Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 244
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Egmont 2019 Polecam Dallas Barr. Tam jest z tego co pamiętam siedem albumów w jednym, a dwa środkowe opowiadają o wyprawie na księżyc. Rysunki i klimat przypominają Wieczną wojnę, więc szczególnie polecam fanom tego genialnego komiksu, bo w księżycowych albumach można znaleźć sporo tamtej przygody. Ze dwa, trzy ostatnie tomy mają już zdecydowanie gorsze rysunki, ale czyta się nadal fajnie.
Nd, 03 Luty 2019, 21:03:47
2
Odp: Studio JG
No powiem Wam trzy ostatnie pozycje, czyli dolny rząd, rozpalają mi serce.
Panna młoda i Dziewczynka to od dawna rzeczy, które kupuję jak tylko wychodzi nowy tomik, a na punkcie W górach szaleństwa oszalałem, kiedy zobaczyłem ten album na festiwalu w Łodzi. Srebrna okładka, piękne zimowe rysunki, no i Lovecraft. Ale przeczytam dopiero jak wyjdzie ten drugi tom. No bo drugi to już ostatni, co nie?

Pn, 04 Luty 2019, 23:09:42
1
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy Ja Wam jednak powiem, że tytułujmy tematy normalnie, żeby łatwo można było je wzrokowo ogarniać na liście tematów. "Alan Moore", a nie "Bóg Komiksu Alan Moore", "Neil Gaiman", a nie Neil Gaiman i jego piaskownica", "Jeff Lemire", a nie "Jeff Lemire i jego komiksy", bo wiadomo, że to temat o jego komiksach, a nie o jego życiu prywatnym czy coś.  ;)
Tak samo komiksy. "Blacksad", a nie "Blacksad - komiks genialny", "Asteriks", a nie "Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa" jak na Gildii. :D

Wt, 05 Luty 2019, 09:34:20
3
Odp: Usagi Yojimbo
To już nic nie rozumiem. Skąd informacje, że Egmont wydaje od 8 tomu Usagiego?

W zapowiedzi Mateusza jest wyraźnie napisane:

Usagi Yojimbo. Usagi. Tom 1
Usagi Yojimbo. Usagi. Tom 2

Tom 1 to tom 8? O co chodzi?
Bo Usagi miał w USA dwóch wydawców. Pierwsze siedem jest z Fantagraphics, a pozostałe z Dark Horse`a. I pierwsze wydanie w Polsce ukazało się nakładem dwóch wydawnictw. Pierwsze siedem Mandragora, później Egmont. Egmont znany jest z tego, że kłamie i nie pisze o innych wydawnictwach, więc np. w zapowiedzi swojej książki o Hildzie Folk napisał, że serial jest na podstawie tej książki, choć Hilda Folk to komiksy wydawane u nas przez Centralę i serial jest na ich podstawie, a nie jakiejś tam książki. I Egmont nigdy nie miał też za grosz przyzwoitości, żeby wspomnieć, że wydawane przez nich tomiki Usagiego to niepełna seria. Choć po latach sam wydał dwa pierwsze tomy serii, które wcześniej wyszły nakładem Mandry, to widać nadal będzie leciał w kulki z najnowszym wydaniem i nie wspomni o tym, że tak naprawdę pominęli 7 tomów, bo widocznie podpisali papiery z Dark Horsem na ich tomy, a tych z Fanty na razie nie będzie. Co mnie nieco dziwi, bo sami wcześniej 1 i 2 z Fanty wydali. Więksi wydawcy książkowi lubią nie pisać o tym, że jakieś inne wydawnictwo coś tam wydało tego samego autora, a tutaj mamy przykład, że inne wydawnictwo wydało pierwsze siedem tomów tej samej serii, a numeracja idzie od 1. Zobaczymy czy wspomną o tym w samym komiksie, na okładce czy tam w jakimś wstępie.

Pt, 08 Luty 2019, 12:19:32
2
Odp: Usagi Yojimbo No, trzeba przyznać, że pierwsze siedem tomów Usagiego to jeden z najlepszych (a możne nawet najlepszy) okres serii. Tam jest pierwsze pojawienie się Jei, tam jest historia Gena, tam jest chyba najlepszy horror w serii - o tym nawiedzonym moście, tam jest nawiązanie do Samotnego wilka i szczęnięcia, tam są Żółwie Ninja i Godzilla i tam jest mój ulubiony tomik czyli absolutnie fantastyczny Spisek ryczącego smoka. Hańba, że nie jadą od początku! Po stokroć hańba! :)
So, 09 Luty 2019, 17:09:50
1
Odp: Hellboy BBPO bardzo mi się podoba, ale po przeczytaniu wszystkich pięciu wydanych w Polsce tomów w zaledwie kilka dni sięgnąłem po Spętaną trumnę połączoną z Prawą ręką zniszczenia, czyli tomik z krótszymi opowieściami o Hellboyu i tam Mignola pokazuje kto ma największego w całym uniwersum. Do czasu hellboyowej powtórki też byłem zachwycony Biurem i nawet momentami bluźniłem w myślach uważając, że być może to nawet lepsze od głównej serii. Ale nie. Powiem wam, że to jeden z najlepszych komiksowych tomików opowiadań jakie czytałem. Wyżej stawiam chyba tylko zbiorki z serii Sandman takie jak Refleksje i przypowieści czy Przebudzenie oraz ze dwa zbiory opowiadań Dona Rosy, jakie Egmont wydał u nas pod tytułem Komiksy z Kaczogrodu. Jako całość drugi integral Hellboya jest w top 3, ale najlepsze opowiadania typu Wisielec czy Szkatułka pełna zła mogą już konkurować o top 1 z najlepszymi szorciakami Gaimana i Dona Rosy ze wspomnianych albumów. Taki Wisielec to kompozycyjna, stylowa, narracyjna, kolorystyczna i scenariuszowa miazga nad miazgami. Każdy kadr jest cudowny, a narracyjnie Mignola pokazał mistrzostwo świata. Albo opowiadanie o smoku... Zajmuje zaledwie kilka stron, a jak wciąga i ile genialnych momentów zawarł tam autor! Lub znakomita opowieść dziejąca się w Skandynawii. Są też Placuszki... Zajmują zaledwie 2 strony, a jest to do dziś komiks legendarny. Hellboy wielki jest, a największy właśnie w tym zbiorze 15 opowiadań. Jeśli kogoś nie przekonuje pierwszy integral, to niech jeszcze sięgnie po zbiór opowiadań, bo nie przeczytać choć raz w życiu Wisielca, Szkatułki pełnej zła, Baby Jagi czy Gwiazdki w zaświatach zwyczajnie nie wypada.

Nd, 10 Luty 2019, 10:17:46
2
Odp: Szninkiel Egmont może wykonać krok genialny, czyli po prostu wydać czarno-białego Szninkla z tą czerwoną okładką, a nie jakimś GR na okładce. Normalnie w twardej oprawie, na ładnej kredzie i bez kolorów. Takie zwykłe wydanie jak Orbity, ale podrasowane lepszym papierem i twardą okładką. Dodatkowo cena będzie przystępna, bo komiks nie ma kolorów. Ciężko sobie wyobrazić albumów, który może lepiej się sprzedać. Bo wszyscy goście, którzy nie czytają komiksów, a ujrzą orbitowską okładkę w Empiku nostalgicznie zwariują. Scena z blondyną i Murzynem na kredzie też swoje zrobi. ;)
Nd, 10 Luty 2019, 12:43:09
1
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy asX76 przesadza, Sherlock to fajny komiks jest. Znam parę osób, którym bardzo się podobał.
Nd, 10 Luty 2019, 12:51:35
1
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! To nasze środowisko komiksowe jest tak głupie, że już dubluje samo siebie na okrążeniu.
Było sobie kiedyś jedno forum i wszyscy byli tam. Potem sporo osób walnęło focha i poszło najpierw w niebyt, a potem na Facebooka. Na tymże Facebooku założono sporą grupę, potem znowu był foch i ludzie uciekli do innej grupy. Następnie Gildia sfochowała i kazała "spieprzaj dziadu", bo zamknie, więc przenieśliśmy się na inne forum. I nagle Gildia twierdzi, że jednak nie, w sumie to jest spoko. I obecnie mamy dwie duże grupy na Facebooku i dwa fora. Burdel nad burdelami. Ja nie mam czasu wchodzić dziennie w cztery miejsca, bo może gdzieś pojawi się coś ciekawego. I nie mam też czasu czytać tego samego cztery razy, bo ktoś wrzuci dane info wszędzie gdzie się da. Ja potrzebuję jednego fajnego ekskluzywnego przybytku, gdzie mam wszystkie kurtyzany w jednym miejscu, a nie czterech dziadowskich burdeli, że tak sobie zażartuję.

Wt, 12 Luty 2019, 19:11:45
8
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
Użytkowników w sumie:281 !  :D
Wiadomości w sumie:2538 !!  ;D
Wątków w sumie:136 !  ;)
Wszystkich wyświetleń strony:240805 !!!11
"Widzisz Wąski coś narobił? Urwałeś kurze złote jaja. Reaktywuj im tu zaraz to nasze forum!"

Wt, 12 Luty 2019, 19:28:49
5