Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 [2] 3 4 ... 85
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
Cz, 14 Luty 2019, 15:06:29
17
Odp: Jakie wydania preferujecie Najbardziej lubię czytać takie albumy jak Podniebny Harry, Bois-Maury, Comanche, Lot kruka, Aama, Katanga, Elryk czy Gwiezdny zamek czyli pojedyncze tomy w HC. Tak samo lubię czytać komiksy z Muchy jak Hrabstwo Harrow, Velvet, Saga, Bękarty z Południa czy Outcast. Wygodnie się czyta, zawsze dostajemy fajną grafikę na okładce, a nie w środku (lub w ogóle), komiks nie zamyka się sam lub nie wygina jak w miękkiej oprawie, jest lekki, więc można sobie bez większego obciążenia czytać w pociągu na kolanach, na podwórku na słoneczku itd. Super wygodne i komfortowe.
No, ale... takie albumy mają najwyższą cenę, zajmują mnóstwo miejsca na półce, są małą dawką danej historii i trzeba długo czekać na dalszy ciąg. No to muszę woleć integrale jak BBPO czy Arq.  ;D  Ciężkie, ale tanie i zajmują najmniej miejsca na cennych półkach. Średnio lubię miękkie cienkie, bo się nierzadko wyginają, też jest mało czytania i trzeba czekać na dalszy ciąg, ale przynajmniej zajmują dość mało miejsca na półce (ale nie tak mało jak jeden gruby integral). Poza grafiką na okładce i dość małymi potrzebami półkowymi miękkie za bardzo plusów u mnie nie mają. Są jeszcze grubasy w miękkiej. Tych w ogóle nie lubię, ale czasem wydanie przynajmniej pasuje do danego dzieła (np. albumy Guya Delisle).
Tak naprawdę, to już mi wszystko jedno. Kupuję to co mi się podoba i nie patrzę jak jest wydawane. Na cienkie mam taki sposób, że kupuję jak wychodzi i czytam, kiedy mam większą dawkę (lub nawet całość). Spokojnie da radę tak robić, bo zawsze jest co czytać, więc mogę sobie spokojnie pozwolić na leżakowanie wielu serii aż do wydania i zakupienia większej dawki. Integrale w HC wygrywają, ale są niestety najmniej wygodne w obsłudze (na szczęście to jedyny ich minus). A tak naprawdę to mnie już wszystko jedno, że tak się powtórzę.

So, 16 Luty 2019, 15:09:47
1
Odp: Timof Comics Choć uważam decyzję o wydaniu komiksów 600 i 700-stronicowych w miękkiej oprawie za mocno nietrafiony, to za jeszcze słabszy uważam pomysł o niekupieniu tych świetnych komiksów tylko z tego powodu.
Nd, 17 Luty 2019, 13:51:40
3
Odp: Usagi Yojimbo
Usagi to jeden z tych wielkich tytułów, z którymi szedłem równoległymi ścieżkami. Chciałem się teraz przekonać jak to jest z tym tytułem, i w sumie znów nie wiem co robić. :|  Czy to będzie rewelacja, jak mocno spóźniona lektura Love and Rockets, czy jednka rozczarowanie jak w przypadku Bone. Czy byłoby ktoś tak i miły i porównał ten komiks do czegoś, tak dla puntku odniesienia?
No to ja napiszę, że dużo lepsze od Gnata. Jeśli znasz filmy Kurosawy, to masz praktycznie 90% Usagiego. To są po prostu kolejne filmy Kurosawy, tylko że na papierze.

So, 23 Luty 2019, 09:31:23
1
Odp: Usagi Yojimbo No to chyba już ustaliliśmy, że:
a) kolory są w Usagim całkowicie zbędne (a nawet szkodzą wizualnie i finansowo też, bo przecież komiks w kolorze będzie sporo droższy)
b) Egmont powinien oficjalnie poinformować jak wygląda sytuacja z Usagim Yojimbo 1-7, a nie milczeć i dawać jedynkę na okładkę zbiorczego wydania tomików 8-10
c) to genialny komiks jest...
d) ...i wielokrotnego użytku

Nd, 24 Luty 2019, 10:20:46
2
Odp: Skalp Nie da się ukryć, że Skalp jest jedną z najlepszych serii amerykańskich wydanych w Polsce w ostatnich latach.
So, 16 Marzec 2019, 09:03:45
4
Odp: Sandman Tu nie ma żadnego ewentualnie. Noce nieskończone trzeba przeczytać przed Uwerturą, bo nie zapominajmy, że w Uwerturze ważne są postacie z Serca Gwiazdy.
Sandman 1-10, Noce nieskończone i na końcu Uwertura. Dopiero reszta jest ewentualnie. :)

Śr, 20 Marzec 2019, 08:54:18
2
Odp: Magazyn "Komiks i My" Odebrałem najnowszy numer. No powiem Wam, że rysunki Wyrzykowskiego w Ixbuniecie wydają mi się bardziej staranne niż w ostatnich albumach z IPN-u. Bo takie miałem wrażenie czytając ze 2-3 wydane w ostatnich latach przez Instytut. Jakby robione na szybko, bez takiej ilości detalu i staranności. Nadal znakomite, ale chyba już nie tak wycacane do ostatniego kadru. Może to przez natłok pracy. Ten miesięcznik historyczny, kalendarze i inne. A Ixbunieta wygląda tak dobrze jak Łupaszka czy Wyzwolenie. Czyli wygląda genialnie. Jakby rysownik odżył. No bo ile można rysować te mundury?
Wt, 16 Kwiecień 2019, 20:17:03
1
Odp: Kultura Gniewu Muszę tutaj obronić KG. Oczywiście nie w sprawie drugiego wydania Klezmerów, które obiecują od kilku lat i ciągle lecą w kulki, co mnie strasznie wkurza, bo bardzo lubię ten komiks. Ale obronię w sprawie wydania pierwszego. No przecież to czytelnicy nie kupili tego wspaniałego komiksu, tak samo jak kiedyś Egmonottwi zalegał Pirat Izaak, a obecnie Screamowi Nestor Burma. Ludzie mają chyba słaby gust i dziwnym trafem nie kupują pierwszoligowych komiksów, a kasę przeznaczają na (moim zdaniem) słabsze rzeczy słabszych twórców. Sfar, Blain, Tardi. Szanujmy się, to pierwsza liga jest. A nie schodzi.
So, 27 Kwiecień 2019, 09:25:27
2
Odp: Thorgal Dokładnie. Zima w komiksach to jest to co kocham. Z Thorgali jeszcze Władca gór czy Statek miecz. U Hermanna to samo. Dulle Griet, Zima błazna... Historia wyssana z sopla lodu Baranowskiego też ma piękną zimę.
Nieodżałowany jest szósty tom Hugo. :(

Nd, 28 Kwiecień 2019, 07:55:25
3