Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 22
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Rachunek sumienia 2021 Witam wszystkich Forumowiczów.

To mój pierwszy post, mimo że forum śledzę od dłuższego czasu. Uznałem, że rachunek sumienia to dobry moment, aby zacząć się udzielać.
Komiksy zbieram od końca 2019 roku, jednak dopiero w 2021 zacząłem prowadzić jakieś większe statystyki, stąd porównanie będzie orientacyjne. Większość mojej kolekcji stanowi superhero (zarówno Marvel jak i DC), jednak nie stronię od komiksów z gatunku horroru, dobrych historii kryminalnych i s-f - ogólnie jestem otwarty na wszystko, co dobre. Dla mnie komiks to mimo wszystko jednak historia - jeżeli jest dobra, to rysunki schodzą na drugi plan. Jeżeli jest kiepska i nudna - to nawet dobre rysunki tego nie uratują.

Mój rachunek sumienia 2021:

1. Kupiłem 400 komiksów tradycyjnych + 65 mang

2. Kupiłem zdecydowanie więcej (o ok. 150 pozycji + mangi zbieram od 2021) i jak sobie to wszystko skalkulowałem, to chyba trochę przesadziłem... :)

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie więcej czytać, ilość kupowanych pozycji może trochę też ograniczę, ale głównie dlatego, że nadrobiłem sporą część serii, które chciałem. Miejsce narazie jest, więc ten problem aż tak mnie nie dotyczy

4. Najlepszy komiks 2021 największe zaskoczenie roku - ze względu na to, że czytam bardzo dużo rzeczy zaległych, to moją topkę 2021 stanowią komiksy wydane w latach poprzednich.
I tak najlepszy komiks jaki przeczytałem w 2021 to WE3 Morrisona (btw mój ulubiony scenarzysta, a komiks ruszył mnie tak samo, jak śmierć mojego psa w dniu moich urodzin...). Z mang - Chainsaw Man (za poziom absurdu oraz wciągającą historię - niestety 8 tom to lekki zjazd, mam nadzieję, że jednorazowy)
Największe zaskoczenie - Dni, których nie znamy (spodziewałem się raczej porządnej obyczajówki, a to co otrzymałem przerosło najśmielsze oczekiwania)

5. Tak ja w pkt 4 - biorę pod uwagę to co przeczytałem w 2021

Najgorszy komiks - czytam większość staroci, więc raczej trzymają poziom, ale jakbym miał się doszukać to trzeci tom Potwora z Bagien Moore'a (jak dla mnie trochę przesadził z metafizyką - niektóre zeszyty były tak nudne, że czytałem dwa razy z nadzieją, że coś ominąłem i będzie lepiej - nic z tego)
Największe rozczarowanie - Pacjent (komiks jest dobry, ale niestety autor miał poprzeczkę zawieszoną na nieosiągalnym poziomie)

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2022 roku (max 3 tytuły).
The Invisibles Morrisona - życzenie spełnione, bo się ukaże :)
Green Lantern Goeff'a Johnsa - czytałem skanlację, ale jakby zostało wydane biorę w całości
Spawn - czytałem kilka zeszytów i bardzo mi się spodobało - chętnie zobaczyłbym więcej w porządnym wydaniu


Pn, 03 Styczeń 2022, 13:17:43
6
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2021 Komiksy nowe (czytam większość starszych pozycji, więc ciężko było wybrać tyle z tegorocznych, ale jakoś się udało):
1. Amazing Spider-Man - Epic Collection: Ostatnie Łowy Kravena
2. New X-Men (Grant Morrison) - Tom 4
3. Chainsaw Man - Tom 7
4. Batman - Klątwa Białego Rycerza
5. Fantastyczna Czwórka (Jonathan Hickman) - Tom 1
6. X-Men - Era Apocalypse'a - Tom 3
7. Wonder Woman - Martwa Ziemia
8. Reaktor 1F
9. Usagi Yojimbo Saga - księga 7
10. Droga Miecza

Reedycje:
1. Strażnicy - DC Limited
2. Sandman
3. Kingdom Come
4. Akira
5. Lucyfer

Wt, 04 Styczeń 2022, 14:36:19
5
Odp: Green Lantern
powiedz co Ciebie zainteresowało, by czytać komiksy o nich?

Zanim przekonałem szanowną Panią Małżonkę, że komiksy to świetne hobby (zaczęła tolerować, ale dalej akceptacja warunkowa ;) ) zacząłem od pojedynczych zakupów i posiłkowałem się skanlacjami. No i tutaj  muszę wspomnieć o Margaście - to dzięki jego stronce zamiast kupić kilka jakichś Marveli z serii NOW, moje półki to 700 pozycji w 2,5 roku z listą zakupową na kolejne 400 pozycji, do tego wykreślanie z chornologii co przeczytałem, a co nie - więc Margast naprawdę wielki szacunek za to, co zrobiłeś na stronie w ramach polskich wydań (jednak mój portfel Cię chyba w głębi nienawidzi :) ) Margast zachwalał run Johns'a, więc przeczytałem i bardzo wsiąknąłem - przeczytałem całość, co się da to kupuję po polsku jako rekompensatę dla autora :) Najczarniejszą noc mam, Wojnę Sinestro też kupię. Kosmos, świetne postacie (Sinestro to jest ogólnie mój ulubiony antagonista/protagonista), rysunki, które zawsze trzymają poziom, w późniejszej części runu korpusy o innych kolorach w zależności od emocji (Agent pomarańczowy rulez!!!!). A jak przeczytałem cały run,  to Najczarniejszą noc z tie-inami walnąłem na raz...

Czytałem obie serie i mi się podobały. Ale nie jestem obiektywny bo nie wiem co by się musiało stać by mi się komiksy z Green Lanternami nie podobały. Może jakby Tony Stark wstąpił do korpusu.

Nie jestem może fanatykiem Green Lanternów, ale nie ukrywam, że chyba najchętniej sięgam po komiksy właśnie z nimi - więc jeżeli masz podobny poziom tolerancji i kredyt zaufania dla korpusu, to pewnie mi też podejdzie  :)

Pt, 14 Styczeń 2022, 21:20:17
1
Odp: Egmont 2022 Mi się coś tego nazbierało za dużo jak zwykle :)

Wszystkie 3 Batmany (Knightfall, Opowieści o duchach i Death Metal), do tego 3 Marvel Fresh, X-Men, USM 10...  Będzie co kupić, będzie co czytać - pozostaje liczyć na jakiś bardzo biedny miesiąc, to może coś nadrobię :)

Cz, 17 Luty 2022, 21:55:44
1
Odp: Egmont 2022 Wz
Zapowiedzi spoko ale cena 5 dych za Thora przeraża trochę, kumam że inflacja, papier drogi itd ale podwyżka aż o 25%, no bez przesady...

No pięciozeszytówki na miękko wzrost do 50zł - sporo, zaraz się okaże, że lepiej będzie robić podwójne wydania (10 lub 12 zeszytów), bo relatywnie będzie to wychodziło troszkę taniej.
Mnie najbardziej zadziwia cena X-Men - Tom 1 punktów zwrotnych 100zł za 344 strony, Tom 2 - 100zł za 248 stron. Tuta wzrost jest praktycznie o 30%. Co tym bardziej mnie dziwi cena Knightfall (200zł za 684 strony - bliżej tutaj do cen sprzed podwyżki - czyżby większa liczba potencjalnych odbiorców=większy nakład=niższa cena?)

Ale jak to z uzależnieniem  hobby bywa - i tak kupię :)

Pt, 18 Luty 2022, 10:41:20
3
Odp: Mucha Comics Odebrałem dzisiaj swoją pierwszą paczkę z zamówieniem ze sklepu Muchy (4xCriminal + Korzenie rodzinne). Nigdy nie widziałem takiego pakowania - już mnie paczka wnerwiać w pewnym momencie zaczęła, bo chciałem sobie pomacać i poniuchać komiksy, a tu kilometry folii. Jestem naprawdę pod dużym wrażeniem i wielki plus za pakowanie u Muchy.

@Szekak - tym sposobem pochwaliłeś się, że miejsca u Ciebie na półkach jeszcze pod dostatkiem :)

Śr, 09 Marzec 2022, 14:44:34
2
Odp: Egmont 2022 Dla mnie 7 pozycji, chociaż jak patrzę na cenę DD Waida w stosunku do ilości stron to się łapię za głowę i chyba przemyślę, czy w sumie aż tak bardzo chcę go mieć na premierę... Cieszy Wojna Sinestro, cieszy Thor Straczynskiego (fajne cegiełki po 500 stron), Joker/Harley i miękkie okładki Fresh i DC Uniwersum na bieżąco.

Ceny wysokie, ale ten DD to naprawdę lekka przesada. Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o tym Conanie? Bo narazie brak jakichkolwiek informacji (sądząc po cenie to raczej jeden z tych na miękko od Marvela).

Smuci natomiast brak Invisibles. Większość z tych komiksów ma premierę już 1.06, więc czyżby jednak widać powolny spadek tempa wydawniczego?

Cz, 10 Marzec 2022, 09:28:15
1
Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce Niestety wzrost cen jest wyraźnie zauważalny i pomimo ogólnych możliwości utrzymania poziomu zakupów, to po prostu jest pewnie akceptowalny przeze mnie pułap wydatków na rzeczy będące na dziesiątym planie. Stad pewnie nie będzie to jakiś drastyczny spadek zakupów, nie mnie jednak w tym roku postaram się nie wchodzić w żadne nowe serie, ponadto jeżeli stosunek cena/objętość/jakość będzie niekorzystny, to pozycja będzie odrzucana, a nie na później lub w kolejnym zamówieniu (patrz - SSM od Muchy czy DD t.1 od Waida). Jest różnica między dużymi zakupami, a najzwyklejszym dawaniem się doić (i tak miłościwie nam panujący nie ułatwiają życia przedsiębiorcom - może lepiej zostanę żulem na zasiłkach?)...
Śr, 16 Marzec 2022, 12:05:15
1
Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
Kompletne brednie na poziomie polityków nie mających pojęcia o rynku ale chcących się wypowiedzieć. Czyli sprzedać mieszkanie, kupić mniejsze i dalej 'inwestować' w komiksy?

Dokładnie - wypowiedź Hobgoblina brzmi na poziomie Łukaszenki, który miał pomysł jak z Putinem poradzić sobie z sankcjami (ja coś sprzedam tobie, ty coś sprzedasz mi i mamy gdzieś sankcje...).

Jeżeli kupił mieszkanie za 600tys, teraz warte będzie ok 720tys - pytanie tylko ile jest ludzi, którzy w tej chwili: 1) kupią mieszkanie po zawyżonych cenach (pamiętajmy, że większość została wybudowana przed drastycznym wzrostem cen, jednak deweloperzy wolą wypowiedzieć umowę, zapłacić kary i sprzedać dalej drożej, bo i tak będą do przodu), 2) dostaną kredyt skoro trzeba wziąć większy kredyt i do tego z wyższym oprocentowaniem (=zmniejszona zdolność kredytowa)?

Więc ludzi nie obchodzi za ile teoretycznie sprzeda to mieszkanie i że mieszkał rok za darmo, tylko skoro on chce mieć mieszkanie i w nim mieszkać, a rata poszła drastycznie do góry przy szalejącej inflacji - to jest to problem, a nie inwestycja życia.

Śr, 16 Marzec 2022, 12:35:24
3
Odp: Mucha Comics
Ile ty masz lat 5 ? Obraziłeś się na wydawnictwo bo kupiłeś pojedyncze tomy a oni zapowiedzieli zbiorczo ::)
I teraz jak będziesz chciał sprzedać to mniej zarobisz czy tam więcej stracisz  ::)
Załóż wydawnictwo jak chcesz zarabiać na książkach.
Po prosty oszukali cię na pieniądzach ;D
A najgorzej jest to, że ktoś kupi cały materiał w jednej książce taniej niż ty sześciu.

Ot to to to to....

Nie rozumiem totalnie tej gównoburzy. Nakład się skończył więc co robi wydawnictwo? Dodruk i cena 20zł wyżej na okładce - będzie płacz. To zróbmy integral omnibus - część ludzi dokupi sobie późniejsze brakujące tomy, a kto chce od nowa - kupi integral i ta (podobno, bo nie czytałem) znakomita seria będzie miała jeszcze więcej nabywców - też gównoburza bo ktoś ma w 6 tomach a chce omniaka bo będzie mniej miejsca zajmował - to sobie oderwij okładki z pięciu tomów i będziesz miał mniej miejsca zajęte (w ogóle co za argument?). 320zł za omnibus będzie praktycznie równoważna z obecną ceną (mówię o okładkowej), a umożliwi każdemu chętnemu zakup całej serii.

Ja wczoraj odebrałem kupione na szybko dwa pierwsze tomy, bo się wyprzedało - nie ukrywam, że gdybym wiedział wczoraj to bym nie kupił. Teraz postaram się je sprzedać, odzyskać część pieniędzy i kupie zbiorcze. I jak komuś nie pasuje to też niech sobie sprzeda i kupi omniaka. Jak Lost in Time wydaje Drogę miecza czy Nautilusa w 3 tomach to nie ma afery a to dopiero wychodzi kosmos cena - ale nie - tamto jest frankofon - dla "koneserów"...

Czytam forum już od jakiegoś czasu i naprawdę część z Was lubi robić problemy z niczego - "Blee muszka - nie kupię od Was nic w tomach bo jestem obrażony pięciolatek...." i nie kupuj - gwarantuję, że takich fochaczy jest mało i dla części obecnych i wielu przyszłych komiksiarzy takie posunięcie jest w dechę.

So, 19 Marzec 2022, 16:14:41
6