochodami? Pogorszyło się, polepszyło, czy pozostało bez zmian?

Cytuj
Z tego co pamiętam to z TK za bardzo nie było problemu dopóki obecna ekipa doszła do władzy, nie wiem może mam słabą pamieć.
Takie pisanie, że TK to kompletnie zbędny organ, to można równie dobrze napisać, że Konstytucja jest zbędna.

Zależy co rozumiesz pod pojęciem problemu z TK. Bo np. zamieszanie z wyborem sędziów zostało zapoczątkowane przez poprzednią ekipę, która do spółki z SLD powołała pod koniec poprzedniej kadencji sędziów do TK "na zaś", czyli na miejsce tych sędziów, którym kadencja kończyła się za kilka miesięcy dopiero. Więc PiS potem postąpił podobnie, depcząc wszelkie procedury.

Natomiast sporów między rządem a TK nie było, bo tak jak napisałem, TK jest zawsze usłużny wobec partii rządzącej. Bo to ona powołuje sędziów do TK. I nie inaczej było z ekipą Rzeplińskiego. Coś tam oczywiście dla pozoru uznawali za niekonstytucyjne, ale w sprawach naprawdę istotnych, jak kradzież pieniędzy z OFE, czy podwyższenie wieku emerytalnego, szli władzy na rękę, mimo że oba zdarzenia były w oczywisty sposób niekonstytucyjne i sprzeczne z podstawowymi prawami człowieka. Ekipy rządzące natomiast bez najmniejszych skrupułów lekceważyły wyroki TK. Wiesz jak to się robi? W bardzo prosty sposób. TK uznaje jakiś przepis za niekonstytucyjny i daje, dajmy na to, rok na jego zmianę. No to rząd po roku zmienia przepis trochę, ale nie na tyle, żeby było nie po jego myśli. Nowy przepis nadal jest niekonstytucyjny, ale to ponownie musi orzec TK. A najpierw ktoś musi to zgłosić. Proces trwa kolejne 2 lata, po którym to czasie TK uznaje przepis za niekonstytucyjny i daje rok na jego zmianę. Czyli mamy już 4 lata, kiedy niekonstytucyjny przepis sobie może spokojnie funkcjonować. Dlatego właśnie uważam, że TK jest zbędny.

A co do Konstytucji, to akurat ta obecna jest bublem prawnym, bo bez przerwy odsyła do ustaw. I to umożliwia np. takie zamieszanie, jakie było w przypadku TK, czy SN.

Cytuj
I coś ostatnio słyszałem, że reforma edukacji się udała obecnej ekipie  :)

A co, nie dostałeś się do wymarzonego liceum? ;)

Cz, 18 Lipiec 2019, 11:47:27
1