Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 15
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
Zbliża się omni Inferno i zastanawiam się jak on i jemu podobne (Revolutions, Omni by Jim Lee, The Twelve) ma się do głównej serii omnibusów czyli Uncanny X-Men omnis pod względem dublowania się materiału.

Raczej nie ma takiej obawy. Do tej pory 3 wydane omni uncanny zbierają numery 94-175. W przyszłym roku wyjdzie jeszcze czwarty omnibus, w którym znajdzie się materiał z 176-193 i niewielkie są szanse, żeby mieli pójść z tym dalej. Kolejne historie były już wydane i są zebrane w tomach: Gift, Ghosts, Mutant Massacre, FotM, Inferno Prologue, Inferno i dalej Jim Lee dwa omnibusy (pomiędzy x-tinction agenda). Kolejny omnibus dublowałby się z tym co powyżej, a są jeszcze masterworksy do numeru 200. Teoretycznie piąty jeszcze dałoby się zrobić, jakby się kończył na Mutant Massacre, ale dalej to małe szanse. Sam FotM mam w omni ponad 800 stron. Revolutions czy Twelve to już prawie czterysetny numer i po drodze dużo dużych historii.

Pn, 10 Sierpień 2020, 18:59:20
1
Odp: Batman Wychowany jeszcze na semicowym wydaniu (które było świetną lekturą), tego nowego miałem nie ruszać. Ale przeglądając ten wątek, wpisy, recenzje w końcu pękłem i też sobie zamówiłem, a co tam. Teraz tylko czekać na przesyłkę.
Pt, 09 Październik 2020, 17:46:20
3
Odp: Rękawica Nieskończoności W Krucjacie Nieskończoności jest taki fragment "[...] ból wszechświata będzie znacznie większy niż twój". Czyżby Kazik sparafrazował Adama Warlocka?  :)
Wt, 13 Październik 2020, 11:37:39
1
Odp: Kupki wstydu Folia zdejmowana tuż przed czytaniem, dzięki temu Gwiazdka jest co kilka dni  ;)
Wt, 03 Listopad 2020, 16:13:12
1
Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce Też miało być już bez kolejnej kolekcji, ale cena wiadomo i pierwszy tom wszedł i drugi też. Zamiast na kupkę wstydu trafiło od razu na bieżącą lekturę i w sumie całkiem dobrze się to czytało, także zamówiłem od razu tom 3 i 4 (z premium w empiku faktycznie całkiem sensownie to wychodzi). W całą kolekcję raczej nie wejdę (ile razy to już słyszałem ;), ale jeszcze w kilka tomów (najlepiej różnych postaci) pewnie się zaopatrzę.
Śr, 08 Marzec 2023, 09:04:27
1
Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce Tom 6 z Iron Manem w Empiku za 37,49. Brać, kupować, nie żałować, bo później znowu płacz będzie, jak promocja przeminie.
Cz, 06 Kwiecień 2023, 08:52:09
4
Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
Teraz tą Kolekcję kupuję właśnie czekając na tą promocję. A tom z Iron Manem wygląda ciekawiej niż Fantastyczna Czwórka czy Thor.

Też liczę na ciekawy tom. Teraz męczę Hulka i mam nadzieją na miłą odmianę. O ile FF i Thora dobrze mi się czytało, tak Hulk strasznie wtórny i odtwórczy. Poza samą genezą praktycznie nic ciekawego. Nawet obijanie komuchów spowszedniało i nie daje już takiej frajdy.
Spoiler: PokażUkryj
 Ciągle tylko przylatują i próbują porywać naukowców

Cz, 06 Kwiecień 2023, 09:59:09
1
Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce Nie czytam tych historii obarczony setkami bardziej współczesnych komiksów, jakie do tej pory przeczytałem. Nie przeszkadza mi też archaiczna narracja, ciągłe powtórzenia i te wszystkie przypominajki, co było wcześniej i kto co potrafi i ile razy musi uderzyć laską, żeby spadł śnieg (omijam i przechodzę do sedna). Po prostu to czuć, kiedy historia jest świeża i przemyślana, a kiedy wtórna i pretekstowa. W poprzednich tomach też nie wszyscy antagoniści prezentowali odpowiedni poziom, ale kilku w pamięć zapadało. A w przypadku Hulka nic takiego nie ma miejsca. Jest dramatycznie słabo. Przeciwnicy pojawiają się tylko na zasadzie, by główny bohater miał z kim walczyć. Dużo lepiej wypada motyw niezrozumiałego i osaczonego przez wszystkich olbrzyma, który nawet jak chce dobrze, to wychodzi źle.
Spoiler: PokażUkryj
 Natomiast sam motyw przemiany w Hulka i że to Bruce decyduje, kiedy chce się zmienić to faktycznie coś innego, a że nie pozostaje to bez wpływu na samego Bannera i ile tak naprawdę dawek promieniowania jest w stanie na siebie przyjąć  ;)

Cz, 06 Kwiecień 2023, 10:34:34
1
Odp: Promocje w sklepach internetowych (komiksy po polsku) Na allegro wystartowało smart week (15-21 maj). Komiksowa oferta nie jest może zbyt bogata, ale jest kilka Sandmanów, Knightfall'e, Spider od Straczynskiego czy Kajko.
Pn, 15 Maj 2023, 08:39:11
3
Odp: X-Men
Czytam właśnie "Punkty zwrotne Upadek mutantów" i  już drugi raz natykam się na zwrot odnośnie metalowej formy Colossusa  - opisuje on tę formę jako swoją "uzbrojoną postać "...

Na której stronie ów cudny "kfiatek" się znajduje? Aż sobie w oryginale sprawdzę, jak to jest.
Ogólnie czytając te wszystkie ramoty, które teraz Egmont wydaje, to przez te nowe tłumaczenia mało to strawne jest. Porównując te zeszyty z wydaniami Semica, to tam jednak tłumaczenia były na dużo wyższym poziomie i odbiór całej historii przez to dużo przyjemniejszy. Część tych rzeczy czytając teraz w nowych wydaniach razi i zniechęca. Można by to zrzucić na zaawansowany wiek historii, ale jeszcze raz biorąc Semici do ręki, wszystko jest ok i na swoim miejscu i dokładnie tak jak te -dziesiąt lat temu  :)

Śr, 17 Maj 2023, 10:35:10
1